Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  DELL'ilt kolmetuumaliste AMD Phenom protsessoritega arvutid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
sosssepp
HV veteran
sosssepp

liitunud: 12.05.2003




sõnum 21.02.2008 11:19:57 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:


Või siis ka lihtne mõtemisülesanne. Kodus on teler / arvuti (näiteks) ja kas keegi tõesti usub sinisilmselt, et seda tootes keegi on kõik detailid 100% ükshaaval üle kontrollinud. Mina küll ei usu, kuna ma tean, et seda keegi ei tee. Esiteks on see mõttetu tegevus ja teiseks - ei maksaks keegi seda mõttetut aja- ja töökulu kinni.
Ehk siis ei ostaks telerit / arvutit kui selle hind oleks 10-1000x kõrgem kui müügiloleval...

Ma usun, et automatiseeritud ja robotiseeritud tootekontroll on paljudel juhtudel kindlasti kordi, kui mitte kümneid ja sadu kordi odavam, kui pärast iga vigase protsessori pärast garantiiprobleemidega tegeleda. Või eksin?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chino
HV kasutaja
Chino

liitunud: 29.07.2005




sõnum 21.02.2008 17:23:49 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
1dumbpcuser: Vaata - küsimus, et kui palju on valet või vigast toodet, on valesti püstituatud küsimus - vähemalt kiipide (protsessorite) kohapealt.
Lihsalt - protsessor koosneb n-ö kihtidest. Need kihid saadakse lõigates neid suurtest "kihilehtedest".
Seega - üks selline leht võib anda "tükid" miljonitele protsessoritele. Ja kui nüüd ühest sellise lehe ühest nurgast lõigatud tükk annab vigu (käitub valesti), siis käitub samamoodi valesti ka teisest servast (või keskelt) lõigatud tükk.
Ja nii saadaksegi korraga tuhanded või miljonid valesti käituvad komponendid.

Selle asja nimi, mis kirjeldab üheselt tootmisprotsesse, on Tootmistehnoloogia. Tootmistehnoloogia seletab lahti ka näiteks selle, et miks pole vaja ühest ja samast partiist pärit vidinatele teha kõigile kontrolli. Ehk kui üks ei tööta, siis ei tööta tõenäoliselt ka ülejäänud sellest tootepartiist.

Või siis ka lihtne mõtemisülesanne. Kodus on teler / arvuti (näiteks) ja kas keegi tõesti usub sinisilmselt, et seda tootes keegi on kõik detailid 100% ükshaaval üle kontrollinud. Mina küll ei usu, kuna ma tean, et seda keegi ei tee. Esiteks on see mõttetu tegevus ja teiseks - ei maksaks keegi seda mõttetut aja- ja töökulu kinni.
Ehk siis ei ostaks telerit / arvutit kui selle hind oleks 10-1000x kõrgem kui müügiloleval...



Ma vaatan seda mõttekäiku ja ei tea kust kohast kommenteerimist pihta hakata, protsessoreid kilelehtedest icon_lol.gif
Kileleht annab komponente miljonitele icon_lol.gif
Ja lõpuks, telekat muidugi ei kontrollita, aga kiipe seal teleka sees ikka kontrollitakse icon_rolleyes.gif

Loe nüüd kuidas tegelt on. Keeratakse hiigel "ränitorud" Tavaliselt aukjuhtivusega. Need lõigatakse juppideks (wafer'iteks). Määritakse peale oksiidi kiht. Siis ehitatakse taskud. Söövitatakse. Sinna määritakse peale jälle oksiidi kiht, see jälle söövitatakse. Siis määritakse metalli kiht jne jne.... ma võin sulle paar raamatut anda kui oled huvitatud.

_________________
When the things get fo real, my warm heart turns cold
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  DELL'ilt kolmetuumaliste AMD Phenom protsessoritega arvutid mine lehele eelmine  1, 2, 3
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.