Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Õpetajate sülearvutite hange upub vaidluste rägastikku märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
daddo
HV kasutaja
daddo

liitunud: 30.11.2002




sõnum 04.12.2008 01:42:57 vasta tsitaadiga

Oh seda jama, kui nutikamad neil selle Administratori parooli välja nuusivad...
_________________
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 04.12.2008 20:14:38 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Tekkis küsimus - kas iga kooli IT-admin seadistas saabunud arvutid ise või tulid need kõik ühesuguse kettasisuga? Küsin sellepärast, et O kirjutab siin Vistast, aga masin, mida mina nüüd olen proovida saanud, on pooletoobise eesti keelse tõlkega XP Professionali ja Ubuntuga icon_rolleyes.gif


Arvutid tulevadki Windows Xp ja Ubunduga. Kas Pro voi Home seda ei tea. See kus on juba Vista peale pandud on kooli IT mees seda ise teinud. Pakun, et kool rendib Microsofti litsentse ning seal tuleb Office + Win Upg.
Mina isiklikult Windows Vistale ule ei läheks. Vista veel toores ning vajab paar aastat testimist veel kasutajate näol. Täpselt sama nagu Windows XP välja tuli. Ise loodan et Win 7 on juba märksa parem.

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.12.2008 20:19:15 vasta tsitaadiga

Andium, Vista Business kleepekas masinatel olemas ja rentima ei pea midagi - tuleb lihtsalt Vista installida ja OEM võtit kasutada.
Kommentaarid: 688 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.12.2008 20:26:48 vasta tsitaadiga

Tallinnas on Haridusamet ostnud volüümilitsentsiga hunniku erinevat Microsofti kraami, pole mõtet OEM võtmetega jännata.
Kommentaarid: 184 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 162
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sendler
HV kasutaja

liitunud: 26.05.2003




sõnum 04.12.2008 20:32:30 vasta tsitaadiga

Karbi avades oli juba Vista peal, koolis IT vend polnd seal midagi ise teind.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 04.12.2008 21:44:50 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Andium, Vista Business kleepekas masinatel olemas ja rentima ei pea midagi - tuleb lihtsalt Vista installida ja OEM võtit kasutada.


Kust sa võtad Vista installi ning plaadi? Kas nendega oli kaasas või. Ma tean osad kes kätte said oli ainult XP peal, ning klepekas oli küll aga ma install plaati ega litsentsi küll ei tea olevat.
Kas siis osad koolid said einevat kraami ka kaasa?

friik1 kirjutas:
Tallinnas on Haridusamet ostnud volüümilitsentsiga hunniku erinevat Microsofti kraami, pole mõtet OEM võtmetega jännata.

Kas ainult tallinna koolidele või harjumaal koolid saavad ka sellest osa?

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.12.2008 23:09:07 vasta tsitaadiga

Andium kirjutas:
Betamax kirjutas:
Andium, Vista Business kleepekas masinatel olemas ja rentima ei pea midagi - tuleb lihtsalt Vista installida ja OEM võtit kasutada.


Kust sa võtad Vista installi ning plaadi? Kas nendega oli kaasas või. Ma tean osad kes kätte said oli ainult XP peal, ning klepekas oli küll aga ma install plaati ega litsentsi küll ei tea olevat.
Kas siis osad koolid said einevat kraami ka kaasa?

Kaasas oli ainult kasutajajuhistega CD. Installiplaati polnud, aga litsentsikleepekas oli all olemas. Seega jääb ainsaks mureks sobiv installiplaat leida.
Peidetud Recovery partitsiooniga peaks ka teoorias Vista taastamine võimalik olema, kui nüüd kasutusjuhendit uskuda.
Kommentaarid: 688 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 04.12.2008 23:50:43 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Andium kirjutas:
Betamax kirjutas:
Andium, Vista Business kleepekas masinatel olemas ja rentima ei pea midagi - tuleb lihtsalt Vista installida ja OEM võtit kasutada.


Kust sa võtad Vista installi ning plaadi? Kas nendega oli kaasas või. Ma tean osad kes kätte said oli ainult XP peal, ning klepekas oli küll aga ma install plaati ega litsentsi küll ei tea olevat.
Kas siis osad koolid said einevat kraami ka kaasa?

Kaasas oli ainult kasutajajuhistega CD. Installiplaati polnud, aga litsentsikleepekas oli all olemas. Seega jääb ainsaks mureks sobiv installiplaat leida.
Peidetud Recovery partitsiooniga peaks ka teoorias Vista taastamine võimalik olema, kui nüüd kasutusjuhendit uskuda.


Ei ole mina aru saanud Vista klepekast seal. kas see pole mitte "Ready for Vista". kuidas neid litsentse siis müüakse ilma plaadita. Lähen ja laenan poest plaati ning installin siis Vista. Või tirin pira versiooni ning siis kasutan. Vüi laen alla Vista 90 päevase versiooni?
Kui keegi targem oskab seletada seda värki, oleks tänulik.

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 05.12.2008 00:47:51 vasta tsitaadiga

Plaat on litsentsi poliitikas lihtsalt üks plastik tükk, asja legaalsuse määrab ära litsents(milleks ongi see sama kleepekas arvuti põhja all, aktiveerimis keyga) ning arvuti müüja arve, kus on märgitud windows/office vms
Nendel arvutitel on peal OEM windows, kui sul pole litsentsi aktiveerimis võtmega, saad kasutada windowsi 30 päeva, siis läheb lukku seniks, kuni võtme annad, sama asi on officega
Uutel laptopidel ei ole enamusel kaasas ühtegi CD-d, eks erandeid ikka on, näiteks see HP paneb pildi CD-st paberil, kus peal kirjas, et su arvutil on cd-rw ning mine tõmba www.hp.com-ist endale ise driverid... icon_lol.gif

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.12.2008 02:02:28 vasta tsitaadiga

Andium, Tallinna Haridusamet peaks olema Tallinna Linnvalitsuse alluvuses, seega Harjumaale see ilmselt ei laiene.
Kommentaarid: 184 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 162
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.12.2008 11:35:39 vasta tsitaadiga

Andium, sa mõtled vist neid kleepekaid:

Need on tõesti ainult promoeesmärgil ja kleebitud sülearvuti peale icon_rolleyes.gif

Ma rääkisin sellistest litsentsikleepekatest ja need on kleebitud põhja peale:

Product key on loomulikult pildilt eemaldatud icon_wink.gif
Kommentaarid: 688 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 06.12.2008 13:01:06 vasta tsitaadiga

OT - aga keegi võiks öelda ühe põhjuse, miks krdi pärast on uued paberist litsentsid kõik lõhkised keskelt?
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 06.12.2008 13:03:20 vasta tsitaadiga

Sest siis ei anna printeriga feikida seda kohta, turvaelement on selgelt nähtaval nii et ka taust on näha selle tagant.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinTero
HV veteran
pinTero

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.12.2008 23:04:00 vasta tsitaadiga

Kuidas siis senise aja peale ka töökindlus ennast näidanud on?

Ise olen pea tosina masina töökorda seadnud ja nüüd lõpuks tuli siis ka üks õnnetu eksemplar ikka ära. Värskelt lahti pakitud masin - USB pesad keelduvad omaks võtmast misiganes kettaseadet/mälupulka. Linuxi syslog viskab ka loomulikult mõnuga device i/o erroreid. Tuleb ilmselt garantiisse läkitada..

Ühe masinaga ilmnes aga omamoodi imestamapanev seik akuga, mida ei olnud võimalik normaalselt arvuti külge paigaldada. Põhjus - korpuse all, akukohas asuvasse nn. avausse oli sattunud kruvi, mis musta kleeplindiga veel kenasti üle oli tõmmatud, niiet paistis ainult mingi mügarik, mis akut lõpuni lükata ei lasknud. Kvaliteedikontroll ahoi? icon_eek.gif
Tegijail juhtub, aga natuke teeb meele mõrudaks küll..

Huvitav, kas selline info ka kusagilt imbub, kui mitu masinat sellest neljast tuhandest näiteks koheselt garantisse tagasi läksid? icon_rolleyes.gif Päris huvitav oleks ilmselt teada, kui suur see nn. loomulik kadu sellise koguse kohta oli..
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.12.2008 01:02:24 vasta tsitaadiga

pinTero, ühel masinal voolutuli ei põle. Laeb akut ja teeb kõike korralikult, aga tuli ei põle lihtsalt.
Kommentaarid: 184 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 162
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
O
Kreisi kasutaja
O

liitunud: 22.09.2005




sõnum 11.12.2008 02:45:54 vasta tsitaadiga

argh, isegi ülearuseid shortcute ei saa kasutaja desktopilt eemaldada icon_evil.gif
_________________
PS, kui teemades ei vasta
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.12.2008 03:08:59 vasta tsitaadiga

O, administratiivselt paigaldatud rakendused panevad oma shortcutid "All Users" profiilikausta, kuhu tavakasutajal ligipääsu pole.
Kommentaarid: 184 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 162
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
O
Kreisi kasutaja
O

liitunud: 22.09.2005




sõnum 11.12.2008 03:29:59 vasta tsitaadiga

friik1, ma tean, aga sellest teadmisest pole ometi mitte mingit kasu.
eks tuleb kohusetundlikult iga päev kooli IT toe poole pöörduda a'la "kustuta nüüd palun siit need shortcutid ära" või lihtsalt passwordist üle sõita icon_neutral.gif

_________________
PS, kui teemades ei vasta
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
martenjv
HV kasutaja
martenjv

liitunud: 26.02.2008




sõnum 11.12.2008 18:00:59 vasta tsitaadiga

O kirjutas:
friik1, ma tean, aga sellest teadmisest pole ometi mitte mingit kasu.
eks tuleb kohusetundlikult iga päev kooli IT toe poole pöörduda a'la "kustuta nüüd palun siit need shortcutid ära" või lihtsalt passwordist üle sõita icon_neutral.gif


See, et administraatoriõigustega arvutit kasutada ei saa on tõesti paras komöödia (ise tean koole, kus saab kasutada arvutit adminina). Vist peab tõesti paroolist üle sõitma...
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
O
Kreisi kasutaja
O

liitunud: 22.09.2005




sõnum 11.12.2008 18:02:07 vasta tsitaadiga

Ma saan aru küll, et by default ei saa adminni, ok, suva see adminn, saaks siis power useriks või miskit vähemalt..
_________________
PS, kui teemades ei vasta
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.12.2008 18:24:38 vasta tsitaadiga

martenjv, O, administratiivsete õiguste äravõtmine on number 1 asi teha, et tagada masinate töökindlus. Power user võrdub sisuliselt administraatoriga, kuna power user saab ennast määrata administraatori õigustesse.

Shortcutid on tühine probleem, oskuslik administraator oskab keskhalduses shortcutide paigaldamise eemaldada. Ka tarkvara paigaldus pole administratiivsete õigusteta probleem, kui keskhalduses on ette nähtud mingi hulk valikulist tarkvara.
Kommentaarid: 184 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 162
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
O
Kreisi kasutaja
O

liitunud: 22.09.2005




sõnum 11.12.2008 18:26:10 vasta tsitaadiga

mnjah, tegelikult kulgeb vähe teemast mööda, kuna ma siin pigem konkreetse kooli it-toe ebapädevust kurdan...
_________________
PS, kui teemades ei vasta
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.12.2008 18:34:47 vasta tsitaadiga

O, töötan isegi paari kooli juures. Julgen väita, et haldus ja kompetents on keskmisest kõrgem. Teisest küljest on tehnika, eriti serverite pool äärmiselt piiratud. Tarkvara poolelt pole kah suurt midagi öelda...
Kommentaarid: 184 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 162
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 11.12.2008 19:11:33 vasta tsitaadiga

Kui kooli arvutid ei oleks piiratud oigustega siis arvuti lastakse uhe paevaga igasugust pahna tais ning keeratakse metsa, opilane laheb arvuti taha ning teeb seal paar kakki kokku. Õpetaja ka tihti ei tea, mis ta seal teeb.

Lappar on kooli vara mis laenatakse kasutamiseks 3 aastaks. Kui sinule antakse auto 4 uksega ja 2 ratta veoga, paremal pool rool siis sa ei ehita juu umber seda autod 2 uksega, vasakul rool ning 4 veoga. Miks siis kõik tahavad lappariga sama teha?

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 11.12.2008 19:29:25 vasta tsitaadiga

Nii - nägin ka tuttava õpetaja juures selle - uue, kuulsa ja kõvastireklaamitud HP Compaqi ära. Paar asja mainin ära, mida tasuks kindlasti silmas pidada:
- Ekraan on väga-väga pehme korpusega. Seega - tuleb alati ekraani tõsta-langetada keskelt, mitte nurkadest ega servadest. See oligi vägagi üllatav, et insenerid-konstruktorid sellise tähtsa asja, nagu ekraani tugevus ja läbiaindumise puudumine - kahe silma vahele oskasid jätta.

- vältida tuleb ventilatsioonideavade kinnikatmist.
- vältida tuleb igasugusseid tolmuseid keskkondi, kuna selle masina ventilatsiooniavad on väga kergelt ummistuva ehitusega.
- Ja kui on vajalik (hädavajalik) töötada vanemas - tolmuses ruumis (keskkonnas), siis tasuks sellist masinat aastas vähemalt 1-2x tolmust puhastada.

- Lisaks tasuks alati jälgida ka veel seda, et toitepistiku ühendamisel - lahutamisel ei painutataks pistikut "edasi-tagasi", kuna sellega koos väändub emaplaat samuti "edasi-tagasi".

Muidu - iseenesest väike, kerge tore masin oli. Kuigi minu silmade jaoks oli ekraan liialt väike, et ise sellisega pikka tööpäeva tööd teha.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Õpetajate sülearvutite hange upub vaidluste rägastikku mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.