Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Naljakad juhtumised arvutimaailmast »  Subliminal Messages märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
creepyguy4
HV kasutaja
creepyguy4

liitunud: 29.10.2008




sõnum 06.01.2009 23:27:14 Subliminal Messages vasta tsitaadiga

Ma usun et mitmed on kursis selliste asjadega nagu Subliminal messages ehk siis meie keeles peidetud sõnumitega.Neid on nii televisioonis kui ka ajakirjanduses.
Aga, kas keegi on mõelnud et neid ei pruugi ainult olla suurbritannias ja USA-s vaid neid võib kohata ka meie kodumaal Eestis.
Kõik kes on märganud eestis olevaid peodetud sõnumeid,backmaskinguid siis andke sellesse postitusse teada ,sest huvitav oleks neid hiljem arutada.

Esmalt alustan siis mina et olen märganud sportlandi ostufestivali reklaamis sõna SEX.
Seda on ilusti märgata reklaami vasakul ääres kus kriipsudest moodustuvad kolm tähte.
(Vabandan, et pole pilti lisatud , sest kogemata kustutasin pildi arvutist ära ja digikas on ka katki.)
Aga kui huvi on selle vastu siis uurige seda reklaami lähedamalt.
Seda võis leida ühe hiljutise JUST Extra tagakaanelt.

EDIT:
Mõtlesin, et võiks teha topicu kõikidest subliminaalsetest sõnumitest.
Nüüd võib postitada , ka välismaiseid sõnumeid !


viimati muutis creepyguy4 21.04.2009 17:59:56, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tarantel
HV veteran
tarantel

liitunud: 08.03.2003




sõnum 06.01.2009 23:53:13 vasta tsitaadiga

SEX on muidugi põhiline. Seda sõna pannakse reklaamplakatitele ja -filmidesse. Kui sellest silmadega üle käid, ei pruugi sa seda märgatagi, kuid sinu alateadvus salvestab selle. Peaks tekitama alateadliku rahulolu tunde ja usalduse. Ja reklaam jääb sulle meelde. Filminduses on trikiks 1 frame pikkune pilt. Alateadvus registreerib selle, kuid sa ise ei märka midagi. Teine asi on see, et kui sa seda märkad ja teadlikult reklaami uurid, on reklaamijad 200% edu saavutanud.



Kuigi enesele hetkel miskit ei meenu, hea teema thumbs_up.gif

-edit-
Meenus, kuidas sõbraga Tartu ühistranspordis sõitsin ja tema minu tähelepanu reklaamimonitorile juhtis. Seal jooksis mingi mahla reklaam (vist). Lõpus igatahes hüppasid kaks õuna (või tomatit) ja üks porgand põllu peal. Sõbras äratas kahtlust, et porgand sinna keskele pandud oli. Igatahes kui rikutult mõelda, võis see siiski midagi tähendada, tuleb möönda icon_smile.gif

Loodan, et sellega teemat valele teele ei kalluta, kuid siinkohal üks kuulus Disney multikas
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
creepyguy4
HV kasutaja
creepyguy4

liitunud: 29.10.2008




sõnum 07.01.2009 08:55:04 vasta tsitaadiga

Mäletan kui kunagi sai no-pogody-d vaadatatud siis jänesel oli käes kolm õhupalli. Äärtes olid ümmargused õhupallid,keskel oli piklik õhupall.
Eile tegin huvi pärast madagascari video mängu läbi.Teise leveli lõpus oli laulu sees täielikku arusaamatust kuulda.
Ma lindistasin seda kohta fraps-iga ja reversisin ära ja siis oli kuulda selget võõrkeelset sõna.
Hääl meenutas rohkesti neegrite/aafrika hõimude häält. Kes teab, võibolla tähendab see midagi mingis keeles.

Originaal backmasking: http://www.4shared.com/file/79318015/d9967880/orig.html
Reversitud versioon: http://www.4shared.com/file/79318448/dd5958a4/fake.html

Ja ma olen veel näinud üht sõnumit metsavendade VOITKA filmis. Ühel kaadril oli tume kiri valgel taustal. Mul endal seda filmi pole ja mul jäi välja uurimatta mida seal näha võis
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
Kreisi kasutaja
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.01.2009 21:50:55 vasta tsitaadiga

tarantel kirjutas:
Filminduses on trikiks 1 frame pikkune pilt. Alateadvus registreerib selle, kuid sa ise ei märka midagi. Teine asi on see, et kui sa seda märkad ja teadlikult reklaami uurid, on reklaamijad 200% edu saavutanud.

Ma nägin mingit dok filmi või lugesin selle kohta, siis oli ka üks mees selle avastanud. Kinos pandi popcorni reklaam niimoodi. Ja popcorni müük oli päris palju tõusnud. Lõpuks tuli välja, et see on jama, see mees ise oli võltsinud popcorni müügi tulemusi.

_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Herr Kurm
Piiratud kasutaja
Herr Kurm

liitunud: 25.03.2004




sõnum 07.01.2009 22:18:45 vasta tsitaadiga

Mitte küll Eestist aga Disneyl on ikka päris palju tille jms oma multadesse sattunud.
_________________
-logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio-
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dude .
HV Guru

liitunud: 11.10.2007




sõnum 07.01.2009 23:00:44 vasta tsitaadiga

Herr Kurm kirjutas:
Mitte küll Eestist aga Disneyl on ikka päris palju tille jms oma multadesse sattunud.

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
TALUSILDID
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
creepyguy4
HV kasutaja
creepyguy4

liitunud: 29.10.2008




sõnum 07.01.2009 23:09:57 vasta tsitaadiga

Disney kollektsioonist saaks päris mitu suurt raamatut , sest üks film sisaldab juba kümneid sõnumeid : sealhulgas rohukõrtest moodustunud sõnad(sex,lie)
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
markus808
HV kasutaja
markus808

liitunud: 27.07.2004




sõnum 08.01.2009 16:21:44 vasta tsitaadiga

Ma käisin kunagi toidupoes rahulikult ringi ning möödusin papist coca-cola reklaamist, kus peal poseeris naisterahvas pudeliga, igatahes ma ei pannud seda eriti tähele aga see hetk, kui ma sellest möödusin, siis pea jõnksatas iseeneslikult, läksin siis lähemalt uurima ja selgus, et naisel oli seljas must särk, kust kumasid läbi tema kikkis nibud icon_eek.gif
See oli päris kaval nõks ning ilma lähema uurimiseta poleks seda kuidagi tuvastanud ka, igatahes minu alateadvust mõjutas see päris korralikult, tuleb ise vaid silmad lahti hoida neid sõnumeid on suht palju meie keskel. Kui nüüd mõelda reklaami peale üldisemalt, siis enamus reklaamist mõjubki meile mitte-teadlikul tasandil, argumentatsioon reklaamis pole nii oluline kui õige värvitoon ja rahustav naishääl, sest teadlikult ju me sellist jama ei ole nõus uskuma ja seda teavad ka reklaamiloojad. Kurb on aga see, et reklaam mõjutab pidevalt meid kõiki, võib ju tunduda, et see meid ei mõjuta, kuid paraku sellise korduste arvuga on võimalik inimese ajus imesid teha icon_razz.gif
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
blas
Kreisi kasutaja
blas

liitunud: 27.01.2002




sõnum 08.01.2009 16:30:00 vasta tsitaadiga

suures jaos on selle teemaga seoses puhas vaht ehk, kes otsib ja väga näha/kuulda tahab see näeb ja kuuleb ka. Näituseks ameerika äärmuslikud kristlased, kes leiavad satanismile viitavaid märke enamikus matteli asjades ja isegi barbies vist:)
Enivei on suurim kanal, kustkaudu meile subliminaalseid sõnumeid saadetakse taevas-te vaadake vaid neid pilvi:P

_________________
The truth is out there
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 08.01.2009 17:00:40 vasta tsitaadiga

Seda 1 kaadri teemat testiti kunagi Brainiacis ja nende ülitäiuslikul( icon_razz.gif ) uurimisel selgus, et müstiline "alateadvus" seda ei registreerinud. Nimelt panid nad enda mingi ep sisse neid, mina ei märganud ja ka ise nad imo lõpus ütlesid, et paras pullikaka see.
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.01.2009 17:09:26 vasta tsitaadiga

Polegi selliseid asju varem tähelepannud
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 08.01.2009 18:16:10 vasta tsitaadiga

Ehh, see 1 kaadri värk tegelikult töötab mingil määral kindlasti, Brainiaci katsed pole just kõige akadeemilisemad tõestused... Nt põhjalikumas katses näidati grupile inimstele (individuaalselt) mõni sekund hieroglüüfi, kuid 1. kaader oli kas nuttev või naerev inimene või hoopis telliskivi. Pärast küsiti, kas see hieroglüüf meeldis või mitte. Nendele, kes nägid nutvat/kurba inimest, ei meeldinud hieroglüüf (valdavalt), nendele, kes nägid naervat/rõõmsat inimest, meeldis antud hieroglüüf. Need, kes nägid telliskivi, ei osanud seisukohta võtta icon_lol.gif.
_________________
assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree''
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 08.01.2009 18:20:07 vasta tsitaadiga

Ma arvan et kui selline reklaamiviis/tähelepanu tõmbamine tootele ka mõjuks siis hetkel järgin rohkem rahakotti ja küsimust "Kas mul on vaja? Kas oleks asenduskaupu?" kui alateadvust. Ei usu sellisesse reklaamiviisi.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dude .
HV Guru

liitunud: 11.10.2007




sõnum 08.01.2009 18:30:48 vasta tsitaadiga

MarioA. kirjutas:
Ma arvan et kui selline reklaamiviis/tähelepanu tõmbamine tootele ka mõjuks siis hetkel järgin rohkem rahakotti ja küsimust "Kas mul on vaja? Kas oleks asenduskaupu?" kui alateadvust. Ei usu sellisesse reklaamiviisi.

Hea reklaam paneb sind mõtlema, et sul ON seda vaja! icon_smile.gif

_________________
TALUSILDID
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 08.01.2009 18:45:38 vasta tsitaadiga

Tegelikult peaks reklaam mõjuma psüholoogiliselt nii, et kui sul momendil antud toodet vaja ei lähe, aga kui kunagi peaks vaja minema midagi sarnast (ei tea ette ju), siis on võimalik, et osutud ikka nö "reklaami ohvriks". Mingi populaar(e pseudo-)teaduslik ajakiri Tarkade Klubi käsitles samuti mingil määral alateadvuse ärakasutamist reklaaminduses ja üldse majanduses (nt elutähtsamad toiduained - sai, leib, piim, lihaollused - on paigutatud tavaliselt poe lõpuossa, seega jääb ülejäänud kirev ja suhteliselt kasutu tootemass poe etteotsa).
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ragnar7474
HV veteran

liitunud: 14.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.01.2009 18:47:58 vasta tsitaadiga

Hea kaup ei vaja reklaami
_________________
O: Kaevurikraami - Toiteplokid, riserid, emaplaadid, FAN controllerid jms
O/M: NVIDIA 10xx 20xx 30xx videokaarte.
Kommentaarid: 93 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.01.2009 18:54:48 Re: Subliminal Messages in Estonia vasta tsitaadiga

creepyguy4 kirjutas:

Esmalt alustan siis mina et olen märganud sportlandi ostufestivali reklaamis sõna SEX.
Seda on ilusti märgata reklaami vasakul ääres kus kriipsudest moodustuvad kolm tähte.
(Vabandan, et pole pilti lisatud , sest kogemata kustutasin pildi arvutist ära ja digikas on ka katki.)
Aga kui huvi on selle vastu siis uurige seda reklaami lähedamalt.
Seda võis leida ühe hiljutise JUST Extra tagakaanelt.


See siis vist: http://www.sportland.ee/klient/001107/ofet.gif
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 08.01.2009 18:55:17 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
Polegi selliseid asju varem tähelepannud
Igaüks mõtleb oma rikutuse piires, ka alateadlikult icon_wink.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
markus808
HV kasutaja
markus808

liitunud: 27.07.2004




sõnum 08.01.2009 19:04:36 vasta tsitaadiga

Selle nimi on klassikaline tingimine ja töötab see inimeste peal sama hästi, kui Pavlovi koerte peal.
Kui päevast-päeva esitatakse neutraalset stiimulit (mingi reklaamitav kaup) koos positiivsega (naeratav, nappides rõivastes naisterahvas), siis kuna oleme neid stiimuleid harjunud koos nägema, tajume me teatud korduste arvu järel neutraalset stiimulit juba positiivsena. Positiivne on juba meile vajalik, kasulik jne... kogu reklaami toimemehhanism on nö "alateadlik", kuna me pole selle mõjust ega selle mõju ulatusest teadlikud. Kogu meie hoiakute komplekt teatud kaubagruppide vastu on kujundatud meie enese teadmata, 1 kaader kusagil filmis on selle kõrval jäämäe tipp.
tsitaat:

Hea kaup ei vaja reklaami

Täiesti nõus aga enamus maailmas toodetavast on ebavajalik ja ka kahjulik, kuid meie ühiskonnamudel on selline, alternatiiviks sellele, et ise loll tarbija olla, on olla ise see, kes teiste lolluset kasu lõikab ja neile "klassikalisi helendavaid ja laulvaid aiakonni" müüb, mis minu arvates ka ilus pole icon_rolleyes.gif

_________________
"You're under no obligation to be the same person you were 5 minutes ago." - Allan Watts
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
creepyguy4
HV kasutaja
creepyguy4

liitunud: 29.10.2008




sõnum 08.01.2009 21:35:34 Re: Subliminal Messages in Estonia vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
creepyguy4 kirjutas:

Esmalt alustan siis mina et olen märganud sportlandi ostufestivali reklaamis sõna SEX.
Seda on ilusti märgata reklaami vasakul ääres kus kriipsudest moodustuvad kolm tähte.
(Vabandan, et pole pilti lisatud , sest kogemata kustutasin pildi arvutist ära ja digikas on ka katki.)
Aga kui huvi on selle vastu siis uurige seda reklaami lähedamalt.
Seda võis leida ühe hiljutise JUST Extra tagakaanelt.


See siis vist: http://www.sportland.ee/klient/001107/ofet.gif

sama reklaam jah , aga see reklaam kus SEX oli,on teises formaadis. sellel reklaamis(mille Dracula postitas) on neid tähti väga halvasti näha.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2III7
HV veteran
2III7

liitunud: 20.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.01.2009 21:43:30 vasta tsitaadiga

markus808 kirjutas:
Täiesti nõus aga enamus maailmas toodetavast on ebavajalik ja ka kahjulik, kuid meie ühiskonnamudel on selline, alternatiiviks sellele, et ise loll tarbija olla, on olla ise see, kes teiste lolluset kasu lõikab ja neile "klassikalisi helendavaid ja laulvaid aiakonni" müüb, mis minu arvates ka ilus pole icon_rolleyes.gif
f*ck or get fucked. raha maailmas ei saagi midagi ilusat olla, arvestades kuidas maailma majandussüsteem toimib icon_rolleyes.gif parem olla see kes karjalammastest kasu lõikab kui karjalammas ise imo.
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 139
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Herr Kurm
Piiratud kasutaja
Herr Kurm

liitunud: 25.03.2004




sõnum 08.01.2009 22:35:04 vasta tsitaadiga

markus808 kirjutas:
Selle nimi on klassikaline tingimine ja töötab see inimeste peal sama hästi, kui Pavlovi koerte peal.
Kui päevast-päeva esitatakse neutraalset stiimulit (mingi reklaamitav kaup) koos positiivsega (naeratav, nappides rõivastes naisterahvas), siis kuna oleme neid stiimuleid harjunud koos nägema, tajume me teatud korduste arvu järel neutraalset stiimulit juba positiivsena.


Mkm see seos tekib tagurpidi samaväärselt. Et kui näed meeldivat nappides rõivastes naisterahvast siis käib alateadvuses plõks "ahha, Omo pesupulber, võiks pesu pesta" ja vastupidi poes kodukeemiariiuli ees Omot korvi tõstes tekib erektsioon.

_________________
-logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio-
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
blas
Kreisi kasutaja
blas

liitunud: 27.01.2002




sõnum 08.01.2009 22:41:20 vasta tsitaadiga

see sportlandi sex tannu albumiga (unisex) polnud seotud icon_rolleyes.gif
_________________
The truth is out there
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
creepyguy4
HV kasutaja
creepyguy4

liitunud: 29.10.2008




sõnum 08.01.2009 23:02:47 vasta tsitaadiga

blas kirjutas:
see sportlandi sex tannu albumiga (unisex) polnud seotud icon_rolleyes.gif

no seal taustal oli kriipsudest moodustunud sõna sex , mingit UNI seal küll ees polnud.
ja see oli sinna suhteliselt hästi peidetud.
ja see alateadvuse jutt võib täielikult täppi minna sest , kui ma esimest korda seda reklaami märkasin, akkasid mind need kriipsud seal taustal kahtlaselt huvitama.
võibolla mu aju registreeriski selle sõnumi ja pani mind seda reklaami hoolikamalt jälgima. ja siis hiljem leidsiningi selle sõnumi.
kuigi äkki nad toppisid selle SEX-i sinna sellepärast et albumit : uniSEX rohkem müüdavamaks teha
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Veskioja
HV vaatleja

liitunud: 07.09.2008




sõnum 08.01.2009 23:11:44 vasta tsitaadiga

Huvitav on see, et algselt need Lõvikuninga tähekesed küll ei meenutanud väga midagi. Kuid mida rohkem te siin SEXist rääkima hakkasite, seda selgemaks pilt muutus icon_biggrin.gif.
_________________
To fight and die for the Hell Brigade!
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Naljakad juhtumised arvutimaailmast »  Subliminal Messages mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.