Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Turvalisus ja privaatsus »  SMS-laenuga petetuid aina lisandub märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.03.2007 14:04:34 vasta tsitaadiga

v2hja kirjutas:

afaik auto peaks olema hetkel panga nimel ?

Laenu korral tema nimel, liisingu korral panga nimel.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.03.2007 18:01:20 vasta tsitaadiga

Tänases Päevalehes on selle SMS-laenu kohta väga tabav karikatuur:
Kommentaarid: 688 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.03.2007 18:02:31 vasta tsitaadiga

Sain hansapangast vastuse oma päringule, et kas pank ei saa üldse midagi teha et minu kontot sellise asja eest kaitsta.
Vastuseks sain, et kui kõik rekvisiidid on õigesti märgitud, siis pole neil seaduslikku õigust piirata minu kontole laekumisi.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Metsjeesus
HV Guru
Metsjeesus

liitunud: 12.07.2004




sõnum 01.03.2007 18:05:59 vasta tsitaadiga

Sõbra lasi mingi lastekodukalts üle. Kaotas rahakoti ära ja tegelinski läks panka, näitas vale pilti ja sai vajalikud andmed laenu jaoks. 6 tonni kahjumit nüüd, mille peab klinni maksma.
_________________
Füsioteraapia alane hindamine & nõu ¤ treeningfilosoofia & toitumine ¤ kaela- ja õlavöötme lihaspingete leevendamine
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
iceincube
HV veteran
iceincube

liitunud: 18.11.2005




sõnum 01.03.2007 18:13:10 vasta tsitaadiga

see on siis juba inkasso teenusega koos jah?
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.03.2007 18:14:44 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
Sain hansapangast vastuse oma päringule, et kas pank ei saa üldse midagi teha et minu kontot sellise asja eest kaitsta.
Vastuseks sain, et kui kõik rekvisiidid on õigesti märgitud, siis pole neil seaduslikku õigust piirata minu kontole laekumisi.

Huvitav, kas nii ei saa, et keelata enda jaoks pangas kõik laenud, mida ei tehta pangakontoris? Ehk siis laenu saamiseks pead isiklikult pangakontorisse minema ja paberile oma signatuuri kribama icon_confused.gif
Kommentaarid: 688 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.03.2007 18:19:35 vasta tsitaadiga

ndk kirjutas:
Draqula kirjutas:
Sain hansapangast vastuse oma päringule, et kas pank ei saa üldse midagi teha et minu kontot sellise asja eest kaitsta.
Vastuseks sain, et kui kõik rekvisiidid on õigesti märgitud, siis pole neil seaduslikku õigust piirata minu kontole laekumisi.

Huvitav, kas nii ei saa, et keelata enda jaoks pangas kõik laenud, mida ei tehta pangakontoris? Ehk siis laenu saamiseks pead isiklikult pangakontorisse minema ja paberile oma signatuuri kribama icon_confused.gif


Mina sain aru et pank näeb selle sms laenu laekumist kui tavamakset sinu arvele, seega pole neil eriti midagi teha.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Metsjeesus
HV Guru
Metsjeesus

liitunud: 12.07.2004




sõnum 01.03.2007 18:42:27 vasta tsitaadiga

iceincube kirjutas:
see on siis juba inkasso teenusega koos jah?


Mina ei tea, mis see oli, big vms nad on, lihtsalt enamvähem näitas punamütsike pinoccio pilti pangas ja anti isikuandmed icon_biggrin.gif Teller pidi paras juhe ikka olema.

_________________
Füsioteraapia alane hindamine & nõu ¤ treeningfilosoofia & toitumine ¤ kaela- ja õlavöötme lihaspingete leevendamine
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ePe
HV kasutaja
ePe

liitunud: 18.11.2001




sõnum 01.03.2007 19:30:55 vasta tsitaadiga

[quote="v2hja"]
ePe kirjutas:
--//--

afaik auto peaks olema hetkel panga nimel ?
ja pole nagu mõtet kanda sulle raha
- ja loota et sa seda välja ei võta ja ära ei raiska
- ja loota et tekib olukord kus sa ostad auto mis muutub ka justkui laenu tagatiseks


Ei ole panga nimel, pole ka tagatiseks. Tagatiseks on minu hää nimi. Alternatiivina pakuti, et annavad tšeki sellele summale. Ma arvan et selle tšekiga oleks ma võinud joonelt ka kasiinosse või kaubamajja minna või teises pangas sulaks vahetada.

Ja juhul, kui pank annab samamoodi laenu minu nime all esinevale petturile ning nad ei suuda hiljem tõestada, et "Lue et approuvé Nimi NIMI allkiri kuupäev" on ka tegelikult minu poolt kirjutatud, on see sügavalt nende traagika ning pettuse ohvriks ei ole langenud mitte mina (ammugi mitte automüüja) vaid pank (laenu andja). Vastavalt südametunnistusele võivad nad siis oma raha tagasi nõuda kurjategijalt, kui politsei tolle üles leiab või siis näiteks oma hooletult laenuhaldurilt kes ilma isikusamasuses veendumata raha ära andis, aga ma arvan et viimane juhtum on siinsete seaduste järgi enamvähem välistatud (kui ei suudeta tõestada kuritegelikku kokkumängu).

Samamoodi ei tohiks smslaenukontorid üritada isikut, kelle kontot kasutades kelm tegutseb, ohvriks teha vaid peaksid leppima oma kaotusega ja otsima kelmi, kes neid valenime all tegutsedes pettis ja talle oma nõudeid esitama. See en need kontorid jagavad raha nii ebaturvalisel moel peab olema nende enda mure, mitte kellegi teise. See väike pettuserisk peaks ju kajastuma juba ka nende teenuse ebamõistlikult kõrges hinnas...
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ossa
HV kasutaja


liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.03.2007 08:47:37 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Mina ei tea, mis see oli, big vms nad on, lihtsalt enamvähem näitas punamütsike pinoccio pilti pangas ja anti isikuandmed Teller pidi paras juhe ikka olema.

Pangas ju kaamerad olemas iga tellerit jälgitakse icon_rolleyes.gif Ja kui see teller oli nii ohmu, siis kaeba ta kohtusse, see on nende töö tuvastada isik, nii võid ju kohe ju pangakontolt raha välja võtta, milleks sms laen icon_question.gif Ütled, et pangakaart kadunud aga vaja kiirelt sularaha, küsid et palju sul sinna kontole jäänud oligi ja võtad kõik välja, tavalise isikut tõendava dokumendi alusel, milleks jamada mingite inernetipanga koodidega icon_eek.gif ARU MA EI SAA icon_eek.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skulmars
HV Guru

liitunud: 13.08.2004




sõnum 02.03.2007 10:42:27 vasta tsitaadiga

Metsjeesus kirjutas:
iceincube kirjutas:
see on siis juba inkasso teenusega koos jah?


Mina ei tea, mis see oli, big vms nad on, lihtsalt enamvähem näitas punamütsike pinoccio pilti pangas ja anti isikuandmed icon_biggrin.gif Teller pidi paras juhe ikka olema.


Kui me räägime samas juhtumist siis jäi asjas pank süüdi. Ma ei usu, et lastekodukaagid seda asja Tartus väga palju teinud on icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 213 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 177
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 08.03.2007 18:24:41 vasta tsitaadiga

http://www.ekspress.ee/viewdoc/5CA81FF269B77B9BC2257296005D4898 tänane ekspress hommikul tuli, siis pani küll imestama. Paljud tuttavad olid varasema postimehe uudisega kursis ja arvan et ka enamus elanikkonnast, kuid siiski on lolle kes ei võta asja tõsiselt ja loodetakse et nendest läheb mööda
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.03.2007 19:09:34 vasta tsitaadiga

Enamus pettetuid võrus asub icon_neutral.gif mis jama on icon_lol.gif
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005




sõnum 08.03.2007 19:21:23 vasta tsitaadiga

aga ma ei saa sellest absoluutselt aru, kust nad seda raha siis kätte saavad ja kui kantaksegi võõrale kontole, siis on ikkagi nimi teada ju, kelle kontole kanti
_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis. www.rsrehvid.ee 53 843 843
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 08.03.2007 19:29:16 vasta tsitaadiga

oi need vargad mõtlevad ikka väga kavalaid skeeme. Vaata kasvõi netist näitevideosid kuidas petetakse poodides ja mujal raha välja niiet inimene arugi ei saa.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 08.03.2007 19:30:32 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:
aga ma ei saa sellest absoluutselt aru, kust nad seda raha siis kätte saavad ja kui kantaksegi võõrale kontole, siis on ikkagi nimi teada ju, kelle kontole kanti
Pätid lihtsalt küsivad neid andmeid inimestelt. Nagu näha siis lollikesi on lademes.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
2mblik
HV kasutaja
2mblik

liitunud: 16.05.2006




sõnum 08.03.2007 23:33:50 vasta tsitaadiga

krt kui mult keegi peaks mingisugust id-asja kysima, siis ma kytan turpi kohe.. kaua v6ib.. aga noh, kui mul k2ivad poes talumehed, kes kysivad, mis b2nd on Ricoh, siis ma ei imesta eriti, et ullikesi ilm t2is.. icon_razz.gif
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.03.2007 16:09:27 vasta tsitaadiga

Just Ekspressis eile kirjutas, kuidas üks papi käekõrvale võeti ja temaga pangas konto avati. Papi muidugi andis oma arve internetipanga koodid ja paroolid pätile. Rohkem polnudki vaja.
Kommentaarid: 688 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.05.2007 16:03:51 vasta tsitaadiga

SMS-laenu pettus tõi tingimisi vangistuse
http://www.epl.ee/artikkel/387670

_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2mblik
HV kasutaja
2mblik

liitunud: 16.05.2006




sõnum 24.06.2007 18:33:02 vasta tsitaadiga

ja neid SMS-laenu pakkujaid tuleb aina juurde icon_eek.gif
muudkui piix-piix ja pankrot icon_lol.gif
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
noonius
HV kasutaja
noonius

liitunud: 20.08.2002




sõnum 24.06.2007 18:43:54 vasta tsitaadiga

kas sellist võimalust pank ei paku, et klient saab näiteks keelata tema kontole tehtavad ülekanded, kui need tulevad teatud ettevõtete kontodelt (siin siis need sms laenu pakkujad)? Probleem kaoks ju kohe
_________________
tsitaat:

Mingi paks pihv paugub siin
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ePe
HV kasutaja
ePe

liitunud: 18.11.2001




sõnum 24.06.2007 21:00:22 vasta tsitaadiga

Idee TOM'ist ja justiitsministeeriumi vastus. On selge, et kui keegi kolmas võtab laenu kellegi nimel, siis laenu saajale on ainus võimalik kohustus alusetult saadud raha tagasi makst. Ilma intressita.

https://www.eesti.ee/tom/ideas.py/show?idea_id=2063
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.10.2007 13:49:49 vasta tsitaadiga

... nüüd peaks selles vallas asi natuke paremaks minema http://www.postimees.ee/181007/esileht/olulised_teemad/tarbija24/kasu/290178.php?uus-seadus-karmistab-sms-laenude-andmist
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 22.10.2007 22:19:15 vasta tsitaadiga

on see nüüd õige koht siin, aga mul juhtus siuke värk, et sain mingi võla teatise sms peale keegi kaabak erainkasso nimeall saatnud mulle siuke suht kurja kirja.
tsitaat:
Palume viivitamatult tasuda vòlgnevus OÜ SMS Laen ees. Juhul, kui te vòlgnevust ei likvideeri, oleme sunnitud pöörduma kohtusse. Summat näete www.smslaen.ee


Ei ole mina mingit laenu võtt [ei sms omi ega üldse mitte mingisuguseid, noh, kui muidugi paar korda mõnelt semult paari krooni ja see kohe tagasi makstud icon_lol.gif) ega ka oma andmeid uljalt kellelegi jaganud ning oma arve peal pole ka ühtegi imelikku makset.

Samas telefon mul suht uus "lelu", vb mingi kuu on old alles. (telefon ise ikka EMT esindusest ostetud uuena) Simkaart sai kah tehtud sama aeg (u. kuuaega tagasi), tõsi, netiteel, kuller tõi kohale, korrektses kinnises pakendis. Miski noova pakett on. 1 arve on EMT saatnud, mille ka ilusti ära tasusin, kohe kui arve tuli. Et siis nagu WTF is going on, kuidas mu uuele (esimesele) numbrile selline jama üldse tulla saab??? Muidugi ei näe ma sealt smslaenu lehelt s!ttagi, kuna ma pole elusees seda lehte külastand, ega ka mingeid sõnumeid saatnud sinna.

Et siis mida kurat ma nüüd siis teen, ootan niisama ja sügan mune ja teen näo et ei tea asjast muhvigi või tuleks pöörduda kuhugi? EMT? SMS Laen OÜ? Erainkasso? Politsei?

_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iceincube
HV veteran
iceincube

liitunud: 18.11.2005




sõnum 22.10.2007 23:14:25 vasta tsitaadiga

Mis inkasso firmalt see kiri tuli? Oli see AS ERA Liisingu Inkassoteenused veel?
Nad on vist selle kirja sisu muutnud. Vanasti oli tiba teine sisu.

Ma just mõtlen, et ega äkki mingi fake arvet ei tehta?
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Turvalisus ja privaatsus »  SMS-laenuga petetuid aina lisandub mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.