Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Parim max 90W TDP protsessor märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 11.12.2015 16:00:38 vasta tsitaadiga

Mark0, ma ausalt ei tea, mis oleks hea korpus. see sõltub liiga paljudest asjadest. ühest küljest võib "korsten" tekitada õiges suunas voolava õhu, teisest küljest ei pruugi õhk ikkagi õiges suunas liikuda (või on toas-ruumis mingid lahedad õhuvoolud) ja siis oleks mingi võimalikult võrgulaadne korpus või ainult rakis jälle parem.

niipea kui masina ja korpuse vahel on õhuvahe, pole korpuse enda soojamahutavusest/-juhtivusest enam kasu. korpuse enda soojusjuhtivus aitab reaalselt vaid ühel juhul - kui heatpipe vms lahendusega soojus füüsiliselt otse korpusse suunata. neid üritusi on aga praktikas ei ole nii väga efektiivseteks lahendusteks osutunud sest jahutusvõimekus jääb ikkagi väikseks. põhjuseid mitu - väga jäik ühendusmehhanism, et kast mingil määral kasti kuju säilitaks, siis ei ole ka jahutuspinnad piisavalt suured. edukaid lahendusi on vast paarikümne kuni 100w jahutamiseks ja seal suuremas otsas on ikkagi juha täissuuruses kastid, kuhu sisse tahaks oluliselt kuumemat rauda toppida.

seda kõike siis passiivist rääkides. niipea kui (kasvõi väga aeglase) ventika või paar kasti lisad, muutub kogu lugu palju lihtsamaks.

edit:
eelmise posti i7 6700t kõrvale märkuseks, et haswelli i7 4770t on su praegusele platvormile muidugi ka olemas.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonism
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.06.2002




sõnum 11.12.2015 19:49:13 vasta tsitaadiga

Eks peamine eesmärk ongi pigem selline inseneerlik huvi kui palju passiivist välja saab pigistada. i7-6700K tundub just see piir paberil. Kindlasti minu tegemiste juures overkill, kuid eesmärk ei ole optimaalne masin vaid antud piirides maksimaalne.

Tegelikult on olemas ka selline kaart nagu GTX 950, mille TDP on 90W. Kui üldse, siis tundub just see olevat selline võibolla kandidaat.

Mingi eksootilise mõttena võib ka SLI-d kaaluda, kuid sellega on väga keeruline, kuna CPU jahutus reeglina varjab enamus plaatidel esimese PCIe pesa ära ning suured videokaardi passiivjahutused ei jäta just kah väga palju ruumi teiseks samasuguseks. Rääkimata korpuse ambient temp kütmisest.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 11.12.2015 19:57:35 vasta tsitaadiga

k-prose peaks natukene teiseks otstarbeks olema - ikka s või t. suts madalam pinge, võib-olla veidi madalamad taktid ja oluliselt väiksem tdp.
sli efektiivsus on halb, üks jõudsam kaart on parem. ja efektiivsus on selles kontekstis kõik icon_smile.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hondaa
Kreisi kasutaja
hondaa

liitunud: 09.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.12.2015 20:04:59 vasta tsitaadiga

londiste, K prose võib ju ka selle jaoks võtta, et väike undervolt teha, kütab vähem aga ei kaota perfis.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 11.12.2015 20:09:50 vasta tsitaadiga

undervoltimise jaoks kulub pigem hea emaplaat ära. k-prosedel selles osas mingeid eeliseid ei ole. undervolt, undereclock, väiksemad kordajad - see kõik töötab muudel prosedel samamoodi.
küll aga võiks selle jaoks võtta s või t prose, need on juba binnitud ja enamasti pisut väiksemal pingel.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 11.12.2015 22:08:24 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Mark0, ma ausalt ei tea, mis oleks hea korpus. see sõltub liiga paljudest asjadest. ühest küljest võib "korsten" tekitada õiges suunas voolava õhu, teisest küljest ei pruugi õhk ikkagi õiges suunas liikuda (või on toas-ruumis mingid lahedad õhuvoolud) ja siis oleks mingi võimalikult võrgulaadne korpus või ainult rakis jälle parem.
Huvitav, kas ma ning tonism oleme esimesed, kes tahavad, et arvuti oleks vait? St ajalooliselt on koduarvutid tõesti olnud paljude ventilaatoritega ning suhteliselt häälekad. Aga ometi võiks ju olla inimesi, kelle jaoks on ca 80-kraadine kast kusagil laua all okei ning samal ajal toas vaikus.

...ehk siis kui keegi vähegi oskab sel teemal - sobiv korpus TDP 60-80W CPU ja sama TDP'ga GPU jaoks 0dB arvutis - kaasa rääkida siis on tore.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 11.12.2015 22:49:56 vasta tsitaadiga

Mark0, korpuse valik on teisejärguline. passiivi puhul vähemalt pealt lahti, võimalik et ka ümberringi võimalikult lahtine. kogu kriteerium icon_smile.gif
arvuti tehakse vaikseks või hääletuks komponentide ja jahutite valikuga. väike voolutarve ja suure jahutuspinna ja suurte ribide vahega radikad.
ventilaatoritega kaasneva müra summutamiseks mõeldud vaiksed korpused on passiivse arvuti puhul umbsuse tõttu pigem negatiivsed.

ventilaatoritest on su arvamus tegelikult vale. neid on kogu aeg olnud vaikseid ja juba päris pikalt ka väga vaikseid. 800rpm, 600rpm, kui väga vaja siis ka 300-400rpm ja sa ei kuule enam head ventilaatorit.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 11.12.2015 23:04:55 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:

ventilaatoritest on su arvamus tegelikult vale. neid on kogu aeg olnud vaikseid ja juba päris pikalt ka väga vaikseid. 800rpm, 600rpm, kui väga vaja siis ka 300-400rpm ja sa ei kuule enam head ventilaatorit.
Arvamus? Ütlesin ju eespool, et: "St ilmselt mõistlikult ideaalilähedane on siiski ühe suuuuure ventikaga korpus, et natukegi õhku liikuma ajada (ei ole küll hääletu aga päris lähedal sellele."

No igaljuhul mis mehhaaniliselt liigub see ka häälitseb. Rohkem või vähem aga häälitseb. Samuti on tal muud liikuvate osakestega elementide võlud ja valud. Mis (loe: hädad) on tihti minimaalsed aga nad on olemas. Ma olen nõus, et on äärmiselt vaikseid ventilaatoreid (enda läpakalgi on selline) - aga hetkel on jutuks "fanless".

Üks variant oleks jah panna jupid lihtsalt nö. tugevatest ribadest/traatides võrkaeda meenutavasse korpusesse. Aga kui veel oleks kuidagi nutikalt ühendatud CPU/GPU/PSU jahutused mingi suurema metalse (või mis iganes hea soojusjuhiga) korpusega - siis oleks ju soojusülekanne veel parem. Ma muidugi teoretiseerin aga tundub justkui nii.

Igaljul on hea teada, et tonismi 0db projekt on täiesti elujõuline. Kuigi kiirelt juppide hindu kokku lugedes tuli ilma salvestusmeediumita (mõtlen enda mätta otsast kuna SSD on olemas) hinnaklass vist peaaegu kiloeuro kanti. Aga eks mängumasin ongi kallim, muidu võiks ilmselt korraliku äriklassi läpaka võtta (jah, ventilaatoriga).
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 11.12.2015 23:18:22 vasta tsitaadiga

http://www.streacom.com/products/chassis/
http://www.nofancomputer.com/eng/products/main.php
nofani cs70 paistab hoopis huvitavama lähenemisena kui nende teised kastid.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Miccer
HV Guru
Miccer

liitunud: 01.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.12.2015 11:12:57 vasta tsitaadiga

Päris hulluks on siin ikka mindud oma müügimaksuga. Ajuvaba.
_________________
Müüa läpakaid ja geimeri PC-sid, 35euriseid netimasinaid jne
Kohapeal olemas, kõige kohta kuulutust ei jaksa panna ...
Kommentaarid: 1492 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 1041
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.12.2015 13:15:09 vasta tsitaadiga

Kast on jahh vale passiivse asja jaoks, kast peaks olema võimalikult hõre, et soe saaks lihtsalt ära hajuda. Lisaks annaks kaarti ka hääletuks saada - nimelt palitil ju kalmx versioon ehk passiivne 750ti olemas.

6600 prose on 65W TDP niiet oleks jahedam kui 4460.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.12.2015 13:19:26 vasta tsitaadiga

Passiivkast peaks lisaks korstnale olema nagu üks suur kahepoolne radikas kus nii sees kui väljaspool on jahutusribid.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 179 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonism
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.06.2002




sõnum 12.12.2015 15:17:55 vasta tsitaadiga

elukaz, sarnaselt londistele olen täiesti veendunud, et korpuse enda soojusjuhtivusel on pea olematu roll passiivselt jahutataval masinal ning pigem võtan selle asemel mürasummutuse, et vabaneda mõnest pininast, mis mõne komponendi puhul nii vaikse masina puhul välja tuleb.

Põhjus on väga lihtne - selleks ajaks, kui korpusesse on juba kogunenud nii palju sooja, et korpus ise hakkab seda üles korjama ja väljapoole kiirgama, on juba lootusetult hilja - see soe peab selleks hetkeks olema ise juba korpusest tee välja leidnud. Ehk teisisõnu õhk leiab korpusest tee välja oluliselt kiiremini kui korpuse enda materjal ei jõuab seda kinni püüda. Ainus võimalus, kuidas korpuse soojajuhtivus mängu tuleb on siis, kui korpus on otse protsessori/videokaardi prose külge ühendatud, kuid, nagu ka londiste ütles - niipea, kui need ei ole otsekontaktis ning õhk jääb vahele, ei ole korpuse soojajuhtivusel mingit vahet.

Tõsi, heliisolatsioon, mille kasuks otsustasin, omakorda kogub endasse ka natuke soojust, seega siinkohal on mõttekoht kas seda isolatsiooni tahta või mitte. Korpuse enda soojusülekanne on aga müüt. Palju olulisem on, et masin saaks takistamatult hingata.

Korpuse valikul tulekski minumeelest arvestada järgmisi asju:
- alt peab olema avatud
- pealt peab olema avatud
- küljed peavad olema kinni
- mida rohkem ruumi sees on, seda parem
- ainus otsuse koht: kas koos mürasummutusega (natuke kõrgem temp) v ilma - ehk teisisõnu on valik natuke vaiksema v natukene võimekama riistvara vahel

Auron, olen teadlik 750 Ti KalmX isendist, kuid eelistan eraldi Accelero S3 jahutust, mille saan järgmistele kaartidele edasi tõsta.

Endiselt tahan kõiki kiirusi hoida stockina, ehk ei taha ka undervoltida vms. Olen nõus, et K protsessor on suhtkoht pointless, kuna see lahtise kordaja eelis jääb kasutamata. Kuigi tunnen ka, et see oleks nagu kompromissile minek - 6700K, olgugi ei pole optimaalseim valik, oleks siiski parim performija. Tõenäoliselt mingi aeg kaalun selle peale üle kolimist. Mida aga kiiremini teha saab, on 60W 750 Ti asemel proovida 90W 950 videot.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.12.2015 15:42:25 vasta tsitaadiga

Kui korpuse soojusjuhtivus midagi ei mõjutaks siis võiks ta sama hästi kivivilla sisse mässida ja mürasummutus ei teeks ammugi midagi.
Kui võtta tavaline sileda plekiga korpus siis on ta ju pealt katsudes soe? See tähendab et ta annab ümbritsevasse keskkonda soojust ära. Kui tema pinda ribidega suurendada siis annab rohkem ära. Kui sisepinda suurendada siis neelab ta siseõhult rohkem.
Ehk siis kui korpuse sees on suur passiivradikas ja selle ümber (õhuvahega) suure pindalaga kest siis pole isegi õhuauke vaja.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 179 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 12.12.2015 17:02:23 vasta tsitaadiga

elukaz, õhk on päris hea soojusisolaator.
sul on põhimõtteliselt õigus, ma selle vastu ei vaidlegi. aga sa ülehindad korpust ja soojusülekandeid.

edit: ehh, ma ei oska ilmselt lugeda. see sisepinna suurendamise osa jäi kuidagi kahe silma vahele. aga jätan eelmise mõttekäigu spoilerisse alles.
Spoiler Spoiler Spoiler


edit2:
milleks oleks hea korpuse sisse ribide tekitamine? see võtab palju ruumi, ei ole õhuvahe tõttu efektiivne ja teeb kasti struktuuri ja sinna arvuti ehitamise tarbetult keeruliseks.
lahendus sellele osale probleemist on olemas - alus ja heatpiped, mis soojuse otse allikalt (reeglina cpu) otse korpusse viivad. ribid jäävad siiski korpusest väljapoole.
näiteks streacomi fc10 alpha:
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.12.2015 18:17:07 vasta tsitaadiga

Nagu igal radikal on ribid vajalikud soojusülekande pindala suurendamiseks. Olgu see sooja püüdmine või ära andmine. Õhk on ju mõlemal pool. Kui teiseks osaliseks on metall siis võib jah sile pind olla ja vahet pole.
Mitte et see kõik maailma probleemid lahendaks aga ma usun et sellest on suurusjärgus sama palju abi kui passiivsest õhuvoolust.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 179 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 24.12.2015 13:57:10 vasta tsitaadiga

Selle teema võiks (minu arvates) märkida ära, et ei kustuks 2 nädala jooksul.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.12.2015 14:12:40 vasta tsitaadiga

Täispassiivne lahendus on minu isiklikust kogemusest teostatav ainult 35...45W ja väiksema TDPga prosedel.
i7 47xxT seeria näituseks. (Samas, kui videokaart üldse välja jätta siis i7 5775C on ka huvitav. Soojaeraldus väiksem kui CPU+GPU lahendusel, jõudlus sama mis alumiseotsa GPUdel)


Üle selle on oma vaimse tervise huvides mõistlikum üks 140mm+ ventikas miinimumpööretel korpusesse sissepuhuma panna (ülerõhk) ja korra kuus ühte tolmufiltrit puhastada.
Kommentaarid: 317 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 271
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonism
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.06.2002




sõnum 29.12.2015 17:28:02 vasta tsitaadiga

anubis, jahutan täna juba täiesti edukalt 84W protsessorit (http://ark.intel.com/products/80817/Intel-Core-i5-4460-Processor-6M-Cache-up-to-3_40-GHz) ja 60W videokaarti (http://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-gtx-750-ti/specifications). Masin on 24/7 töös enamus päevi saab ka 2-6h mängusessioone. Umb kevadepaiku komplekteeritud ja suve üle elanud 0 probleemidega.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.12.2015 17:34:10 vasta tsitaadiga

thumbs_up.gif

Lahe jahuti @Nofan.
Kommentaarid: 317 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 271
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 21.01.2016 11:19:13 vasta tsitaadiga

Ise ehitasin kunagi ühele kliendile täiesti 0db masina. Kasutasin seda samust Nofan jahutit. Ees olid võred ja ka küljepaneelil CPU kohal olid augud (mis tolmukattega kinni "teipisin" velcro krõpsuga), tegin stress teste ja proseks oli minumeelest mingi i5 või i7 (ei mäleta päris täpselt kuna oli umbes 3 aastat tagasi).
Tegin mingeid stress testi katseid ka ja no ei läinud see temp üle 65C. Mul sees oli muidugi mingi täiesti low end GT240, et video pilti kuvataks. Sellest hoolimata ei kuulnud mingeid pininaid ega midagi. PSU oli mingi Seasonicu X seeria fanless (850W äkki).
Soovitan võtta mingi õhuavadega korpuse, need ise mingi tolmu kinnipidava materjaliga kinni katta, kuid samas õhk käib piisavalt läbi. Aga kui mingi võimsam video sisse panna (GTX960/970) siis võiks korpusel olla ka pealpool selline võrega paneel, et soe õhk saaks läbi tõusta. Kindluse mõttes võiks olla seal mingi slow rpm vent, mis reageerib kasti temperatuurile ja kui näiteks seal sees tõuseb see sinna 60C kanti siis hakkab vent tööle ja kui juba 70C siis vuhab poole kiirusega jne.

Siit on näha, et CPU ümbrus on suht auguline. Ma ei näe probleemi kui kasti allosas on mürasummutus matid blokeerimaks PSU pininaid, kuid need matid ei pea ülesse välja minema.
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.01.2016 13:59:54 vasta tsitaadiga

Viilutaja, seal uba ju ka selles, et juust kaart mis sisuliselt on aint pildi näitamiseks ei tekita mingit sellist sooja mida edulisem kaart millega mängida kannatab aga mis samuti täiesti passiiv tekitab.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 21.01.2016 14:14:49 vasta tsitaadiga

Loomulikult sellest saan aru. Kuid sellepärast olekski mõistlikum selline korpus valida, mis pole 95% ulatuses kinni plekiga vaid, et millel on ees õhuliikumise ruum ja ülevalt väljuva sooja õhu jaoks.
Mürasummutuse matid võib sisse visata osaliselt (näiteks allapoole, kus asub PSU), seega mõningane väiksem pirin ei kostu välja. Ning backup variandina kinnitada korpuse lakke efektiivne kuid vaikne vent, mis tõesti käivitub alles siis kui on saavutatud kasti sees mingi kriitiline temperatuur ja muidu ei tiirle üldse.
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 21.01.2016 14:47:20 vasta tsitaadiga

Mul on ka passiivjahutusega arvuti, muidugi mitte kaugeltki sellisel tasemel, nagu siin räägitakse, kuid veits teemas sees ikkagi. Aga ühesõnaga, teemasse ma lisaks, et passiivjahutusega on selline väga konkreetne keiss, et ainult konvenktsioonile lootma jäädes kõrgema prose/graafikakoormuse korral soojus akumuleerub jahutusse - temp läheb väga kõrgele ja kui jahutus on muidu hea, siis jääb sinna väga kõrgele püsima ja throttlemist veel pole. Kui pole väga hea, siis muidugi hakkab pooma mingist piirist alates.
Aga mõlemad stsenaariumid on minu arust ebasoovitavad. Niisama netis jõlkumise või videote vaatamise ja muu taolise käigus võivad tempid väga ilusad olla, kuid kui püsivalt koormus peal on, siis läheb asi igal juhul koledaks.
90W on passiivjahutuse jaoks MEELETU number. Kui video ka juurde arvata ja see kahega korrutada, on see ikka väga tõsine asi.
Ja lahendus on siin varem välja käidud - peab olema ventilaator, mis paneb õhu läbi korpuse (ja seega ka jahutuse) liikuma. Selle võib vabalt teha nii, et lükkad sisse ainult siis kui koormus peal, näiteks mängides. Ja no kui see õigesti teha, siis see müra on täiesti ebaoluline. Normaalses kodukeskkonnas on nagunii mingi müra alati olemas, päris vaikust pole normaaltingimustes olemas.
Kuidas loodetakse 2x100W passiivselt ära lahendada võib vaadata siit - http://airtop-pc.com/ Mina isiklikult väga kõrgele ootusi ei ajaks selle asja suhtes. Sellega on ka nagunii nii, et kui koormus peal, siis läheb temp väga üles.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 21.01.2016 15:00:36 vasta tsitaadiga

65+90 ikka, mitte 2x100.
toiteadapter on kastist eraldi.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Parim max 90W TDP protsessor mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.