Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Algas e-hääletamise proovihääletus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 28.05.2009 19:58:39 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
Sults kirjutas:
Teiseks, minu teada e-valija ei saa tavavalimise päeval valida.

Samal päeval tõesti ei saa e-valida(e-valida saab kuni 3 Juuni 20:00-ni icon_wink.gif ).Küll aga on võimalik eelhääletuse päevadel(1-3 Juuni) ja valimispäeval 7 Juunil ka eelnevalt e-hääle andnud valijal minna valimisjaoskonda ja uuesti anda oma hääl(mis nagu eelnevalt öeldud tühistab e-hääle).

Seega see on ikka väga nõrk argument(on alati olnud),et e-valides on inimest kergem mõjutada,meelitada,sundida vms.Isegi kui keegi nii teeb teile, siis on alati võimalus minna pärast valimisjaoskonda ja üle hääletada see hääl icon_exclaim.gif

Palun viidet sellele, et e-valija saab hääletada ka tavavalimise päeval!
http://www.valimised.ee/teema.html väidab, et ei saa!
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.05.2009 20:07:49 vasta tsitaadiga

Sults kirjutas:
tomorrow kirjutas:
Sults kirjutas:
Teiseks, minu teada e-valija ei saa tavavalimise päeval valida.

Samal päeval tõesti ei saa e-valida(e-valida saab kuni 3 Juuni 20:00-ni icon_wink.gif ).Küll aga on võimalik eelhääletuse päevadel(1-3 Juuni) ja valimispäeval 7 Juunil ka eelnevalt e-hääle andnud valijal minna valimisjaoskonda ja uuesti anda oma hääl(mis nagu eelnevalt öeldud tühistab e-hääle).

Seega see on ikka väga nõrk argument(on alati olnud),et e-valides on inimest kergem mõjutada,meelitada,sundida vms.Isegi kui keegi nii teeb teile, siis on alati võimalus minna pärast valimisjaoskonda ja üle hääletada see hääl icon_exclaim.gif

Palun viidet sellele, et e-valija saab hääletada ka tavavalimise päeval!
http://www.valimised.ee/teema.html väidab, et ei saa!

Riigi Teataja - Euroopa parlamendi valimise seadus
§ 43. Elektrooniline hääletamine
Lõige 6 alajaotus 1&2:
tsitaat:
(6) Valijal on õigus oma elektrooniliselt antud häält muuta:
1) hääletades uuesti elektrooniliselt käesoleva seaduse § 37 lõike 2 punktis 3 ettenähtud ajal;
2) hääletades hääletamissedeliga kuuendast päevast kuni neljanda päevani enne valimispäeva käesoleva seaduse §-s 39–42, 44 või 46 ettenähtud korras.

§ 47(1). Elektrooniliselt antud häälte arvestamine
Lõige 4:
tsitaat:
(4) Kui valija on hääletanud nii elektrooniliselt kui ka hääletamissedeliga, arvestatakse valija hääletamissedelit. Jaoskonnakomisjon saadab Vabariigi Valimiskomisjonile asjakohase teatise, mille alusel Vabariigi Valimiskomisjon tühistab valija elektrooniliselt antud hääle.


https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13117053


viimati muutis Tomorrow 28.05.2009 20:08:18, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.05.2009 20:08:07 vasta tsitaadiga

tsitaat:

E-valimised tuleks keelustada juba ainuüksi seetõttu, et ei ole võimalik kontrollida seda nõuet.

just seda KE ju avalikult praegu teebki oma valimistelkides - sulaselge sabotaaž ja silmakirjalikkus ju

Mõned kommentaarid Ekspressist:

tsitaat:
Keskerakond tegeleb juba pikemat aega e-valimiste põhjalaskmise või siis vähemalt diskrediteerimisega ning see on ka selge, miks ta seda teeb: e-valimistelt neile hääli kuigi palju ei kuku. Keskerakondlaste toetajad lihtsalt ei kasuta arvutit või ei loe eesti meediat.

Point on ilmselt suunatud sellele, et kohalikel valimistel ja Riigikogu valimistel ei saaks tulevikus e-hääletust enam kasutada. Praegused on vähetähtsad.



tsitaat:

Mina pooldan, et ebademokraatlik e-valimiste süsteem ära kaotataks.

miks ta ebademokraatlik on, vastupidi, mitmekesistab valimisteviise
Pole nagu kuulda olnud mõjutamistest, kui mitte arvestada KE valimistelgi kampaaniat.
Tõenäoliselt tuleks mõni juhtum sarnaselt tavapäraste hääletamistega välja, kui on püütud kedagi mõjutada.
Ja kordan, alati on võimalik sellel inimesel pöörduda vastavate ametiasutuste poole ja/või minna valimispäeval füüsilise valimiskasti poole.

Mina usun ausatesse valimistesse ja igati pooldan seda, et mugavad e-valimised viiakse ka nooremate inimesteni (kes muidu ei käiks valimas) või siis võimaldatakse valida välismaal reisil olles thumbs_up.gif Mida suurem on valimisaktiivsus, seda suurem on demokraatlikult valitud rahvaesinduse legitiimsus.

Üksikute juhtumite ja/või KE sihiliku sabotaaži tõttu selle ebademokraatlikuks tunnistamine pole õige.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.05.2009 20:09:45 vasta tsitaadiga

Sults kirjutas:
tomorrow kirjutas:
Sults kirjutas:
Teiseks, minu teada e-valija ei saa tavavalimise päeval valida.

Samal päeval tõesti ei saa e-valida(e-valida saab kuni 3 Juuni 20:00-ni icon_wink.gif ).Küll aga on võimalik eelhääletuse päevadel(1-3 Juuni) ja valimispäeval 7 Juunil ka eelnevalt e-hääle andnud valijal minna valimisjaoskonda ja uuesti anda oma hääl(mis nagu eelnevalt öeldud tühistab e-hääle).

Seega see on ikka väga nõrk argument(on alati olnud),et e-valides on inimest kergem mõjutada,meelitada,sundida vms.Isegi kui keegi nii teeb teile, siis on alati võimalus minna pärast valimisjaoskonda ja üle hääletada see hääl icon_exclaim.gif

Palun viidet sellele, et e-valija saab hääletada ka tavavalimise päeval!
http://www.valimised.ee/teema.html väidab, et ei saa!


Tõepoolest, antud valimiste puhul saab e-häält tühistada vaid eelvalimiste päeval.
tsitaat:

Kui valija on eelhääletamise päevadel hääletanud ka valimisjaoskonnas, siis tema elektrooniline hääl tühistatakse ning arvesse võetakse paberhääl.
Valimispäeval, 7. juunil, elektroonilist häält muuta ega tühistada ei saa.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.05.2009 20:15:30 vasta tsitaadiga

Sults kirjutas:

Esiteks, valimisjaoskonnas tavahääletamine toimub kontrollitud keskkonnas, kus saab oluliselt vähendada mõjutamise võimalust vahetult hääletamise ajal.
Teiseks, minu teada e-valija ei saa tavavalimise päeval valida.


... sa segad valimistega kaasneva butafooria ja tehnilise lahenduse täiesti meelevaldselt ühte patta kokku. Mis on kasu sellest, kui valimisjaoskond on nö. steriilne keskkond aga teatud strateegilistes kohtades linnas tehakse ikka aktiivselt erapoolikut agitatsiooni ? Valimisjaoskonda jõudes on valija juba nii või teisiti ajupestud, pole nagu eriti võimalik ühiskondlikult aktiivne olla ilma, et sellest valimistejandist mitte kui midagi külge ei hakkaks. Mina ei näe sellel argumendil küll mingit kõrgendatud ohtu elektroonilisele valimisele, kui tehnilisele lahendusele ...

Sults kirjutas:

E-valimised tuleks keelustada juba ainuüksi seetõttu, et ei ole võimalik kontrollida seda nõuet. Ja mis peamine, kodanik ei saagi olla veendunud selles, kas ta viibib hetkel mõne muu isiku hääletamisruumis või mitte, sest e-hääletada saab igal pool.


... jällegi kokku keedetud kujundlik demagoogia erinevatest kontekstidest, millel reaalsel ja käegakatsutaval selline kartus küll põhineb ? Juhul, kui sa hakkad jälle mõjutamisest sogama, siis loe mu esimest lõiku uuesti, kui turvalisusest, siis palun viidet pretsedendile, vastasel korral pole see muud, kui vaid üks järjekordne vandenõuteooria ...

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 28.05.2009 20:31:05 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Mina usun ausatesse valimistesse ja igati pooldan seda, et mugavad e-valimised viiakse ka nooremate inimesteni (kes muidu ei käiks valimas) või siis võimaldatakse valida välismaal reisil olles thumbs_up.gif Mida suurem on valimisaktiivsus, seda suurem on demokraatlikult valitud rahvaesinduse legitiimsus.

Üksikute juhtumite ja/või KE sihiliku sabotaaži tõttu selle ebademokraatlikuks tunnistamine pole õige.

Mina usun, et e-valimised on veel vähem ausad, kui Keskerakonna telkimismängud. Telkimisest hoopis suurem probleem on selles, et valimiskomisjon saab genereerida täpselt sellise hääletustulemuse, nagu vaid ise soovib, ning sellel kas puudub kontrollivõimalus või siis on võimalik tuvastada iga isiku nimeline hääletuseelistus.

Mis puutubväidetavasse valimisaktiivsuse tõusu, siis mina täheldan just selle langust, sest kuna valimised on muudetud arvutimänguks, siis loobuvad paljud minu tuttavad valimas käimisest ega hääleta ka elektrooniliselt. Mina kaasa arvatud.


DigeBeni kirjutas:
Sults kirjutas:

Esiteks, valimisjaoskonnas tavahääletamine toimub kontrollitud keskkonnas, kus saab oluliselt vähendada mõjutamise võimalust vahetult hääletamise ajal.
Teiseks, minu teada e-valija ei saa tavavalimise päeval valida.


... sa segad valimistega kaasneva butafooria ja tehnilise lahenduse täiesti meelevaldselt ühte patta kokku. Mis on kasu sellest, kui valimisjaoskond on nö. steriilne keskkond aga teatud strateegilistes kohtades linnas tehakse ikka aktiivselt erapoolikut agitatsiooni ? Valimisjaoskonda jõudes on valija juba nii või teisiti ajupestud, pole nagu eriti võimalik ühiskondlikult aktiivne olla ilma, et sellest valimistejandist mitte kui midagi külge ei hakkaks. Mina ei näe sellel argumendil küll mingit kõrgendatud ohtu elektroonilisele valimisele, kui tehnilisele lahendusele ...


Ma ei saa su mõistukõnest aru. Millega ma butafooriat segan, kas väitega, et "valimisjaoskonnas tavahääletamine toimub kontrollitud keskkonnas, kus saab oluliselt vähendada mõjutamise võimalust vahetult hääletamise ajal" või väitega, et "e-valija ei saa tavavalimise päeval valida"?

DigeBeni kirjutas:
Sults kirjutas:

E-valimised tuleks keelustada juba ainuüksi seetõttu, et ei ole võimalik kontrollida seda nõuet. Ja mis peamine, kodanik ei saagi olla veendunud selles, kas ta viibib hetkel mõne muu isiku hääletamisruumis või mitte, sest e-hääletada saab igal pool.


... jällegi kokku keedetud kujundlik demagoogia erinevatest kontekstidest, millel reaalsel ja käegakatsutaval selline kartus küll põhineb ? Juhul, kui sa hakkad jälle mõjutamisest sogama, siis loe mu esimest lõiku uuesti, kui turvalisusest, siis palun viidet pretsedendile, vastasel korral pole see muud, kui vaid üks järjekordne vandenõuteooria ...


Kuidas see on demagoogia?
Mis on hääletamisruum e-valimiste kontekstis? Tavavalimiste puhul on hääletusruumid määratud kindlaks ja nende aadrssid on dokumentaalselt fikseeritud. E-valimise puhul võib hääletusruum olla iga ubrik või ka õu või vaba loodus. Kui naabrimees hääletab oma krundil õues oma läpparis, siis kui kaugele hääletamisruumi mõju ulatub? Kas ka minu krundile? Kas kogu linnale? Või äkki maakonnale või lausa tervele Eestile?
Kuidas peaksin ma mingisse ruumi astudes teadma, et selles ei toimunud just hetk tagasi e-hääletamist? Ja võibolla isegi kui ei ole veel toimunud, siis kuidas ma saan teada, et keegi ei kavatse seal e-hääletada 5 minuti pärast?
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.05.2009 20:34:24 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Telkimisest hoopis suurem probleem on selles, et valimiskomisjon saab genereerida täpselt sellise hääletustulemuse, nagu vaid ise soovib, ning sellel kas puudub kontrollivõimalus

sellise kaliibriga süüdistus väärib juba mingisuguseidki tõendeid, vastavasel korral on see riigi ja valimiskorra vastane hüsteeriline usaldamatuse ülesnäitamine ja kategoriseerub vandenõuteooriate alla (sarnaselt väide, et pangad lasevad pangamaksete asemel allkirjastada laenulepinguid)

Mind ikkagi huvitab ja miks mitte kohvitassi/õlleklaasi taga arutada, et millest ikkagi sinu paranoiameelsus (millelaadset ma pole kohanud mitte ühegi inimese korral) on tingitud?
Kas tõesti sellest ühest kunagi mainitud SK töötaja (sekretär?) ebakompetentsusest kirjale vastamisel, millest sa järeldasid, et terve Sertifitseerimiskeskus, riigiaparaat, ametnikud spetsialistid on osalised ühes suuremas vandenõus kodanike vastu?
Ei, tegelikult tõsiselt ka, võiksid valgustada thumbs_up.gif Et kas siin avalikult, või tule mõnele järgmisele HV üritusele ja kuulaks arutleks selle asja üle? thumbs_up.gif

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 28.05.2009 20:50:59 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
tsitaat:

Telkimisest hoopis suurem probleem on selles, et valimiskomisjon saab genereerida täpselt sellise hääletustulemuse, nagu vaid ise soovib, ning sellel kas puudub kontrollivõimalus

sellise kaliibriga süüdistus väärib juba mingisuguseidki tõendeid, vastavasel korral on see riigi ja valimiskorra vastane hüsteeriline usaldamatuse ülesnäitamine ja kategoriseerub vandenõuteooriate alla (sarnaselt väide, et pangad lasevad pangamaksete asemel allkirjastada laenulepinguid)

Mind ikkagi huvitab ja miks mitte kohvitassi/õlleklaasi taga arutada, et millest ikkagi sinu paranoiameelsus (millelaadset ma pole kohanud mitte ühegi inimese korral) on tingitud?
Kas tõesti sellest ühest kunagi mainitud SK töötaja (sekretär?) ebakompetentsusest kirjale vastamisel, millest sa järeldasid, et terve Sertifitseerimiskeskus, riigiaparaat, ametnikud spetsialistid on osalised ühes suuremas vandenõus kodanike vastu?
Ei, tegelikult tõsiselt ka, võiksid valgustada thumbs_up.gif Et kas siin avalikult, või tule mõnele järgmisele HV üritusele ja kuulaks arutleks selle asja üle? thumbs_up.gif


Kulla Tanel, tee endale selgeks, mis asi on süüdistus!
Kui ma räägin, et keegi sooritas kuriteo, siis võib see olla süüdistus, kuid kui ma ütlen, et kellelgi on olemas võimalus kuriteo sooritamiseks, siis ei ole see süüdistus vaid kas tõele vastav realse olukorra konstateering või ekslik arvamus.

Mis puutub paranoiasse, siis see on meditsiiniline diagnoos ja selle panemiseks ei ole sa tõenäoliselt piisavalt pädev.
Minul ei ole mingeid paranoia tunnuseid. See, et ma esitan väiteid ühe või teise sündmuse või teo võimalikkuse kohta, ei ole küll paranoiaga kuidagi seotud. Sul puuduvad vist elementaarteadmised psühholoogiast, kuid tegelikult on tegemist sellise nähtusega, et oponenti tajutakse alati agressiivse, vaenuliku ja kahtlustavana. Sina ise esitad ka ju kahtlustusi kõikvõimalikes muudes asjades, kasvõi minu paranoiliseuses või keskerakonna kurjusetelkides toimuva ilge pettuse osas või siis koodikaartide kohutavas ebaturvalisuses, mille osas minul jälle tõsiseltvõetav kahtlustus puudub.
See, et ma ei pea ID-kaardi turvamehhanisme koodikaardi omadest oluliselt kõrgemaks ja et ma ID-kaarti ennast selle suuremaid volitusi ja võimalike pettuste ajalise nihkega teostamise võimalust arvestades kasutajale hoopis ohtlikumaks pean, ei tee minust veel paranoikut. Minu seisukohad on rajatud kaine kaalutluse tulemusel ja kuigi sin on minu seisukohti rünnanud terve plejaad demagooge, siis ratsionaalse selgitusega ei ole suutnud keegi minu seisukohti põrmustada.

Ma ei ole ka eriline õllesõber ja mulle tundub, et ei ole enam päris selles eas, nagu keskmine AHV üritustel käia, ning mul praktiliselt puuduvad siin ka isiklikud tuttavad, kellega mul oleks mingeid ühiseid huvisid, siis ei ole ma HV üritusele tulemisest huvitatud, kuid tänan kutsumast!


viimati muutis Sults 28.05.2009 20:58:19, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.05.2009 20:56:31 vasta tsitaadiga

tsitaat:

tee endale selgeks, mis asi on süüdistus!

mis asi see siis sinu arvates on, kui mitte kontrollimatu valeväite esitamine tõe pähe? Kui mitte süüdistus, siis laim küll.
tsitaat:

valimiskomisjon saab genereerida täpselt sellise hääletustulemuse, nagu vaid ise soovib

Ülejäänut pole mõtet vist tõesti kommenteerida, õnneks on minust ja sinust targemaid inimesi, kes ühe või teise valdkonnaga tegelevad 8) thumbs_up.gif beer_yum.gif

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 28.05.2009 21:00:44 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
tsitaat:

tee endale selgeks, mis asi on süüdistus!

mis asi see siis sinu arvates on, kui mitte kontrollimatu valeväite esitamine tõe pähe? Kui mitte süüdistus, siis laim küll.

Miks sa väidad, et minu väide vale on? Ja keda ma laiman? Laimata saab ikkagi samuti vaid millegi toime panekut väites, mitte selle toimepaneku võimalusele viidates.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.05.2009 21:05:50 vasta tsitaadiga

... sa vassid ikka äärest-äärde, endale lubad igasuguseid toredaid meelevaldseid fantaasiaid ja järeldusi, kuid kui keegi sinu suhtumist paranoiale kalduvaks peab, siis lendab kohe vastu, et mis mees sa oled, et mulle diagnoosi paned icon_biggrin.gif ma küsiks selle peale, et mis kvalifikatsiooniga mees sa ise oled, et me su su oletusi ja arvamusi üldse tõsiselt võtma peaks ja neid paranoiale kalduvaks pidada ei tohiks ? Pole sa ju ühegi reaalse faktiga välja tulnud, kõik on vaid oletuslik ja meelevaldsetel eeldustel põhinev, mida ei toeta ükski reaalne pretsedent ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 28.05.2009 21:12:36 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
... sa vassid ikka äärest-äärde, endale lubad igasuguseid toredaid meelevaldseid fantaasiaid ja järeldusi, kuid kui keegi sinu suhtumist paranoiale kalduvaks peab, siis lendab kohe vastu, et mis mees sa oled, et mulle diagnoosi paned icon_biggrin.gif ma küsiks selle peale, et mis kvalifikatsiooniga mees sa ise oled, et me su su oletusi ja arvamusi üldse tõsiselt võtma peaks ja neid paranoiale kalduvaks pidada ei tohiks ? Pole sa ju ühegi reaalse faktiga välja tulnud, kõik on vaid oletuslik ja meelevaldsetel eeldustel põhinev, mida ei toeta ükski reaalne pretsedent ...

Mis reaalset fakti te minult ootate?
Seniks panen sellise lihtsa fakti, et aritmeetikas 2+2=4.
Tuletan ka meelde, et alles paar kommentaari tagasi õnnestus mul loodetavasti veenda Tanelit, et tema esiatud väide oli vale ja minu esitatud fakt, et õigel valimispäeval ei saa e-valimist ümber valida, osutus siiski tõeseks.


viimati muutis Sults 28.05.2009 21:17:38, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.05.2009 21:17:37 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Mis reaalset fakti te minult ootate?

selle õhkuvisatud lause tõestamist
tsitaat:
valimiskomisjon saab genereerida täpselt sellise hääletustulemuse, nagu vaid ise soovib

hetkel ilma mitte ühegi faktita kvalifitseerub see jutt lihtlabaseks valimiskomisjoni ja seega ka riigivastaseks laimuks

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.05.2009 21:20:04 vasta tsitaadiga

tsitaat:

minu esitatud fakt, et õigel valimispäeval ei saa e-valimist ümber valida, osutus siiski tõeseks.

see oli nende e-valimiste puhul esmakordne, et häält saab muuta vaid eelhääletamise päevadel.
tomorrow lihtsalt eksis

tsitaat:

Tuletan ka meelde, et alles paar kommentaari tagasi õnnestus mul loodetavasti veenda Tanelit, et tema esiatud väide oli vale ja minu esitatud fakt

icon_eek.gif

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tiim
HV veteran
Tiim

liitunud: 11.10.2006




sõnum 28.05.2009 21:27:43 vasta tsitaadiga

Sults kirjutas:

ja minu esitatud fakt, et õigel valimispäeval ei saa e-valimist ümber valida, osutus siiski tõeseks.


aga miks peaks ümber valima, kui praktiliselt PUUST JA PUNASEKS on asi ette tehtud igasuguste juhiste ja märkidega ning kui siis ka peaksid valesti hääletama mingil moel, siis ära kasuta kui ei oska..paberit ju ka veel kasutatakse
ja kui tõesti minna viimasel päeval ka veel kahtlevana valima siis on see su enda probleem.. thumbs_up.gif

_________________
mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 28.05.2009 21:41:41 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
tsitaat:

Mis reaalset fakti te minult ootate?

selle õhkuvisatud lause tõestamist
tsitaat:
valimiskomisjon saab genereerida täpselt sellise hääletustulemuse, nagu vaid ise soovib

hetkel ilma mitte ühegi faktita kvalifitseerub see jutt lihtlabaseks valimiskomisjoni ja seega ka riigivastaseks laimuks


Mina väidan, et arvuti on selline peen aparaat, millega saab mingi algoritmi järgi koostatud tarkvara või siis mingit konktreetset andmetöötluslikku riistvaravidinat kasutades genereerida selliseid asju, nagu algoritmi looja või riistvaratüki kavandaja poolt väljamõeldud tükk suuteline on. Tarkvara ja riistvara saab käivitada see, kellel on kontroll arvuti üle. Valimisserverites oleva riistvara ja tarkvara üle on kontroll eeldatavasti valimiskomisjonil, kellel on võimalik korraldada serveritesse tarkvara väljatöötamist, selle paigaldamist ja käivitamist aga samuti ka riistvara komponentide lisamist, väljavahetamist vms. Seega on valimiskomisjonil olemas võimalused jooksutada valimismasinates enda poolt loodud/tellitud tarkvara ja riistvara. Kuna on võimalik luua tarkvara, ja riistvara, mis suudab genereerida mingi soovitud valimistulemi saavutamiseks vajalikke võltshääli ja valimiskomisjonil on võimalik tarkvara ja riistvara installeerimist valimismasinatesse korraldada, siis on valimiskomisjonil teoreetiline võimalus ka luua selline tarkvara, mis genereerib etteantud hääletusttulemuse, ning kasutada seda tarkvara valimismasinates. E-valimiste kasutuselevõtt on sellise ahvatluse loonud. Mina ei oska hinnata, kui võrd hästi suudab valimiskomisjon sellele ahvatlusele vastu anna ja ma ei tea ka seda, kui tugevalt valimiskomisjon on valitsusringkondade poolt mõjutatav.

Valimiskomisjon ja riik on pealegi 2 ise asja. Valimiskomisjoni vastane ei tähenda automaatselt riigivastast ja võib osutuda hoopis riiki toetavaks e patriootlikuks, juhul, kui tõepoolest tuvastatakse valimiskomisjoni poolne räige rikkumine.

Tanel kirjutas:
tsitaat:

minu esitatud fakt, et õigel valimispäeval ei saa e-valimist ümber valida, osutus siiski tõeseks.

see oli nende e-valimiste puhul esmakordne, et häält saab muuta vaid eelhääletamise päevadel.
tomorrow lihtsalt eksis

tsitaat:

Tuletan ka meelde, et alles paar kommentaari tagasi õnnestus mul loodetavasti veenda Tanelit, et tema esiatud väide oli vale ja minu esitatud fakt

icon_eek.gif

Vabandust, pidasingi silmas Tomorrow, aga kirjutasin millegipärast Tanel.
Edit: tegelikult kui vaadata pikemalt tagasi, käis väite tegelikul valimispärval e-hääletuse ümberhääletuse võimaluse kohta välja siiski Tanel.


viimati muutis Sults 28.05.2009 21:56:20, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.05.2009 21:54:23 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Mina väidan, et arvuti on selline peen aparaat, millega saab mingi algoritmi järgi koostatud tarkvara või siis mingit konktreetset andmetöötluslikku riistvaravidinat kasutades genereerida selliseid asju, nagu algoritmi looja või riistvaratüki kavandaja poolt väljamõeldud tükk suuteline on.

tõsi
tsitaat:

Tarkvara ja riistvara saab käivitada see, kellel on kontroll arvuti üle.

tõsi
tsitaat:

Valimisserverites oleva riistvara ja tarkvara üle on kontroll eeldatavasti valimiskomisjonil, kellel on võimalik korraldada serveritesse tarkvara väljatöötamist, selle paigaldamist ja käivitamist aga samuti ka riistvara komponentide lisamist, väljavahetamist vms. Seega on valimiskomisjonil olemas võimalused jooksutada valimismasinates enda poolt loodud/tellitud tarkvara ja riistvara.

tõsi, ja veel täpsemalt, siis tegemist on auditeeritud ja testitud tarkvaraga, kuhu pole poogitud mingit suvalist kolmanda osapoole koodi ning mida niisama ei saa programmeerija üksinda muuta ilma täiendava auditiga
tsitaat:

Kuna on võimalik luua tarkvara, ja riistvara, mis suudab genereerida mingi soovitud valimistulemi saavutamiseks vajalikke võltshääli ja valimiskomisjonil on võimalik tarkvara ja riistvara installeerimist valimismasinatesse korraldada, siis on valimiskomisjonil teoreetiline võimalus ka luua selline tarkvara, mis genereerib etteantud hääletusttulemuse, ning kasutada seda tarkvara valimismasinates.

alusetu spekulatsioon, esiteks vaata eelmist vastust ja teiseks, kui see isegi on tehniliselt võimalik, miks peaks valimiskomisjon seda tegema? (see tähendaks siis seda, et valimiskomisjon oleks mõjutatud poliitiliste parteide/huvigruppide poolt?)
tsitaat:

E-valimiste kasutuselevõtt on sellise ahvatluse loonud.

tõsi, USA Diebold hääletusmasinate skandaal (kuigi tegemist polnud internetihääletamisega selle tavapärases mõttes) näitab, et vastavad motiveeritud huvigrupid on maailmas olemas

tsitaat:

Mina ei oska hinnata, kui võrd hästi suudab valimiskomisjon sellele ahvatlusele vastu anna ja ma ei tea ka seda, kui tugevalt valimiskomisjon on valitsusringkondade poolt mõjutatav.

Aga kes siis seda teab? Kumbki me ei tea 100%, aga ometi üks meist süsteemi usaldab ja teine mitte icon_smile.gif
Ja siin tulekski vahet teha faktidel ja isikliku, spekulatsioonidel põhineva umbusu levitamisel.
Kui sul on tuua fakte, siis pole ka minul mingit probleeme nende faktide kontrollimisel ja ehk isegi vastava informatsiooni levitamisel, kui mingi sellelaadne jama peaks ohustama Eesti riiklust ja meie õrna demokraatiat thumbs_up.gif

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.05.2009 21:58:31 vasta tsitaadiga

Sults kirjutas:

Vabandust, pidasingi silmas Tomorrow, aga kirjutasin millegipärast Tanel.
Edit: tegelikult kui vaadata pikemalt tagasi, käis väite tegelikul valimispärval e-hääletuse ümberhääletuse võimaluse kohta välja siiski Tanel.


Tanel kirjutas:

Ja kui inimene on lolli peaga lasknud end (ebaseaduslikult) mõjutada, siis peab ta sellest puudutatuna (ebaseadusliku mõjutamise puhul) pöörduma vastavate instantside poole ja/või kindlasti kasutama ära ka oma õigust käia valimas tavapärasel moel õigel valimiste päeval, mis prevaleerib e-valimistel antud hääle üle.

raputan endale tuhka pähe, et ei kontrollinud eelnevalt andmeid www.valimised.ee lehelt, et e-häält saab tühistada vaid eelvalimiste päevadel.
Aga üldjoontes on see soovitus ju vähemalt õige?

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 28.05.2009 22:16:56 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
tõsi, ja veel täpsemalt, siis tegemist on auditeeritud ja testitud tarkvaraga, kuhu pole poogitud mingit suvalist kolmanda osapoole koodi ning mida niisama ei saa programmeerija üksinda muuta ilma täiendava auditiga

Väide, et "... pole poogitud ..." ei ole praktiliselt kontrollitav. See, et on olemas hüpoteetiline kontriollivõimalus, mind täielikult ei veena.
tsitaat:

alusetu spekulatsioon, esiteks vaata eelmist vastust ja teiseks, kui see isegi on tehniliselt võimalik, miks peaks valimiskomisjon seda tegema? (see tähendaks siis seda, et valimiskomisjon oleks mõjutatud poliitiliste parteide/huvigruppide poolt?)

Tunnistan, et tegemist on spekulatsiooniga, kuid mitte päris alusetuga. Kahjuks on isegi Eesti ajaloostki teada valimiskomisjonide poolseid massilisi võltsimisi.
Motiive võltsimiseks võib olla väga erinevaid, alates isikliku kasu saamise eesmärgist ja lõpetades poliitilistele eelistustele kaasa aitamise püüdega.
tsitaat:

Aga kes siis seda teab? Kumbki me ei tea 100%, aga ometi üks meist süsteemi usaldab ja teine mitte icon_smile.gif
Ja siin tulekski vahet teha faktidel ja isikliku, spekulatsioonidel põhineva umbusu levitamisel.
Kui sul on tuua fakte, siis pole ka minul mingit probleeme nende faktide kontrollimisel ja ehk isegi vastava informatsiooni levitamisel, kui mingi sellelaadne jama peaks ohustama Eesti riiklust ja meie õrna demokraatiat thumbs_up.gif

Sina jälle tegeled spekulatsioonidel põhineval panga koodikaartide vastu umbusu levitamisega. Minul ei ole ühtki tuttavat, kes oleks koodikaardipettuse osaliseks langenud. Ka pangad ei avalda vastavat statistikat. Järelikult on koodikaartide ebaturvalisusele viitamine põhjendamatu umbusu külvamine?

Minul ei ole mingeid fakte ka Keskerakonna telkides väidetavalt toimuva seaduserikkumise kohta. Ega see veel ei tähenda, et seal seadusi ei rikuta. Minu jaoks ei ole vahet, kas e-valimised toimuvad ninasarviku telgis või orava pesas. Ei ole vahet ka selles, kas valimismasin on sibula, porgandi või kapsa kontrolli all. Minu arvates ei ole e-valimised usaldusväärsed, kui nende usaldusväärsus sõltub sellest, kelle kontrolli all on valimismasin. Valimismasin võib aga vabalt ka Savisaare või isegi mõne otseselt Eesti riigi vastu tegutsenud isiku kontrolli alla sattuda ning ongi taas käes ajad, mil 99,999% hääletab selle õige kandidaadi poolt.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.05.2009 22:23:18 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kahjuks on isegi Eesti ajaloost teada valimiskomisjonide poolseid massilisi võltsimisi.

(Taasiseseisvunud) Eesti kohta kuulen sellest esmakordselt icon_eek.gif
Paluks viiteid vastavatele konkreetsetele materjalidele, tutvuks huviga.

Siin on muidu äratoodud Valimiskomisjoni liikmed ja ametnikud
http://www.vvk.ee/index.php?id=10643
http://www.vvk.ee/index.php?id=10769

Avalik küsimus, kas on ehk kellelgi mingit informatsiooni, mis seaks nende ametipädevuse kahtluse alla?

tsitaat:

Minul ei ole ühtki tuttavat, kes oleks koodikaardipettuse osaliseks langenud. Ka pangad ei avalda vastavat statistikat.

Ajakirjandusest on muidu vastavad juhtumid läbi käinud ja pangad on pidanud kontode tühjendamised ka hüvitama.

tsitaat:

Minu arvates ei ole e-valimised usaldusväärsed, kui nende usaldusväärsus sõltub sellest, kelle kontrolli all on valimismasin


Mõned märksõnad elektroonilise hääletamissüsteemi kohta:

Läbipaistvus
Kõik süsteemi koostisosad peavad olema auditeeritavad
Mustad kastid on keelatud
Ei mingeid 3nda osapoole poolt kontrollitud autentimismehhanisme ega –teenuseid
Ei mingeid komponente ilma lähtekoodita

Tehnoloogia valik
KISS –nii lihtsalt kui võimalik
Kasuta stabiilseid ja turvalisi platvorme (Debian)

Ei mingeid:
Andmebaasimootoreid
9GL programmeerimiskeeli –kasutatakse C-d ja Pythonit
Kolmanda osapoole teeke (liiga palju)

Haldusprotseduurid
Kõik täielikult dokumenteeritud
2-nädalane kiirkoolitus audiitoritele ja vaatlejatele
Kõik turvakriitilised protseduurid:
Logitakse
Vaadeldakse ja auditeeritakse
Võetakse videolinti

Allikas: http://www.ria.ee/public/CERT/Turvap_ev2007.pdf

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 28.05.2009 22:59:08 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
tsitaat:

Kahjuks on isegi Eesti ajaloost teada valimiskomisjonide poolseid massilisi võltsimisi.

(Taasiseseisvunud) Eesti kohta kuulen sellest esmakordselt icon_eek.gif
Paluks viiteid vastavatele konkreetsetele materjalidele, tutvuks huviga.


Minu väide käib Eesti kohta ja kehtib vähemalt nn nõukogude aja kohta. Ka eelmise iseseisvuse lõpu kohta on kuulda olnud lugusid massilistest valimistulemuste võltsimistest. Ja kui ma mõtlen hästi järele sellele, et esimeste taasiseseisvumise aastate valimiste valimiskomisjonidest vaatas vähemalt minu valimisringkonnas vastu peaaegu täielikult sama koosseis, kelle käe all formeerusid nõukaaja 99,99% tulemused, siis ei ole mul ka erilist usku, et see kõrge endiste kommarite osakaal, mis praeguseni säilinud on, oleks päris juhuslik.

tsitaat:

Ajakirjandusest on muidu vastavad juhtumid läbi käinud ja pangad on pidanud kontode tühjendamised ka hüvitama.

Kas saaksid anda mõne viite? Minuni kahjuks ei ole jõudnud ühtki konkreetset juhtumit.
tsitaat:

Mõned märksõnad elektroonilise hääletamissüsteemi kohta:
Läbipaistvus
Kõik süsteemi koostisosad peavad olema auditeeritavad
Mustad kastid on keelatud
Ei mingeid 3nda osapoole poolt kontrollitud autentimismehhanisme ega –teenuseid
Ei mingeid komponente ilma lähtekoodita

Tehnoloogia valik
KISS –nii lihtsalt kui võimalik
Kasuta stabiilseid ja turvalisi platvorme (Debian)

Ei mingeid:
Andmebaasimootoreid
9GL programmeerimiskeeli –kasutatakse C-d ja Pythonit
Kolmanda osapoole teeke (liiga palju)

Haldusprotseduurid
Kõik täielikult dokumenteeritud
2-nädalane kiirkoolitus audiitoritele ja vaatlejatele
Kõik turvakriitilised protseduurid:
Logitakse
Vaadeldakse ja auditeeritakse
Võetakse videolinti

Allikas: http://www.ria.ee/public/CERT/Turvap_ev2007.pdf


Mida iganes! Ma olen neid dokumente lugenud ja uurinud rohkem kui enamik eestlasi. Need abinõud ei ole lihtsalt piisavad, et ma saaks seda süsteemi usaldada. Juba see abinõude loetelu sisaldab bluffi:
Kõik süsteemi koostisosad peavad olema auditeeritavad - peavad, kuid ei ole või on see audit liiga pinnapealne. Miks ei ole neid auditi aruandeid kusagil avalikult kättesaadaval?
Mustad kastid on keelatud, kuid tumehallid, tumesinised ja tumepruunid on lubatud.
Ei mingeid 3nda osapoole poolt kontrollitud autentimismehhanisme ega –teenuseid (kas sertifitseerimiskeskus on 3 osapool või mitte?)
Ei mingeid komponente ilma lähtekoodita (isegi riistvaralisi?) Miks ei ole neid lähtekoode kusagil avalikult kättesaadaval?

Tehnoloogia valik
- KISS –nii lihtsalt kui võimalik, on vaid tühipaljas loosung. Nii lihtne, kui võimalik, on valimissedel ja valimisurn.
- Debiani kohta mul pahasid sõnu pole, kuid debian debianiks, sortsu natuke mudides saab ka debianile kõikvõimalikku lisafunktsionaalsust külge pookida.

Ei mingeid:
-Andmebaasimootorite kasutamata jätmine ei ole minu jaoks küll mingi turvaargument, pigem isegi vastuargument.
-C ja Pythoni kasutamise osas samad sõnad.
-Liiga palju kolmanda osapoole teeke icon_biggrin.gif Nojah, arusaadav, täpselt parasjagu tuleb võtta neid teeke, et valimistulemus tuleks selline, nagu soovitakse.

Haldusprotseduurid
-Mida tähendab "täielikult dokumenteeritud"? Sellist haldusprotseduuride dokumenteerimise taset ei ole võimalik saavutada! Miks ei ole seda protseduuride täielikku dokumentatsiooni kusagil avalikult kättesaadaval?
-Mida annab 2-nädalane kiirkoolitus audiitoritele ja vaatlejatele, kui ei ole mõistlikke reegleid audiitorite ja vaatlejate teadmiste ja mõtlemisvõime tasemele.
Valitakse välja lambapäised isikud ja tehakse neile veel 2 nädalat kiirajupesu, kui kena ja turvaline see kõik on, ning kõik ongi ok?

Kõik turvakriitilised protseduurid:
- Kes otsustab logimise taseme ja selle, mis on turvakriitiline protseduur? Kes pääseb logisid kontrollima? Miks ei ole neid logisid kusagil avalikult kättesaadaval?
- Mühisevate serverite vaatlemisel pole võimalik tuvastada, mis seal sees toimub, rääkimata selle auditeerimisest.
- Võetakse videolinti thumbs_up.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Mida aitab videolint mühisevast serverist ja selle ümber askeldavatest inimestest? Kas sina oled kunagi püüdnud videosse võtta kellegi poolt klaviatuurilt tipitavat teksti? Kui palju peab olema kaameraid, et jäädvustada kogu toimuv? Ja kuidas filmida seda, mis toimub remote konsooli taga? Miks ei ole neid videoid kusagil avalikult kättesaadaval?
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.05.2009 23:07:25 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Minu väide käib Eesti kohta ja kehtib vähemalt nn nõukogude aja kohta. Ka eelmise iseseisvuse lõpu

pole ju imestada ka, need on ju nõukogude süsteemiga seotud, eriti viimane 40-nda aasta juuni valimine

tsitaat:

kuulda olnud ... ei ole mul ka erilist usku

Küsin siis veelkord, kas on taasiseseisvunud Eesti kohta on sul anda viiteid vastavatele konkreetsetele materjalidele riikliku valimiskomisjoni pettuste kohta?
tsitaat:

Ja kuidas filmida seda, mis toimub remote konsooli taga?

miks sa arvad, et remote administration on üldse lubatud?

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 28.05.2009 23:14:01 vasta tsitaadiga

No ma ei tea mida mõelda või öelda. Kasutaja Sultsi puhul tundub asi olema meditsiinile.
Ta väidab et valimiskomisjon "võltsib" e-hääletamise tulemusi, kuidas ise tahab.
Issand sa loed ja ei mürista. Asi see valimissedelid kastis ära vahetada ei ole. Või veel teooria lisaks. Valimiskomisjon lihtlabaselt ei loe teatud huvigrupi(de) vastaste hääli ja lisab need huvigrupi(de) kontole.
Ootan huviga kasutaja Sultsi vastust. Paluks lahata minu esitatud teooriaid.

_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 28.05.2009 23:30:42 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Küsin siis veelkord, kas on taasiseseisvunud Eesti kohta on sul anda viiteid vastavatele konkreetsetele materjalidele riikliku valimiskomisjoni pettuste kohta?

Kuna ma ei ole ise valimiskomisjonis olnud ega riikliku valimiskomisjoniga suhelnud, siis kust ma peaksin võtma konkreetsed viited? Mul pole ka konkreetseid viiteid maffiagrupeeringute tegutsemise kohta Eestis ja ma tean isegi näiteks põlevkivi maaalusest kaevandamisest Eestis üksnes kaudse info baasil ega oskaks anda sind rahuldada võivaid viiteid selle tegevuse aset leidmise tõestamiseks.
Sina ei anna mulle isegi viiteid koodikaardi kuritarvitamiste kohta, mida väidad ajakirjandusest läbi jooksnud olevat.

tsitaat:

miks sa arvad, et remote administration on üldse lubatud?

Aga kes on see lubaja või keelaja? Ega mitte ometi seesama valimiskomisjon?

HDvurle kirjutas:
No ma ei tea mida mõelda või öelda.

Sellises olukorras on enamasti kõige mõistlikum ütlemata jätta!

HDvurle kirjutas:
Kasutaja Sultsi puhul tundub asi olema meditsiinile.
Ta väidab et valimiskomisjon "võltsib" e-hääletamise tulemusi, kuidas ise tahab.

Mulle tundub, et HDvurle puhul on asi meditsiiniline, sest mina ei ole seda väitnud, mida sina väidad mi9nd väitnud olevat.

HDvurle kirjutas:
Issand sa loed ja ei mürista. Asi see valimissedelid kastis ära vahetada ei ole. Või veel teooria lisaks. Valimiskomisjon lihtlabaselt ei loe teatud huvigrupi(de) vastaste hääli ja lisab need huvigrupi(de) kontole.
Ootan huviga kasutaja Sultsi vastust. Paluks lahata minu esitatud teooriaid.

Loomulikult on võimalik ka valimissedelitega pettusi korrldada. Kuid valimissedelitega sooritatavatest pettustest on suuteline aru saama peaaegu iga vaatleja ning massilist pettust on sedasi väga keeruline korraldada.
Loodan, et sellega sai sinu huvi rahuldatud!
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 29.05.2009 00:03:00 vasta tsitaadiga

eem... "Telkimisest hoopis suurem probleem on selles, et valimiskomisjon saab genereerida täpselt sellise hääletustulemuse, nagu vaid ise soovib, ning sellel kas puudub kontrollivõimalus"
Kumb meist nüüd paska pasandab?

_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Algas e-hääletamise proovihääletus mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.