Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Programmeerimine »  Kes mida oskab märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
c8kaalud
HV vaatleja
c8kaalud

liitunud: 18.09.2004




sõnum 30.09.2004 12:03:10 vasta tsitaadiga

kaabakaz kirjutas:
huvitav, miks progemise oskusena märgitakse ära asjad nagu HTML, XML, CSS jne??

mina näiteks oskan selle loogika järgi väga hästi programmeerimiskeelt MicroDVD,
{1967}{2024}Hello World!

kes saab aru, kes mitte... ei viitsi pikemalt seletada



Kuhu alla sa siis need asjad liigitaks? Ma usun, et ei saa vastu vaielda, et enamikel juhtudel saabki kogu progemise õppimine just sellistest lihtsatest asjadest alguse, või alustasid sina kohe näiteks php-ga?
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 30.09.2004 15:09:15 vasta tsitaadiga

ummm... mina alustasin basicuga. html, php ja muu veebindusega hakkasin lähemalt tutvuma kuu aja eest. Põhimõtteliselt olen siiski kaabakaz'ega nõus: HTML,XMLja CSS pole porgemiskeeled. need rohkem teksti/andmete kirjeldamise standardid.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kaabakaz
HV kasutaja
kaabakaz

liitunud: 01.09.2003




sõnum 30.09.2004 15:56:13 vasta tsitaadiga

c8kaalud kirjutas:
Kuhu alla sa siis need asjad liigitaks? Ma usun, et ei saa vastu vaielda, et enamikel juhtudel saabki kogu progemise õppimine just sellistest lihtsatest asjadest alguse, või alustasid sina kohe näiteks php-ga?

Progemist alustasin Turbo Pascaliga (.bat failide kirjutamist progemiseks nimetada on vist natuke liiast?), millele õigepea tuli juurde tõesti PHP ja hiljem palju teisi keeli.
Teksti teatud formaadis edastamist alustasin HTML-ga.

_________________
The future just happened
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Desmond5
HV kasutaja

liitunud: 14.09.2002




sõnum 15.10.2004 16:53:29 vasta tsitaadiga

Kõigi nendega olen kokku puutunud (natukesest rohkem):

Visual Basic, Pascal (Delphi), C, C++, C#, Java, Assembler
HTML, XML, PHP, ASP, JScript, VBScript, CSS
MySQL, MSSQL, PostreSQL
Win32 API, MS .NET framework

...aga kodus tunnen end kõigerohkem ikka Delphi-s ja C#-s (dotNet framework).
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
neros
HV Guru
neros

liitunud: 26.11.2003




sõnum 14.11.2004 10:54:13 vasta tsitaadiga

Juurde on siis eelnevale lisandunud:
C# - Keskmine
.NET Framework - Hea
J# - Keskmine

_________________
GitHub
.NET Core & Azure baasil lahendused ja arhitektuur - kontakt.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Jaak-
HV vaatleja
-Jaak-

liitunud: 22.11.2004




sõnum 22.11.2004 01:10:17 vasta tsitaadiga

woot, esimene postitus
css, xhtml ja mysql kui neid progemis keeltena võtta

php, C++,
OGL + SDL (mitte just palju)

ajah, assemblerit (ja mmx-i) oskan ka natuke

_________________
(1+sqrt(5))/2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
joonatan
HV vaatleja

liitunud: 04.06.2004




sõnum 23.11.2004 19:03:39 vasta tsitaadiga

ahnii, hämmastavalt vähe siin siis actionscripti oskajaid, mina oma ülejäänud teadmisi programmeerimiskeeltest oskusteks ei nimetaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
.phonkyp.
Kreisi kasutaja
.phonkyp.

liitunud: 17.09.2004




sõnum 24.11.2004 10:38:54 vasta tsitaadiga

Java.
_________________
Ärge uskuge, mida teised teile räägivad.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kose2ik
HV kasutaja
kose2ik

liitunud: 02.05.2002




sõnum 12.12.2004 21:53:23 vasta tsitaadiga

Ma ei oska mitte kui midagi
ja neist kes väidavad et oskavad,
siis arvan, et nad ei jaga ka mitte kui midagi.

Kasutanud ise olen html, css, JavaScript, php, MySQL, Java jne ...
tavaliselt otsin teiste meeste vigu ja kasutan neid jäägitult ära .... ( vist nimetati seda hackimiseks )
aga jah kõigest ma ei räägi nagunii...

_________________
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ordi
külaline






sõnum 17.12.2004 22:50:53 vasta tsitaadiga

html pole tõesti programmeerimiis keel. Ise valdan järgmiseid programmeerimiskeeli: PHP , Javaskript, Delphi, Pascal.
tagasi üles
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 02.01.2005 19:52:42 vasta tsitaadiga

Vaikselt paranevad pythoni oskused ning lisanduvad perl ja shell script

Andke enam-vähem inimlik raamat/tutorial ning nädal aega ning progen praktiliselt suvalises keeles(brainf*c, asm ning whitespace jaoks 2-4). c++ tegin iseseisvalt selgeks ~5 päevaga tundes ainult kesktasemel pascalit ja basicut.

Keel pole eriti oluline näitaja, programmeerimine pole mingi keele tundmine. See oleks sama kui hakkaks võrdlema mitut inimkeelt keegi oskab. Valdav osa inimesi oskab vähemalt 2 keelt kuid panna kasvõi luuletusi kirjutama siis tulemus ei ole mingis sõltuvuses sellest kui mitut keelt keegi oskab.


viimati muutis Ho Ho 03.01.2005 14:00:44, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Piipz
HV veteran
Piipz

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.01.2005 11:27:47 vasta tsitaadiga

kõik muudkui räägivad, et mida nad oskavad aga keegi ei räägi, millega ta hakkama on saanud. kui vähegi võimalik, tooge näiteid.
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 03.01.2005 14:55:17 vasta tsitaadiga

Piip kirjutas:
kõik muudkui räägivad, et mida nad oskavad aga keegi ei räägi, millega ta hakkama on saanud. kui vähegi võimalik, tooge näiteid.
Päris hea idee.

Kahjuks pole viimasel ajal midagi suuremat valmis teinud kuid võin panna mõned oma varasemad vaimusünnitised. Arvestage siis sellega et vahepeal on kogemusi juurde tulnud ning need ei näita seda kui hästi/halvasti ma tegelikult progeda oskan.

DaGame. Võimalik et seda on paljud juba näinud. Seal on ühe mu seni suurima c++ projekti tulemused mida aretasin paljude pausidega pea 2.5a järjest. Eesmärgiks oli luua uus x-comi teemaline mäng kuid kahjuks jäi see pooleli. Sisaldab exesid kolmest eri arengustaadiumist, kuidas käivitada, lugege readme'st.

Siis veel kaks Java programmi. Mõlemal täielik source kaasas, kompileerida soovitaks igaühel ise.
WormGame. 2004a kevadel läbitud OO progemine javas kursuse lõputöö, valmis ~3 päevaga. Eesmärgiks oli teha üle interneti mängitav kuni nelja mängijaga ussimäng klient-server põhimõttel. Kuna aega ja oskusi oli suht vähe ning esialgne disain ei olnud just kiita siis välja ei kukkunud asi just kõge paremini. Sisaldab kamaluga buge ning alati ei käitu nii nagu võiks. Keskmiselt täidetakse käske 1-2 käiku hiljem. Kuna sellest piisas et '5' kätte saada ei hakanud seda parandama.

StockReader. Üks mu 2004a sügise TTÜ Java ülesannetest mida sai tehtud märksa paremaks kui esialgu ette nähtud. Sisestades aktsiatähise ning ajavahemiku loeb see programm netist vastava aktsia hinnainfo ning joonistab selle põhjal graafiku. Midagi suurt ja keerulist seal ei ole kuid peaks näitama kuivõrd lihtne on selliseid asju Javas teha(valmis 16h jooksul).

Hetkel plaanin ning disainin üht programmi mis loodetavasti teeb edasiste programmide disainimise lihtsamaks(midagi UML skeemide joonistamise laadset kuid paljude spetsiifiliste lisadega).
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tisko
HV vaatleja
Tisko

liitunud: 14.06.2004




sõnum 04.01.2005 03:28:29 vasta tsitaadiga

Jaa, kunagi, progemist alustades, olid minulgi imetoredad QBasicu-ajad... icon_rolleyes.gif

Nüüd on põhiline Java, mida korralikult oskan.
Tehtud lihtne male kahe inimmängija jaoks (põhisisu on nuppude võimalike käikude ja mänguseisu analüüsi jms. algoritmid ning graafiline kasutajaliides Swingi konponentidega icon_confused.gif ). Kättesaadavaks pole paraku viitsind teha.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 06.01.2005 07:19:53 vasta tsitaadiga

Piip kirjutas:
kõik muudkui räägivad, et mida nad oskavad aga keegi ei räägi, millega ta hakkama on saanud. kui vähegi võimalik, tooge näiteid.
Tõesti hea mõte. DOSi fännina kogu minu soft selle OSi all:
http://www.simtel.net/search.php[action]search[authorName]CyberRax+Programming[SiteID]simtel.net
- EjectCD - TSR avamaks CDseadme trayd klahvivajutuse peale
- NoiseWiper - ekstremistidele mõeldud wiper
- jTSR - kamaluga erinevaid funktsioone ühte TSRi topitud
- CALC - minu poolt kergelt modifitseeritud TSR kalkulaator

http://sac-ftp.gratex.sk/security16.html
- Lame Com Encryptor - pisuke COM failide kürptimise vidin
- Lame Com Dumper - "universaalne" (yeah, right) COM failide lahtipakkija

http://c--sphinx.narod.ru/indexe.htm
- NoiseWiperi algtekst + paar teeki C--'sele

http://cyberside.dyn.ee/misc/
- ROTATION - pisuke mänguke (mobladel oleva ROTATE'i port)

_________________
IMO & GPLed


viimati muutis HacaX 06.01.2005 17:56:59, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
neros
HV Guru
neros

liitunud: 26.11.2003




sõnum 06.01.2005 12:54:17 vasta tsitaadiga

...

viimati muutis neros 31.12.2008 22:24:58, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
debug.exe
HV vaatleja

liitunud: 14.11.2004




sõnum 06.01.2005 17:54:24 vasta tsitaadiga

Nii et siis sinu peamine projekt on VisitCard Creator, mida alustasid viies erinevas arenduskeskkonnas/platvomil, kuid valmis ei saanud üheski. Joonistasid nupud/menüüd valmis ja siis jäi asi miskipärast katki. Ja mõned versioonid veel kaotasid "kogemata" ära (sellist tegevust nagu backup sa viste ei tunne).

Teiste programmikeste koha pealt nendid aga, et tegemist on väikeste asjadega, mis pole väga väärilised või on lõpetamata või on tegemist pahnaga.

Oled tõesti andekas programmeerija ja IT spetsialist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
neros
HV Guru
neros

liitunud: 26.11.2003




sõnum 06.01.2005 18:33:35 vasta tsitaadiga

...

viimati muutis neros 31.12.2008 22:25:26, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
webpenguin
HV vaatleja
webpenguin

liitunud: 06.01.2005




sõnum 07.01.2005 09:59:12 vasta tsitaadiga

Natuke tunnen põhilisi linuxikeeli... python, perl, C, php... mitte väga palju aga natuke icon_smile.gif
_________________
Linux + internet = Internetipingviin
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alan
külaline






sõnum 12.01.2005 00:38:15 vasta tsitaadiga

   

viimati muutis alan 04.11.2010 00:37:04, muudetud 1 kord
tagasi üles
mtv23
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.03.2004




sõnum 12.01.2005 00:50:01 vasta tsitaadiga

Html-i oskan kasutada, ning vajadusel ka rakendada...
Mõningaid java scripte rakendada, php-ga on ka tutvust tehtud icon_exclaim.gif
Riistvara kohta olulisemad teadmised olemas

Sellekohta võib öelda tavaline tulemus arvuti huvilise poolt...
Lisaks:
Ennast veel kiidaks võõrkeelte oskuse puhul (Inglise, Saksa, Vene ja Eesti) üpriski põhjalikult
---------------------->
Ent mis selle teema mõte siis on?, on ammu tuntud fakt elust enesest, et inimene õpib kogu elu sureb ikka lollina onju icon_exclaim.gif
Aega on liialt vähe lihtsalt icon_biggrin.gif

Ennast imetleda teistele on oma teadmiste osas on mage, õpitakse ju eeskätt endale beer_yum.gif

See on kõik icon_smile.gif

_________________
@Dj
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nene
Kreisi kasutaja
nene

liitunud: 20.03.2004




sõnum 14.01.2005 00:22:49 vasta tsitaadiga

Piip kirjutas:
kõik muudkui räägivad, et mida nad oskavad aga keegi ei räägi, millega ta hakkama on saanud. kui vähegi võimalik, tooge näiteid.


Mnjah, midagi suurt pole näidata ja kõige suuremad programmid on sellised, millega teistel kuigi palju teha pole (a'la mõned veebilehed ja siis miskid poolikud asjad mis ongi poolikuks jäänud icon_sad.gif ). Aga noh, ma katsun panna siia siis üht-teist sellist isevärki kraami (enamik näiteid demonstreerivad seda kui kiiresti või aeglaselt ma programmeerin):

QDIRLISTVIEW Component RapidQ-le. Tehtud mõned aastad tagasi ja hõljub ringi internetiavarustes; üks venelane eelmise aasta alguses kirjutas mulle, et kasutab seda oma programmis, seega mingit kasu sellest vist on.

Järgnevalt aga neli paari viimase päevaga vorbitud programmi; ilusat koodi ja kommentaare neist just otsida ei tasu, aga nad peaksid töötama...

Pall.zip - Javas tehtud lihtne simulatsioon pallikesest nähtamatu kumminööri otsas. Ühel päeval sai natuke nokitsetud ja järgmisel pisike täiendus lisatud ning valmis ta oligi. (jooksutamiseks: $ java Pall )

Lilled.zip - Javas loodud "lillepõllu simulaator". Klikkides aknas hakkab kasvama uus lill: ilmuvad idulehed, sirgub vars ja lisanduvad lehed, viimaks on näha kuidas lilleõis avaneb. Kõik väga lihtne, aga üsna effektne kukkus välja. (jooksutamiseks: $ java Lilled )

Autod.zip - Javas tehtud autosõidumäng, kus mitu kasutajat saavad võrgus autodega ringi rallida. Tänavate pealt välja sõita ei saa ning ka autode vahel on kokkupõrked. Liiklust reguleerivad valgusfoorid. Erilist võistlusmomenti selles võidusõidus siiski pole - niisama ringitiirutamine. See ja eelmine programm on tehtud ühel ja samal päeval ligikaudu 10 tunni jooksul. (jooksutamiseks käivita kõigepealt server: $ java AutoServer; ja seejärel kuni kümme klientprogrammi: $ java Autod <serveri aadress>; )

FTree - C++ keeles kirjutatud Sugupuude muutmise/vaatamise programm millega töötamiseks on tarvis vaid käsurida icon_smile.gif Võimalused pole suured, aga siiski alustuseks piisavad et muuta kasutamise süntaks võimalikult krüptiliseks. (näiteks käsk $ ftree -v 0 -af 1 -f Mihkel -l Mait -y 1974 -s 0 test.txt; muudab failis test.txt olevat sugupuud nõnda, et lisab isikule ID-ga '1' isa, kelle nimi on 'Mihkel Mait' sünniaastaga 1974, lisaks näidatakse muudetud sugupuud ka ekraanil) Aga ma panen väikse help-i ka kaasa erinevate parameetrite kohta. Usun, et kes seda programmi täiuslikult valdama õpib, sellest saab võrratu genealoog. (jooksutamiseks peate ise kompileerima: $ g++ -o ftree inimene.cpp main.cpp; katsetatud on vaid Linuxi peal, aga peaks tööle hakkama ka mujal, soovitan siiski mingi UNIX-süsteemi, sest windowsi käsurida on väga võimalustevaene.) Seegi on valminud väikse kiirprogrammeerimise käigus umbes seitsme järjestikuse tunniga icon_smile.gif

EDIT: Ajakohasem ülevaade minu pisukestest oskustest.


viimati muutis nene 10.08.2006 00:23:38, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
salasource
HV kasutaja
salasource

liitunud: 31.01.2005




sõnum 10.02.2005 14:46:02 vasta tsitaadiga

Visual Basic:
- Win 2003 Optimize Tool

Delphi:
- Windows Password Renew
- Windows Media Postprocesser

NSIS:
- Weby pack
- +tosin teisi keerulisemat sorti installereid

Natuke PHP'd ja mySQL'i:
- http://sala.pri.ee/newsrc.htm

Ise olen rohkem developeri tüüpi kuju. Palju häid ideid aga vähe päid kes hea koodi valmis kirjutaks.


viimati muutis salasource 15.05.2005 15:24:14, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
recyclebin
HV vaatleja

liitunud: 14.01.2004




sõnum 21.02.2005 12:27:17 vasta tsitaadiga

html ja css on käpas, õpin php ja mysql. kunagi tegin mingi GML keeles mänge, eriline keel see just pole aga ikkagi icon_smile.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmsmarko
HV vaatleja
rmsmarko

liitunud: 24.09.2003




sõnum 20.04.2005 15:03:00 vasta tsitaadiga

html ei tohiks probleeme tekitada
css-i hetkel uurin
php-ga olen lihtsalt sunnitud tegelema, sest enam muud moodi ei saa icon_biggrin.gif nii et enamvähem asjale pihta saan
alati on muidugi abiks sõber internet ja igasugu õpetused... icon_razz.gif

minevikust niipalju, et html-i hakkasin õppima kunagi 98 umbes. olin mingi haige kodus ja sis tuli ühel sõbral mõte, et hakka kodukat tegema, et mis ikka niisama passid ja vireled. nu, sealt see pisik külge jäi. mõnda aega peale seda jäi asi soiku, siis mingi 3a pärast mõtsime sõpsiga ka pakkuda kodukaid firmadele jne... irw. 1 lehe vist saime valmis. jälle paus, kuni siis nüüd tekkis võimalus sellele alale tööle saada [2005] ja otsustasin proovida. siiani olen negu hakkama saanud, ehkki, 7 aastaga on ikka suht palju muutunud. ikka iga päev saab foorumites ja õpetustes ringi kolatud ja end täiendatud. vot siuke stoori. mis seal ikka, ega vist sellist meest plegi, kes kõike kõigest teab [progemine] selleks foorumid ongi icon_smile.gif

jõudu kõik webmasterid ja mitee webmasterid

_________________

kes ei küsi, see targaks ei saa
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Programmeerimine »  Kes mida oskab mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.