Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  2003 server ja exchange märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
slack
HV veteran
slack

liitunud: 04.08.2002




sõnum 20.12.2007 16:44:26 2003 server ja exchange vasta tsitaadiga

Soov siis selline, et server hakkaks sisenevaid maile edastama number@sms.emt.ee pihta.
Kuskohast seda teha saaks?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.12.2007 21:39:21 vasta tsitaadiga

See on mingi nali või?
_________________
Rakvere parasiit
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vaegkuulja
Aeg maha 30

liitunud: 08.11.2007




sõnum 21.12.2007 10:56:20 Re: 2003 server ja exchange vasta tsitaadiga

slack kirjutas:
Soov siis selline, et server hakkaks sisenevaid maile edastama number@sms.emt.ee pihta.
Kuskohast seda teha saaks?


Teed mail to sms numbri jaoks kontakti AD'sse, ning siis forvardid vajaliku konto mailid sinna kontakti.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
slack
HV veteran
slack

liitunud: 04.08.2002




sõnum 23.12.2007 16:04:15 Re: 2003 server ja exchange vasta tsitaadiga

vaegkuulja kirjutas:
slack kirjutas:
Soov siis selline, et server hakkaks sisenevaid maile edastama number@sms.emt.ee pihta.
Kuskohast seda teha saaks?


Teed mail to sms numbri jaoks kontakti AD'sse, ning siis forvardid vajaliku konto mailid sinna kontakti.

Umbes sama kaugele jõudsin ise kah kuid antud lahendus suunab kogu värgi sms'i peale.
Soov oleks aga sms peale saada teade kirja saabumisest, samas peaks kiri ka kasutaja mailikasti jääma.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vaegkuulja
Aeg maha 30

liitunud: 08.11.2007




sõnum 23.12.2007 17:15:03 Re: 2003 server ja exchange vasta tsitaadiga

slack kirjutas:
vaegkuulja kirjutas:
slack kirjutas:
Soov siis selline, et server hakkaks sisenevaid maile edastama number@sms.emt.ee pihta.
Kuskohast seda teha saaks?


Teed mail to sms numbri jaoks kontakti AD'sse, ning siis forvardid vajaliku konto mailid sinna kontakti.

Umbes sama kaugele jõudsin ise kah kuid antud lahendus suunab kogu värgi sms'i peale.
Soov oleks aga sms peale saada teade kirja saabumisest, samas peaks kiri ka kasutaja mailikasti jääma.


Suunamises on linnuke, et kas jätta ka mailboxi või mitte. Selleks et sms tuleks mitte mailiga vaid ainult teatega mailist, peab pisut rohkem kombineerima.
Võimalik et on teisi teid aga pakuks välja sellise. Teed mingi PublicFolderi "email enabled"-uks ja suunad sisse tulevad maili sinna. Outlookis saad PublicFoldereid kantseldada (mitte ruulid vaid konkreetse PublicFolderi properitses) ja seadistad nii, et kui mingi mail sinna PublicFolderisse tuli, siis saadetakse teade soovitud mailiaadressile.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
slack
HV veteran
slack

liitunud: 04.08.2002




sõnum 24.12.2007 01:40:11 Re: 2003 server ja exchange vasta tsitaadiga

vaegkuulja kirjutas:
slack kirjutas:
vaegkuulja kirjutas:
slack kirjutas:
Soov siis selline, et server hakkaks sisenevaid maile edastama number@sms.emt.ee pihta.
Kuskohast seda teha saaks?


Teed mail to sms numbri jaoks kontakti AD'sse, ning siis forvardid vajaliku konto mailid sinna kontakti.

Umbes sama kaugele jõudsin ise kah kuid antud lahendus suunab kogu värgi sms'i peale.
Soov oleks aga sms peale saada teade kirja saabumisest, samas peaks kiri ka kasutaja mailikasti jääma.


Suunamises on linnuke, et kas jätta ka mailboxi või mitte. Selleks et sms tuleks mitte mailiga vaid ainult teatega mailist, peab pisut rohkem kombineerima.
Võimalik et on teisi teid aga pakuks välja sellise. Teed mingi PublicFolderi "email enabled"-uks ja suunad sisse tulevad maili sinna. Outlookis saad PublicFoldereid kantseldada (mitte ruulid vaid konkreetse PublicFolderi properitses) ja seadistad nii, et kui mingi mail sinna PublicFolderisse tuli, siis saadetakse teade soovitud mailiaadressile.

Ma ei saa aru, kas ma küsisin midagi outlook'i kohta? Vaja on serveri poolset lihtsat suunamist. Linnukese sealsamas all panin, miskit ei muutund.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vaegkuulja
Aeg maha 30

liitunud: 08.11.2007




sõnum 24.12.2007 16:05:38 Re: 2003 server ja exchange vasta tsitaadiga

slack kirjutas:

Ma ei saa aru, kas ma küsisin midagi outlook'i kohta? Vaja on serveri poolset lihtsat suunamist. Linnukese sealsamas all panin, miskit ei muutund.


Vaata, Exchange PublicFolderse ei saagi serverist seadistada, vaid ainult Outlookist, kui on olemas vastavad õigused. Suunata saab serverist küll, kuid Sa tahtsid ju mitte suunata vaid ainult teadet sms'ile. Kui linnukese panid, siis peab jääma mail ka mailboxi, proovi veel.
p.s. pidasin silmas seda et PublicFolderi propertises-->administration-->FolderAssistance saab teha ruuli kus message forwarditakse ainult attachmendiga. Kui attachment nüüd filtreeritakse, siis saabubki ainult tühi mail (ja sms ei koormu üle ja ei võeta raha suure maili eest)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.12.2007 10:50:28 Re: 2003 server ja exchange vasta tsitaadiga

vaegkuulja kirjutas:
slack kirjutas:

Ma ei saa aru, kas ma küsisin midagi outlook'i kohta? Vaja on serveri poolset lihtsat suunamist. Linnukese sealsamas all panin, miskit ei muutund.


Vaata, Exchange PublicFolderse ei saagi serverist seadistada, vaid ainult Outlookist

Saab ikka.
Exchange system manager käima ja tee mis tahad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rägapart
HV vaatleja
Rägapart

liitunud: 27.12.2007




sõnum 28.12.2007 12:39:32 Re: 2003 server ja exchange vasta tsitaadiga

Spezz kirjutas:
vaegkuulja kirjutas:
slack kirjutas:

Ma ei saa aru, kas ma küsisin midagi outlook'i kohta? Vaja on serveri poolset lihtsat suunamist. Linnukese sealsamas all panin, miskit ei muutund.


Vaata, Exchange PublicFolderse ei saagi serverist seadistada, vaid ainult Outlookist

Saab ikka.
Exchange system manager käima ja tee mis tahad.


Ei saa kohe vait olla:)) Vaegkuulja ilmselt teab, millest räägib. Spezz ilmselt ei tea, millest räägib. ESM-i kaudu saab ikka roppvähe ära teha (kui me räägime ikka Exchange Server 2003-st, mitte 2007-st), enamus asju käib läbi vidinate a'la Public Folder DAV-based Administration Tool. Pole ise nendesse vidinatesse väga süvenenud, aga millal iganes ühe või teise asja kohta sertifitseeritud Exchange adminnide käest abi palun, ikka soovitavad mingi lisavidina installida või siis mingi kolmanda osapoole asi. S.t Exchange on üks igavene nuhtlus icon_sad.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vaegkuulja
Aeg maha 30

liitunud: 08.11.2007




sõnum 28.12.2007 17:29:57 Re: 2003 server ja exchange vasta tsitaadiga

Spezz kirjutas:
vaegkuulja kirjutas:
slack kirjutas:

Ma ei saa aru, kas ma küsisin midagi outlook'i kohta? Vaja on serveri poolset lihtsat suunamist. Linnukese sealsamas all panin, miskit ei muutund.


Vaata, Exchange PublicFolderse ei saagi serverist seadistada, vaid ainult Outlookist

Saab ikka.
Exchange system manager käima ja tee mis tahad.


FolderAssistance seaded on ainult Outlookis (server-side). 3rd partei asju on Exchangele tehtud palju. Üks väga võimas ja mugav liides on firma MapiLabs'i "MAPILab Rules for Exchange", ainult see pole tasuta. Antud case puhuks sobiksid kohe näiteks sellised võimalused:
-----8<-------------------
*)
send a specified message — sends the message stored in the specified file of the .eml format. This file must contain the To: field with the recipient's address specified in it. The sender's address is specified in the properties of this action. It can be specified manually or it can be specified that the original message recipient's address should be used.
*)
remove attachments of the specified type — removes attachments of the specified type from the message. You can specify any number of file masks dividing them with a semicolon.
-----8<-------------------
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.12.2007 09:41:09 vasta tsitaadiga

Okei, täpsustan üle: Ma pole veel kordagi vajanud public folderite seadistamiseks ühtegi lisavidinat. Ju siis on vajadused väiksemad icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vaegkuulja
Aeg maha 30

liitunud: 08.11.2007




sõnum 30.12.2007 17:28:01 vasta tsitaadiga

Spezz kirjutas:
Okei, täpsustan üle: Ma pole veel kordagi vajanud public folderite seadistamiseks ühtegi lisavidinat. Ju siis on vajadused väiksemad icon_rolleyes.gif


Ega ma ei väida üldse et mingi võimalus pole mul silmist mööda läinud. Kuidas Sa seadistad public-folderitesse tulevate mailide suunamist vastavalt reeglitele (kes saatis, subject, body, mis kell saadeti jne) Exchange serverist endast? Outlooki on selle juhtimine pandud konkreetselt selleks et selle seadistus pole Exchange adminni töö, vaid konkreetse valdkonna juhi ülesanne, kes siis seadistab sõnumite kohale jõudmist oma alluvatele (grupitöö mailidega).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.01.2008 22:56:56 vasta tsitaadiga

vaegkuulja kirjutas:
Spezz kirjutas:
Okei, täpsustan üle: Ma pole veel kordagi vajanud public folderite seadistamiseks ühtegi lisavidinat. Ju siis on vajadused väiksemad icon_rolleyes.gif


Ega ma ei väida üldse et mingi võimalus pole mul silmist mööda läinud. Kuidas Sa seadistad public-folderitesse tulevate mailide suunamist vastavalt reeglitele (kes saatis, subject, body, mis kell saadeti jne) Exchange serverist endast? Outlooki on selle juhtimine pandud konkreetselt selleks et selle seadistus pole Exchange adminni töö, vaid konkreetse valdkonna juhi ülesanne, kes siis seadistab sõnumite kohale jõudmist oma alluvatele (grupitöö mailidega).

Jeah, kahe otsaga asi ta on - sellised seadistused tõepoolest enamasti adminni rida pole. Samas, algse küsija vajadus on exchange enda tööriistadega rahuldatav. Enivei, silmaring jälle laiem, tänud icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  2003 server ja exchange
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.