Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Algas e-hääletamise proovihääletus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 29.05.2009 00:09:32 vasta tsitaadiga

HDvurle kirjutas:
eem... "Telkimisest hoopis suurem probleem on selles, et valimiskomisjon saab genereerida täpselt sellise hääletustulemuse, nagu vaid ise soovib, ning sellel kas puudub kontrollivõimalus"
Kumb meist nüüd paska pasandab?

Sina, ikka sina!

Katsu aru saada, et mina räägin võimalusest, mitte ei süüdista.
Kui ma ütlen, et basseinis ujuja saab basseini pissida, siis ei tähenda see seda, et kõik basseinis ujujad kindlasti ka basseini pissivad.
Loodan, et oli piisavalt lihtne ja selge näide ja sobiv ka sinusuguse kõnepruugiga isikule.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tiim
HV veteran
Tiim

liitunud: 11.10.2006




sõnum 29.05.2009 00:17:44 vasta tsitaadiga

ma saan aru et Sults on paranoiline inimene (senise arutelu põhjal) selleks ei pea olema arst et seda öelda..antud isik lihtsalt kardab ja võimalik et näeb ette tulevikus saabuvaid probleeme....kuid natuke võib oma ameerikalikku mõttelaadi ka maha jahutada, sest eesti ei ole selline suurriik nagu USA(võimalik et halb näide) vms, kus üritatakse valmisi mõjutada/võltsida...hetke seisuga ei näe ma Eesti tasandil küll mingit meeletut ohtu, et keegi peaks massiliselt tulemusi võltsima, seda just e-hääletamise mõttes.
Homme hommikul (hetke seisuga juba täna) ehk leian viimasele lausele asjalikuma põhjenduse, kuid hetkel ei viitsi...

_________________
mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 29.05.2009 00:56:55 vasta tsitaadiga

Tiim kirjutas:
ma saan aru et Sults on paranoiline inimene (senise arutelu põhjal) selleks ei pea olema arst et seda öelda..antud isik lihtsalt kardab ja võimalik et näeb ette tulevikus saabuvaid probleeme....kuid natuke võib oma ameerikalikku mõttelaadi ka maha jahutada, sest eesti ei ole selline suurriik nagu USA(võimalik et halb näide) vms, kus üritatakse valmisi mõjutada/võltsida...hetke seisuga ei näe ma Eesti tasandil küll mingit meeletut ohtu, et keegi peaks massiliselt tulemusi võltsima, seda just e-hääletamise mõttes.
Homme hommikul (hetke seisuga juba täna) ehk leian viimasele lausele asjalikuma põhjenduse, kuid hetkel ei viitsi...


Eesti on tegelikult veel toredam riik - meil siin tegelevad lausa kõrged politseiametnikud kuritegevusega (nimesid ei hakka nimetama, neid peaks iga huviline üsna värsketest lehtedest leidma päris mitu tükki). Miks ei võiks siis valimiskomisjon tegeleda valimispettuse korraldamisega?
Valimiste mõjutamise ja võltsimise kisa lasid siin muide lahti hoopis teised inimesed (seoses Savisaare telkidega).
Kasva suureks ja ära pane teistele diagnoosi, kui sul pole vastavat kvalifikatsiooni ja sa pole ka ise endale arsti käest tervisetõendit saanud.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.05.2009 01:03:32 vasta tsitaadiga

Sults kirjutas:
Mina väidan, et arvuti on selline peen aparaat, millega saab mingi algoritmi järgi koostatud tarkvara või siis mingit konktreetset andmetöötluslikku riistvaravidinat kasutades genereerida selliseid asju, nagu algoritmi looja või riistvaratüki kavandaja poolt väljamõeldud tükk suuteline on.


... mina aga väidan, et sellisel kujul väited on vaid fiktsioon, mille põhjal võiks parimal juhul kollasele ajakirjandusele seebiseid artikleid vorpida, mitte millegi turvalisust või usaldusväärsust tõsiseltvõetavalt kahtluse alla seada ...

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 29.05.2009 01:21:33 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
Sults kirjutas:
Mina väidan, et arvuti on selline peen aparaat, millega saab mingi algoritmi järgi koostatud tarkvara või siis mingit konktreetset andmetöötluslikku riistvaravidinat kasutades genereerida selliseid asju, nagu algoritmi looja või riistvaratüki kavandaja poolt väljamõeldud tükk suuteline on.


... mina aga väidan, et sellisel kujul väited on vaid fiktsioon, mille põhjal võiks parimal juhul kollasele ajakirjandusele seebiseid artikleid vorpida, mitte millegi turvalisust või usaldusväärsust tõsiseltvõetavalt kahtluse alla seada ...


Ma ei tahagi sind milleski kahtlema panna. Ma tean, et nõrga inimese ilma jätmine tema religioonist, võib talle väga laastavalt mõjuda.
Head uskumist e-valimiste turvalisusesse. Ega ka Savisaare trikid ju sleda usku kõigutada ei suuda ja tegelikult saavad ju kõik telgis käijad pärast kusagil rahulikus keskkonnas oma telgiskäigu üle järele mõtelda ja soovi korral ümber hääletada, seega pole mõtet Savisaare peale pahane olla. Las ta tühi telgib pealegi, karavan läheb ikka edasi!
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.05.2009 03:28:29 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
tomorrow lihtsalt eksis

Jah.Kahjuks küll.Tegijatel ikka juhtub icon_biggrin.gif .Samas sai puust ja punaseks nüüd kõigile(loodetavasti) selgeks,et eelhääletuse päevadel saab ümber hääletada thumbs_up.gif
Siiski juhiks tähelepanu sellele,et elektrooniliselt saab hääletada kuni 3 Juuni 20:00.Ütleme isegi kui 19:00 samal päeval sunnitakse kedagi arvuti taga relvataolise esemega ähvardades kedagi valima, on veel võimalik tunni aja jooksul minna ja ümber hääletada.Mis pärast 3 Juunit juhtub pole enam oluline, kuna järgmine kord saab hääletada juba 7 Juuni ja, siis ei tohiks keegi mõjutada(Sults-i jutu järgi valimisjaoskond ju palju turvalisem kui kodus arvuti taga icon_lol.gif)
Sults kirjutas:
Vabandust, pidasingi silmas Tomorrow, aga kirjutasin millegipärast Tanel.

Ära mõtle nii palju Taneli peale.Varsti lähed poodi kah ja küsid,et palun mulle 2 Tanelit icon_razz.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 29.05.2009 06:35:15 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
Tanel kirjutas:
tomorrow lihtsalt eksis

Jah.Kahjuks küll.Tegijatel ikka juhtub icon_biggrin.gif .Samas sai puust ja punaseks nüüd kõigile(loodetavasti) selgeks,et eelhääletuse päevadel saab ümber hääletada thumbs_up.gif
Siiski juhiks tähelepanu sellele,et elektrooniliselt saab hääletada kuni 3 Juuni 20:00.Ütleme isegi kui 19:00 samal päeval sunnitakse kedagi arvuti taga relvataolise esemega ähvardades kedagi valima, on veel võimalik tunni aja jooksul minna ja ümber hääletada.Mis pärast 3 Juunit juhtub pole enam oluline, kuna järgmine kord saab hääletada juba 7 Juuni ja, siis ei tohiks keegi mõjutada(Sults-i jutu järgi valimisjaoskond ju palju turvalisem kui kodus arvuti taga icon_lol.gif)

Kardetavasti ei ole nii lolle relvataolise esemega ähvardajaid.
Kui relvataolise esemega ähvardaja mõtleb vähegi tõsiselt, siis laseb ta e-valija pärast seda, kui see on relva taolise eseme ees andnud oma e-hääle sellele, kellele kästi, lihtsalt maha. Või tegeleb mõjutamisega vaid natuke enne eelhääletamise lõppu ja kasutab vähemdrastilisi meetmeid ehk käsib ID kaardi ära anda või rikub ID-kaardi kiibi.
Ei ole mõtet valimispettuse organiseerijaid päris ilma ajudeta massiks pidada.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 29.05.2009 08:51:35 vasta tsitaadiga

Mina nii paranoiline pole, et väita, et e-hääletamise süsteem on sisuliselt nõrk. Küll aga ma usun Sultsi, kes väidab, et id-kaart ei ole turvalisem kui koodikaardid. Ja kavatsen ka sellest nägemusest lähtuvalt käituda ja endale pinpadiga lugeja hankida.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 29.05.2009 09:44:13 vasta tsitaadiga

Jälgides siinset arutelu, siis ilmneb et Tanel ja ülejäänud samalaadse mõttelaadiga foorumi liikmed pigem usaldavad süsteemi kuna pole avalikkuse ette ilmunud ühtegi juhtumit (ma ei väida sellega, et neid on olnud, lihtsalt nende olemasolu kohta pole ühtegi tõendit, millest võib järeldada et neid kas pole üldse toimunud või siis on neid edukalt varjatud) ja vastaspoolel siis Sults, kes üritab välja tuua võimalikke auke süsteemis, mida pole võimalik tavainimesel tagantjärele kontrollida mitte mingil moel.
Enamike infosüsteemide korral on kõik tegevused alati karmilt ära logitud igal võimalikul moel, e-valimiste puhul on aga asi risti vastupidi ja mitte ühtegi logi nähtavasti alles ei hoita, mistõttu pole ka võimalik tagantjärgi auditeerida toimunud hääletust. (sisestatud hääled vs lõpptulemus, seda väidan siis selle "Mustad kastid on keelatud" fraasi peale, nagu teada tähendab "must kast" seadme tüüpi ja ei oma mitte mingit seost selle värvusega)
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.05.2009 12:25:51 vasta tsitaadiga

Sults kirjutas:
DigeBeni kirjutas:
Sults kirjutas:
Mina väidan, et arvuti on selline peen aparaat, millega saab mingi algoritmi järgi koostatud tarkvara või siis mingit konktreetset andmetöötluslikku riistvaravidinat kasutades genereerida selliseid asju, nagu algoritmi looja või riistvaratüki kavandaja poolt väljamõeldud tükk suuteline on.


... mina aga väidan, et sellisel kujul väited on vaid fiktsioon, mille põhjal võiks parimal juhul kollasele ajakirjandusele seebiseid artikleid vorpida, mitte millegi turvalisust või usaldusväärsust tõsiseltvõetavalt kahtluse alla seada ...


Ma ei tahagi sind milleski kahtlema panna. Ma tean, et nõrga inimese ilma jätmine tema religioonist, võib talle väga laastavalt mõjuda.
Head uskumist e-valimiste turvalisusesse. Ega ka Savisaare trikid ju sleda usku kõigutada ei suuda ja tegelikult saavad ju kõik telgis käijad pärast kusagil rahulikus keskkonnas oma telgiskäigu üle järele mõtelda ja soovi korral ümber hääletada, seega pole mõtet Savisaare peale pahane olla. Las ta tühi telgib pealegi, karavan läheb ikka edasi!

... ära demagoogitse, sa pole toonud välja siiamaani ühtegi tõsiseltvõetavat fakti elektroonilise hääletuse kahjuks, kõik su kõhklused ja kartused tulenevad vaid asjatundmatusest või õigemine väga pealiskaudsest asja tundmisest. Oskad välja mõelda küll teooriaid, kuid samas tundub, et pole halli aimugi praktikast. Pigem tundud sa ise kirikuõpetajana, kes üritab oma lambakarja veenda, et kaasaegne tehnika ja selle kasutamine on saatanast ...

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005




sõnum 29.05.2009 12:27:19 vasta tsitaadiga

Panin just tööarvutisse tarkvara peale ja katsetasin hääle andmisega.
Kõik toimis ja minu kohustus Wabariigi kodanikuna seega täidetud thumbs_up.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 299
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 29.05.2009 12:43:40 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
... ära demagoogitse, sa pole toonud välja siiamaani ühtegi tõsiseltvõetavat fakti elektroonilise hääletuse kahjuks, kõik su kõhklused ja kartused tulenevad vaid asjatundmatusest või õigemine väga pealiskaudsest asja tundmisest. Oskad välja mõelda küll teooriaid, kuid samas tundub, et pole halli aimugi praktikast. Pigem tundud sa ise kirikuõpetajana, kes üritab oma lambakarja veenda, et kaasaegne tehnika ja selle kasutamine on saatanast ...

Kas demagoogitseda on lubatud ainult e-valimiste pooldajatel?
Mul on sellest e-valimisest tegelikult üsna suva. Maailmas on hoopis tõsisemaid probleeme. Kui valimised muudetakse arvutimänguks ja lörtsitakse sellega demokraatia alustalasid, siis minu poolest lasku aga käia. See ei ole minu mure. Kui ma siiski vahel selle kohta kusagil avalikus ruumis sõna võtan, siis teen seda eeldusest, et sõnavabadus on meil siiski veel mingil määral säilinud ning leidub inimesi, kes eelistavad ühekülgse lauspropaganda asemel tutvuda mõlema poole argumentidega ja teha oma valik nende argumentide kaalumise teel. See, kes on oma religioonis kinni, ei suuda vastaspoole argumente nagunii mõista ja nendega vaidlemine on mõttetu. Praeguseks on siin mõtlemisvõimelistele saanud kirja piisavalt mõtlemisainet ja kuna minu oponendid on laskunud juba täiesti mõttetu laminani, siis lõpetan praegu selle teema all sõna võtmise ja jätkan vaid juhul, kui seda tungivalt nõutakse.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.05.2009 12:52:46 vasta tsitaadiga

... sa siis tunnistad, et su jutt on vaid demagoogia ? Tundub nii jah, kui arvuti kasutamine valimisel hääle andmiseks on juba arvutimäng ja ühtlasi ka demokraatia alaustade lörtsimine icon_lol.gif sul on ikka täiesti ütlematult veider ettekujutus kaasaegsest tehnikast ja selle sihtotstarbelisest kasutamisest icon_rolleyes.gif samas oled aga siiski leidnud üles HV foorumi, et siin oma kahtlase väärtusega meelestatust levitada ja see ei tundu sulle vist küll eriti taunitav tegevus, ega ? Seega vaata ikka teinekord peeglisse kah, kes siin ikka laimu levitab sest muud see pole, kui sellele ei tuua mitte ühtegi pädevat fakti kinnituseks, ainult oletused ja eeldused, et maailm on paha ja kõik tahavad ainult halba ...
_________________


viimati muutis DigeBeni 29.05.2009 12:53:38, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tiim
HV veteran
Tiim

liitunud: 11.10.2006




sõnum 29.05.2009 12:53:30 vasta tsitaadiga

rahunegem nüüd kõik maha, niipalju kui on inimesi on ka arvamusi (olgu nad millised tahes) thumbs_up.gif
_________________
mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 29.05.2009 12:59:07 vasta tsitaadiga

Teema lukku, ja kui on midagi asjalikku öelda, siis PS ja avan teema.
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Algas e-hääletamise proovihääletus mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.