Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Elioni ETH ühendus ning alternatiivne ruuter ISP poolt pakutavale märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 06.07.2015 10:57:25 Elioni ETH ühendus ning alternatiivne ruuter ISP poolt pakutavale vasta tsitaadiga

Elioni ETH koduühenduse taha oleks vaja mõistlikku ruuterit. Mõistlik = "konfid ja unustad", uptime on sadu päevi (kui just firmware uuendus vms bugfixid restarti ei taha). Elioni pakutavaid ruutereid ei taha.

Nõudmised:

* Gigabitt WAN ja LAN.
* n või ac nö. "normaalne" wifi. St mingit erilist kasutust pole aga võiks "keskmises" nõukaaegses panelkas korteri piires viisakalt levida. n-wifi on kiiruse poolest piisav.
* "keskmist" koormust võiks taluda. Võrgus on 5 seadet, NAS tekitab aeg-ajalt vähe suuremat-tihedamat liiklust (regulaarne incremental backup) aga ei midagi erilist.
* Korralik käsurida (CLI) on vajalik. Peaks olema kõigil allpool mainitud ruuteritel niipalju kui olen doce lugenud. Võinoh - ega saab ilma ka hakkama aga elu on näidanud, et GUI'st jääb väheks mingitel hetkedel. Pealegi sobib CLI paremini peakujuga kokku.
* Üks võrguseade teeb VoIP'i ehk siis näpuotsaga on QoS'i ka vaja teha.

Sisseehitatud VoIPi ja Elioni dTV tuge pole vaja. Võinoh, dTV töötab mõlemiga kui VLAN id 4 peale see sättida. Aga kuna telekat ei vaata siis see osa ei paku huvi.

Mis on endale silma jäänud:

1. Mikrotik'i RB2011UiAS-2HnD-IN.
2. Mikrotik'i RB951G-2HnD.
3. Asus RT-AC66U või RT-N66U.

Ma pole ise tegelikult Mikrotiki (ega tegelikult ka ASUS't) kasutanud aga eemalt vaadates on 'tik hea mulje jätnud. Kuidas Mikrotiki SOHO seeria kvaliteet on? Nende kahe mudeli hinnavahe (näieks Arvutitarga poes) on ca 40 eurot - mul pole ise-enesest vaja 10't LANi, kas on mingeid muid eeliseid RB2011UiAS-2HnD-IN mudelil? CPU/RAM tunduvad sama olevat.

Või võiks hoopis mingit kolmandat mudelit vaadata? Hinnaklass võiks olla maksimum 150 eurot aga ei pea vaatama 150-euroseid isendeid kui saab ka odavamalt.


viimati muutis Dirty Harry 06.07.2015 12:02:06, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.07.2015 11:34:10 vasta tsitaadiga

AC66U endal kasutusel AsusWRT Merlini softiga, ei oska ühtegi halba asja öelda, uptimed on 50+ päeva ilma igasuguste stabiilsusprobleemideta. Korteri vastasnurka (2x telliskivisein +1x betoon jaama ja vastuvõtja vahel) pritsib 433Mbit Wifisignaali probleemideta.

[edit: ajasin 55U ja 56U sassi, ei leia SNBst 55U ülevaadet, 56U samamoodi alla saja raha] Kui praegu peaks ostma siis võtaks RT-AC55U, vähe tegusam CPU ja veidi nõrgem Wifi (1300 vs 867Mbit), samas alla saja raha.
Kommentaarid: 317 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 271
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 06.07.2015 11:42:19 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
AC66U endal kasutusel AsusWRT Merlini softiga
Kas AsusWRT ise on ka kasutatav asi? St Merlin peaks olema AsusWRT koos lisadega, mis põhjusel ise FW vahetuse tegid? Kas stock hakkas mingi nurga pealt piirama või...?
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.07.2015 12:02:06 vasta tsitaadiga

Miski 0-day oli ühel hetkel ja Asusel võttis parandamine kauem aega kui Merlinil. Kuna stabiilsusega probleeme pole siis jäingi kasutama.

Üldiselt on OpenVPN serveri uuendused Merlinil kõrge prioriteediga, kasutan väga palju.
Kommentaarid: 317 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 271
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 06.07.2015 12:03:43 vasta tsitaadiga

Jäi mainimata alguses, et kuna üks seade teeb VoIP'i siis natuke on QoS'i ka vaja. Samas jäi silma, et kasvõi RT-AC55U puhul on mingitsorti "Smart QoS" lausa olemas... mulle ise-enesest meeldib kui asjad kohe karbist välja võttes töötavad.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 07.07.2015 08:46:42 vasta tsitaadiga

Kas Mikrotiki kohta ka keegi midagi arvata oskab?
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.07.2015 16:06:32 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Kas Mikrotiki kohta ka keegi midagi arvata oskab?


Mikrotikud ei oska, sellist "elementaarset" asja nagu IGMP Snoopingut, Asuse karbid samas oskavad.
Kui IPTV teemaks, siis võib teatud juhtudel see probleemiks osutuda.

Endal mõlematega kogemus olemas, kodukasutuseks eelistaksin Asust, performance on samuti parem.
Sinu viidatud Tik`ud koolevad mõlemad 300Mbit/s ühenduse taga ära ja üle 100Mbit/s sa sealt läbi ei aja, koos Firewallimise ja QoS`iga veelgi vähem, siis peaksid juba CCR`e vaatama.

AsusWRT GUI`ga saab muidu teha tutvust siin http://ec2-54-202-251-7.us-west-2.compute.amazonaws.com:8080/index.asp
(Ära küsi, miks see URL selline on aga sinna satud, kui asuse kodulehelt AsusWRT demo lingile klikkida)

Ja kui Asus võtta, siis juba hetkel kindlasti AC...isegi, kui sul hetkel ainumastki AC toega seadet ei ole.
http://www.smallnetbuilder.com/wireless/wireless-features/32512-does-an-ac-router-improve-n-device-performance
http://www.smallnetbuilder.com/wireless/wireless-features/32262-will-a-new-router-really-improve-performance-part-2

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OFFF
HV veteran
OFFF

liitunud: 29.07.2004




sõnum 08.07.2015 16:08:48 vasta tsitaadiga

EGA ma mingi die-hard Mikrotiki fänn ei ole, aga kui on valida Mikrotik vs. WRT siis ma pigem eelistaks tikku.
1. konistentne käsurida
2. Suht palju kompetnetseid inimesi (sh. ka siin foorumis) kelle käest nõu küsida
3. Mikrotikul on suht kasutatav GUI

Ise ma loomulikult eelistaks hoopis Ubiquiti ja EdgeOS v. EdgeMax v. mis iganes selle nimi täna on.

_________________
Õnnelikul malakamaal ei nuteta! Parem käsi abistab. Sõidame!
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003




sõnum 08.07.2015 16:23:11 vasta tsitaadiga

ise kasutan juba paar kuud elioni 100M taga Netgear R7000, millel AsusWRT Merlin FW peal http://www.linksysinfo.org/index.php?threads/asuswrt-merlin-on-netgear-r7000.71108/
Seni pole ühtegi probleemi veel olnud.

Kui jääb kalliks, siis minu järgmine valik oleks Tplink Archer C7 https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/V%C3%B5rguseadmed/372468/ Samas puuduvad kogemused.
Kommentaarid: 338 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 290
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 08.07.2015 18:40:37 vasta tsitaadiga

Aitäh.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 08.07.2015 18:40:43 vasta tsitaadiga

Natuke vaatasin ning kui rääkida kodukasutuse/SOHO stiilis wifiruuterist siis Ubiquiti vist ei sobi - paistab tegevat kas ruutereid või AP'sid. Kokku neid väga pandud pole.

IGMP Snooping on jah teemaks, st hea teada. Ei ole küll IPTV'd plaan kasutada... aga siiski.

Netgear, TP-Link - pole otseselt nende vastu midagi, mõnda oma käega katsunud ka. Aga kasvõi Asus tundub natuke rohkem levinud siin maailmanurgas, vähemalt räägitakse sellest rohkem.

Kokkuvõttes tundub, et EdgeMax/Ubiquiti/Mikrotik on head kui hinnaklass kahega korrutada, siis hakkab juba looma. Odavamad pole pahad aga Asus tundub olevat mõistliku hinna-kvaliteedi suhtega.

Neid AC mudeleid on Asusel küll mitmed erinevad - kas on mõtet vaadata uuema/kallima poole või saab muul viisil sõeluda? RT-AC66U
versus RT-AC68U näiteks. Kuigi võiks võtta nii, et üks on 50€ kallim ja mu ülemisest hinnapiirist niiehknaa üle. Või hoopis veel 50€ odavam ASUS RT-AC55U? Või veel soodsam ASUS RT-AC51U? Näen peamise erinevusena vaid wifi kiiruse vähenemist kui üritan specce võrrelda.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.07.2015 18:49:03 vasta tsitaadiga

AC56U pigem ASUSelt, ajasin numbrid sassi üleval ja ei väljendanud ennast selgelt.

Archer C5 on kah tegus pill.
Kommentaarid: 317 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 271
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.07.2015 19:37:22 vasta tsitaadiga

Mark0, Mul on nii RT-N66U kui AC68U, AC68U on lihtsalt Dual-Core ja sisaldab tänu selle veel ka TrenMicro IDS`i, miinuseks on aga minu silmis justnimelt see püstine disain ja seinale kinnitamise võimaluse puudumine.
Pmst klokkub kah ilusti 800Mhz pealt 1200Mhz peale...(kui perfi peaks puudu tulema) icon_lol.gif

RT-N66U on sama mis RT-AC66U, ainult raadio chipset on erinev N vs. AC.

RT-AC87U on tänu Broadcomi asemel Quantenna 5Ghz raadio tõttu, äärmiselt toores ja ka sellel bandil ebastabiilne.
RT-AC3200 omab kahte 5Ghz raadiot ja tänu sellele kirves ja overpriced, ehk siis sweetspot olekski RT-AC68U.
N66/AC66 on juba väga vanad mudelid ja mõningatel juhtudel on 600Mhz ühetuumaline prose natuke piirajaks, mistõttu uuemaid lisa featuure (IDS, jne) neile ei pordita.

Muid ma ei vaataks, 5x seeria kohta mul isiklikult igasugune info ja kogemus puudub, samuti pole need Merlini softi poolt supporditud, seega pole nende vastu ka huvi tundnud.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 08.07.2015 19:38:25 vasta tsitaadiga

anubis, miks AC56U? Miks mitte näiteks AC51U? Neid on viiekümnest alates kuni kaheksakümneni välja (mudelinumbrite mõttes). Ma ei suuda neid muul viisil eristada kui wifi kiiruste järgi, mis on kindlasti mida uuem/kallim seda parem. Aga kas on midagi muud veel nendel Asustel vahet?

Etz, tänud, vastasid mu küsimused ära. icon_smile.gif
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.07.2015 19:54:04 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Ma ei suuda neid muul viisil eristada kui wifi kiiruste järgi, mis on kindlasti mida uuem/kallim seda parem. Aga kas on midagi muud veel nendel Asustel vahet?

Etz, tänud, vastasid mu küsimused ära. icon_smile.gif


Chipsettide vahed on, Single Core/Dual Core, Wirelessi puhul MIMO 2x2, 3x3, 4x4, täiskiiruse kättesaamine eeldab ka vastavat kliendiseadet.

RT-AC87U 4x4 MIMO on kasutu, ainumastki sellist wireless kaarti pole, peale ühe ainsama Asuse enda oma (sama kiibistikuga), lisaks on see hübriidlahendus, jooksutab kahte kernelit ja seda kahe erineva prose otsas samaaegselt (Quantenna kiibistuikul on oma SPARC prose ja mälu),
tänu sellele on sel ka küllaldaselt igasugu huvitavaid anomaaliad ja hädasid.

RT-AC3200 on broadcomi enda standardi väline aretis, max kiiruse jaoks vajab teist samasugust seadet vastu, ehk siis pmst ainult media bridge kahe ruuteri vahel saaksid sellega, sellisel kiirusel ja lühikese maa peale püsti.
Ainus, kus sellest viimasest kasu oleks, on siis kui sul on tohhuiaa Wifi kliente, et osad poogid ühe teised teise 5Ghz raadio külge, raadiod on ise tavalised AC1300 omad sel, neid on lihtsalt 2 tükki. icon_rolleyes.gif

Sellest võib kah natuke abi olla: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Asus_routers

5x seadmed peaksid kõik olema AFAIK 2x2 MIMO ainult...ehk siis lahjemate raadiokiibistikega.

EDIT: Nii ongi RT-AC52U on 1x1MIMO (433Mbit/s) ja RT-AC56U on 2x2 MIMO (867Mbit/s)

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 08.07.2015 19:54:31 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:

Sellest võib kah natuke abi olla: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Asus_routers

5x seadmed peaksid kõik olema AFAIK 2x2 MIMO ainult.
Kusjuures lähemalt uurides on RT-AC56U võimsama CPU'ga kui RT-AC66U, vahe on taas wifi maksimumkiiruste osa (RAM/flash on samad). Hinnavahe on ca 30 eurot. RT-AC68U on küll CPU poolest üle, hind on aga ~80 eurot kallim kui RT-AC56U. Merlin läheb muide ka RT-AC56U peale.

St kui aus olla siis mul pole väga vahet, sott siia-sinna on näiteks 3-4 aasta (niikaua võiks käia ikka) peale olematu summa. Üritan enda jaoks selgeks teha, milles on vahe.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.07.2015 20:00:57 vasta tsitaadiga

Mark0, RT-AC66U on tunduvalt vanem mudel kah, aga Raadiokiibistik on etem 3x3 MIMO ja 1300Mbit/s kui 3x3 MIMO võimeline (MAcbookid uue dkusjuures on) klient külge haakida.

Mark0 kirjutas:
Merlin läheb muide ka RT-AC56U peale.


Vaatasin juba jah, et sellega panin natuke võssa, samas nagu ennist ütlesin ma pole 5 seeria vastu huvi tundnud, parandamatu maksimalist nagu ma olen icon_lol.gif
Kui N66U sai hangitud, polnud 56U veel väljaski, enne seda oli RT-N16U aga mul hakkas 2,4Ghz bandil kitsaks minema, seoses kiirkatsujate ja tähemehe ciscode laialdase levikuga... icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.07.2015 20:02:11 vasta tsitaadiga

AC56U on dualcore, nagu AC68U'gi. Võimsam CPU kui AC66U'l.
Kommentaarid: 317 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 271
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 08.07.2015 20:05:26 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
AC56U on dualcore, nagu AC68U.
Viidatud Wiki räägib teist keelt, st pole "dual"-i mainitud. Aga googeldades leiab tõesti sellele kinnitust, et on dualcore.

http://www.securedgenetworks.com/blog/Which-Wireless-Access-Point-Do-I-Need-2x2-or-3x3-MIMO - natuke uurisin 2x2 ja 3x3 kohta (ning 1x1). Ei ole võrgus selliste downloadi ega selliseid seadmeid, mis suuri mahte liigutaks. Selles vaates tundub RT56U järjest mõistlikum valik.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.07.2015 20:07:39 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
anubis kirjutas:
AC56U on dualcore, nagu AC68U.
Viidatud Wiki räägib teist keelt, st pole "dual"-i mainitud. Aga googeldades leiab tõesti sellele kinnitust, et on dualcore.

http://www.securedgenetworks.com/blog/Which-Wireless-Access-Point-Do-I-Need-2x2-or-3x3-MIMO - natuke uurisin 2x2 ja 3x3 kohta (ning 1x1). Ei ole võrgus selliste downloadi ega selliseid seadmeid, mis suuri mahte liigutaks. Selles vaates tundub RT56U järjest mõistlikum valik.


AC52U on Single, AC56U Dual-Core.
See wiki on natuke puudulik RT-AC87U on samuti Dualcore, mida seal ei mainita... icon_wink.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.07.2015 20:08:06 vasta tsitaadiga

https://wikidevi.com/wiki/ASUS_RT-AC56U
https://wikidevi.com/wiki/ASUS_RT-AC68U

BCM4708A0 , ehk siis identne CPU.
Kommentaarid: 317 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 271
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.07.2015 20:16:06 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
https://wikidevi.com/wiki/ASUS_RT-AC56U
https://wikidevi.com/wiki/ASUS_RT-AC68U

BCM4708A0 , ehk siis identne CPU.


Ainus suur vahe mida mina neil näen (Mark0, seisukohast) on see, et ühel on välised antennid, teisel sisemised...ehk ilmselt üks levib betoonkarbis tiba paremini.

Paneks siis siia ka ülevaated, lihtsam valida:
http://www.smallnetbuilder.com/wireless/wireless-reviews/31436-asus-rt-n56u-black-diamond-dual-band-gigabit-wireless-n-router-reviewed
http://www.smallnetbuilder.com/wireless/wireless-features/32120-inside-story-asus-rt-ac56u-and-rt-ac68u
http://www.smallnetbuilder.com/wireless/wireless-reviews/32239-ac1900-first-look-netgear-r7000-a-asus-rt-ac68u
http://www.smallnetbuilder.com/wireless/wireless-reviews/32609-asus-rt-ac68p-dual-band-wireless-ac1900-gigabit-router-reviewed

Edu otsustamisel, loodan et ma asja nüüd liiga segaseks ei ajanud siin... icon_razz1.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 08.07.2015 20:22:07 vasta tsitaadiga

Ei ajanud. Sa oled mingis vallas nõudlikum kui mina, ma pean lihtsalt selle meeles pidama erinevaid vidinaid vaadates. icon_smile.gif
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-parun-
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.07.2015 21:22:09 vasta tsitaadiga

Kuna teema tekitas veidi huvi, siis vaatasin ka lingitud ruutereid. See on ilmselt minu probleem aga nende disain ei ole selline, mis minusugusel konservatiivse ilumeelega kodanikul silma särama paneks. Välimuse järgi valides võtaks kõige parema meelega Mark0, poolt esimesena pakutud seadme icon_smile.gif
_________________
There are 10 types of people, those who understand binary and those who don't.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.07.2015 21:45:55 vasta tsitaadiga

-parun-, mina ja nagu ka ilmselt paljud teised, ei osta disaini...vaid funktsionaalsust...

Muuseas, reaalses elus näevad nad siiski tunduvalt tagasihoidlikumad välja ja ka selle sinise ledimere saab tarkvaraliselt välja lülitada. icon_wink.gif

Disain on muidugi maitseasi, mulle näiteks ei istu absoluutselt Inteno või TG789 välimus, õnneks või kahjuks pole ka nende sisu just suurem asi, seega pole ka väga midagi mida nende puhul taga nutta... icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Elioni ETH ühendus ning alternatiivne ruuter ISP poolt pakutavale mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.