Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mac/Apple »  OS X 10.7 Lion märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
margus1000
Lõuapoolik
Lõuapoolik
margus1000

liitunud: 28.05.2003




sõnum 06.06.2012 15:12:25 vasta tsitaadiga

Leopardilt otse Lionile ei saa. Hooldus ei aita, keegi ei aita. Legaalselt mitte. Leopard->Snow Leopard->Lion. Torrentiga saab kõike, aga seda vaatab iga mees juba ise. Üldiselt on uus OS X peale iga xx.x.2-te juba küllalt normaalne, et tasub raha maksta, seega kui on soovi, siis rahakott näppu ja kui mõtet ei näe, kas siis on vaja?
NB! Kui kasutusel mõni PPC app või raudvarajunn, mille draiver ainult sellele, siis Lion-il enam Rosettat ei ole. Siis on SL tagumine ots.

Lioni puhul on üks reegel - alla 4GB mälu pole mõtet.

_________________
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
heff
HV veteran

liitunud: 18.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.06.2012 15:18:57 vasta tsitaadiga

MacBook 2,1 peal (2.16GHz C2D, 2GB RAM, 7200rpm hdd) lippas päris kenasti, vähemalt imo vahet polnud kas SL või Lion.
Ise istun oma MBP8.1-ga SL-i peal, sest Lionil erilist mõtet ei näe, sama ka Mountain Lioni kohta.
Vahepeal oli mingi variant saada USB pulga peal Lion. Sel juhul saab imo küll fresh installi teha. Kui kuidagi õnnestub see disk image kätte saada, on võimalik teha clean install ilma, et peaks SL-i installima eelnevalt.
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
m2ka
HV kasutaja

liitunud: 29.07.2007




sõnum 06.06.2012 18:05:14 vasta tsitaadiga

Kui vist Time Machine-i backup teha ja kettale puhas Lioni install teha, peaks saama backupist kogu oma kaadervärgi tagasi?
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
margus1000
Lõuapoolik
Lõuapoolik
margus1000

liitunud: 28.05.2003




sõnum 06.06.2012 20:19:52 vasta tsitaadiga

USB pulgal saab ka hetkel Lion-i - ametlikult vist 59.- EUR-i. SL 25.- + Lion 25.- on kokku odavamad. Pulga saab ise teha, aga selleks peab olema vähemalt 10.6.8 ja App Store. Ostad Lioni, enne kui käima lased, moundid DMG Disk Utility-ga järgi ja teed pulgale Restore sealt.

Alati saab teha lihtsalt -> värske install + TM, aga nagu ma juba mainisin, siis legaalsusega tekib probleeme kui ülikallist mälupulka pole ostnud.

_________________
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference.


viimati muutis margus1000 06.06.2012 20:30:45, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
heff
HV veteran

liitunud: 18.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.06.2012 20:28:33 vasta tsitaadiga

margus1000, just nii. Ega kuidagi ei kontrollita, kas oled legaalselt või illegaalselt omandanud. Ilmselt soodsa hinna tõttu ostjate % suur ja Apple ei pea sellepärast muretsema. Kasum niikuinii tuleb ju riistvara müügist icon_biggrin.gif
Naljakal kombel on Leopard->Lion upgrade üks väheseid olukordi, kui illegaalselt on lihtsam tegutseda kui legaalselt icon_lol.gif
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
margus1000
Lõuapoolik
Lõuapoolik
margus1000

liitunud: 28.05.2003




sõnum 06.06.2012 20:37:22 vasta tsitaadiga

Leopard -> Lion upgrade on suurelt osalt vähemalt mulle müsteerium. Kui SL-il mõtet ei olnud, siis mis on Lion-is sellist, mis upgradema paneb?
_________________
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
heff
HV veteran

liitunud: 18.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.06.2012 20:40:36 vasta tsitaadiga

Ise ka nuputasin enne seda. Mina näen Lionit pigem downgrade'ina, sest paar vajalikku asja on täiesti ära rikutud. Midagi, mis oleks vajalik ja kasulik mitte mõttetu tilu-lilu, ei tulnudki Lioniga. Vähemalt minu arust, vastavalt minu kasutusharjumustele.
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
margus1000
Lõuapoolik
Lõuapoolik
margus1000

liitunud: 28.05.2003




sõnum 06.06.2012 21:09:49 vasta tsitaadiga

Eks upgrade on kindlasti odav ja teisest küljest, juba kadunud Steve ütles nende piravastatste asjade kohta, et kes tahab, saab üle ikka, aga maksnud kliente kotib see rohkem, seega Apple neid asju desktop OS-il ei kasuta. Samas kui asi pilve viia ja Apple ID-ga siduda, siis on ju seegi juba autentsuse kontroll icon_wink.gif Sissemakstud papp või selle puudumine on ju sealpool kenasti näha.

Egas see Lion nüüd nii paha ka ei ole. AirDrop on mugav ja iCloud on mõnus asi. Minu puhul oli otsustavaks just iCloud. Peale 11ndat saab uue masina juba puhtalt üles lasta, ilma et paari aasta taak kaasa tuleb. Kes seda Librarit ikka rookida viitsib. Peaaegu kõik muu ronib ise pilvest alla.

_________________
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
heff
HV veteran

liitunud: 18.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.06.2012 22:05:18 vasta tsitaadiga

Eks jah, nagu ütlesin - vastavalt vajadustele see kasutegur avaldub. Endal iCloudist suva ja AirDropi järele ka vajadust ei tunne.
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.06.2012 23:20:03 vasta tsitaadiga

margus1000 kirjutas:
Leopard -> Lion upgrade on suurelt osalt vähemalt mulle müsteerium. Kui SL-il mõtet ei olnud, siis mis on Lion-is sellist, mis upgradema paneb?
Upgrademisele paneb mõtlema ainult see, et hulk saadavat softi ei tööta enam 10.5 peal icon_sad.gif 10.6 on tihti miinimumnõudeks.

Samas kasutan MacBooki niivõrd vähe, et kõvasti pitsitama pole hakanud.

_________________
There is no place like 127.0.0.1

Vaata kasutaja äripakkumisi
PT: Frontend arendaja - Svelte / SvelteKit 0503
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 07.06.2012 12:51:30 vasta tsitaadiga

margus1000 kirjutas:
Siis on selge. Muide, kloonimise juures EI OLE kolmanda kettaga midagi teha. Paned masinale otse uue ketta külge ja kloonid. Kuna teema vist natuke võõras, panen samm-sammult kirja.
Spoiler Spoiler Spoiler


margus1000, tänud põhjaliku ülevaate eest.

Ma vahepeal katsetasin Time Machinega aga ma pole kõiki varundanud ning just süsteemi uuesti paikasättimine on paras pita. Seega vaatan jah kloonimise suunas hetkel.

See on OT kuid Mac Mini on ikka väga ilusti ehitatud. Lausa lust oli lahti võtta ja kokku panna.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 09.06.2012 10:40:47 vasta tsitaadiga

Et teema kokku võtta - margus1000 juhend kõvaketta kloonimiseks töötab väga ilusti. Tänud! thumbs_up.gif
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 29.06.2012 15:57:32 vasta tsitaadiga

Kus asub sellel Lionil võrgukaartide kirjelduse fail (interfaces näiteks Debian süsteemil asub /etc/network/ kataloogis). Üritan käsurealt ülesse leida kuid pole seda suutnud.
Keegi teab? Või see mingi sõjasaladus, et Apple selle asukohta kiivalt salajas üritab hoida?
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003




sõnum 29.06.2012 16:27:45 vasta tsitaadiga

heh, juba kolmas kord, kui ma täna selle küsimusega kokku puutun - kas Eestimaa on lihtsalt hirmus väike või on täna hommikul mitu inimest ühe ja sama probleemi otsa komistanud.. icon_razz.gif

Ajast - ma pakun, et sellist faili otseselt ei eksisteerigi. Tuulasin grep'iga natuke oma kastis ringi ja kõige lähedasem asi, mis ma leidsin on /System/Library/SystemConfiguration/IPConfiguration.bundle/Contents/MacOS/IPConfiguration. Tegu aga ei ole nö. "inimloetava" failiga.

Aga mis veidrat häkki sa teha tahad, et System Pref'i all olev Network'i häälestamise liides ei sobi?
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 29.06.2012 16:28:12 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Kus asub sellel Lionil võrgukaartide kirjelduse fail (interfaces näiteks Debian süsteemil asub /etc/network/ kataloogis). Üritan käsurealt ülesse leida kuid pole seda suutnud.
Keegi teab? Või see mingi sõjasaladus, et Apple selle asukohta kiivalt salajas üritab hoida?
Googlest leidsin sellise info:

https://discussions.apple.com/thread/2754633?start=0&tstart=0
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 29.06.2012 17:11:45 vasta tsitaadiga

warwas kirjutas:
heh, juba kolmas kord, kui ma täna selle küsimusega kokku puutun - kas Eestimaa on lihtsalt hirmus väike või on täna hommikul mitu inimest ühe ja sama probleemi otsa komistanud.. icon_razz.gif

Ajast - ma pakun, et sellist faili otseselt ei eksisteerigi. Tuulasin grep'iga natuke oma kastis ringi ja kõige lähedasem asi, mis ma leidsin on /System/Library/SystemConfiguration/IPConfiguration.bundle/Contents/MacOS/IPConfiguration. Tegu aga ei ole nö. "inimloetava" failiga.

Aga mis veidrat häkki sa teha tahad, et System Pref'i all olev Network'i häälestamise liides ei sobi?


icon_smile.gif
Mul on eesmärk selline:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003




sõnum 29.06.2012 17:45:41 vasta tsitaadiga

Selge! Eestimaa on väike! icon_wink.gif

Võta lahti Network'i prefPane ja kui sa vaatad nüüd interface'ide kasti alumisse serva, siis on seal [+], [-] ja hammasrattaga nupuke. Vajuta seda hammasratast ja vali "Manage virtual interfaces...". Avanevas aknas saadki VLAN'e lisada (nimi, id ja interface).

Näide:


Pärast lihtsalt annad virtuaalmasinale selle virtuaalse interface'i hambusse.
Näide VMware Fusioni najal.

Ei viitsi Virtualbox'i sellepärast installima hakata, aga eeldatavasti on seal loogika sama.
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 29.06.2012 18:47:53 vasta tsitaadiga

Seda +- ja hammasrattaga nupukest olen juba kasutanud. Hetkel need vlanid olen saanud "külge". Vlan101 mul töötab ja saab oma subnetis olevad masinad kätte (aga see on sellepärast, kuna olen käsitsi ära määranud selle IP staatiliselt). Hetkel ei tööta aga see vlan102, sest DHCP'ga ei saa eth0 (Host masinas) IP'd kätte, vaid mingi suvalise enda sisemise IP kujul 169.X.X.X. (nagu sul omal seal pildi peal). Ning seetõttu on ka vlan102 pees ja kollane mummuke annab märku, et connectionit pole. Need eth0 ja en0 peaksid ju omavahel suutma suhelda? Kui BSD masinas on võrgukaardi kirjeldus en0 ja debian süsteemis on tähiseks eth0 samal asjal?

Linux Host võrgukonf:


Mac võrgukonf:


PS. Seal mul need vlanid on teiste nimedega natuke, vlan101 millest rääkisin on 666 ja vlan102 on 682.

Aga jah, see Eestimaa on väike küll icon_razz.gif
Kirjutasin eMug foorumisse ja sealt juhatati siia kuna saadi aru, et sama inimene küsib mõlemas foorumis icon_razz.gif
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003




sõnum 29.06.2012 19:18:24 vasta tsitaadiga

Võrkarite MAC aadressid pole nüüd küll teab mis top secret infot, et seda varjama peaks icon_wink.gif

Juhul, kui masin ei suuda omale DHCP käest aadressi saada, siis ta võtabki omale 169.254.0.1/16 võrgust nö. privaat aadressi. Kuna mul sellises VLAN'is keegi aadresse ei jaganud, siis ei jäänudki OS'il muud üle.
Kollane mummu on siis, kui aadressi pole ja seda otsitakse. Kui link maas on, siis on punane. Ja see 169.254.x.x läheb ka lõpuks roheliseks.

eth0 ja en0 on jah ideeliselt samad asjad - süsteemi esimene võrgukaart.

Aga mis saab siis, kui sa oma 102(?) VLAN'ile ka fix aadressi annad (viisakuse poolest võiks see jääda väljapoole DHCP skoopi)?
Kas sa Virtualboxi konfis sildasid sa virtuaalile en0 või selle virtuaalse adapteri?


Aga selle sama teema valguses on Eesti veel väiksem, kui kaks foorumit. Mul on kerge aimdus, et meil on lausa ühiseid tuttavaid... icon_razz.gif

EDIT: Keegi modereerivate õigustega kodanik võiks selle mõttearenduse äkki eraldi teemaks splittida?
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 29.06.2012 21:04:27 vasta tsitaadiga

Täiesti võimalik, et on ühiseid tuttavaid icon_razz.gif
Sellele VLAN'le fix IP andmist olen proovinud juba hetkel töötavas vanas lahenduses, ei toimi. Kui anda fix ip, siis masin "omastab" selle. Kuid sellelt ise ei pingi ja virtuaalsed masinad, kes peaks saama selle vlani subnetist omale auotmaatselt IP'd, seda ikka ei saa.
Virtualboxi konfis sildasin selle VLANi.
Uus teema vist oleks vajalik küll, läheb liiga spetsiifiliseks juba beer_yum.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003




sõnum 30.06.2012 00:45:39 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
IP'de väljajagamine käib dsnmsq konfi põhiselt tulemüürist ja siis seal on mul pandud MAC= "kindel" IP põhiselt sellele virtuaalsele masinale.

Tulistan korra puusalt - kas DHCP server on kohandatud nüüdse olukorraga? Sesmõttes, et sinu uue virtuaali MAC ju muutus. Või määrasid sa selle samasuguseks nagu enne?
dnsmsq logidest ei paista midagi?

Mis saab siis, kui sa sellel virtuaalsel interface'il aadressi küljest ära võtad?

Mumm läheb küll punaseks aga interface kui selline jääb süsteemi alles.

Muide, kui on kange tahtmine ikkagi konsoolist kangutada:
networksetup -listVLANs
networksetup -createVLAN <VLAN name> <parent device name> <tag>
networksetup -deleteVLAN <VLAN name> <parent device name> <tag>
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 30.06.2012 02:37:55 vasta tsitaadiga

Jah, ma virtuaalmasina koopiale andsin uue maci ja kirjutasin tulemüüris asuva olemasoleva konfi sisse uue maci ja talle taha ka uue vm'i IP. IPTABLES faili lisasin ka dubleeritud read, kuid juba uue IP'ga.
Dnsmsq logidest pole veel midagi vaadanud.

Sa mõtled, et mis juhtub siis kui kustutan hetkel selle vlan101 (666) staatilise IP ära?

Just mõtlesin, et kui keegi teeks puust ja punasest ette, kuidas ma täpselt samad read saaks käsurealt sisse panna:

tsitaat:

auto lo
iface lo inet loopback

auto eth0
iface eth0 inet manual
up ifconfig eth0 up

auto eth0.101
iface eth0.101 inet static
address 10.101.20.28
netmask 255.255.255.0
gateway 10.101.20.254

auto eth0.102
iface eth0.102 inet manual
up ifconfig eth0.102 up
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003




sõnum 30.06.2012 16:45:17 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Sa mõtled, et mis juhtub siis kui kustutan hetkel selle vlan101 (666) staatilise IP ära?

Mkm! 102'te mõtlen. 101'el on ju sul ka enne staatiline aadress.

Otsusta nüüd ära, kummad ID'd sul kasutusel on (101 ja 102 vs. 666 ja 682).
Ma ei kujuta küll ette, mida see konsoolist torkimine paremaks teeb aga ideeliselt võiks asi toimida nii:
networksetup -setv4off "Ethernet Adaptor (en0)"

networksetup -createVLAN VLAN-101 en0 101
networksetup -setmanual "VLAN-101 Configuration" 10.101.20.28 255.255.255.0 10.101.20.254

networksetup -createVLAN VLAN-102 en0 102
networksetup -setv4off "VLAN-102 Configuration"


Kui tahad, siis võid IPv6'e ka välja lülitada:
networksetup -setv6off "Ethernet Adaptor (en0)"
networksetup -setv6off "VLAN-101 Configuration"
networksetup -setv6off "VLAN-102 Configuration"


Lisalugemist: networksetup(8) Mac OS X Manual Page
Network prefPane on põhimõtteliselt networksetup'i graafiline liides.
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 03.07.2012 12:05:50 vasta tsitaadiga

Millegipärast need käsud ei funka :/
Ütleb, et "error: The parameters were not valid"

Aga kuidas ma saaks sellise kirjelduse teha graafilise liidesega?

"auto eth0.682
iface eth0.102 inet manual
up ifconfig eth0.682 up"



0.0.0.0 aadressi ei saa panna sest see on juba määratud kohalikuks IP'ks.
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003




sõnum 03.07.2012 12:14:54 vasta tsitaadiga

Kõigi käskude peale annab sellise vea? Võibolla on sul Etherneti liides teise nimega?
Samamoodi pead jälgima VLAN'ide nimesid. Kui sa kuskil midagi käsitsi ära muutsid, siis sirge copy-paste muidugi ei tööta.

Teise küsimuse tarbeks ma juba korra tegin sulle pildi:

102 või 682 VLAN'i IPv4 paned lihtsalt Off staatusesse. Muud moodi sa minuteada seda aadressi küljest ära ei saa.
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mac/Apple »  OS X 10.7 Lion mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.