Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Hinnavaatluse uudised »  Firefox ja Internet Explorer kaotavad, Chrome kasvatab turuosa märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.12.2010 03:15:04 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Pole mingit põhjust miks su sülearvutis ei võiks olla 8gb rammi.

ee, enamus kasutuses olevaid läpakad ei toeta nii palju rammi..? icon_rolleyes.gif
And last, but not least:
Spoiler Spoiler Spoiler


Tanel@2004 LIFEBOOK S7010

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pinnawaatluz
HV kasutaja

liitunud: 12.02.2002




sõnum 02.12.2010 09:23:12 vasta tsitaadiga

Minul isiklikult küll on kahtlusi kui adekvaatne selline statistka üldse on. Ise näiteks kasutan üliharva FF tegelikku user agendi stringi. Ja mida aeg edasi, seda vähem, kuna järjest enam tekib perversseid veebisaite, mis teatud UA-d kohates arvavad, et selle omanikule meeldib ohjeldamatult kõikvõimalikke bling-bling featuure kasutada. Ilma, et kasutajale jäetaks mingigi võimalus ise valida kas ta ikka soovib sellist "boonust". Näiteks Google otsingumootor hea näide. Seetõttu lihtsam UA valetada millekski, mis seda jama ei tekita. Momendil MSIE6 kasutan.. järgmisel külastusel võib selleks olla aga midagi MAC-i repertuaarist või mõni bot ja statistika muudkui näitab eri brauserite "turuosa" muutusi.. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DicesOf
HV vaatleja

liitunud: 24.02.2008




sõnum 02.12.2010 11:27:00 vasta tsitaadiga

Kuna teen üht veebilehte parasjagu, siis on installitud Chrome, EI9, Firefox ja Opera.
Põhi brauseriks on IE9. Lühidalt võiks öelda sedasi, et UI on kõige parem IE9-l ja Chromel. Mõlemad on küllaltki minimalistlikuks tehtud ning ebavajalik
silme alt ära võetud. Operal omamoodi veider, aga ma saaksin aru küll, kui kellelegi meeldib. Firefoxi saab kindlasti sättida enda käejärgi, aga out of box on
kujunduslikult ikka kuidagi sutsu ajast maast, kui nii võib öelda.

CSS3 varjudega saavad kõik veidikene isemoodi hakkama, kõige paremad nägid välja IE9-s ja Firefoxis.
Minujaoks aga kõige suurem nördimus on suure (48px) teksti kvaliteet, ainuke brauser, mis seda smoothilt kuvab on IE9, ilmselt seotus W7-ga lubab by default
kasutada anti-aliasingut. Võin muidugi ka mööda panna. Igatahes Clear type pidavat probleemi lahendama teiste brauserite jaoks, aga see tundub w7-s juba vaikimisi
sees olevat. Ühesõnaga, kui keegi mingit lahendust oskab pakkuda oleks abiks, aga see ei ole muidugi hetkel teemaks.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madfury
HV veteran
madfury

liitunud: 05.09.2004




sõnum 02.12.2010 16:46:35 vasta tsitaadiga

Kroomi kasutanud vist teisest avalikust releasist saati. Syncimiseks on kas googli enda oma (mis Kroomi sisse ehitatud) või Xmarks (mis on olemas igale browserile, kuid kahjuks lõpetab töö 2011 aastal). Adblock on kah igal platformil olemas. Mulle meeldib Kroomi juures kiirus, mugavus ja puhas UI. Ma eraldasin tükikese aega, et enda jaoks läbi mõelda privaatsuse alased probleemid, mis Googliga tahes tahtamata üles kerkivad. Praegusel hetkel ma ei näe probleemi ning lohutuseks on ka fakt, et suuremosa jällitustegevusest saab kinni keerata. Aga jah, igale ühele oma. Siin osad härrased ikka viitsivad vaielda. Kui inimesed on oma FFi või IEga rahul, siis jumal nendega - hea ju, et teistel ka hea ja mugav on. On mitu toodet, rebimine kasutajate pärast käib => progress. Win-Win! beer_yum.gif
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
Kreisi kasutaja
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.12.2010 01:19:41 vasta tsitaadiga

Jõudsin enda katsetustega nii kaugele, et Opera (64se linuxi all flashi tõttu crash crashi otsa) icon_rolleyes.gif ega siis midagi, proovisin chromet, täitsa hea on. Chromel on puudu 1 ülitähtis asi: google search box. Ühtegi normaalset extensionit pole ka mis seda asendaks. :S thumbs_down.gif Muidu tundub ülipro.
_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DicesOf
HV vaatleja

liitunud: 24.02.2008




sõnum 03.12.2010 01:34:40 vasta tsitaadiga

Chaza! kirjutas:
Chromel on puudu 1 ülitähtis asi: google search box. Ühtegi normaalset extensionit pole ka mis seda asendaks. :S thumbs_down.gif Muidu tundub ülipro.


mhmm, muidu aadressiribale saab otsingu kirjutada, see peaks olema siis search boxi eest.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
Kreisi kasutaja
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.12.2010 01:37:30 vasta tsitaadiga

DicesOf kirjutas:
Chaza! kirjutas:
Chromel on puudu 1 ülitähtis asi: google search box. Ühtegi normaalset extensionit pole ka mis seda asendaks. :S thumbs_down.gif Muidu tundub ülipro.


mhmm, muidu aadressiribale saab otsingu kirjutada, see peaks olema siis search boxi eest.

Uurisin jah igalt poolt seda, ning paljudes kohtades väideti seda. Kuigi minu meelest ei asenda address bar elu sees nagu firefoxis olevat otsingu kohta. icon_rolleyes.gif

_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Uhuu
HV kasutaja
Uhuu

liitunud: 08.04.2004




sõnum 03.12.2010 02:03:47 vasta tsitaadiga

Chaza! kirjutas:
DicesOf kirjutas:
Chaza! kirjutas:
Chromel on puudu 1 ülitähtis asi: google search box. Ühtegi normaalset extensionit pole ka mis seda asendaks. :S thumbs_down.gif Muidu tundub ülipro.


mhmm, muidu aadressiribale saab otsingu kirjutada, see peaks olema siis search boxi eest.

Uurisin jah igalt poolt seda, ning paljudes kohtades väideti seda. Kuigi minu meelest ei asenda address bar elu sees nagu firefoxis olevat otsingu kohta. icon_rolleyes.gif


Millest sa räägid üldse? Mis vahet seal on, kas sul on eraldi boxid aadressi ja otsingu jaoks, või sul on üks box kahe funktsionaalsusega - töötab ta ju täpselt sama moodi icon_rolleyes.gif

Isegi Firefox ja Opera lubavad juba ammu otsingut otse aadressiribale kirjutada, kuigi search box on ka olemas...ma ei imestaks kui sealt ka mingi aeg ära koristatakse.

_________________
Windows ei ole viirus, viirus teeb midagi...
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 03.12.2010 02:06:44 vasta tsitaadiga

Chaza! kirjutas:
DicesOf kirjutas:
Chaza! kirjutas:
Chromel on puudu 1 ülitähtis asi: google search box. Ühtegi normaalset extensionit pole ka mis seda asendaks. :S thumbs_down.gif Muidu tundub ülipro.


mhmm, muidu aadressiribale saab otsingu kirjutada, see peaks olema siis search boxi eest.

Uurisin jah igalt poolt seda, ning paljudes kohtades väideti seda. Kuigi minu meelest ei asenda address bar elu sees nagu firefoxis olevat otsingu kohta. icon_rolleyes.gif
Ainus vahe FF'iga on, et chrome'i puhul ei saa (lihtsalt?) default otsimootorit määrata.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Chaza!
Kreisi kasutaja
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.12.2010 03:08:38 vasta tsitaadiga

Uhuu kirjutas:

Millest sa räägid üldse? Mis vahet seal on, kas sul on eraldi boxid aadressi ja otsingu jaoks, või sul on üks box kahe funktsionaalsusega - töötab ta ju täpselt sama moodi icon_rolleyes.gif

Isegi Firefox ja Opera lubavad juba ammu otsingut otse aadressiribale kirjutada, kuigi search box on ka olemas...ma ei imestaks kui sealt ka mingi aeg ära koristatakse.

Aga ei tööta ju täpselt sama moodi. Ütleme ma otsin sõnadega "flash block firefox", search boxiga siis vajutan otsi. Siis tahan veel otsida(eelmine otsing jääb lahti täbina), kuid ühte sõna muudan "flash block chrome". Search boxiga kustutan lõpust ära firefox ja asendan sõnaga chrome.

Sama süsteem selle adre reaga:
Sisestan "flash block firefox" nii enter ja siis uus täb ja nüüd pean kogu "flash block chrome" uuesti trükkima.

Ma ei saa aru küll selle aadressbari ja search boxi ühendamise mugavusest. Tuli meelde üks hea vanasõna selle peale: Kui üks asi kõlbab kõigeks, siis ta ei kõlba millekski. icon_rolleyes.gif

_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 03.12.2010 07:34:59 vasta tsitaadiga

Jooksevad masinas IE8, FF ja Opera ning v6ib seda t2iesti raudselt o"elda, et Opera teeb nii to"o"lemineku kui lehtede avanemiskiirusega k6igile ikka pika puuga 2ra. Seda on eriti h2sti n2ha igasugustel lehtedel, kus on palju pilte jms.

Postitatud mobile device


viimati muutis tahanteada 03.12.2010 07:36:15, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oliver.
HV Guru

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.12.2010 08:29:08 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Chaza! kirjutas:
DicesOf kirjutas:
Chaza! kirjutas:
Chromel on puudu 1 ülitähtis asi: google search box. Ühtegi normaalset extensionit pole ka mis seda asendaks. :S thumbs_down.gif Muidu tundub ülipro.


mhmm, muidu aadressiribale saab otsingu kirjutada, see peaks olema siis search boxi eest.

Uurisin jah igalt poolt seda, ning paljudes kohtades väideti seda. Kuigi minu meelest ei asenda address bar elu sees nagu firefoxis olevat otsingu kohta. icon_rolleyes.gif
Ainus vahe FF'iga on, et chrome'i puhul ei saa (lihtsalt?) default otsimootorit määrata.


mis mõttes? Minu meelest küsib chrome juba installi ajal, millist otsingut kasutada soovitakse. Ja seadete all on mul ka lahter "vaikimisi otsing".
Kommentaarid: 280 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 239
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 03.12.2010 10:05:34 vasta tsitaadiga

Chaza!, ideeliselt saad sa otsitavat sõna muuta ka otsimootori enda lehel, ei pea seda tegema ju üleval riba peal.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madfury
HV veteran
madfury

liitunud: 05.09.2004




sõnum 03.12.2010 10:47:40 vasta tsitaadiga

DicesOf kirjutas:
Chaza! kirjutas:
Chromel on puudu 1 ülitähtis asi: google search box. Ühtegi normaalset extensionit pole ka mis seda asendaks. :S thumbs_down.gif Muidu tundub ülipro.


mhmm, muidu aadressiribale saab otsingu kirjutada, see peaks olema siis search boxi eest.


CTRL+E muudab aadressi bari search aknaks muuseas.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Uhuu
HV kasutaja
Uhuu

liitunud: 08.04.2004




sõnum 03.12.2010 12:16:56 vasta tsitaadiga

Selles osas pean ma ikkagi Chazaga nõustuma, et see et uue tabiga tühi searchbox ette lüüakse häirib tegelikult ka mind, Firefoxil vähemalt(võibolla annab ka seda kusagilt seadistada). Kuigi hädapärast annab ka copy-paste kasutada.
Opera jätab kenasti meelde mis tal sinna kirjutatud on.

_________________
Windows ei ole viirus, viirus teeb midagi...
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Traf
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2007




sõnum 03.12.2010 13:48:43 vasta tsitaadiga

Töö jaoks veel kasutan Firefoxi (igasugu vajalikud web developer addonid), isiklikus kasutuses Chrome 100%.

Põhjus väga lihtne, Firefox avaneb 5 sekundit ja siis pakub addonidele uuendusi; Chrome tuleb hetkega lahti ja ma saan hakata asju tegema.
Chrome jätab nii avanemisel kui edasisel kasutamisel väga minimalistliku ja kiire mulje. Kui midagi puudu, siis saab extensioneid juurde lisada. Firebug ja Web Developer Toolbar on veel puudu, kui need saaks, võiks rebase päris nurka visata.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
psydeblo
HV Guru
psydeblo

liitunud: 08.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.12.2010 14:46:31 vasta tsitaadiga

Kroom muidu kena asi, aga see, et ta iga tabi jaoks eraldi protsessi teeb ja kokkuvõttes 3x rohkem mälu sööb, kui FF, ei aita küll kuskile!
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 135
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
Kreisi kasutaja
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.12.2010 15:00:35 vasta tsitaadiga

Tegin kohe huvi pärast testi: võtsin paraja portsu tabe lahti ja siis teises täpselt samad tabid
Chrome: 486mb
Firefox: 335mb
njaa päris priskelt kohe rohkem.

_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Traf
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2007




sõnum 03.12.2010 15:02:51 vasta tsitaadiga

Chaza!, tee seda testi peale päeva brausimist. Pealegi Chrome protsessid jagavad osa mälust, seega tegelik mälukasutus on väiksem, kui task manageris näidatud.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
Kreisi kasutaja
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.12.2010 15:05:31 vasta tsitaadiga

Traf kirjutas:
Chaza!, tee seda testi peale päeva brausimist. Pealegi Chrome protsessid jagavad osa mälust, seega tegelik mälukasutus on väiksem, kui task manageris näidatud.

Ma võtsin selle mälukasutuse numbri: about:about -ist, ffi oma task managerist.

_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laurikre
HV Guru
Laurikre

liitunud: 20.09.2003




sõnum 03.12.2010 15:08:11 vasta tsitaadiga

Ise kasutan hetkel:
OSX - Safari
W7 - IE9
XP - Firefox

Samuti on ka teised lehesirvijad täiesti olemas (lehtede testimise eesmärgil).
Lauri Kreutzwald

_________________
Need: Windows, .Net, Sharepoint, Exchange, Dynamics, Visual Studio, XNA, Expression, Silverlight, SQL and many other skills? Talk to me icon_smile.gif
Rohkem IT uudiseid iga päev BattleIT lehelt
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 131
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
cubedude
Kreisi kasutaja
cubedude

liitunud: 20.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.12.2010 16:56:54 vasta tsitaadiga

Mul endal jookseb nii xp, kui w7 peal Chrome browserid. Chrome just sellepärast et see on üks kiiremaid browsereid ja väga lihtne ning minimalistlik. Ma olen veel kasutanud sünkroonimist oma gmail kontoga niiet ükskõik millise arvuti taha lähen, on alati mul kõik järjehoidjad ja eelistused olemas, Samuti on mul default otsingumootoriks pandud google i'm feeling lucky ning kui ma uue tabi teen siis google.ee lehekülg niiet ei tunne puudust eraldi searchbox-ist. Ainuke asi millest puudust tunnen on Salvesta parool-i all mitte praegu, variandid on kas jah või mitte kunagi enam ning mõnes kohas on see suht tüütu kuna seda tagasi võtta enam pole saanud. Varem olen kasutanud Firefox-i ja kunagi ammu kasutasin Operat (mis näeb Samuti minu arust päris kena välja)

Kui hästi töötab sinu browser HTML5 all?:
http://html5test.com/

Max on 300 kuid seda arvu pole veel võimalik kätte saada ühegi browseriga. Väike enda katsetatud list:

Chrome 8 - 231+13
Chrome 7 - 231+12
FireFox 4 - 217+9
Opera 11 - 179+7
IE 9 - 96+5
IE 8 - 27

Tegin ka väikese testi Chrome 7 ja Opera 11 vahel, et kumb suudab kiiremini alustada esimest korda ja siis youtube täielikult ära laadida. Chrome võitis pikalt icon_smile.gif
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
GTR
HV veteran
GTR

liitunud: 18.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.12.2010 17:01:56 vasta tsitaadiga

Chrome(9) Canary buildiga saab html5testis isegi 242+13 ... nice
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 106
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hardi
HV veteran
Hardi

liitunud: 25.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.12.2010 17:09:23 vasta tsitaadiga

Chromium 10.0.602 sai 242+9
_________________
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 03.12.2010 18:23:08 vasta tsitaadiga

Safari saab 165 icon_smile.gif
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Hinnavaatluse uudised »  Firefox ja Internet Explorer kaotavad, Chrome kasvatab turuosa mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.