Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  AMD Navi arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 202, 203, 204  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
SirAskAlot
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.03.2011




sõnum 27.04.2024 14:55:26 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
Tomorrow, Milleks temaga vaielda. Kõige lihtsam oleks, kui AMD paneks PC turul oma Radeoni osakonna kinni ja siis oleks meil ainult Nvidia ning mingi Inteli katsetus hetkel.
Elu oleks palju roosilisem, kui oleks ainult Nvidia tooted igas segmendis, GPU, Mobile, CPU jne. Mõtle kui hea oleks, kõik on sama, soft on ka sama. /s

Nii lolli juttu suudab ainult väga üksikud HV kasutaja ajada. Ta ei mõista suurt pilti ega seda miks AMD midagi teeb ja milleks edasi pürgib.


mister "ma ignoorin sind igavesti" tormab jälle Tomorrowi kaitsma. Mis suhe sul temaga on? ... tegelt ära räägi , ma ei taha teada.

Parem seleta siis kõigile kuhu AMD GPU osakond pürib. Jaga oma teadmisi rumalate inimestega, kes ei saa suurest pildist aru. Ma lähen ostan niikaua popcorni ära kuni sa oma tarkust kirja paned.



Tomorrow kirjutas:

Enesehävituslikud tegelased jah. Siis aastaid hiljem imestatakse miks on monopol ja miks on hinnad nii kõrged.
Need inimesed isegi ei usu, et AMD suudaks midagi võrdväärset toota. Kui AMD väljastaks homme kaardi mis on 2x kiirem kui 4090 ja 2x odavam pakkudes võrdväärset FSR ja FG kvaliteeti, siis need inimesed ostaks ikka Nvidiat edasi ja leiaks põhjuseid miks AMD ei kõlba. Tugev AMD on nende endi huvides isegi keskklassis, et 60 seeria kaardid ei hakkaks maksma 800€+ aga nad ei saa sellest aru.

Loomulikult ostaks ma selle AMD kaarti kui selline kaart homme välja tuleks. Enamus selle foorumi kasutajatest ostaks selle.
Reaalsus on muidugi.
Enne hakkavad pingviinid raekojaplatsil rahvatantsu tansima kui AMD laseb homme sellise kaardi välja. Ainuke millega AMD suudab välja tulla on järgmine Starfield, et kõik saaksid rasteris nende upscaling tehnoloogiat imetleda.

Ma ei ole nii rikas, et ostaks umbes 1000 eurot maksva kaardi mis on hea ainult pixel graafika keerutamiseks. Pigem maksan paarsada juurde ja ostan midagi millega ma tahtmise korral kõiki mänge korraliku graafikaga mängida saan.
Kui AMD sellepärast GPU-de tootmise ära lõpetab ja Nvidia monopol tekib. Jumal temaga. Mina ennast küll selles süüdi ei tunne, et mõni sinusugune, teiste rahakotis sobrav kirikurott, ei saa "õiglase hinnaga" kaupa osta.

dex kirjutas:
See on ju täielik kelbas. Hea analoog on äkki AM4 Ryzen prosed. Enne neid olid kõik inteli peal. Paar aastat peale AMD võidukäiku ei ostnud enam praktiliselt mitte keegi intelit. Sama lugu on nende GPUdega. Tee üks krdi parem toode ja müü seda sama või odavama hinnaga ja Nvidia unustatakse kiirelt. Praktikas on seda nüüd ilmselt väga keeruline teha, sest Nvidia on üüratu koguse rasva selga kasvatanud oma AI toodetega.


Ma oleks ilmselt üks esimesi kes Nvidia pikalt saadaks kui AMD võrdväärse ja odavama hinna ja väiskema tootega välja tuleks. Mul on 4080 mõõtmetest ikka väga halb arvamus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 27.04.2024 19:39:35 vasta tsitaadiga

Tglt pole üldse enam teemaks, et AMD teeb odavamat otsa ja Intel katsetusi.
Sattusin just Toms Hardware ajaloo kõige kehvemate GPUde artillile, nii AMD kui NVIDIA poolemt(https://www.tomshardware.com/pc-components/gpus/the-five-worst-nvidia-gpus-of-all-time-infamous-and-envious-graphics-cards kes tahab leiab amd vaste ka).

Enamus kaarte on eelmisest või siis 2-3 geni vanad. Mõned kaardid olid paar KUUD vanad selle artukli ajaks, ja juba ajaloo kehvemateks tembeldatud. Paneme veel tähele, et tegemist on "roheliste prillidega" saidiga.
Küsimus pole RT vms(millest enamusel mänguritest(ka IT alal tugevatem)) pole aimugi.
Küsimus on selles, et toodetakse täielkku saasta 2x kallima hinna eest.
Ja need 128bitised "next gen" AMD kaardid saavad selles artiklis järgmise auväärse koha.
~ 700 raha eest pole hetkel saadaval ühtki kaarti mis silmaga nähtava edasimineku annaks.
Ja pealegi pole midagi välja tulemas/tulnud mis ka vääriks möngimist.
YT rahvas paneb ka tähele, et mängitakse 10a vanasid mänge(äärmisel juhul indie), vt kasvõi FO4- hetkel teeb Helldiversilegi ära. FO4 sai " next gen" pätsu ka aga see tähendab, et konsoolidel saab nüüd PC graafikaga 60FPS mode sisse lükata. Ja ükski top 10 steam mönghst ei nõua mingit videorenderduspargi tasemel RTd.
DLSS on uuenduslik võte- AI teeb igal rindel võidukäiku ja teeb selliseid trikke mida ainult ulmekates näha on olnud. RT on 70a vana tehh, juba Terminaatori ajast, seega booring.
Kui keegi saab endale õigustada, et kulutas üle tonna selleks et 1 mängu top sajast mängida, siis palju õnne.
Ülejäänd miljonitele mänguritel pole aimugi sellest...
Soov oleks, et lõpetataks ära 128bitiste 4gb kaartide tootmine, sest x, y, z kompenseerib. Tegelikkus on see et sätted põhja lükata, tuleb pudelikaem ette ja 60FPS ei saa isegi mitte 3FPS kätte...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 29.04.2024 22:47:58 vasta tsitaadiga

Tomorrow järjekordse tiraadi siin teemas võib kokku sellega, et tüüp pole ise DLSS'i ega selle Frame Geni õigesti proovidagi saanud, aga räägib kogu arvutimängude tegeleva globaalse kommuuni eest, teatades, et "fake frames don't count, ya all!" Kahjuks valmistab see sama arvutimängude globaalne kommuun härrale pettumuse, sest DLS ja FSR ja XESS, mis muuseas on juba peale ühte põlvkonda parem kui see bullshit mida AMD viljeleb, on siin et jääda ja särada. Basically kõik uued mängud toetavad mingil kujul AI upscale'i ja kiirendust ja see tugi ja võimekus areneb ajas ainult edasi.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.04.2024 16:54:28 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
DLSS'i ega selle Frame Geni õigesti proovidagi saanud

Olen ja seni ma pole impressed. Esimese puhul on kvaliteedilangus tuntav. Parem kui dünaamiline resolution upscale oli, aga ikka kehva. Teise puhul hakkab asi venima nagu tatt kuigi näiliselt on kaadrisagedus kõrgem.
Ma tahan paremat AA'd, mitte 720p upscale koos artifaktide ja ghostinguga.
Scart kirjutas:
, aga räägib kogu arvutimängude tegeleva globaalse kommuuni eest, teatades, et "fake frames don't count, ya all!"

Ja sinusugused räägivad justkuigi kõiki huvitab ainult RT ja upscale ja raster jõudlus ei ole enam oluline.
Scart kirjutas:
Kahjuks valmistab see sama arvutimängude globaalne kommuun härrale pettumuse, sest DLS ja FSR ja XESS, mis muuseas on juba peale ühte põlvkonda parem kui see bullshit mida AMD viljeleb, on siin et jääda ja särada.

Mainid AMD bullshiti, aga samas lauses ütled, et FSR on siin, et jääda ja särada? icon_lol.gif
Scart kirjutas:
Basically kõik uued mängud toetavad mingil kujul AI upscale'i ja kiirendust ja see tugi ja võimekus areneb ajas ainult edasi.

Jah ja seni olen ma näinud seda kasutatuna ainult karguna laiskade arendjate poolt, et saaks 60fps kätte oma optimeerimata mängudes, kus see on nõuetes sees, et mäng üldse jookseks.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 30.04.2024 19:14:42 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Scart kirjutas:
DLSS'i ega selle Frame Geni õigesti proovidagi saanud

Olen ja seni ma pole impressed. Esimese puhul on kvaliteedilangus tuntav. Parem kui dünaamiline resolution upscale oli, aga ikka kehva. Teise puhul hakkab asi venima nagu tatt kuigi näiliselt on kaadrisagedus kõrgem.
Ma tahan paremat AA'd, mitte 720p upscale koos artifaktide ja ghostinguga.
Scart kirjutas:
, aga räägib kogu arvutimängude tegeleva globaalse kommuuni eest, teatades, et "fake frames don't count, ya all!"

Ja sinusugused räägivad justkuigi kõiki huvitab ainult RT ja upscale ja raster jõudlus ei ole enam oluline.
Scart kirjutas:
Kahjuks valmistab see sama arvutimängude globaalne kommuun härrale pettumuse, sest DLS ja FSR ja XESS, mis muuseas on juba peale ühte põlvkonda parem kui see bullshit mida AMD viljeleb, on siin et jääda ja särada.

Mainid AMD bullshiti, aga samas lauses ütled, et FSR on siin, et jääda ja särada? icon_lol.gif
Scart kirjutas:
Basically kõik uued mängud toetavad mingil kujul AI upscale'i ja kiirendust ja see tugi ja võimekus areneb ajas ainult edasi.

Jah ja seni olen ma näinud seda kasutatuna ainult karguna laiskade arendjate poolt, et saaks 60fps kätte oma optimeerimata mängudes, kus see on nõuetes sees, et mäng üldse jookseks.


Cope harder. Hakata siin igale pärlile midagi vastama läheks kallimaks kui mul aega on. Päris koomiline on lugeda, kuidas DFi sõnul parem kui native on härra jaoks "not impressive" icon_lol.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.04.2024 21:55:11 vasta tsitaadiga

DF räägib kõigi eest nüüd või?

Need on samad inimesed kelle meelest 30fps on täiesti ok. Või need kes teevad upscaling võrdluse kasutades XeSS 1.3 ja DLSS 3.7 teades, et FSR 3.1 on kohe tulemas, aga on ju vaja näidata FSR kehvemas valguses.

"Parem kui native". See on sama kurb kui ma ütleks, et HDR monitor on parem kui pea aknast välja pista ja oma silmadega vaadata.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.04.2024 23:23:10 vasta tsitaadiga

mida te vaidlete

Link

_________________
3D-printimine mahus kuni 320x320x380mm, küsi lisa!
Kommentaarid: 155 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 30.04.2024 23:33:09 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
DF räägib kõigi eest nüüd või?


Digital Foundry on de facto benchmark trio, kelle sõna maksab kogu industrys. Kes sina oled nendega võrreldes? Oh, right, tüüp kes aastal 2024 räägib sellest kuidas DLSS, FSR ja XESS rikuvad mängude IQ'd. Eks oma osa seal on tõde ka, FSR on ju plastiliini-filter thumbs_up.gif

Huvitav, et siia pole ühtegi vastust tulnud https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11454445#11454445 seletamaks, kuidas FSR on tegelikult ikka äge icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.04.2024 23:52:10 vasta tsitaadiga

Scart, Ükskõik kui hea see upscaling on, siis madala reso pealt upscalides jäävad alati mingit artifaktid sisse. Ainult DLAA tüüpi upscale native>native tavalise AA asemel parandab pildikvaliteeti. Ei maksa ennast petta, et madala reso upscale saab võrdseks native reso pildikvaliteediga ja sealjuures saab ka 2x parema jõudluse.

Selles viidatud videos on pandud praegune FSR vastamisi uusima DLSS ja XeSS'ga. Ootame ära 3.1 väljalaske ja siis võrdleme uuesti kui palju FSR kehvem on. Hetkel on see ikkagi ainult esimese kahe, mitte kolme võrdlus.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 01.05.2024 11:16:41 vasta tsitaadiga

Mulle meenub HUB üks viimaseid videosid vist oli Q&A, kus mainiti, et tegelikult on frame"gen" frame smoothing. Lihtsalt ei kõlanud hästi selliselt seda müüa selle nimega icon_smile.gif

Varsti on uus masin koos, eks siis näis kas ma ikka seda FSR'i kasutan üldse. Seni ei ole väga kasutanud ja pole ka otsest vajadust olnud. 3.1 proovin ära ikkagi. Raster perf siiski peamine. Kui mäng ei suuda ilma DLSS või FSR'ita jooksutada normaalse FPS'iga 80+, siis on tõesti probleem mängu codingus ja ma pean silmas siin 7900XTX või 4080S kaarti. Selles osas olen nõus, et selle taha mängu tegija ei saa ennast peita.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 01.05.2024 19:34:58 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
Mulle meenub HUB üks viimaseid videosid vist oli Q&A, kus mainiti, et tegelikult on frame"gen" frame smoothing. Lihtsalt ei kõlanud hästi selliselt seda müüa selle nimega icon_smile.gif

Varsti on uus masin koos, eks siis näis kas ma ikka seda FSR'i kasutan üldse. Seni ei ole väga kasutanud ja pole ka otsest vajadust olnud. 3.1 proovin ära ikkagi. Raster perf siiski peamine. Kui mäng ei suuda ilma DLSS või FSR'ita jooksutada normaalse FPS'iga 80+, siis on tõesti probleem mängu codingus ja ma pean silmas siin 7900XTX või 4080S kaarti. Selles osas olen nõus, et selle taha mängu tegija ei saa ennast peita.


Head path tracingu jooksutamist ilma DLSSi või selle vasteta.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 01.05.2024 19:55:23 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Zonerman kirjutas:
Mulle meenub HUB üks viimaseid videosid vist oli Q&A, kus mainiti, et tegelikult on frame"gen" frame smoothing. Lihtsalt ei kõlanud hästi selliselt seda müüa selle nimega icon_smile.gif

Varsti on uus masin koos, eks siis näis kas ma ikka seda FSR'i kasutan üldse. Seni ei ole väga kasutanud ja pole ka otsest vajadust olnud. 3.1 proovin ära ikkagi. Raster perf siiski peamine. Kui mäng ei suuda ilma DLSS või FSR'ita jooksutada normaalse FPS'iga 80+, siis on tõesti probleem mängu codingus ja ma pean silmas siin 7900XTX või 4080S kaarti. Selles osas olen nõus, et selle taha mängu tegija ei saa ennast peita.


Head path tracingu jooksutamist ilma DLSSi või selle vasteta.


Ei kasuta RT ega kavatse lähiajal ka. Las areneb veel, et ei peaks DLSS kasutama.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 01.05.2024 20:01:59 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
Ei kasuta RT ega kavatse lähiajal ka. Las areneb veel, et ei peaks DLSS kasutama.


Eks masinalõhkujad olid ka vahvad ühel kindlal spetsiifilisel ajahetkel. Tänasel päeval teadlikult RT'd mitte kasutada on seisukoht, ütleme nii.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.05.2024 20:04:34 vasta tsitaadiga

"Path tracingu" icon_lol.gif

Selle mis on toetatud ainult mõnes üksikus mängus ja mille jooksutamiseks normaalsel kaadrisagedusel koos erinevate tehnoloogiatega nagu upscaling ja frame generation läheb vaja 2000 maksvat graafikakaarti?
Räägime siis edasi kui seda toetab 500 maksev kaart kümne aasta pärast (kui Nvidia siis enam midagi nii "odavat" üldse toodab).

Kõik modernsed mängud on raster hübriidid. Ainult mõned vanemad lihtsama geomeeteriaga mängud kannatab jooksutada täielikult RT või PT abil aga isegi siis on jõudlus äärmiselt kehva.
Raster on ja jääb veel pikaks ajaks oluliseks mõõdikuks kaardi jõudluses, sest ei ole mõistlik kõike teha RT või veel intensiivsema PT'ga.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 01.05.2024 20:16:29 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:

Raster on ja jääb veel pikaks ajaks oluliseks mõõdikuks kaardi jõudluses, sest ei ole mõistlik kõike teha RT või veel intensiivsema PT'ga.


Nii on. Ei tea kas keegi on mingeid uuringuid tehtud viimasel ajal aga pakun, et paljud ka nvidia kaartide omanikud ei kasuta RT siiani ka 4070 klassi kaartidel. Kui siis mingi vanad mängud, mis jooksevad juba niisama 200fps+
Scart ei saa üle sellest RT haibist nagu see on must have. Palju olulisem on päriselt graafika säte põhja panna, kui RT ekstra väike läige ja peegeldus otsa lisada. Uued mängud on päris kenad ilma RT'ta, kui just ei ole mingi väga kehvalt optimeeritud AAA title.
Ma pigem olen täiega nautinud HDR mänge 5120x1440p resol, palju suurem wow moment kui RT icon_cool.gif

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 01.05.2024 20:33:10 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
"Path tracingu" icon_lol.gif

Selle mis on toetatud ainult mõnes üksikus mängus ja mille jooksutamiseks normaalsel kaadrisagedusel koos erinevate tehnoloogiatega nagu upscaling ja frame generation läheb vaja 2000 maksvat graafikakaarti?


Eks saaks kõvasti odavamalt, kui.. wait, AMD ei tee ju RT'd ja selle tõttu ei saa ka kumbki konsool normaalset RT'd, sest AMD'i raud ei jaksa icon_rolleyes.gif

Tomorrow kirjutas:

Räägime siis edasi kui seda toetab 500 maksev kaart kümne aasta pärast (kui Nvidia siis enam midagi nii "odavat" üldse toodab).


Nagu näha, on tüüp endiselt kinni mingites hinnafantaasiates ajal, kui maailm on viiendat aastat globaalses muutumises ja see muutus sisaldab ka hindu. Kui sa endiselt ei ole aru saanud, siis ei, sa ei saa Ülemiste AT'st halo produkti seitsme sotiga ei täna, homme ega viie aasta pärast ja veel vähem kümne aasta pärast.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.05.2024 21:37:49 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
Tomorrow kirjutas:

Raster on ja jääb veel pikaks ajaks oluliseks mõõdikuks kaardi jõudluses, sest ei ole mõistlik kõike teha RT või veel intensiivsema PT'ga.


Nii on. Ei tea kas keegi on mingeid uuringuid tehtud viimasel ajal aga pakun, et paljud ka nvidia kaartide omanikud ei kasuta RT siiani ka 4070 klassi kaartidel. Kui siis mingi vanad mängud, mis jooksevad juba niisama 200fps+
Scart ei saa üle sellest RT haibist nagu see on must have. Palju olulisem on päriselt graafika säte põhja panna, kui RT ekstra väike läige ja peegeldus otsa lisada. Uued mängud on päris kenad ilma RT'ta, kui just ei ole mingi väga kehvalt optimeeritud AAA title.
Ma pigem olen täiega nautinud HDR mänge 5120x1440p resol, palju suurem wow moment kui RT icon_cool.gif

Lugesin, et enim kasutavad Nvidia omanikud ikkagi DLSS mis on ka arusaadav, sest see tegelikult lisab (küll pildikvaliteedi arvelt) jõudlust.
Lisaks iga seeriaga on nende tehnoloogiate kasutus kasvanud (ilmselt vastavuses kaartide võimekuse kasvuga kõrgemas otsas).

EDIT:

Leidsin selle artikli:

The New Standard in Gaming: GeForce RTX Gamers Embrace Ray Tracing, DLSS in Record Numbers
https://blogs.nvidia.com/blog/ray-tracing-dlss/

If 80% of Nvidia 40-series owners turn on DLSS, what’s going on with the others?
https://arstechnica.com/gadgets/2023/04/nvidia-proud-that-83-of-people-with-1200-ray-tracing-gpus-actually-use-rtx/

tsitaat:
In a blog post and in press materials sent out before the 4070's debut, Nvidia offers stats pulled from "millions of RTX gamers who played RTX capable games" in February 2023. They show that:

83 percent of 40 series gamers "turn RT on" (ray tracing)
56 percent of 30 series
43 percent of 20 series

As for DLSS, Nvidia's AI-accelerated upscaling and frame-generation tool for games that support it, Nvidia writes that 79 percent of 40 series, 71 percent of 30 series, and 68 percent of 20 series owners turned the feature on.


Siin on mitu "aga". Esiteks need on telemeetria põhjal kogutud andmed a'la need kes kasutavad GFE programmi.
Teiseks need pole sõltumatud andmed. Iga tootja näitab asju talle soodsamas valguses ja Nvidia on varemgi valetamisega vahele jäänud.

"turn on" on väga lai mõiste ja võib tähendada nii igapäevast kasutust, kui ka korra proovimist.

Lisaks pean väheusutavaks, et igapäevaselt kasutaks 40 seeria omanikud RT rohkem kui DLSS, eriti arvestades seda, et tihti on DLSS eelduseks, et RT üldse talutava kaadrisagedusega jookseks.

Scart kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
"Path tracingu" icon_lol.gif

Selle mis on toetatud ainult mõnes üksikus mängus ja mille jooksutamiseks normaalsel kaadrisagedusel koos erinevate tehnoloogiatega nagu upscaling ja frame generation läheb vaja 2000 maksvat graafikakaarti?


Eks saaks kõvasti odavamalt, kui.. wait, AMD ei tee ju RT'd ja selle tõttu ei saa ka kumbki konsool normaalset RT'd, sest AMD'i raud ei jaksa icon_rolleyes.gif

Nvidia on see kes pushib RT'd. See on nende ülesanne tuua see odavamatele kaartidele. Arusaamatu miks AMD peab pakkuma odavat RT'd ja toetama vanematel Nvidia kaartidel upscalingut ja FG'd.

Scart kirjutas:
Tomorrow kirjutas:

Räägime siis edasi kui seda toetab 500 maksev kaart kümne aasta pärast (kui Nvidia siis enam midagi nii "odavat" üldse toodab).


Nagu näha, on tüüp endiselt kinni mingites hinnafantaasiates ajal, kui maailm on viiendat aastat globaalses muutumises ja see muutus sisaldab ka hindu. Kui sa endiselt ei ole aru saanud, siis ei, sa ei saa Ülemiste AT'st halo produkti seitsme sotiga ei täna, homme ega viie aasta pärast ja veel vähem kümne aasta pärast.

Miskipärast kehtib see "globaalne muutumine" ja hindade tõus iga seeriaga enamasti Nvidia toodete kohta.
Kas AMD ja Inteli prosed on viie aastaga hakanud maksma keskmise 200-300 asemel 1000+ ?
Miskipärast ei ole. Kummaline, pidi ju olema üldine hinnatõus sinu jutu järgi. Prosed pole ka stagneerunud ja kasutavad uusimat litograafiat.

Ja erinevalt Nvidiast saab AMD kõige kiirema kaardi alla 1000 kätte. Jah päris 700 mitte nagu Nvidia suurima hinna vea - 1080 Ti aegadel, aga igal juhul parem kui 2000 või misiganes hinna Nvidia 50 seeriale määrab.
Ühtlasi erinevalt Nvidiast on see nö "full fat" kivi mitte ei müüda 20-30% kärbitud kivi mänguritele hingehinna eest maha, kui täiskivid lähevad enterprise segmenti. Või siis nagu Nvidial tavaks teha hiljem rohkemate sisselülitatud üksuste ja heal juhul sama hinnaga Super seeria mis siis teist korda maha müüa kui "hea diil".

Sa ei saa üldse aru mida inimesed tahavad. Sina räägid mingist halo tootest. Mina räägin sellest, et tuua parem jõudlus ja featuurid odavamatele kaartidele. See on see mida inimesed tahavad.
Enamus ei taha mingit 2000+ maksvat uut unobtanium kaarti, vaid ~500 maksvat uut kaarti mis toob edasimineku jõudluses.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 01.05.2024 21:49:18 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Nvidia on see kes pushib RT'd. See on nende ülesanne tuua see odavamatele kaartidele. Arusaamatu miks AMD peab pakkuma odavat RT'd
sest see oleks väga korralik konkurentsieelis? aga need on ju nõrkadele.
Tomorrow kirjutas:
Kas AMD ja Inteli prosed on viie aastaga hakanud maksma keskmise 200-300 asemel 1000+ ?
keskmise? 5a tagasi olid desktopil tipus misasjad, 2700x ja 8700k, hindadega 330 ja 360 raha? täna on tipus misasjad, 600 raha maksev 14900k või 700 maksev ks ning teisel pool 700 raha msrp-ga 7950x/7950x3d.
su kirjeldus tundub natukene liialdatud aga tegelikult päris õige.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 01.05.2024 21:58:26 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Miskipärast kehtib see "globaalne muutumine" ja hindade tõus iga seeriaga enamasti Nvidia toodete kohta.
Kas AMD ja Inteli prosed on viie aastaga hakanud maksma keskmise 200-300 asemel 1000+ ?


On üks ilus sõna, millest sa ilmselgelt miskit ei tea - konkurents.

londiste kirjutas:
keskmise? 5a tagasi olid desktopil tipus misasjad, 2700x ja 8700k, hindadega 330 ja 360 raha? täna on tipus misasjad, 600 raha maksev 14900k või 700 maksev ks ning teisel pool 700 raha msrp-ga 7950x/7950x3d.
su kirjeldus tundub natukene liialdatud aga tegelikult päris õige.


Märts 2017 maksin ma 7700K (absoluutne top of the line tol hetkel), emme ja mälude eest 530 euri. 7800X3D eest maksin ma üksinda 560 euri, 200 emme ja 150 mälude eest juurde. Et noh, hinnad pole ju tõusnud thumbs_up.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.05.2024 23:48:04 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Nvidia on see kes pushib RT'd. See on nende ülesanne tuua see odavamatele kaartidele. Arusaamatu miks AMD peab pakkuma odavat RT'd
sest see oleks väga korralik konkurentsieelis? aga need on ju nõrkadele.

AMD pole suutnud Nvidia müüginumbreid ületada isegi siis kui nende kaardid olid kiiremad ja odavamad (R9 290X @ 550 oli 2% aeglasem kui GTX TITAN @ 1000).
Isegi kui AMD oleks nüüd terve põlvkonna jagu ees RT jõudluselt, siis ma ei usu, et see suures plaanis midagi muudaks.
londiste kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Kas AMD ja Inteli prosed on viie aastaga hakanud maksma keskmise 200-300 asemel 1000+ ?
keskmise? 5a tagasi olid desktopil tipus misasjad, 2700x ja 8700k, hindadega 330 ja 360 raha? täna on tipus misasjad, 600 raha maksev 14900k või 700 maksev ks ning teisel pool 700 raha msrp-ga 7950x/7950x3d.
su kirjeldus tundub natukene liialdatud aga tegelikult päris õige.

Sa jätad mainimata selle, et 2700X oli 8c/16t ja 8700K oli kõigest 6c/12t. Need 600-700 millega sa võrdled on 24c/32t ja 16c/32t ehk hoopis teise klassi mudelid mis tollal oleksid olnud HEDT ja maksnud samuti 600+
Lisaks ei ole mängimiseks vaja neid üldse osta. 400 eest saab 7800X3D ja enamus inimestele on see ideaalne. 5800X3D ja 5700X3D saab veel odavamalt. Inteli poolelt on ka 13700 jms asjalikud makstes samuti alla 400.
Minu point on selles, et viis aastat tagasi sai keskmise asjaliku prose (mitte tipu) 200-300 eest ja saab ka täna.
Scart kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Miskipärast kehtib see "globaalne muutumine" ja hindade tõus iga seeriaga enamasti Nvidia toodete kohta.
Kas AMD ja Inteli prosed on viie aastaga hakanud maksma keskmise 200-300 asemel 1000+ ?

On üks ilus sõna, millest sa ilmselgelt miskit ei tea - konkurents.

Nvidia hakkas hindu tõstma juba siis kui AMD oli veel konkurentsis. Ülevalpool tõin konkreetse näite. See, et AMD äkki konkurentsi pakub, et tähenda, et Nvidia kohe hindu langetab.
Scart kirjutas:
londiste kirjutas:
keskmise? 5a tagasi olid desktopil tipus misasjad, 2700x ja 8700k, hindadega 330 ja 360 raha? täna on tipus misasjad, 600 raha maksev 14900k või 700 maksev ks ning teisel pool 700 raha msrp-ga 7950x/7950x3d.
su kirjeldus tundub natukene liialdatud aga tegelikult päris õige.

Märts 2017 maksin ma 7700K (absoluutne top of the line tol hetkel), emme ja mälude eest 530 euri. 7800X3D eest maksin ma üksinda 560 euri, 200 emme ja 150 mälude eest juurde. Et noh, hinnad pole ju tõusnud thumbs_up.gif

2019 maksin 3800X eest 400. Emaplaat 400 ja mälud 200. Kokku umbes 1k.

2022 maksin 5800X3D eest 550 aga see oli in-socket upgrade millega ma hoidsin kokku emaplaadi ja mälude raha. Pluss 3800X maha müües jäin omadega rohkem, kui 200'ga plussi.

Kui täna 1k eest osta, siis saaks samuti 7800X3D @ 400. Emaplaat 400 ja mälud 200 ja poleks sugugi kehvem kui 3800X süsteem omal ajal.
Mõistetetamatu on see kuidas sul õnnestus 7800X3D eest mille MSRP oli 450 ja mille täna võib leida 400 eest (välismaalt isegi 340) maksta 560. Isegi oletades, et eestist osta +50 dollari-euro maks ja +50 kohalik juurdehindlus teeb halvimal juhul kokku 550 mis oli sama mille ma maksin samal põhjusel 5800X3D eest 2022 aastal.

7700K MSRP oli 330. See jättis mäludele ja emaplaadile kokku umbes 200. Justkui täna ei saaks AM5 plaati ja DDR5 mälu enam 200 eest osta?
Ja 7800X3D on tehniliselt samuti "top of the line" tänasel päeval. 7950X/X3D või 14900K vajavad ainult need kellel vaja rohkem tuumi a'la vaese mehe HEDT või niisama kõvatajad kellel peab olema kõige kallim.
See oleks sama kui ma võrdleks 1080 Ti @ 699 tollal ja RTX 6000 @ 6800 täna. Ilmselgelt ma sellist võrdlust ei tee vaid võrdlen seda 4090'ga mis nüüd maksab 2k.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 02.05.2024 00:20:27 vasta tsitaadiga

Tomorrow, Sul on õigus. Mul läkski 7800X3D veidi alla 400, mb 500 ringis kuna valikut seal polnud väga 670e (white theme build) ja 6600cl32 ca 200
_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 02.05.2024 00:56:35 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:

Mõistetetamatu on see kuidas sul õnnestus 7800X3D eest mille MSRP oli 450 ja mille täna võib leida 400 eest (välismaalt isegi 340) maksta 560. Isegi oletades, et eestist osta +50 dollari-euro maks ja +50 kohalik juurdehindlus teeb halvimal juhul kokku 550 mis oli sama mille ma maksin samal põhjusel 5800X3D eest 2022 aastal.


Hinnamuutused > Kõik

https://www.hinnavaatlus.ee/2582662/amd-socket-am5-ryzen-7-7800x3d-box/
https://www.hinnavaatlus.ee/2582663/amd-socket-am5-ryzen-7-7800x3d-tray/

Tomorrow kirjutas:

Justkui täna ei saaks AM5 plaati ja DDR5 mälu enam 200 eest osta?


Saab või? Absoluutne entry level AM5 plaat on 150+ ja mälud, mida osta on mõtet, on 120+.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.05.2024 02:36:16 vasta tsitaadiga

Algne keskmine hind oli 550 kandis aga see langes koheselt ja pole hiljem nii kõrgele küündinud. Tray on mingil põhjusel alati kallim olnud AMD puhul ja seda pole ka kunagi soovitatud.
Kuu aega peale launchi oli keskmine langenud 530, odavaim 500 peale ja pakkujate arv kolmekordistunud.

DDR5 6000 CL30 2x16GB: Alates 113€: https://geizhals.eu/?cat=ramddr3&xf=10118_32768%7E15475_6000%7E15903_DDR5%7E255_30 (2x8GB on 66€). HV vastavad hinnad on 78€ ja 122€
See on odavam kui minu ostetud DDR4 4x8GB 4400 CL19 B-Die mis maksis kokku umbes 220€.

Emaplaatide osas on entry level ikkagi A620 mis algab umbes 80€ pealt. B650 mis peaks olema piisav enamus inimestele algab 90€ pealt.
See on ka põhjus miks A seeria on alati olnud võrdlemisi mõttetu, kuna B seeria on ainult marginaalselt kallim selles hinnaklassis.

Seega 200 eest saab osta B650 emaplaadi mis ei ole entry level ( https://www.techspot.com/review/2699-amd-b650-motherboards/ ) ja sweetspot madala viitega 32GB mälu mis peaks piisama enamus inimestele. Võibolla isegi overkill mälu enamusele.
Ma ei hakka siin juuksekarva lõhki ajama selle üle mis brändi valida või kas hind läheb kümmekond eurot üle 200, kuna üldsummat vaadates on see tühine.

Isegi AT'st ostes mis on üks kallimaid tuleb kokku 647€ kõik kolm: link

Valides ainult odavaima hinna järgi HV'st tuleb kokku 610€
Valides ainult odavaima hinna järgi Geizhal'st tuleb kokku 569€
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 02.05.2024 08:46:04 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Algne keskmine hind oli 550 kandis aga see langes koheselt ja pole hiljem nii kõrgele küündinud. Tray on mingil põhjusel alati kallim olnud AMD puhul ja seda pole ka kunagi soovitatud.
Kuu aega peale launchi oli keskmine langenud 530, odavaim 500 peale ja pakkujate arv kolmekordistunud.

DDR5 6000 CL30 2x16GB: Alates 113€: https://geizhals.eu/?cat=ramddr3&xf=10118_32768%7E15475_6000%7E15903_DDR5%7E255_30 (2x8GB on 66€). HV vastavad hinnad on 78€ ja 122€
See on odavam kui minu ostetud DDR4 4x8GB 4400 CL19 B-Die mis maksis kokku umbes 220€.

Emaplaatide osas on entry level ikkagi A620 mis algab umbes 80€ pealt. B650 mis peaks olema piisav enamus inimestele algab 90€ pealt.
See on ka põhjus miks A seeria on alati olnud võrdlemisi mõttetu, kuna B seeria on ainult marginaalselt kallim selles hinnaklassis.

Seega 200 eest saab osta B650 emaplaadi mis ei ole entry level ( https://www.techspot.com/review/2699-amd-b650-motherboards/ ) ja sweetspot madala viitega 32GB mälu mis peaks piisama enamus inimestele. Võibolla isegi overkill mälu enamusele.
Ma ei hakka siin juuksekarva lõhki ajama selle üle mis brändi valida või kas hind läheb kümmekond eurot üle 200, kuna üldsummat vaadates on see tühine.

Isegi AT'st ostes mis on üks kallimaid tuleb kokku 647€ kõik kolm: link

Valides ainult odavaima hinna järgi HV'st tuleb kokku 610€
Valides ainult odavaima hinna järgi Geizhal'st tuleb kokku 569€


Keegi avastab Ameerikat siin. Tõesti, hinnad ajas langevad thumbs_up.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 02.05.2024 08:54:18 vasta tsitaadiga

Tomorrow, see, et sa alustasid paar põlvkonda tagasi 400€ maksva emaplaadiga ei ole päris hea alguspunkt sinu näiteks. tol ajal maksid mitte entry level emaplaadid 100€ ja praegu 300€ maksev segment maksis ~150€.
su argument on umbes sama kui Scart tuleb ja ütleb, et kuna ta see põlvkond ostis 1600 raha eest 4090, siis järgmises põlvkonnas 1200 eest 5080 või 8800 osta on täitsa okei icon_biggrin.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  AMD Navi arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 202, 203, 204  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.