Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Autorikaitsjad sulgesid filmisubtiitreid pakkuva netilehe märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.10.2005 16:19:29 Autorikaitsjad sulgesid filmisubtiitreid pakkuva netilehe vasta tsitaadiga

link :: Postimees

Eesti Autoriõiguste Kaitse Organisatsioon(AKO) sulges tasuta eestikeelseid filmisubtiitreid pakkunud portaali subclub.future.ee , kuna selline tegevus on seadusevastane.

Organisatsioon teatab suletud kodulehel, et teose tõlkimine on seaduse järgi lubatud vaid autori loal.

Autori varaliste õiguste rikkumine on karistatav ning kahjukannatanul on õigus nõuda kahju hüvitamist, rõhutas AKO.

Nii nõuab autorikaitse organisatsioon veebilehelt nende osade eemaldamist, kust levitatakse ebaseaduslikult autoriõigusega kaitstud teoseid.

«Nõude eiramise korral oleme sunnitud pöörduma internetiteenuse pakkuja poole nimetatud veebilehe sulgemiseks,» märkis organisatsioon.
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.10.2005 16:48:24 vasta tsitaadiga

... miks mul on selline kahtlaselt karvane tunne, et seadusevastast pole siin midagi, vaid tegemist on hoopis AKO jõudemonstratsiooniga ?
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
külaline







sõnum 13.10.2005 16:49:04 vasta tsitaadiga

Osad autorid peaksid olema hoopis õnnelikud, et keegi nende rämpsu vaatab või võtab vaevaks tasuta tõlkida. Hoopis autorid peaksid tõlkijale maksma.
tagasi üles
taifunk
HV Guru
taifunk

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.10.2005 16:59:28 vasta tsitaadiga

Väike arutelu on ka siin juba käimas: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=208465
_________________
Remember this day, men, for it will be yours for all time.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001



Online

sõnum 13.10.2005 18:26:32 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
... miks mul on selline kahtlaselt karvane tunne, et seadusevastast pole siin midagi, vaid tegemist on hoopis AKO jõudemonstratsiooniga ?

see on juba haige... thumbs_down.gif
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oliver112
HV veteran

liitunud: 13.01.2004




sõnum 13.10.2005 20:18:17 vasta tsitaadiga

Tundub, et teistele lehtedele ka kallale mindud juba. icon_neutral.gif
http://sub.divx.ee/
http://www.hot.ee/subland/

Edit: Ei märganud, et teises teemas see ära märgitud juba. icon_redface.gif
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dante
HV vaatleja

liitunud: 09.05.2002




sõnum 13.10.2005 21:41:52 vasta tsitaadiga

kylastasin praegu sounclub'i lehte ja avastasin, et sealt vaatab vastu mingi seaduse pl2ra. Huvitav kas siis autorikaitse ise piirab teiste autorite 6iguseid ehk siis sounclubi omasi?
Ehk siis oleks ta pidanud 2ra blockeerima vaid nn. illekaalse osa. Kaine inim6istuse j2rgi ei tohiks olla tegelikult tegu millegi halvaga, sest selle abil on v6imalik autiril juu kulusi kokku hoida ja
v6ita juurde kliente. V6i ma saan nendest autorikaitse ideoloogiast valesti aru ? icon_confused.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.10.2005 22:21:30 vasta tsitaadiga

jah, saad valesti aru. kui ei ole makstud autorikaitsjatele obrokit, siis on kõik illegaalne. vähemalt Eestis paistab see nii olema.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001



Online

sõnum 14.10.2005 10:14:18 vasta tsitaadiga

jah kõigelt millelt kuidagi küsida annab küsitakse icon_wink.gif
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Weel
HV vaatleja

liitunud: 02.11.2003




sõnum 14.10.2005 10:38:03 vasta tsitaadiga

Huvitav, et sellisel riigil nagu Soome, subtiitrite saidid kõik üleval on. Samas ma tean, et seal oli samuti probleeme nende saitidega, kuid probleem oli hoopis teine. Nimelt seal oli saitidel soome ametlielt dvd'delt ripitud subtiitrid. Sealne autorikaitse käskis ainult need ära koristada, isetõlgitud jäid kõik alles. Subclubis olid aga üleval ainult isetõlgitud subtiitrid ja kinni läks ta ikkagi. Selliseid asju saab vist tõesti juhtuda ainult Eestis.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Overkilla
HV veteran

liitunud: 11.04.2004




sõnum 14.10.2005 10:42:12 vasta tsitaadiga

Ärge unustage siit lugeda:
http://www.minut.ee/article.pl?sid=05/10/13/1226250&mode=nested
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
külaline







sõnum 14.10.2005 11:46:42 vasta tsitaadiga

Tore värk küll. Isegi ei ole viitsitud korralikku teksti kirjutada, mul neid täiptähti ei näita.
tagasi üles
DoS
HV veteran
DoS

liitunud: 19.08.2002




sõnum 14.10.2005 11:51:47 vasta tsitaadiga

Kamoon, miks ei või filmi teksti vabalt tõlkida? Kas siis laulusõnade tõlkimise eest peab ka maksma? Või poliitikute kõnede või uudiste (umbes, et teistelt telekanalitelt võib uudiseid osta, aga kui tõlkida tahad, siis pead veel raha juurde maksma)? Või siis tutvustan sõbrale oma välismaalasest tuttavat, kelle jutu tõlkimisel pean autorikaitsesse pappi välja käima icon_evil.gif
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.10.2005 12:15:43 vasta tsitaadiga

Millegi nihukese p*saga saab ainult Eesti Vabariik hakkama. Samas minnakse ikka kõige väiksemale kallale .. elementaarne loodusseadus.

Ohh .. pole lihtsalt sõnu. icon_evil.gif
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
randolsd
HV vaatleja

liitunud: 24.04.2004




sõnum 14.10.2005 12:32:32 vasta tsitaadiga

Le Inc kirjutas:
Millegi nihukese p*saga saab ainult Eesti Vabariik hakkama. Samas minnakse ikka kõige väiksemale kallale .. elementaarne loodusseadus.

Ohh .. pole lihtsalt sõnu. icon_evil.gif



inimesed ärge kunagi öelge et teil on igav või ms.... hakate interneti portaale sulgema... köik vöörkeelest tölgidud info tuleks ju kustudata...
ja äkki siis keegi teeb teile pika pai;P

_________________
asd
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hashi
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 14.10.2005 12:36:48 Re: Autorikaitsjad sulgesid filmisubtiitreid pakkuva netilehe vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Eesti Autoriõiguste Kaitse Organisatsioon(AKO) sulges tasuta eestikeelseid filmisubtiitreid pakkunud portaali subclub.future.ee , kuna selline tegevus on seadusevastane..../
Tanel - Spott pani teema-arenduse lukku juba icon_wink.gif
_________________
Seniks...
---
Hashi
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bezdomn6i
HV kasutaja

liitunud: 05.11.2003




sõnum 14.10.2005 12:40:29 vasta tsitaadiga

kas tõlkimine pole nagu miskit sorti looming?
niikaua kui taolise tegevusega tulu ei teenita pole imho subtiitrite levitamine kuigi suur pahategu (kui see üldse kuritegu on)...
eks siis tuleb keelehuvilistel miskine kinnine portaal tekitada...
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
külaline







sõnum 14.10.2005 12:43:06 vasta tsitaadiga

bezdomn6i kirjutas:
kas tõlkimine pole nagu miskit sorti looming?
niikaua kui taolise tegevusega tulu ei teenita pole imho subtiitrite levitamine kuigi suur pahategu (kui see üldse kuritegu on)...
eks siis tuleb keelehuvilistel miskine kinnine portaal tekitada...


ei. tõlge on selle filmi autori ametlik omand. sest tõlge on sisuliselt selle filmi käsikiri ja see on autoriomand, seega pole neil saitidel neid tõlkeid levitada ilma autori loata.
tagasi üles
bezdomn6i
HV kasutaja

liitunud: 05.11.2003




sõnum 14.10.2005 13:12:51 vasta tsitaadiga

Anonymous kirjutas:
bezdomn6i kirjutas:
kas tõlkimine pole nagu miskit sorti looming?
niikaua kui taolise tegevusega tulu ei teenita pole imho subtiitrite levitamine kuigi suur pahategu (kui see üldse kuritegu on)...
eks siis tuleb keelehuvilistel miskine kinnine portaal tekitada...


ei. tõlge on selle filmi autori ametlik omand. sest tõlge on sisuliselt selle filmi käsikiri ja see on autoriomand, seega pole neil saitidel neid tõlkeid levitada ilma autori loata.


ma pole küll kursis, kas mu keeleõpetaja on autorilt luba küsinud kui miskit novellikest olen tõlkima pidanud...
samasuguseks näpuharjutuseks võib pidada subtiitreid, mis on tihtipeale kuulmise järgi tõlgitud ja tihti küllaltki ebatäpsed. kahtlustan ka, et paljud mitte inglisekeelsed tõlked on tegelikult tõlke tõlked ehk kellegi vabatahtliku näpuharjutus omakorda maakeelde väänatud... st. igasugune omaalgatuslik (õppe)tegevus on järelikult täielises eesti vabariigis illegaalne?
võibolla keelustaks keeleõppe ka üldse ära, et jumala eest keegi peale emakeele millestki aru ei saaks?

kõik see jama haiseb illuminaatide, vabamüürlaste ja hr. lina järgi...
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
someOtherDude
HV kasutaja

liitunud: 03.11.2002




sõnum 14.10.2005 13:18:50 vasta tsitaadiga

bezdomn6i kirjutas:
Anonymous kirjutas:
bezdomn6i kirjutas:
kas tõlkimine pole nagu miskit sorti looming?
niikaua kui taolise tegevusega tulu ei teenita pole imho subtiitrite levitamine kuigi suur pahategu (kui see üldse kuritegu on)...
eks siis tuleb keelehuvilistel miskine kinnine portaal tekitada...


ei. tõlge on selle filmi autori ametlik omand. sest tõlge on sisuliselt selle filmi käsikiri ja see on autoriomand, seega pole neil saitidel neid tõlkeid levitada ilma autori loata.


ma pole küll kursis, kas mu keeleõpetaja on autorilt luba küsinud kui miskit novellikest olen tõlkima pidanud...
samasuguseks näpuharjutuseks võib pidada subtiitreid, mis on tihtipeale kuulmise järgi tõlgitud ja tihti küllaltki ebatäpsed. kahtlustan ka, et paljud mitte inglisekeelsed tõlked on tegelikult tõlke tõlked ehk kellegi vabatahtliku näpuharjutus omakorda maakeelde väänatud... st. igasugune omaalgatuslik (õppe)tegevus on järelikult täielises eesti vabariigis illegaalne?
võibolla keelustaks keeleõppe ka üldse ära, et jumala eest keegi peale emakeele millestki aru ei saaks?

kõik see jama haiseb illuminaatide, vabamüürlaste ja hr. lina järgi...


esiteks sinu õpetaja on hariduse alal töötav inimene. seega see on hariduslikel eesmärkidel. ja teiseks see on motiveeritud mahus. mitte terve raamatu tõlkimine. subtiitrite tõlkimine on sama kui võtad raamatu tõlgid selle eesti keelde ja siis jagad inimestele laiali. ja siis kui tuleb keegi ja paneb su operatsiooni kinni siis vingud, et "aga ma tegin ju omast vabast ajast ja enda tarbeks." jah muidugi.

ahjaaa, muide. keeleõpet saab muud moodi ja efektiivsemalt ka teha, kui tõlkides autorikaitse all olevaid filme.

_________________
ebastabiilne
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bezdomn6i
HV kasutaja

liitunud: 05.11.2003




sõnum 14.10.2005 13:23:30 vasta tsitaadiga

someOtherDude kirjutas:
yadda-dadda-daa


mis iganes icon_wink.gif
minu õiglustunnet igatahes riivab taoline pseudoprobleemide tekitamine ja lahendamine (EAKO poolt)...

peace!

ps.
someOtherDude kirjutas:
ahjaaa, muide. keeleõpet saab muud moodi ja efektiivsemalt ka teha, kui tõlkides autorikaitse all olevaid filme.


mhmh. see keeleõpe oli näide, mis esimesena pähe kargas. ma ausaltöelda ei kujuta ette, mis sunnib inimest subtiitreid vorpima - võibolla mõnel on taoline hobi ja ekshibitsionistlik soov oma tööd ja vaeva teistele näidata?
ahjaa, muide väga paljusid asju saab muud moodi ja efektiivsemalt teha. inimesed on erinevad, samuti nende soovid ja teod...


viimati muutis bezdomn6i 14.10.2005 13:33:39, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
someOtherDude
HV kasutaja

liitunud: 03.11.2002




sõnum 14.10.2005 13:27:25 vasta tsitaadiga

bezdomn6i kirjutas:
someOtherDude kirjutas:
yadda-dadda-daa


mis iganes icon_wink.gif
minu õiglustunnet igatahes riivab taoline pseudoprobleemide tekitamine ja lahendamine (EAKO poolt)...

peace!


kuidas see pseudoprobleem on kui on konkreetselt autorikaitse seaduse vastu eksitud? ja see mis sinu õiglusetunnet riivab on pigem see, et enam pole kuskilt kerge vaevaga subtiitreid sinu illegaalselt tõmmatud vilmidele saada?

_________________
ebastabiilne
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002




sõnum 14.10.2005 13:28:46 vasta tsitaadiga

paljud neid subtiitreid ikka kasutavad ? ise olen vist aint korra kasutanud
Kommentaarid: 488 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 396
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cyberlord
HV Guru

liitunud: 02.12.2003




sõnum 14.10.2005 13:29:36 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
paljud neid subtiitreid ikka kasutavad ? ise olen vist aint korra kasutanud


Ikka väga palju kasutatakse!
Kommentaarid: 545 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 449
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 14.10.2005 13:37:53 vasta tsitaadiga

someOtherDude kirjutas:
bezdomn6i kirjutas:
someOtherDude kirjutas:
yadda-dadda-daa


mis iganes icon_wink.gif
minu õiglustunnet igatahes riivab taoline pseudoprobleemide tekitamine ja lahendamine (EAKO poolt)...

peace!


kuidas see pseudoprobleem on kui on konkreetselt autorikaitse seaduse vastu eksitud? ja see mis sinu õiglusetunnet riivab on pigem see, et enam pole kuskilt kerge vaevaga subtiitreid sinu illegaalselt tõmmatud vilmidele saada?
Kui ma ostan amazonist mõne filmi siis kust ma selle jaoks peaks subtiitrid hankima?
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Autorikaitsjad sulgesid filmisubtiitreid pakkuva netilehe mine lehele 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.