Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  DIY Elektrijalgratas märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 182, 183, 184
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 07.05.2024 16:28:18 vasta tsitaadiga

Need targad BMSid saavad ikkagi aru kui kuskil mingi häda on. Odavad mitte nii väga, sealt ka tulekahjud
Kui cellide vaheline ühendus kaob lülitub aku välja nii või naa, va paraleelühenduses olevad akud. Sealt tekib juba uus probleem, eriti kui akut kasutatakse suurima lubatud vooluga. Kui mingi osa celle ära kaob, siis need üksikud saavad korraliku overloadi
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 07.05.2024 17:12:49 vasta tsitaadiga

Mihkus kirjutas:
Need targad BMSid saavad ikkagi aru kui kuskil mingi häda on. Odavad mitte nii väga, sealt ka tulekahjud
Kui cellide vaheline ühendus kaob lülitub aku välja nii või naa, va paraleelühenduses olevad akud. Sealt tekib juba uus probleem, eriti kui akut kasutatakse suurima lubatud vooluga. Kui mingi osa celle ära kaob, siis need üksikud saavad korraliku overloadi


kellelgi äkki laua peal mõni ja juhtumisi saab lihtsalt kohe testi teha, et mismoodi tema BMS reageerib, kui mõni suvaline väljavõte lahti ühendada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 08.05.2024 08:34:44 vasta tsitaadiga

Näitab aiateibaid ja BMS lülitab aku lahku
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 08.05.2024 18:56:48 vasta tsitaadiga

Teoorias nagu võiks, kas kinnitad ka reaalse testitulemusena ja kui, siis milline BMS oli?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 09.05.2024 10:55:56 vasta tsitaadiga

Mul on see alist ostetud JBD BT BMS. Minu arust väga hea. Ainuke häda on see, et äpil tuleb automaatsed uuendused keelata kui kusagilt sobiva leiad. Siis toimib normaalselt. Play store äpp on jama
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 09.05.2024 12:25:56 vasta tsitaadiga

Mihkus kirjutas:
Mul on see alist ostetud JBD BT BMS. Minu arust väga hea. Ainuke häda on see, et äpil tuleb automaatsed uuendused keelata kui kusagilt sobiva leiad. Siis toimib normaalselt. Play store äpp on jama


Testisid ka seda ühe otsa lahti laskmist nagu aru saan jah? Et nii kui lahti lasid, nii väljund kohe ka katkes? Hea oleks veel, kui samal ajal seda lahtist bms poolset otsa sõrmedega ei näpiks, vaid olekski simuleeritud niiöelda ise ajapikku katkev ots, kus sõrmedega staatilist vms ei saadaks bms suunas, mis tundliku bms puhul ehk avaldaks mõju.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 10.05.2024 08:27:20 vasta tsitaadiga

Ma ei mäleta täpselt, aga õhus levivast staatiliselt piisas, et näitaks utoopilisi numbreid ja BMS läks häiresse
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 10.05.2024 23:40:43 vasta tsitaadiga

Mihkus kirjutas:
Mul on see alist ostetud JBD BT BMS. Minu arust väga hea. Ainuke häda on see, et äpil tuleb automaatsed uuendused keelata kui kusagilt sobiva leiad. Siis toimib normaalselt. Play store äpp on jama


Kas sellel BMS-il mingi paber ka kaasas oli, et mida need ülejäänud pesad seal plaadil võimaldavad? Mõnedel BMS-idel on nagu laadimise ja mahalaadimise kanalid eraldi, sellel tundub et on mõlemad koos. Kas kusagilt pistikust selle eraldi ülelaadimise ja alalaadimise väljundid ka saaks? Ma mõtlen just, et kui mingil põhjusel peaks ülelaadimine olema ja BMS seetõttu rakenduma, siis ma ei tahaks, et katkestataks ka mahalaadimise võimalus. Sama teema ka teistpidi, et kui akud suht tühjad ja ma koorman seda, kuniks BMS annab käsu mahalaadimine lõpetada, siis ei tohiks laadimisinverter ka automaatselt kohe sulgemiskäsku saada, vaid laadimine katkestataks ainult ülelaadimise korral ja mahalaadimine, kui pinge liialt madal. Temperatuuriga võiks saada niisamuti seadistada sedapidi nende kahe väljundi kaudu, et laadimine oleks keelatud, kui aku temp alla 3 kraadi näiteks ja laadimisinverter enne laadimisluba ei saa, kui akud piisavalt soojaks köetud. Mahalaadimisega see temperatuur pole nii kriitiline ja võib ka -20 kraadiga akust tarbida ja see ei ole otseselt kahjustav akule erinevalt laadimisest. Ja ülekuumenemise korral üle 60 kraadi näiteks siis katkestaks mõlemad signaaliahelad, nii laadimise kui mahalaadimise, kuna ülekuumenemine on ülekuumenemine ja vahet pole kas laadimisest või mahalaadimisest põhjustatud. Et selliste trikkidega võiks ideaalne BMS minu silmis hakkama saada, tea kas selle mainitud targa BMS-iga oleks võimalik selline tulemus saada? Seal jadamisi olevaid väljakaid lülitatakse ilmselt sünkroonis koos sisse/välja ja otse emma kumma gate otsalt ei saaks vist soovitud signaalisid, kui kusagilt ametliku pesa kujul selliseid väljundeid pole?
Siin lingil paistab peoga neid väljundpesasid, ehk täidab mõni neist soovitud eesmärki? link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IffikaS
Kreisi kasutaja
IffikaS

liitunud: 17.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.05.2024 09:25:25 vasta tsitaadiga

IffikaS kirjutas:
Zuumbox kirjutas:
IffikaS kirjutas:

Ma kahjuks nii osavnäpp pole, et neid elemente hakata ise kokkuladuma.
Pigem mõtlesin, et äkki oskab keegi soovitada kohta kus valmispakk saada mõistlikuma hinna eest.

Tallinnas on selline koht: http://www.akukeskus.ee/


Jep, jõudsin ka nendeni, valmis akupakke ei paista, taastamine ilmselt võimalik.
Ma lootsin et leian sellise universaalse aku äkki, aga tundub et nii lihtne see polegi.

Aga kakun aku maha ja vaatan targalaadijaga mis elumärke ta annab ja siis vaatan edasi, ilmselt tuleb XeStAiSy ühendust võtta.

Aga tänud info eest. beer_yum.gif


Akukeskus tegi pakkumise 145€ veidi kangema paki jaoks (24V 6S 5,2Ah).

Tuli välja et mu RC tark laadija ei suuda üle 22.2V laadida ehk siis selle 24V aku puhul kasutu.
Aga eesmärk oleks testida kui palju tänases akus eluvaimu (mahtu) alles on, kas meil kellelgi oleks selleks seadet laenata?

_________________
beer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.05.2024 11:11:10 vasta tsitaadiga

Kui ülearu tarkust pole st aku suurest disbalansist lukku ei lähe siis saad elemendi kaupa mõõta. Makita akuga nt võimalik.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 19.05.2024 07:18:46 vasta tsitaadiga

IffikaS kirjutas:
IffikaS kirjutas:
Zuumbox kirjutas:
IffikaS kirjutas:

Ma kahjuks nii osavnäpp pole, et neid elemente hakata ise kokkuladuma.
Pigem mõtlesin, et äkki oskab keegi soovitada kohta kus valmispakk saada mõistlikuma hinna eest.

Tallinnas on selline koht: http://www.akukeskus.ee/


Jep, jõudsin ka nendeni, valmis akupakke ei paista, taastamine ilmselt võimalik.
Ma lootsin et leian sellise universaalse aku äkki, aga tundub et nii lihtne see polegi.

Aga kakun aku maha ja vaatan targalaadijaga mis elumärke ta annab ja siis vaatan edasi, ilmselt tuleb XeStAiSy ühendust võtta.

Aga tänud info eest. beer_yum.gif


Akukeskus tegi pakkumise 145€ veidi kangema paki jaoks (24V 6S 5,2Ah).

Tuli välja et mu RC tark laadija ei suuda üle 22.2V laadida ehk siis selle 24V aku puhul kasutu.
Aga eesmärk oleks testida kui palju tänases akus eluvaimu (mahtu) alles on, kas meil kellelgi oleks selleks seadet laenata?


Kui tahad ise mässata https://www.aliexpress.com/item/1005006364829757.html jahutuseks suvaline CPU inbox fact on ainult selles 150w ,et ampritega kurjaks ei saa minna. Laadida võid suvalise DC laadijaga oma akut. Elektonid kuidagi teistsugused ei ole ainult ise kontrollid ,et voolud üle ei läheks. 4.25v on seeria lagi kuid on ka 4.90v nähtud akudes. 4.90 võib juhtuda kui on loll bms ja 1-2 seeriat raudpulkadena vahel. Mina soovitaks mitte jamada laibaga uued elemendid/bms mingil põhjusel ja kogu lugu.

Ja üldse soovitan vältida ilma termostaadita bmse. Elektrirattale/tõuksile on neid smartbmse rohkem saada. Ja siiski kui on läänefima toodetud aku kus on smartbms juba sees ja kui lukku ei lähe võib edasi kasutada.

ja see 2P 6S 145eur on palju sama raha eest saab juba 7Ah ja jääb ülegi veel rahast.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  DIY Elektrijalgratas mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 182, 183, 184
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.