Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Kas oled proovinud Windowsi hüljata Linuxi kasuks? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas oled proovinud oma Windowsi op. süsteemi Linuxi oma vastu välja vahetada?
Jah, proovisin. Kuid kasutan Windowsi edasi.
42%
 42%  [ 407 ]
Jah. Kuid kasutan arvutis nüüd mõlemat op.süsteemi.
18%
 18%  [ 176 ]
Jah. Kuid kasutan nüüd muud op.süsteemi.
1%
 1%  [ 10 ]
Ei. Olen kasutanud vaid Linuxit.
1%
 1%  [ 10 ]
Ei. Kasutan vaid Windowsi
37%
 37%  [ 357 ]
hääli kokku : 960

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
2III7
HV veteran
2III7

liitunud: 20.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.01.2008 23:36:26 vasta tsitaadiga

windowsi puhul on tõesti korras hoidvaks teguriks inimene toolil mitte viirusetõrje v spyware eemaldaja. ise olen kasutand vindoositt alates 95ndast aastast saati ja lõpuks ikka vähemagi mõistuse juures saab aru mida võib teha ja mida mitte icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 139
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 21.01.2008 23:38:06 vasta tsitaadiga

bbad kirjutas:
maatriks tahaks sult huvi pärast küsida, et kas sinu windowsisse sisselogimiskonto on admini või tavakasutaja õigustega?
admin.
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bbad
Kreisi kasutaja
bbad

liitunud: 16.01.2008




sõnum 22.01.2008 00:01:54 vasta tsitaadiga

Pidevalt adminina windowsis majandamine on juba 1 turvariske, aga mis me ikka vaidleme, see ei vii ju niikuinii kuhugile, ega selle teema tõttu siin keegi oma suhtumist arvuti turvalisusse niikuinii ei muuda.
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pl1600
HV Guru

liitunud: 29.01.2002




sõnum 31.01.2008 16:23:43 vasta tsitaadiga

Olen aastaid proovinud, aga alles hiljaaegu suures osas linuksile üle läinud. Seda vaevarikast teed, mis kulub värske windowsi puhul vajalike programmide netist taga ajamise ja installimisele, ei suuda enam sundida ennast jälle läbima. Mitu päeva tõsist tööd vs synapticus mõni linnuke - on ikka räige vahe küll.
_________________
mäx2
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.01.2008 16:32:55 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Mitu päeva tõsist tööd vs synapticus mõni linnuke - on ikka räige vahe küll.

thumbs_up.gif
ja veel räägitakse kui raske on linuxi all progesi installida icon_biggrin.gif
gentoo portagest ei räägikski parem icon_biggrin.gif
seal use flagid paika ja kõik proged paigaldatakse täpselt nende lisadega mida just sinul sul vaja on.
minu liikumine on olnud vähe kummalisem icon_biggrin.gif windows->linux (gentoo)->osx icon_biggrin.gif
kuigi gentoo modimisest, kompileerimisest jms. ei suuda ikka näppe täitsa eemal hoida icon_smile.gif kuigi pc kast seisab kasutult 90% ajast
Kommentaarid: 649 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 31.01.2008 16:56:12 vasta tsitaadiga

digweed kas sa mingit lihtsat guide`i linki vms. ei oska anda kuidas Linux gentoo`d seadistada jne.
Mõttes ära proovida see linux aga kahjuks ei ole seda kordagi veel näppinud icon_redface.gif
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.01.2008 16:59:17 vasta tsitaadiga

http://www.gentoo.org/doc/en/handbook/index.xml
esimeseks distroks vähe raske võib olla kuid ei midagi hullu.
paigaldamiseks soovitan mõnda Xiga distrot kasutada N:knoppix


viimati muutis Alari A. 31.01.2008 17:04:24, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 649 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 31.01.2008 17:04:45 vasta tsitaadiga

mitte ,et ma teaks misasi see ditro vms. on aga tänud lingi eest (lendab bookmarki lugemiseks). Kust muidu seda Gentoo`d kõige kiiremini tirida annab? 64-bit? on sul mõnda kiiret linki? Võib ka Ubuntu olla... tahaks lihtsalt linux`i profülaktika mõttes ära proovida.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 31.01.2008 17:08:06 vasta tsitaadiga

CorsairX, mul võttis kunagi Gentoo install 10 katset kui kõik õieti sai, manualil peab ikka silma peal hoidma. Hea kui teine arvuti käepärast võtta.

Ise bootisin Gentoo miniaml cd-lt üles. Vaatasin, et IP olemas ja nett töötab, root-ile parool, ja ssh tööle. Siis teises arvutis win all näiteks putty-ga ligi ja manulist käske kopeerima icon_smile.gif

Maakeeles on Gentoo kohta seal ka juttu http://viki.pingviin.org/index.php/Kategooria:Gentoo

sealt saad tirida http://www.gentoo.org/main/en/where.xml
minimali cd on mingi 50 MB, neid CD omasid pole erti mõtet aga kui kiiret netti pole siis on vb parem sest muidu venib install pikaks.

graafilisest installist soovitan eemale hoida, jõle bugine on veel.

_________________
Imperfection is perfect


viimati muutis Mart352 31.01.2008 17:11:35, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.01.2008 17:11:17 vasta tsitaadiga

minul käib gentoo paigaldamine tavaliselt nii:
tagumisele partatsioonile ubuntu install ja käe järgi ubuntu confimine+gentoo confid varu cdlt ubuntu kettale.
ja läheb andmiseks icon_smile.gif
Kommentaarid: 649 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pl1600
HV Guru

liitunud: 29.01.2002




sõnum 31.01.2008 17:19:29 vasta tsitaadiga

Vabsee hullud vennad siin koos, Gentoo'd esimeseks distroks soovitama icon_lol.gif Näiteks Mint oleks palju edulisem selleks otstarbeks.
_________________
mäx2
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.01.2008 18:04:48 vasta tsitaadiga

ega siin HVlasi leidub kellel gentoo esimeseks on olnud icon_smile.gif
Kommentaarid: 649 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pl1600
HV Guru

liitunud: 29.01.2002




sõnum 31.01.2008 18:25:42 vasta tsitaadiga

Jah, aga selleks peab ikka eri fanatt olema.
Autokoolis peaks siis ka esimese tunni ülesandeks olema saalede vahetus.
Ärme hirmutame inimesi, niigi moraalselt raske see linuksiga tutvumine enamusele.

_________________
mäx2
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 31.01.2008 18:28:29 vasta tsitaadiga

Oukei, mind juba hirmutasite ära icon_lol.gif Ei tegelt, ma ikka üritan hakkama saada ja tahaks ära proovida. Äkki nakkab beer_yum.gif
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.01.2008 18:38:17 vasta tsitaadiga

pl1600 kirjutas:
Jah, aga selleks peab ikka eri fanatt olema.
Autokoolis peaks siis ka esimese tunni ülesandeks olema saalede vahetus.
Ärme hirmutame inimesi, niigi moraalselt raske see linuksiga tutvumine enamusele.

nu kui installida läbi eel paigaldatud ubuntu või live cd (knoppix,kanotix vms.) on üsnagi copy paste vaev. pingviinis ka eestikeelne õpetus olemas-küll törts vananenud.
custom stage installi ei tee ei tohiks kuigi keeruline olla
Kommentaarid: 649 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pl1600
HV Guru

liitunud: 29.01.2002




sõnum 31.01.2008 18:44:51 vasta tsitaadiga

Ma olen paar korda lfs'i proovind, veel lõpuni pole jõudnud, aga noh eks kunagi ikka. icon_smile.gif Sel kah livecd olemas juba.
_________________
mäx2
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Traf
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2007




sõnum 31.01.2008 18:46:54 vasta tsitaadiga

Olen linuxit proovinud korduvalt, kuid alati valusalt vastu näppe saanud. Paar viimast korda, mis meelde tuleb, olid need, kui ubuntu 6 kohe peale installi rebootimise esimestel sekunditel kerneli laadimise ajal errori andis ja jäigi nii iga kord tegema, seega installimisest ma kaugemale ei jõudnudki; ning üks teine kord, kui (seekord) kubuntu 7 live cd'd kasutades üritasin konqueroriga sisestatud mälupulka avada ja "TO-DO: More variants of error messages" vms veateate sain. TO-DO veateated, tore. Lisaks häiris mind kohutavalt veateate heli, mis kõlas, kui oleks vaas kõrva ääres kildudeks kukkunud. Ma ehmatasin poolsurnuks ennast (kasutan kõrvaklappe), kuna heli oli suht täie volüümi peal. Vajutasin laptopil helitugevust vaiksemaks ja arvasin, et olen pääsenud. Arvasin valesti, eriklahvid nagu volüümi muutmine ei avaldanud mittemingisugust mõju ja järgmise veateate korral (seda ei pidanud ma kaua ootama) sain samasuguse lahmaka osaliseks nagu ennegi. Mälupulgaga oli ka veel selline jama, et kui ma üritasin seda mitmesuguste programmidega formaatida, siis mountitult ei lasknud ta seda mul teha (filesystem still mounted vms) ja unmountides kadus ta mul nimekirjast üldse ära. hiljem Virtual PC peal seekord siis juba xubuntut proovides sain ma peale installi ilusa lillaka-kollase täiesti arusaamatu pildi osaliseks, nagu jookseks videokaart kahekordsetel kelladel. Antud juhud ei ole olnud mitte ainukesed katsed linuxit proovida, kuid ei ole olnud veel mitte ühtegi korda, kus ma oleks hoomanud, et tegu oleks tarbimisvalmis produktiga, ning ma kardan, et linuxist ei saa seda lähitulevikus mitte.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pl1600
HV Guru

liitunud: 29.01.2002




sõnum 31.01.2008 19:04:04 vasta tsitaadiga

Küllaltki tuttav jutt, ise sai samamoodi kohe käega löödud, nii kui vähegi mingi probleem silmapiirile kerkis. Kõik on ikka mõtteviisis kinni ja muutus peab tulema enda seest. Kui teha seda kellegi teise pärast (a'la foorumis soovitati), siis on asjaga seotud ikkagi teatav vastumeelsus ja trots.
_________________
mäx2
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Traf
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2007




sõnum 31.01.2008 19:27:36 vasta tsitaadiga

Ebaõnnestumine kernelit laadida ja pilt, millega ekraanil toimuvast aru ei saa, on natuke suuremad probleemid, kui lihtsalt heli ja wirelessi puudumine peale installi. Antud probleemidega olen ma ka tegelenud, kui mul on selleks võimalus olnud, aga kui linux ennast mingisegisse seisu üles ei lae, siis on lahenduse leidmine raske. Ma oletasin, et uuesti installimisel kohtan ma täpselt samu probleeme, ja antud juhul ei jäänudki mul muud üle, kui alla anda nende distrodega. See juhtum, kus mälupulgaga probleemid olid, uurisin ma linuxit tõesti lihtsalt igavusest, ning peale mitmeid tunde kestnud ja viite erinevat ebaõnnestunud moodust sisaldanud üritust see mälupulk ära formaatida, et sinna livecd peale saada, viskasin ma tõesti asja nurka kuna igavust peletada on muid mooduseid ka, kui mööda abifoorumeid näpuga järge ajada ning juukseid kakkuda.

Ma saan aru, et kindlasti oleks kõigile minu probleemidele lahendus, kui jätkuks piisavalt kannatust, et nendele lahendusi leida, aga no milleks punnitada.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.01.2008 21:08:58 vasta tsitaadiga

pl1600 kirjutas:
Vabsee hullud vennad siin koos, Gentoo'd esimeseks distroks soovitama icon_lol.gif

... võhiklik arvamus, mida levitavad reeglina need, kes pole Gentood üldse proovinud ja sellest vaid teiste samasuguste käest kuulnud või ei ole suutnud lihtsalt Gentoo käsiraamatu lugemisega hakkama saada. Pole mõtet ennast igasugu mõttetult silmakirjalikke vabandusi välja mõeldes lolliks teha. Iga linux'imaailmas kodus olev inimene teab, et Gentoo on hoopis üks lihtsamaid. See, et Gentool puudub korralikult toimiv graafiline paigaldaja, ei tee Gentood iseenesest veel keeruliseks, proovige sama moodi mõni nö. rahvalinux Ubuntu, SUSE või Mandrake peale saada ja rääkige veel, et Gentoo on keeruline icon_lol.gif Gentoo paigaldus vajab lihtsalt natuke entusiasmi ja soovi oma eesmärgi nimel süvenenult tegutseda. Vigade ilmnedes on vaja vaid natuke otsingu kasutamise ja loogilise mõtlemise võimet, et misiganes probleem lahendada. Graafilise installeriga saab linux'i küll kiiresti peale, kuid kui tekib vajadus süsteemis midagi enda järgi ümber teha, siis valdab enamikke ilmselt uut väravat vahtiva vasika tunne. Seega tasub kuhjaga ära algusest alustamine, vähemalt Gentoo käsiraamat teeb väga paljud algtõed puust ja punaselt selgeks, mis on omakorda aluseks edasiseks edukaks linux'i kasutamiseks ...

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pl1600
HV Guru

liitunud: 29.01.2002




sõnum 31.01.2008 21:18:57 vasta tsitaadiga

Ütlesingi varem juba, et alles hiljuti linuksi manu jõudnud. Mapis on mul teiste kõrval ka gentoo live ja proovitud seda on. Lihtsalt minu arvamus on, et algusest peale valmis töötavast asjast jääb parem mälestus, isegi kui see kord veel lõplikult üle ei minda. Küll sinna kapoti alla ka jõuab vaadata. Ei tasu unustada, et viimase aja linuksi populaarsus põhineb ikkagi tänu ubuntu ja pclosi taolistele kasutusmugavusele panustavatele distrodele, mida isegi ilma installimata ja sealjuures parte pekki keeramata suht-koht normaalselt kasutada saab.
_________________
mäx2
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.01.2008 22:25:16 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
...Gentoo paigaldus vajab lihtsalt natuke entusiasmi ja soovi oma eesmärgi nimel süvenenult tegutseda. Vigade ilmnedes on vaja vaid natuke otsingu kasutamise ja loogilise mõtlemise võimet, et misiganes probleem lahendada...Seega tasub kuhjaga ära algusest alustamine, vähemalt Gentoo käsiraamat teeb väga paljud algtõed puust ja punaselt selgeks, mis on omakorda aluseks edasiseks edukaks linux'i kasutamiseks ...


Palju on meie tööga/perega/muude muredega seotud inimestel aega kontorites/kodudes, et olla entusiastlik ja omada soovi, et süveneda? Pakun üsna optimistlikult, et taolistele kriteeriumitele vastavaid inimesi on ehk paar protsenti! kogu elanikkonnast? Seega - oma praeguste probleemidega, vigadega, tohutu infoga(milles orienteerumine on tavalisele inimesele suht võimatu!) ei jõua linux niipea massidesse, see on reaalsus... Teine asi on muidugi inimeste eest kõik ära teha, linux peale installida ja pärast selgeks õpetada, kus valmis "produktil" internet avaneb, kuidas maili saata, kus tekstitöötlust teha... Aga see ei käi ju vist enam selle teema alla... Otsast-lõpuni protsessi puhul aga -"patsiga poistele", kelle töö see on ning ka huvilistele, kellel on aega ja tahtmist!, ainult jõudu!
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.01.2008 22:50:20 vasta tsitaadiga

ewur, aga milleks peaks üldse millegi sellisega tegelema, kui puudub aeg ja motivatsioon selleks ?
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 31.01.2008 22:56:24 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
ewur, aga milleks peaks üldse millegi sellisega tegelema, kui puudub aeg ja motivatsioon selleks ?
Et raha kokku hoida? 8)
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.01.2008 22:57:59 vasta tsitaadiga

pl1600 kirjutas:
Lihtsalt minu arvamus on, et algusest peale valmis töötavast asjast jääb parem mälestus, isegi kui see kord veel lõplikult üle ei minda.

... ilmselt tulekski vahet teha, miks üldse üleminekut kaalutakse, kui see on vaid muljetamiseks, siis ei saa seda ka liiga tõsise üritusena võtta ...

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Kas oled proovinud Windowsi hüljata Linuxi kasuks? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.