Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mac/Apple »  Mail.app märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 10.06.2008 13:45:27 vasta tsitaadiga

hashi kirjutas:

Kuna nii PC-s, kui ka Mac-is oli naabril Thunderbird olemas, siis hakkasime sellega mässama - importisime PC-s kogu Outlook-i mailanduse "tormilindu". See protseduur sujus komplikatsioonideta. Thunderbirdist eksportimine aga nii libedalt ei läinud - kui ma ei eksi, siis eksportimise võimalust "tormilinnul" by default pole icon_sad.gif
Selle tarvis hankisime SIIT vastava "vidina" ning korraldasime sellega eksportimise protseduuri. Tekkis "hunnik" laiendita faile ja kopeerisime need ühte Mac-i kataloogi. Seejärel üritasime Mac-i Thunderbird'i abil need importida, kuid kahjuks ei saanud me sellega kuidagi hakkama - "tormilind" ei tunnistanud neid laiendita faile "omadeks" icon_sad.gif


Hammaste parandamine rektaalsel teel on tõepoolest tõenäoliselt äärmiselt piinarikas. Miks, pagana päralt, te seal mingit eksporti üldse tegite, kui Thunderbirdilt Thunderbirdile kirju liigutasite? Oleks võinud Thunderbirdi kasutajaprofiili lihtsalt ühest masinast teise kopeerida. Kõige täiega. Mis siis, et erinevad op-süsteemid - programm on ju sama ja töötab sama moodi (pisiprobleemid ehk tekivad konfifailides failinimedega tagurpidi ja päripidi kaldkriipsude tõttu, aga selle saab parandada suvalise lihtteksti redaktoriga märkide asendamise teel). Mina näiteks viskasin oma Firefoxi profiili Windowsi pealt Linuxi peale ilma eriliste probleemideta ja sama võiksin teha tõenäoliselt ka Tb-ga, kuigi proovinud ei ole. Firefoxi ja Thunderbirdi profiilide kopeerimisest ja ekspordist-impordist on nii siin foorumis (mitte küll Mac-i osas, aga tarkvarafoorumis Tb ja Ff teemades) kui Mozilla abifoorumites ja ka mujal veebis piisavalt materjali. Kõige lihtsam ongi terve kasutajaprofiil ära kopeerida. Õigesse kohta muidugi.

http://kb.mozillazine.org/Moving_your_profile_folder

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hashi
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 10.06.2008 15:16:42 vasta tsitaadiga

hashi kirjutas:
Kuna ma põle isiklikult Mac-iga teretuttav...
Dogbert kirjutas:
[kärtz...]Hammaste parandamine rektaalsel teel on tõepoolest tõenäoliselt äärmiselt piinarikas.../...Kõige lihtsam ongi terve kasutajaprofiil ära kopeerida. Õigesse kohta muidugi.
Hmmm... ja kussa siis siiani olid ning meil "anaalset hambaravi" lasid korraldada icon_question.gif Takkajärgi targutamine aitab mudugit kõikse paremini icon_lol.gif
Ega ma väidagi, et meie lahendus parim ja valutum oli/on aga see selleks... icon_wink.gif

_________________
Seniks...
---
Hashi
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 10.06.2008 15:30:42 vasta tsitaadiga

Kuna mul mäkki ei ole ja FreeBSD-ga (millel MacOS kuuldavasti baseerub) pole ka esialgu tuttav, siis pole ma siin kuigi sage külaline. Esimest korda tegelikult selles foorumi osas. Kuna üldfoorumist siia juhatanud teemas polnud esialgu Thunderbirdist juttu, siis ei osanud ka siia vaatama tulla ega arvata, et minust mingit abi olla võiks.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hashi
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 10.06.2008 15:49:54 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Kuna mul mäkki ei ole.../...pole ka tuttav.../...kuna teemas polnud esialgu Thunderbirdist juttu, siis ei osanud ka siia vaatama tulla ega arvata, et minust mingit abi olla võiks.
ot:
No offence, please - lõõpisin ju aint icon_redface.gif

_________________
Seniks...
---
Hashi
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 10.06.2008 18:59:55 vasta tsitaadiga

ot:
hashi kirjutas:
No offence, please - lõõpisin ju aint icon_redface.gif

Non taken icon_smile.gif
Sain aru küll, et nalja tegid. Huumorimeelega on mul kõik korras - funktsioneerib icon_wink.gif

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fedja
HV Guru
fedja

liitunud: 06.01.2002




sõnum 17.06.2008 14:01:33 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Kuna mul mäkki ei ole ja FreeBSD-ga (millel MacOS kuuldavasti baseerub)

Mac OS X põhineb siiski NextStep-il, FreeBSD-ga on ühist ainult kerneli (XNU) tasandil.
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 20.06.2008 17:23:39 vasta tsitaadiga

Nagu ma ütlesin, pole ma asjaga eriti kursis, aga
Wiki kirjutas:
NEXTSTEP was a combination of several parts:

* a Unix operating system based on the Mach kernel, plus source code from BSD Unix
* Display PostScript and a windowing engine
* the Objective-C language and runtime
* an object-oriented (OO) application layer, including several "kits"
* development tools for the OO layers

Selle järgi näib ka NEXTSTEP ise BSD-l põhinevat, vaid kernel ei ole BSD oma. Kui nüüd siia lisada sinu ütlus, et MacOS ajalooliselt põhineb BSD kernel pluss NEXTSTEP, siis saame BSD-l põhineva ja BSD kernelit omava op-süsteemi.
Kas ütlesin valesti midagi?

Samas aga lisaks
Wiki kirjutas:
Mac OS X is based on the Mach kernel and is derived from the Berkeley Software Distribution (BSD) implementation of Unix in Nextstep

Olen veidi segaduses, aga ilmselt mitte päris valedel jälgedel icon_razz1.gif

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fedja
HV Guru
fedja

liitunud: 06.01.2002




sõnum 21.06.2008 17:53:33 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Olen veidi segaduses, aga ilmselt mitte päris valedel jälgedel icon_razz1.gif

Valedel jälgedel ei olnudki, lihtsalt täpsustasin. icon_wink.gif
Mac OS X kerneli täpsema ülesehitusega saab tutvuda siin.
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
saana
HV vaatleja
saana

liitunud: 08.04.2006




sõnum 13.07.2008 12:25:35 vasta tsitaadiga

Miks ma ei saa meile välja saata? Mul on küll pandud outgoing mail serveriks smtp.hot.ee, aga ikka ei saa...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mks
HV veteran

liitunud: 27.09.2004




sõnum 13.07.2008 19:57:37 vasta tsitaadiga

SMTP sõltub sinu teenusepakkujast (elioni puhul mail.neti.ee)... uuri täpsemalt enda teenusepakkujalt...
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
domino
HV vaatleja

liitunud: 18.08.2008




sõnum 27.05.2009 09:47:35 vasta tsitaadiga

Ei julge enne küsimist katsetada, aga kas võin oma Mac'i meiliga siduda ükskõik millise mailiaadressi - selle all mõtlen, et kas n-ö tööaadressi võib ka, ilma et meilis väliselt midagi muutus (meiliaadress on selline domino@firma.ee). Ühesõnaga, kui panen selle oma Mac'i maili, siis eelpool öeldud aadress ju ei muutu, või muutub?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fedja
HV Guru
fedja

liitunud: 06.01.2002




sõnum 27.05.2009 09:49:23 vasta tsitaadiga

domino kirjutas:
Ei julge enne küsimist katsetada, aga kas võin oma Mac'i meiliga siduda ükskõik millise mailiaadressi - selle all mõtlen, et kas n-ö tööaadressi võib ka, ilma et meilis väliselt midagi muutus (meiliaadress on selline domino@firma.ee). Ühesõnaga, kui panen selle oma Mac'i maili, siis eelpool öeldud aadress ju ei muutu, või muutub?

Ei muutu, piiranguid ei ole.
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
domino
HV vaatleja

liitunud: 18.08.2008




sõnum 27.05.2009 10:11:43 vasta tsitaadiga

Aitäh fedja,
aga üks küsimus veel. Mis outgoing mail server on? Kui mul on elioni nett, siis panengi mail.neti.ee?? Võttes arvesse, et meilikas mida ühendada proovin on nt domino@firma.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fedja
HV Guru
fedja

liitunud: 06.01.2002




sõnum 27.05.2009 14:04:39 vasta tsitaadiga

domino kirjutas:
Aitäh fedja,
aga üks küsimus veel. Mis outgoing mail server on? Kui mul on elioni nett, siis panengi mail.neti.ee?? Võttes arvesse, et meilikas mida ühendada proovin on nt domino@firma.ee

Kui firmal pole endal SMTP serverit või vastavat teenust, siis jah, mail.neti.ee
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mac/Apple »  Mail.app mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.