Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Naljakad juhtumised arvutimaailmast »  Venekeele õpik märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
mad
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.08.2003




sõnum 17.02.2005 20:17:51 vasta tsitaadiga

tõsi ta on, et vene keelt on vaja. kurb... ise küll ei oska ja lähiajal pole ette näha, et oskama hakkaks. aga eks tuleb tulevikus võtta mingid korralikud kursused ja algtõed selgeks teha, mis sest, et vene keelt koolis sai (ja veel järgmised 3 aastat) "õpitud".... icon_evil.gif viva la birjukova icon_evil.gif

OT: kunagi sai narvas, energia turul maasikaid müüdud. nii. kuna ma loll ja jäärapäine eestlane, siis soovisin kõigile umbes 100-150 ostnule (no ei loe ükshaaval täpselt üle ju) head päeva. mulle vastati äitäh vene aktsendiga ja 1 kord. seega ülejäänud 99-149 inimest... ne ponimaju... jutu point on see, et kuna eesti vabariigis kehtiv riigikeel lõpetab oma esistentsi peale jõhvit narva poole minnes, siis vene keelt on 100% kindlalt vaja. ja kui te just energia turule maasikaid müüma ei lähe, siis lasnamäele minnes... icon_wink.gif niiet õppige, õppige, õppige! icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002




sõnum 17.02.2005 20:27:45 vasta tsitaadiga

tsitaat:

jutu point on see, et kuna eesti vabariigis kehtiv riigikeel lõpetab oma esistentsi peale jõhvit narva poole minnes, siis vene keelt on 100% kindlalt vaja.

see on küll üsna vale point minu meelest. minu meelest ei saa kuidagi siduda vene keele oskuse vajalikkust sellega, et kusagil eesti territooriumil on piirkond, kus keegi eesti keelt eriti ei räägi.

mina arvan, et kui üldse vene keelt vaja on, siis pigem selleks, et vene keel on arenenud (teadus)keel ja selles keeles on materjale rohkem kui mõnes teises keeles (näiteks eesti keeles). ja teine vajadus on lihtsalt viisakusest, kuna eestis elab nii palju venelasi ja venemaa on meie naaberriik siiski. samas ma eeldaks, et ka eestis elavad venelased viisakusest valdaks eesti keelt mingil määral. nii et mitte mingil juhul ei saa põhjuseks olla see, et eestis leidub elanikke, kes ei räägi eesti keelt lihtsalt, selleks on vaja osata vene keelt. nii küll ei lähe
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mad
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.08.2003




sõnum 17.02.2005 20:47:47 vasta tsitaadiga

dvd vader, sul on õigus 100% ma väljendasin ennast segaselt. ma arvan tglt samamoodi. aga viisakus on suhteline mõiste... niiet nagunii jääb inimesi, kes vene keelt ei oska ja ei taha õppida (seda kasvõi ajaloolistel põhjustel) ja venelasi, kes eesti keelt õppida ei viitsi. aga nagu lätis (leedus?) öeldakse kohver-rongijaam-moskva... (siis kui "vähemus" karjuma hakkab, et neid diskrimineeritakse) - st kuna tegu eesti vabariigiga ja riigikeel on eesti keel siis venelased...
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.02.2005 21:17:07 vasta tsitaadiga

Kurat mina elan Eestis ja mina räägin venelastega ainult emakeeles.
Ise raisad elavad siin juba pool sajandit aga paari sõnagi ei saa ära õppida ja siis kurdavad kui jama elu neil siin on.
Ja siis tuleb see krdima ****** emakene venemaa seletama, et rahvusvähemused bla-bla-bla ja kõik usuvad neid....võtku tagasi need tiblad - meie neid ei vaja.
End of OT.
Kommentaarid: 271 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skulmars
HV Guru

liitunud: 13.08.2004




sõnum 17.02.2005 21:38:01 vasta tsitaadiga

ardo112 kirjutas:
Kurat mina elan Eestis ja mina räägin venelastega ainult emakeeles.


nii jõuad sa kaugele icon_smile.gif

edit: natuke kitsas mõtlemine on see, et oskan angleesi murrakut ja olen kunn...kindlasti peaks puhtalt jooksma ka kas saksa või prantsus ja väga soovitav oleks seesama idadialekt


viimati muutis skulmars 17.02.2005 22:02:29, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 213 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 177
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Djomka
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.12.2003




sõnum 17.02.2005 22:00:08 vasta tsitaadiga

nojah,aga mina tahan lääne poole jõuda ja selle jaoks läheb mul vaja inglise keelt, millega ma hätta ei jää
edit: kui mul on plaan minna õppima edasi, siis ma õpin inglise keeles, mitte vene, prantsuse ega saksa keeles
kui ma lähen tööle kuskile välismaale, siis alati tuleb välja mõelda, ega seal ei lähe vana oskust, mida ma ei valda ja keelte seisukohalt eelistan alati inglise keelt (ja seda eelistavad ka väga paljud teised riigid)


viimati muutis Djomka 17.02.2005 22:05:44, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
khan
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.11.2003




sõnum 17.02.2005 22:05:32 vasta tsitaadiga

skulmars kirjutas:
ardo112 kirjutas:
Kurat mina elan Eestis ja mina räägin venelastega ainult emakeeles.


nii jõuad sa kaugele icon_smile.gif

edit: natuke kitsas mõtlemine on see, et oskan angleesi murrakut ja olen kunn...kindlasti peaks puhtalt jooksma ka kas saksa või prantsus ja väga soovitav oleks seesama idadialekt


niikaua kuni asi ei ole minu huvides ja mina sellega raha ei kaota ei räägi mina nendega sõnagi eesti keelt. ütlen (ka suht ausalt) et ja ne ponimaju või et ja govorju po estonski ja lasen tal siis mõelda mis ta tahab.
samas olen avastanud, et kui venelasele öelda, et ja ne govorju po russki arvavad venelased, et me oleme lihtsalt viisakad ja hakkavad oma vene keelset mula ajama ja vait ei jää. olen seda korduvalt kogenud.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mad
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.08.2003




sõnum 17.02.2005 23:52:53 vasta tsitaadiga

khan kirjutas:

samas olen avastanud, et kui venelasele öelda, et ja ne govorju po russki arvavad venelased, et me oleme lihtsalt viisakad ja hakkavad oma vene keelset mula ajama ja vait ei jää. olen seda korduvalt kogenud.

icon_lol.gif vene keelset mula icon_lol.gif
aga et tglt kui plaan euroopasse minna (õppima) ja sinna ka elama jääda, siis pole jah vene keelt nii palju vaja. aga kui eestisse jääd elama siis nagunii on varem või hiljem (loodetavasti hiljem icon_razz1.gif ) kui ei usu - vaadake cv online tööpakkumisi. inglise keelt oskavad nagunii kõik juba... ise tahaks kunagi prantsuse keelt õppida veits... ja kui viitsida siis ka mingit rootsi/soome...
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
millivatt
Kreisi kasutaja
millivatt

liitunud: 24.07.2002




sõnum 18.02.2005 00:04:46 vasta tsitaadiga

X ja XI klass õppisin vene keelt 4 tundi nädalas. Nüüd, aasta hiljem oskan öelda, mis mu nimi on ja et Tartu on väga ilus roheline linn ja et mulle ta väga meeldib jne. Kui keegi tänaval suitsu küsib vastan lihtsalt "net" ja piisab. Tegelikult olen isegi avastanud, et suur osa tehnilist ja näiteks Eestis saadaolevat filmi alast erialakirjandust on vene keeles. Tööalase vajaduse kohta arvan, et ma saan eniveis töötute ridu täiendama.

OT:
ma nägin üks öö ühte tibi unes, kes oli venelane. Suhteliselt kummaline, mu tutvusringkond ei ole eriti internatsionaalne. On see ehk jumalik märk, et peaksin hakkama vene keelt õppima?
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
khan
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.11.2003




sõnum 18.02.2005 00:10:38 vasta tsitaadiga

millivatt kirjutas:
X ja XI klass õppisin vene keelt 4 tundi nädalas. Nüüd, aasta hiljem oskan öelda, mis mu nimi on ja et Tartu on väga ilus roheline linn ja et mulle ta väga meeldib jne. Kui keegi tänaval suitsu küsib vastan lihtsalt "net" ja piisab. Tegelikult olen isegi avastanud, et suur osa tehnilist ja näiteks Eestis saadaolevat filmi alast erialakirjandust on vene keeles. Tööalase vajaduse kohta arvan, et ma saan eniveis töötute ridu täiendama.

OT:
ma nägin üks öö ühte tibi unes, kes oli venelane. Suhteliselt kummaline, mu tutvusringkond ei ole eriti internatsionaalne. On see ehk jumalik märk, et peaksin hakkama vene keelt õppima?



see on jah tore, et ma oskan rääkida nii peterburist, tartust, pärnust, viljandist ja paljudest asjadest lehekülgede viisi aga enamus asju on lihtsalt pähe õpitud ja ei tea isegi mida räägin.

kui vene keelt olen õppinud 4aastat ei oska ikka midagi, aga samas inglise keeles oskasin juba lihtlauseid moodustada ja rääkida juba peale kahte aastat
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pokk
HV Guru

liitunud: 31.08.2003




sõnum 18.02.2005 00:15:51 vasta tsitaadiga

Ma siin pool aastat õpin selle Irina Birjukovaõpiku järgi. Ega eriti aru küll aru ei saa. Prantsuse keelt õpin ka, Leesi õpiku järgi juba 1,5a, aga sellest saan veel vähem aru. Ma ajan siin juba ühe inglasega MSN-is juttu, vahel grammatika läheb sassi, aga muidu OK (4a õppimist)
icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
millivatt
Kreisi kasutaja
millivatt

liitunud: 24.07.2002




sõnum 18.02.2005 00:17:33 vasta tsitaadiga

Tegelikult mulle meenus veel üks valdkond, kus ma tunnen vene keele vajadust. Vene keeles on loodud nimelt palju häid laule, vahva oleks, kui sõnadest aru saaks...
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
j2nx
Kreisi kasutaja
j2nx

liitunud: 11.07.2003




sõnum 18.02.2005 00:26:35 vasta tsitaadiga

khan, seda minagi....
Mul endal oli ilme õnn õppida inglisekeelt juba lasteaia lõpust. 1. klassis suutsin juba ühtteist rääkida, 3ndas klassis kirjutasin juba ja oskasin piltide järgi jutustada.(hetkel siis 11 aastat õppinud) Ei oska paremat tahtagi, arvatavasti oleks eelmine aasta (9nda lõpus) juba Keska riigieksami hädapärast ära teinud, võibolla isegi 4 peale. (keeled ei taha mulle muidu eriti kohale jõuda)
Tjah, hetkel venekeeles...... nu ni**uja ne ponimaju govarju i pizhu b russkamu jasõkee.
icon_mad.gif

Raske, on aga selgeks tahaks saada, peaks hakkama vast "Radio" ja "Za Rulem"'i tellima..äkki saab sedasi lugedes selgeks.
Palju palju palju materjale just elektroonika kohapealt on venekeeles, aga mis sa neist skeemidest ja piltidest vaatad, kui seletused ikka venekeeles. Eks nüüd üritanud ikka natuke, aga kuidagi vastu käib.

Tvoju Sovesednik on teine issanda õnnistus icon_smile.gif
Ma pole veel aru saanud, mis seal suhtlemisega pistmist, minumeelest on hetkel inimese välimuse ja iseloomu joonte pähe tuuupimine, muidugi ei saanud ümber Peterburist ja eesti linnade kirjeldustest. Edasi pole vaadanud, mis tuleb.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Atti
HV kasutaja
Atti

liitunud: 19.10.2003




sõnum 18.02.2005 00:30:20 vasta tsitaadiga

Hulk juttu ei millestki. Ei jookse mitte ükski osatav keel mööda külgi maha. 20 a tagasi keegi nii eiarutlenud. Kõik kes ülikooli tahtsid minna õppisid vene keelt, st. ainukest keelt milles erialast kirjandust saada oli. Õnneks pidi enamus selleaegsetest poistest läbima kohustusliku 2-3 aastase vene keele kursuse koos ekskursiooniga mööda NLiidu lõputuid avarusi.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
j2nx
Kreisi kasutaja
j2nx

liitunud: 11.07.2003




sõnum 18.02.2005 00:40:05 vasta tsitaadiga

Atti kirjutas:
Hulk juttu ei millestki. Ei jookse mitte ükski osatav keel mööda külgi maha. 20 a tagasi keegi nii eiarutlenud. Kõik kes ülikooli tahtsid minna õppisid vene keelt, st. ainukest keelt milles erialast kirjandust saada oli. Õnneks pidi enamus selleaegsetest poistest läbima kohustusliku 2-3 aastase vene keele kursuse koos ekskursiooniga mööda NLiidu lõputuid avarusi.



thumbs_up.gif Minumeelest, hämmastav, et nii võimalik keelt selgeks saada, aga ok, kõik räägivad, peaks isegi seda uskuma, kahjuks erilist võimalust praktiseerida pole.

Venekeel on kasulik, 1/6 maailmast + suur naaber. Venekeelne kirjandus ja materjalid. Venekeelsed naljad. Püüan ikka selgeks saada.


http://www.hot.ee/j2nx88/hui.mp3
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.02.2005 16:54:33 vasta tsitaadiga

Aga seletage keegi mulle loogiliselt, et miks mina, EV elanik, pean õppima isamaal suhtlemiseks teist keelt?

Pigem ikka õpin Prantsuse keelt (sügisel oli plaan, kuid raha pani tõkke.).
Ja suvel suutsin ma tõestada, et Peterburis saab v*a*b*a*l*t Inglise keelega hakkama.
Kommentaarid: 271 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Herr Kurm
Piiratud kasutaja
Herr Kurm

liitunud: 25.03.2004




sõnum 18.02.2005 17:47:06 vasta tsitaadiga

sai kahh kunagi sama õpiku järgi õpitud. Suhelda vene keeles ja sellest aru saada on mul ainult tänu sellele võimalik, et mul isaliin venepoole (eestistunud vankud pmselt). Samas klassis minuga käib inimesi, kes on õppinud kokku ca 6 aastat (selle piixus õpiku järgi vene keele aluseid)ja ei oska kellagi öelda. Samas olen õppinud ladina keelt mingi pool aastat ja kõik oskavad juba lihtlauseid kokku seada, passiivi teha, minevikuga möllata ja mida veel.

Sitimat õpikut pole mina veel näinud * sitemat xP* kui see bubuzzuna oma.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
AMD
HV veteran
AMD

liitunud: 29.07.2003




sõnum 19.02.2005 12:44:33 vasta tsitaadiga

Põmst ei saa inglise keelega ka igal pool hakkama.
Mingi aeg tagasi sai käidud itaalias. Inglise + vene keelega sai Sveitsi ära aga Sveitsi-Itaalia piiri peal tekkis jama. Oli küll suur piiripunkt aga inimesed oskasid seal ainult itaalia keelt(vähemalt need, kellega meil tuli kokku puutuda). Tänu mingitele sveitslastele, kes itaalia keelt jagasid saime üle piiri.Piiril visati hunnik itaaliakeelseid pabereid ette. Omaasi, kuidas ära täidad.
Sveitsi läheks hea meelega tagasi icon_smile.gif
Seal on ülisõbralikud inimesed icon_smile.gif

Põhikoolis sai mul venekeel nii selgeks, et oskasin isegi tähti kirjutada icon_razz1.gif
Eriti jobu õpa oli. icon_evil.gif
meie õppimin käis nii:
1 tund kirjutasime kogu tunni sõnu ja järgmine tund oli töö.
Aga tunni ajaga jõuab ikka päris palju sõnu kirjutada. Ära ei jõudnud neid keegi õppida....

_________________
From now on, the forum is owned by AMD.That means that you are NO LONGER allowed to talk about, or even mention *ntel.
Kommentaarid: 335 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 145 :: 3 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Herr Kurm
Piiratud kasutaja
Herr Kurm

liitunud: 25.03.2004




sõnum 19.02.2005 12:49:07 vasta tsitaadiga

Kuidagi kole tuttav tunne. Mis su õpetaja nimi oli?
_________________
-logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio-
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mtv23
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.03.2004




sõnum 19.02.2005 13:06:22 vasta tsitaadiga

Väike tähelepanek seoses võõrkeeltega,
kõik on tore, juhul kui inimene teab võõrkeeli (oskan ise ka nii üht kui teist, venekeele õppimine oli piin ja kahetsen, et üldse oma pead vaevasin selle keelega, niikaua kui sain teada Eesti ajalugu ning palju muudki), ent mida märkad juhul kui oled üks osa nende kontinendist, sa hakkaki enamuses nende pilli järgi tantsima... Seda soodustab Lasnamägi või Idavirumaa. Hiljem võid kaotada oma etnilise loomuse pärast mida ei ole sa enam see kes sa peaksid olema ! Hea, et vähemalt Eesti rahvas on olemas, paljud hõimu rahvad on lihtsalt tänu Moskva võimsusele kadunud või peagi väljasuremas
See ongi üks peamine oht... Muidugi see on südame asi kellena olla tahad, ma arvan et eestlane olla on hea- see et oleme
väikerahvas ei tohiks olla mingi takistus...
Ootan kõige rohkem julget eestluse keskset suhtumist, pealehakkamist ka meelekindlust.

Rahvusliku moraali peabki propageerima, see on tähtis

_________________
@Dj
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.02.2005 17:17:18 vasta tsitaadiga

mtv23 kirjutas:
Väike tähelepanek seoses võõrkeeltega,
kõik on tore, juhul kui inimene teab võõrkeeli (oskan ise ka nii üht kui teist, venekeele õppimine oli piin ja kahetsen, et üldse oma pead vaevasin selle keelega, niikaua kui sain teada Eesti ajalugu ning palju muudki), ent mida märkad juhul kui oled üks osa nende kontinendist, sa hakkaki enamuses nende pilli järgi tantsima... Seda soodustab Lasnamägi või Idavirumaa. Hiljem võid kaotada oma etnilise loomuse pärast mida ei ole sa enam see kes sa peaksid olema ! Hea, et vähemalt Eesti rahvas on olemas, paljud hõimu rahvad on lihtsalt tänu Moskva võimsusele kadunud või peagi väljasuremas
See ongi üks peamine oht... Muidugi see on südame asi kellena olla tahad, ma arvan et eestlane olla on hea- see et oleme
väikerahvas ei tohiks olla mingi takistus...
Ootan kõige rohkem julget eestluse keskset suhtumist, pealehakkamist ka meelekindlust.

Rahvusliku moraali peabki propageerima, see on tähtis


Eestlane olla on uhke ja hää.
Kommentaarid: 271 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cbr
HV Guru
cbr

liitunud: 01.09.2002




sõnum 19.02.2005 17:31:19 vasta tsitaadiga

ardo112 kirjutas:
Eestlane olla on uhke ja hää.

Word!
(keeleseaduse huvides)
Sõna!

_________________
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
j2nx
Kreisi kasutaja
j2nx

liitunud: 11.07.2003




sõnum 19.02.2005 18:07:19 vasta tsitaadiga

Ei tasu suhtuda, "mis ma sellest keelest õppisin, mõttetu, bla bla bla"
Siiski võiks mõelda sellele, et paratamatult on vaja veel aaaaaasta(kümneid?) venekeelt Eestis. Töölegi saad vast siis, kui venekeelt oskad, lihtsam igatahes.
See, et venekeelt kõnelejad hakkaksid rääkima eestikeeles, seleks tules juba riigi ladvas miskit ära teha.
Mind ajavad närvi Suurpoodide venekeelsed müüjad, nagu kinnisidee, et kõik oskavad venekeelt. Ütlensin küll, et nu gavarim po estonsku? vastu aga mingi da da da, umbes, et no räägid ju küll. Lasin siis juba eestikeeles tuua kohale juhatyaja vms. Sellepeale sõimas durakiks vms. Sain asja ostetud ja siis sõnasin juhataja ees talle, et "Ja durak, a kto tõ?
Ta oli kole kohmetunud icon_rolleyes.gif

Neisse suhtun väga positiivselt, kes vähemalt püüavadki rääkida minuga eestikeeles. Ootan rahulikult ja läheb aega küll, aga siiski ta üritab, erinevalt mõnest.
Keeled on kasulikud, raske on ja vahel kaob motivatsioon. Aga kui mõne parema hinde saad, või vähemalt ise tunned, et midagi rääkida oskad. Päris hea tunne.

Suur osa oleneb õpetajast ja sinust endast.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nitro
HV kasutaja
Nitro

liitunud: 02.03.2004




sõnum 21.02.2005 18:13:57 vasta tsitaadiga

Endal praegu ka see õpik (7kl. oma, ise 9'ndas). Kuna õps ise on ka juhm dumba, siis 3 aastase õppimise järel suudan öelda: Tere! Minu nimi on xxx ja ma elan Kundas. Saan aru küll, et see keel on suht tähtis ning tahaks seda isegi õppida. Aga kuna õpik on raske ja õps on, vabandage väga, debiil (üle 20a Eestis elanud ja räägib stiilis: "I tak prjaegu avap see õpikukit eto stranitsa kolmken sjem," ja hindeid paneb ka näo järgi), siis ei tule sest õppimisest midagi välja. Koolis, kus õpin, on ka vene osakond ning õnneks on neid venelasi seal vähe, kes ütlevad, et nad ei kavatsegi eesti keelt õppida. Enamus siiski räägivad minuga eesti keeles ja küsivad abi kui vaja (eesti keel kohapealt).
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fedja
HV Guru
fedja

liitunud: 06.01.2002




sõnum 21.02.2005 18:51:35 vasta tsitaadiga

Võõrkeelte oskus tuleb ainult kasuks, mida rohkem, seda parem.Ise olen õppinud Inglise, Soome ja Vene keelt, kuidagi pudistan ka Saksa keelt, olen Saksamaal lühemat aega elanud ja sealt ka mingisugune oskus suhtlemistasandil hakkama saada.
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Naljakad juhtumised arvutimaailmast »  Venekeele õpik mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.