Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Võõras DHCP server W2003 masinas? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2008 00:28:33 Võõras DHCP server W2003 masinas? vasta tsitaadiga

On siis üks W2k3 masin, mis tegutseb kombinatsioonina AD, DNS, DHCP, RIS, failiserver.

Probleem on selles, et vahel saavad kliendid DHCP'ga valed DNSid.
Varem pakkus DHCP katusorganisatsioon, kuid infrastruktuurimuudatusega on nüüd kohalik. Siiski ilmuvad vahel vanad DNSid, kusjuures DHCP serveriks on märgitud käesolev, ehk uus. Võõras DHCP server võrgus on üsna võimatu, kuna põhiserveril juhtme seinast tõmbamisel kaob ikkagi kogu DHCP. Probleem on eriti ilmne, kui DHCP teenus peatada ning ilmuvad vaid valed DNSid.

Näide:
.1.2 on DHCP server
.1.2 ja Elioni esimene DNS on õiged DNSid.
.255.2 ja .255.3 on vahel ilmuvad valed DNSid.

Ma olen nüüd pead murdnud ja igast nurgast confi uurinud, teiste peadega arutanud, kuid probleemile jälile pole saanud. Enne Wireshark-iga liikluse uurimist mõtlesin siit abi küsida, ehk on mõni teadaolev probleem.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XR
HV Guru
XR

liitunud: 04.11.2001




sõnum 29.01.2008 01:54:44 vasta tsitaadiga

nendel masinatel, siis enne on õiged dns-id ja siis vahest pärast liisingu lõppu saavad vale?
kaua liisingud kestavad?

Eks masinatel võib siis cache-itud olla vana DNS.
Palju neid on?

Käsitsi flushi ja registerit saad teha nende DNS-idele?
Kõik klientmasinad on AD-s? Kuidas mingid muud karbid aadresse saavad, mis pole windowsiga?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UrmasL
HV kasutaja
UrmasL

liitunud: 18.06.2003




sõnum 29.01.2008 12:48:42 vasta tsitaadiga

Lisaks XR'i soovitatule võiks veel proovida võrgus käivitada väikest programmi nimega DHCPExplorer. Olen kasutanud paar korda olukorras kui vaja teada kes siis ikkagi võrgus DHCP'd teeb, mis aadressilt jne. Aga pigem ma kahtlustan sama, et kliendid on cachenud vanad andmed ja aegajalt millegipärast võetakse need kasutusele.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2008 13:15:19 vasta tsitaadiga

XR, Ei, valed DNSid tulevad üsna suvaliselt. DHCP peatamise järgi paistab, et serveri suurema koormuse korral (näiteks hommikul, kui ca 100 masinat korraga sisse logivad) on tõenäesus suurem.
Leased kestavad 24 tundi.
Cachemine on ebatõenäoline, see esineb suvaliste masinatega, kes näiteks esimest korda võrku tulevad. Masinaid on võrgus kokku ca 150.
Registerdns pole veel proovinud, renew annab üldjuhul õiged DNSid.
Klientmasinad on AD-s. Võõrad masinad saavad esialgu samas DHCP poolist, kuigi on plaanis võõrad masinad teise vahemikku panna.

UrmasL, kui kohale saan, testin DHCPExplorer'it. Kaughaldus hetkel ei toimi, kuna teenusepakkuja keeras NAT katki vahepeal.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maoriit
HV vaatleja

liitunud: 29.01.2008




sõnum 30.01.2008 18:51:38 vasta tsitaadiga

Wini kliendi ipconfig /all reedab dhcp serveri aadressi. Ehk saab selle järgi jälile. Loodetavasti sai vana dhcp ikka kinni keeratud.
PS. Mulle on jäänd mulje, et elionil on kuulmisega teinekord raskusi, tuleb mitu korda öelda, et nad oma purgis kinni keeraksid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XR
HV Guru
XR

liitunud: 04.11.2001




sõnum 30.01.2008 18:52:40 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Wini kliendi ipconfig /all reedab dhcp serveri aadressi. Ehk saab selle järgi jälile. Loodetavasti sai vana dhcp ikka kinni keeratud.
PS. Mulle on jäänd mulje, et elionil on kuulmisega teinekord raskusi, tuleb mitu korda öelda, et nad oma purgis kinni keeraksid.


Ta ju kirjutas, et ipconfigi arust on DHCP server õige.
Sellepärast ma arvasingi, et asi on pigem kliendipoolne.

friik1, anna siis teada, mis asja lahendas.

_________________
www.estonia1918.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.01.2008 19:13:22 vasta tsitaadiga

Jah, ipconfigi arvates oli server õige. DHCP explorer andis samas teise serveri IP. Kuna katusorganisatsioon pühalikult tunnistas, et neil on DHCP kinni ning switchis 67/68 keelatud, otsisin mujalt.
Katkusin WiFi purgid testiks võrgust välja ja probleem kadus. Paistab, et DD-WRT polnud allunud seadistuste muudatustele (webinterface ja telnet näitavad erinevat asja) ning tegi mingit lollust. Lõin mütsiga ning seadistasin kõik purgid nullist ringi.
Probleem lahendatud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Võõras DHCP server W2003 masinas?
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.