Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Tahvelarvutid ja e-lugerid »  E-Luger Kobo Glo. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Expanium
HV vaatleja

liitunud: 04.09.2008




sõnum 18.12.2013 21:57:26 E-Luger Kobo Glo. vasta tsitaadiga

Tahtsin siis naisele jõuludeks E-lugeri kinkida kuna talle väga meeldib lugeda. Otsustasin Kobo Glo kasuks, kuna sellel on ka taustavalgus ja muidu on kiidusõnu kuulnud. Kindlet kiideti samuti aga ei leidnud seda. Kavatsesin siis täna üle proovida, et mis aparaadiga tegu on ja tundub üsna kohutavalt ebamugav. Tõmbasin siis torrentist prooviks mingi hunniku raamatuid ka ning ühte lugema hakates oli kogemus peenelt öeldes rõve. Tekst oli MEGAVÄIKE, kui sisse zoomida siis peab leheküljel näpuga ringi lappama ja need e-lugerid ei ole eriti mugavad nii. Võiks ikka näpu ekraanile panna ainult selleks, et lehte keerata. Kas on mõni programm/abivahend mis formaadiks need PDFid nii, et ühel nagu "raamatu" lehel oleks siis lihtsalt vähem teksti aga suurema fondiga. Loodan, et saate aru, mis ma mõtlen.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mirage
HV veteran

liitunud: 10.09.2003




sõnum 18.12.2013 22:00:08 vasta tsitaadiga

http://calibre-ebook.com/ uuri
PDF formaati tuleks vältida e-lugerites.

_________________
Terrorists have two eyes, pandas have two eyes. Coincidence? I think not!
><(((°>
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Expanium
HV vaatleja

liitunud: 04.09.2008




sõnum 18.12.2013 22:19:06 vasta tsitaadiga

Mirage kirjutas:
http://calibre-ebook.com/ uuri
PDF formaati tuleks vältida e-lugerites.



Aga mis formaate siis eelistada? Kõiki raamatuid osta ka ei jõua ju.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mirage
HV veteran

liitunud: 10.09.2003




sõnum 18.12.2013 23:09:23 vasta tsitaadiga

epub peaks suht levinud olema
_________________
Terrorists have two eyes, pandas have two eyes. Coincidence? I think not!
><(((°>
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Expanium
HV vaatleja

liitunud: 04.09.2008




sõnum 18.12.2013 23:39:47 vasta tsitaadiga

Mirage kirjutas:
epub peaks suht levinud olema




Sulle küll võib tunduda, et mu küsimused on mõttetud või, et ma pole viitsinud googeldada piisavalt aga see ei ole nii. Ma tõesti proovisin ja mul on reaalselt null kogemust nende asjadega. Kui sa palun viitsiksid natuke pikemalt seletada ja kirjeldada, oleksin sulle väga tänulik! Ma tunnen ennast tõeliselt juhmina sellel alal aga jõulukingi tahaks ju toreda teha mitte sellise "poolvigase" ning üritan oma nõuga samuti hakkama saada aga, kui sa vähegi viitsid mind mu muredega aidata siis toon sulle ka kommikarbi.



//EDIT

Calibri kohta lugesin tegelikult kiirelt ainult ja homme proovin seda. Aga epub jäi täiesti arusaamatuks, tundus, et seal on siiski ainult tasulised raamatud ja see pole allalaetav. Veelvähem tundus, et sealt oleks eestikeelseid raamatuid saada.


//EDIT2


Ma ei ole laisk ja ma arvatavasti leiaks LÕPUKS ka ise vajalikud asjad aga jõuludeni pole palju aega jäänud ja võimalus see asi soetada tuli tegelikkuses alles täna. Olen palju tööl ja seal ei ole ammugi aega proovida ja testida. Õhtuti kell 9 töölt koju jõudes pole samuti enam erilist jõudu, et neid asju uurida. Seega tõsi on, et ma palun sul enda elu lihtsamaks teha aga seda kõike hea ja ilusa eesmärgi nimel, mitte sellepärast, et ma lihtsalt laisk olen.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wiinanina
HV kasutaja

liitunud: 27.02.2003




sõnum 19.12.2013 00:17:42 vasta tsitaadiga

Pdf on kõigist kõige mõttetum formaat suvaliste e-lugerite jaoks. See mõeldud pigem millegi väljatrükkimiseks. Enamasti kas a4 või letter formaadis. Üldiselt ei saada ülejäänud levinud formaadid mitte lehe pilti vaid sisu.
Sisu saab näidata erinevaid fonte, reapikkusi jnejne kasutades.
PDF puhul on aga rea pikkus määratud ja fonti muutes peab rida scrollima.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mirage
HV veteran

liitunud: 10.09.2003




sõnum 19.12.2013 10:14:05 vasta tsitaadiga

Calibre võimaldab raamatuid muudesse formaatidesse konvertida ehk siis teed pdf -> epub näiteks. Selle protsessi tulem ei pruugi just täiuslik olla, aga minuarust kordades parem, kui üritada pdf formaadis lugeda.

Tihtipeale on e-lugerite tootjatel ka miskine tarkvara, millega saad raamatuid osta ja ka arvutist lugerisse asju sünkroniseerida vms.

_________________
Terrorists have two eyes, pandas have two eyes. Coincidence? I think not!
><(((°>
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 19.12.2013 10:42:41 vasta tsitaadiga

Mirage kirjutas:
Calibre võimaldab raamatuid muudesse formaatidesse konvertida ehk siis teed pdf -> epub näiteks. Selle protsessi tulem ei pruugi just täiuslik olla, aga minuarust kordades parem, kui üritada pdf formaadis lugeda.

Tihtipeale on e-lugerite tootjatel ka miskine tarkvara, millega saad raamatuid osta ja ka arvutist lugerisse asju sünkroniseerida vms.




Calibre ajab kenasti asja ära jah, väga kasulik programm. thumbs_up.gif

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.12.2013 11:08:48 vasta tsitaadiga

Keskraamatukogus on mingil määral eestikeelset kirjandust e-lugeritele sobivas formaadis: https://ellu.keskraamatukogu.ee/?sid=90951b763b9343b2a7de6fe5f51f2688
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fukiku
Kreisi kasutaja
Fukiku

liitunud: 06.11.2003




sõnum 19.12.2013 15:53:57 vasta tsitaadiga

Lisaks ka eestikeelsed e-raamatud, mida Apollost või Rahva Raamatust soetada saab, on ePub formaadis, seega materjali puudust ei ole.. Eks sealt, kust katsetamiseks need PDF-id leiti, leiab ka ePube, valikut on küll ja küll.

Kobo Glo üldiselt on vist üsna hinnatud luger hetkel turul oleva valiku seas.

_________________
Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Expanium
HV vaatleja

liitunud: 04.09.2008




sõnum 19.12.2013 22:59:54 vasta tsitaadiga

Suur tänu kõigile! icon_smile.gif Üks küsimus veel juurde, tegelt kaks isegi. Kas ePub on parim variant milleks convertida või on mõni veel selline hea mille puhul netist tõmmatud lambi PDFiga tulemus natuke isegi, et ilusam jään (kuigi praegu olen juba vägagi rahul) ja teine küsimus, Mirage, mis su aaddress on? Saadan sulle selle lubatud kommikarbi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
silver010
HV veteran
silver010

liitunud: 31.10.2003




sõnum 20.12.2013 13:44:05 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Keskraamatukogus on mingil määral eestikeelset kirjandust e-lugeritele sobivas formaadis: https://ellu.keskraamatukogu.ee/?sid=90951b763b9343b2a7de6fe5f51f2688


Kuidas alla laadida? Saan vaid veebis lugeda...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.12.2013 14:16:27 vasta tsitaadiga

https://ellu.keskraamatukogu.ee/help/about-the-service
https://ellu.keskraamatukogu.ee/help/how-to-read
Ei saagi, pead vastava lingi lugeri brauseris avama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rtfm99
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2007




sõnum 22.12.2013 06:00:55 vasta tsitaadiga

tasuta e-raamatud apollo lehelt: http://www.apollo.ee/e-raamatud/e-raamatud/tasuta-e-raamatud
androidi rakendusega digiraamat vms saab androidseadmesse ka midagi aga lugeda eriti ei õnnestunud selle rakendusega vaid pidi kasutama teist rakendust.

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Tahvelarvutid ja e-lugerid »  E-Luger Kobo Glo.
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.