Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  domeeniküsimus windows server 2003-s märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
vaegkuulja
Aeg maha 30

liitunud: 08.11.2007




sõnum 19.01.2009 23:51:43 vasta tsitaadiga

Markspoiss kirjutas:
ma vist pean ikka prillid ostma:Dicon_biggrin.gif

aga mis ma sinna ISP lahtrisse siis panen kui mul see jama kodus jookseb kõik ja kasutan zoneeditit?


No ma ei tea, mul endal on ka sealsamas "<nime ei avalikusta>.pri.ee" zone. Ise tegin selle ilma probleemita. Hakkan juba mõtlema et kas siis tõesti olen ainuke eestlane seal icon_biggrin.gif No isegi kui selle vabastaks, siis peale Sind jääks ju ikka hõivatuks. icon_biggrin.gif Aga tegelikult pole see siiski tõenäoline et ainuke pri.ee on seal. Kas Sa nime panid ikka 'pri.ee' ette, mitte A kirjeks? A kirjeks paned näiteks 'mail'.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.01.2009 00:44:53 vasta tsitaadiga

Markspoiss kirjutas:
ma vist pean ikka prillid ostma:Dicon_biggrin.gif

aga mis ma sinna ISP lahtrisse siis panen kui mul see jama kodus jookseb kõik ja kasutan zoneeditit?

zone?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markspoiss
HV veteran


liitunud: 10.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.01.2009 01:04:36 vasta tsitaadiga

krt väidavad seal suppordis et see on kellelgi kasutusel juba vms:S

Please contact the owner/administrator of this name for assistance.The zone is managed by another ZoneEdit user at this time. Ryan

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.01.2009 01:20:16 vasta tsitaadiga

eenet väidab sellist asja?? icon_eek.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markspoiss
HV veteran


liitunud: 10.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.01.2009 01:51:59 vasta tsitaadiga

ei ei zoneedit
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vaegkuulja
Aeg maha 30

liitunud: 08.11.2007




sõnum 20.01.2009 02:07:03 vasta tsitaadiga

Markspoiss kirjutas:
krt väidavad seal suppordis et see on kellelgi kasutusel juba vms:S

Please contact the owner/administrator of this name for assistance.The zone is managed by another ZoneEdit user at this time. Ryan


See tähendab siis et 'nimi.pri.ee' on kasutusel seal siis. Ikka täies ulatuses, mitte ainult 'pri.ee' ei saa olla probleemiks. Pane siis teine nimi mingi, kuni pole enam kasutusel. Võisiis otsid mõne muu nimeserveri teenuse kui just seda nime tahad. Tegelikult kui nimi on zoneeditis juba kasutusel, siis väga suure tõenäosusega eksisteerib ka sellele vastav domeeninimi ning siis ei saa sa seda nagunii kusagil registreerida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markspoiss
HV veteran


liitunud: 10.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.01.2009 02:13:06 vasta tsitaadiga

nevermind kirjutas:
Angrist kirjutas:
Reserveerid endale 1 192.168.X.X võrgu.

mitu maja teil seal tänaval on?

ma muidugi räägiks maja vantidega, et nad miskid aadressid ära reserveeriks
või siis kasutaks miskit lõpus olevat näiteks 192.168.254.x

vastasel juhul võib keegi muidu dhcp-lt sama aadressi saada

või kui veelgi turvalisemalt teha, paned teise wan-i ruuteri majavõrgu kaablile vahele.
sisevõrgu teed mis iganes 192.168.x.x erineva näiteks 10.0.0.x
192.168.x.x võrgule seaqd GW-ka maja poole mineva ruuteri
ülejäänutele GW-ks Elioni ruuter.
saad kasutada dhcp-d, mõlemad ruuterid teevad nat-i, iga suvaline mats naabermajast sinu võrku ei saa
miskise 300-400 EEK-iga saad turvalisema lahenduse


tahan et võrku saaks aga netti ei saaks:)



ja seal ma olen proovind igast kakki sisse taguda pri.ee lõpuga aga ei essugi:S sama jama aga kui panen .ee lõpuga siis läheb läbi:S

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Angrist
HV kasutaja

liitunud: 23.09.2004




sõnum 20.01.2009 04:13:17 vasta tsitaadiga

Markspoiss kirjutas:
nevermind kirjutas:
Angrist kirjutas:
Reserveerid endale 1 192.168.X.X võrgu.

mitu maja teil seal tänaval on?

ma muidugi räägiks maja vantidega, et nad miskid aadressid ära reserveeriks
või siis kasutaks miskit lõpus olevat näiteks 192.168.254.x

vastasel juhul võib keegi muidu dhcp-lt sama aadressi saada

või kui veelgi turvalisemalt teha, paned teise wan-i ruuteri majavõrgu kaablile vahele.
sisevõrgu teed mis iganes 192.168.x.x erineva näiteks 10.0.0.x
192.168.x.x võrgule seaqd GW-ka maja poole mineva ruuteri
ülejäänutele GW-ks Elioni ruuter.
saad kasutada dhcp-d, mõlemad ruuterid teevad nat-i, iga suvaline mats naabermajast sinu võrku ei saa
miskise 300-400 EEK-iga saad turvalisema lahenduse


tahan et võrku saaks aga netti ei saaks:)



ja seal ma olen proovind igast kakki sisse taguda pri.ee lõpuga aga ei essugi:S sama jama aga kui panen .ee lõpuga siis läheb läbi:S


Vot täpselt, siis peadki tegema samas vahemikus 192.168.X.X (Selleks et teised ligi saaksid) võrgu aga MAC-idega piirama ligipäsu ruuteris (selleks et teised sinu netti kasutada ei saaks.

Kasuta Dyndns-i funktsionaalsust oma ruuteris, rega sinan konto ja ongi olemas, saad küll mine.nu või mõne muu sarnase lõpuga aadressi, aga sinujaoks lihtsam ilmselt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markspoiss
HV veteran


liitunud: 10.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.01.2009 12:19:33 vasta tsitaadiga

selgeh pahnasin eile seal thomsoni ruuteris aga ei suutnud leida sealt kuskilt seda kus saab mac alusel piirata:S

muidugi wani varianti saaks ka kasutada kuna linksys siin vedeleb ja muud säärast kraami veel. aga kuidas läbi wani see sisevõrgu asi tööle hakkaks?

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Angrist
HV kasutaja

liitunud: 23.09.2004




sõnum 20.01.2009 13:17:10 vasta tsitaadiga

Markspoiss kirjutas:
selgeh pahnasin eile seal thomsoni ruuteris aga ei suutnud leida sealt kuskilt seda kus saab mac alusel piirata:S

muidugi wani <b>varianti</b> saaks ka kasutada kuna linksys siin vedeleb ja muud säärast kraami veel. aga kuidas läbi wani see sisevõrgu asi tööle hakkaks?


Aga võibolla ei saagi, pole õrna aimugi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markspoiss
HV veteran


liitunud: 10.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2009 12:43:07 vasta tsitaadiga

kuna ma ei saa zoneeditisse ei saa pri.ee nimelise lõpuga teha siis teab ehk keegi pakkuda veel välja kohti kus saan ehk seda teha?
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vaegkuulja
Aeg maha 30

liitunud: 08.11.2007




sõnum 22.01.2009 20:47:49 vasta tsitaadiga

Markspoiss kirjutas:

mida muidu soovitad mulle selle thomson i asemele?icon_smile.gif


Ennist liiga vara küsisid. Parim on ca' 1000 eek Linksys WRT54GL v.1.1 koos Tomato firmwarega. Kui proovid, enam muud ei tahagi. Karp jääb küll tavaliseks, kuid firmware on klass omaette. DD-WRT firmware on saast selle kõrvalt.
Ainult seda Tomato enda QoS ära tööle pane, vaid kasuta selle asemel sellist asja - http://www.robsonn.user.icpnet.pl/generator.zip
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markspoiss
HV veteran


liitunud: 10.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2009 18:24:37 vasta tsitaadiga

niisis küsimus selline... et kui on tehtud nimi kujul xxx.pri.ee ja see on suunatud siis kasutades http://www.everydns.com teenust minu masinasse... siis kas saan oma masinas meiliserverit jooksutades ka teha asja nii et see töötaks kujul soovitudnimi@xxx.pri.ee nii sisse kui välja saatmine.
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 29.01.2009 19:05:13 vasta tsitaadiga

Eeldusel et MX kirjed on samamoodi sinu IP aadressile/xxx.pri.ee'le suunatud, siis jah.
Samuti eeldab see et su internetiühendusel on TCP 25 port avatud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vaegkuulja
Aeg maha 30

liitunud: 08.11.2007




sõnum 29.01.2009 20:37:20 vasta tsitaadiga

Kasulik oleks ka Reverse Lookup Zones vastavad PTR kirjed, kuna osa (siiski väga üksikud) spämmitõrjeid kontrollivad ka IP vastavust domeeninimele.
Seda saab teha siis kas nimeserveri teenusepakkujas või siis ISP serveris. Mõlemate teostamine on reaalsuses raskendatud ning enamus firmadel ongi see asi lohakile jäetud ning on esinenud ka üksikute spämmitõrjete kapriise selles osas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 29.01.2009 21:09:03 vasta tsitaadiga

Staatilist IP'd omades pakutakse ka Reverse DNS'i võimalust enamasti.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vaegkuulja
Aeg maha 30

liitunud: 08.11.2007




sõnum 29.01.2009 21:19:43 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
Staatilist IP'd omades pakutakse ka Reverse DNS'i võimalust enamasti.


Meie firmale küll ei pakutud (on staatiline ja veel mitu) ja eriti ei näe et ka teistel see oleks. Reverse PTR on küll tõesti enamus domeeninimedel olemas, kuid enamasti näitab see ka aiateibaid (numbritega algavad) ning teiste firmade spämmifiltrid ei lase läbi maile, kuna IP ei vasta domeeninimele. Alles peale spetsiaalset sooviavaldust, muutis ISP selle õigeks, kuid palju neid firmasi ikka on kes sellise sooviavalduse tegemise pealegi tulevad.
Aga eks see olegi teenusepakkujate "ah, ei viitsi..." Aga dynaamilise IP puhul on muidugi veel keerulisem.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 29.01.2009 22:14:29 vasta tsitaadiga

vaegkuulja, kas ei pakutud või keelduti ?
Reverse DNS ei ole enesestmõistetav teenus, kuna teenusepakkuja ei ole kohustatud teadma sinu käsutuses olevate domeenide kohta.
Kui on soov, siis tuleb ikka teada anda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vaegkuulja
Aeg maha 30

liitunud: 08.11.2007




sõnum 29.01.2009 22:30:03 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:

, kas ei pakutud või keelduti ?
Reverse DNS ei ole enesestmõistetav teenus, kuna teenusepakkuja ei ole kohustatud teadma sinu käsutuses olevate domeenide kohta.
Kui on soov, siis tuleb ikka teada anda.


Ei keeldutud, vaid lihtsalt ei pakutud. Muidugi ei tea ta seda. Aga firmad paljud ka ei tea ja nii ongi ISP'l lihtne seanahka vedada. Korrektne oleks ise pakkuda või küsida mida klient soovib.
Iseenesestmõistetav on see siiski, kuna IP ja domeeninimi peavad lahenduma vastamisi 1:1'le, selles asja mõte ongi. Mitte näitama mingit paska. Kohustatud või mitte, teenusepakkuja pole võibolla üldse kohustatud firmana eksisteerima siin maamunal, kui ei jaga seda mida pakub. Korrektne oleks loomulikult hoopis see, kui ISP ka ise nimeserveriteenust pakuks. Siis oleksid nimed ja IP'd ka füüsiliselt samas kohas, mis oleks mõistagi palju loogilisem. Nimelahendust saab muidugi ka ISP'lt tellida, kuid teenuseks seda nimetada oleks vast liiga suurejooneline. Ma ei tea et näiteks kellelgi Eesti ISP'l oleks webi kaudu konfitav nimeserveri teenus. Saab ikka nii, et saadad paar maili, siis et helistad paar korda ja heal juhul nädala pärast midagi muutub ka, hea kui täppi ka läks. Aga reklaam on selle eest mega, keegi ei reklaami ennast sitamüüana. icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 29.01.2009 22:42:53 vasta tsitaadiga

vaegkuulja, staatilise IP pakkuja ei ole tihti seotud kliendi domeeniga.
Tõsi, ise hallata oleks tore, samas ei ole siiamaani muret tekkinud et viivitataks muutmise/lisamisega, päevaga ära tehtud.
Haldamise ja DynIP toe tõttu valisin endale dns hostiks EuroDNS'i.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vaegkuulja
Aeg maha 30

liitunud: 08.11.2007




sõnum 29.01.2009 22:44:52 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
vaegkuulja, staatilise IP pakkuja ei ole tihti seotud kliendi domeeniga.


Ma pole maininud seost ISP ja domeeninime-domeeniga, vaid seost ISP ja nimeserveritega, mis aga võiks siiski olla. Poleks muidugi paha kui ISP tegeleks ka domeeninimede väljaandmisega, kuid see pole enam siiski nii oluline teenus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 29.01.2009 22:46:08 vasta tsitaadiga

vaegkuulja, kui kohalik IT pulk (kes siis peaks tegelema emailiserveri üles seadmisega) ei jaga uurida PTR'i kohta, siis on see ju pädevuse küsimus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vaegkuulja
Aeg maha 30

liitunud: 08.11.2007




sõnum 29.01.2009 22:49:23 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
vaegkuulja, kui kohalik IT pulk (kes siis peaks tegelema emailiserveri üles seadmisega) ei jaga uurida PTR'i kohta, siis on see ju pädevuse küsimus.


Paljudes firmades pole mitte ühtegi IT-pulka tööl ja ma ei valeta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 29.01.2009 22:57:46 vasta tsitaadiga

vaegkuulja kirjutas:
mikk36 kirjutas:
vaegkuulja, kui kohalik IT pulk (kes siis peaks tegelema emailiserveri üles seadmisega) ei jaga uurida PTR'i kohta, siis on see ju pädevuse küsimus.


Paljudes firmades pole mitte ühtegi IT-pulka tööl ja ma ei valeta.
Ja kes siis sinna selle meiliserveri üles peaks seadma kui keegi ei ole IT-pulk ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vaegkuulja
Aeg maha 30

liitunud: 08.11.2007




sõnum 29.01.2009 23:09:11 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:

Ja kes siis sinna selle meiliserveri üles peaks seadma kui keegi ei ole IT-pulk ?


No väikefirmade puhul on praktika selline, et seda ei teagi keegi kes pani, oli keegi eraisikust haltuuramees. Temale maksti üksnes mailiserveri ülespaneku eest ja domeeninime registreerimise eest. Kust firmaomanik peaks teadma et vaja oli ka reverse PTR'i. Kuna nimeserveri nimelahenduse võttis enda kanda ISP, siis oleks ju loogiline, et nimeserver saab ikka tervenisti konfitud, mitte poolikult, ilma reverse PTR'ita.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  domeeniküsimus windows server 2003-s mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.