Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Arvutite üldise hinnalanguse/tõusu indeks märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
XR
HV Guru
XR

liitunud: 04.11.2001




sõnum 05.01.2003 18:43:11 Arvutite üldise hinnalanguse/tõusu indeks vasta tsitaadiga

Tulin sellisele mõttele, et võiks HinnaVaatluse hindade languste ja tõusude põhjal teha väikese indeksi. Ning ka selle põhjal graafiku. Võtkem aluseks siis meie Eesti indeksi TALSE. Selle järgi saaks mingit ülevaatliku infot, kuidas Eesti arvutihinnad langevad ning tõusevad. Mis te sellest ideest arvate? Mina jälgiksin seda indeksit igapäev huviga ning ehk tulevikus oleks isegi võimalik selle indeksi aktsiad osta. Kuigi, kes ikka tahab koguaeg langevat indeksit icon_smile.gif Kui küsimusi on siis täpsustan.
Mulle lihtsalt väga meeldib indekseid jälgida icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 08.10.2002




sõnum 05.01.2003 19:44:32 Re: Arvutite üldise hinnalanguse/tõusu indeks vasta tsitaadiga

XR kirjutas:
Tulin sellisele mõttele, et võiks HinnaVaatluse hindade languste ja tõusude põhjal teha väikese indeksi. Ning ka selle põhjal graafiku. Võtkem aluseks siis meie Eesti indeksi TALSE. Selle järgi saaks mingit ülevaatliku infot, kuidas Eesti arvutihinnad langevad ning tõusevad. Mis te sellest ideest arvate? Mina jälgiksin seda indeksit igapäev huviga ning ehk tulevikus oleks isegi võimalik selle indeksi aktsiad osta. Kuigi, kes ikka tahab koguaeg langevat indeksit icon_smile.gif Kui küsimusi on siis täpsustan.
Mulle lihtsalt väga meeldib indekseid jälgida icon_biggrin.gif

Kuidas sa seda arvutama mõtled hakata?
Idee pole paha muidu. Tulevikus uudistest kuulata, et HV indeks langes jälle 15 punkti ja mõne arvutifirma tegelase seletus seal juures, et miks ta taas langes või miks oli hoopis tõusu põhjus.

_________________
Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Superglue
HV veteran
Superglue

liitunud: 20.03.2002




sõnum 05.01.2003 19:51:42 vasta tsitaadiga

nõus.
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.01.2003 19:56:38 vasta tsitaadiga

ajakirjas"ARVUTIKASUTAJA" koostatakse ka analoogset asja ju!
Seega peaks see arvutamine täitsa võimalik olema!

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 646 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 503
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XR
HV Guru
XR

liitunud: 04.11.2001




sõnum 05.01.2003 20:23:21 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
ajakirjas"ARVUTIKASUTAJA" koostatakse ka analoogset asja ju!
Seega peaks see arvutamine täitsa võimalik olema!


See võeti maha.. Asja nimi oli AHI ning käis ainult ühe arvutikomplekti kohta. Ma mõtlen ikka midagi suuremat.. et võtaks enda alla ikka terve HV.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 08.10.2002




sõnum 05.01.2003 20:39:43 vasta tsitaadiga

XR kirjutas:
Hiid kirjutas:
ajakirjas"ARVUTIKASUTAJA" koostatakse ka analoogset asja ju!
Seega peaks see arvutamine täitsa võimalik olema!


See võeti maha.. Asja nimi oli AHI ning käis ainult ühe arvutikomplekti kohta. Ma mõtlen ikka midagi suuremat.. et võtaks enda alla ikka terve HV.

Ikkagi, mis valemi järgi sa seda koostama hakkad?
Kas mõtled nii, et indeks muutub vastavalt sellele, kuidas firmad oma andmeid siin muudavad? Kasutada ära HV andmebaas?

_________________
Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XR
HV Guru
XR

liitunud: 04.11.2001




sõnum 05.01.2003 20:48:27 vasta tsitaadiga

Trainspotting kirjutas:
XR kirjutas:
Hiid kirjutas:
ajakirjas"ARVUTIKASUTAJA" koostatakse ka analoogset asja ju!
Seega peaks see arvutamine täitsa võimalik olema!


See võeti maha.. Asja nimi oli AHI ning käis ainult ühe arvutikomplekti kohta. Ma mõtlen ikka midagi suuremat.. et võtaks enda alla ikka terve HV.

Ikkagi, mis valemi järgi sa seda koostama hakkad?
Kas mõtled nii, et indeks muutub vastavalt sellele, kuidas firmad oma andmeid siin muudavad? Kasutada ära HV andmebaas?


Ma mingi moment mõtlen seda lähemalt. Aga noh siis kui hindade muutmise järgi arvutada.. (arvutajaks võiks olla javascript või php),
siis see ei muutuks just kuigi tihti. Tegelikult siiski arvutifirmade hindade tõstmiste ja langetamiste järgi, kaasates ka sooduskampaaniad jms. (on huvitavam jälgida icon_smile.gif ). Ja siis peaks neid hindade languseid ja tõstmisi reaalajas jälgida saama. Kuid HV hindade tõstmiste ja langetamiste järgi arvutamine oleks vähemalt algus.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kodanik2
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.01.2003 21:31:04 vasta tsitaadiga

Siis võiks müüki paisata ka HV aktsiad icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XR
HV Guru
XR

liitunud: 04.11.2001




sõnum 05.01.2003 22:16:20 vasta tsitaadiga

tumtum kirjutas:
Siis võiks müüki paisata ka HV aktsiad icon_biggrin.gif


No siin kui hinnad midagi teevad, siis ikka langevad. Kes tahab endale langevat indeksit? irww... või siis stabiilset icon_smile.gif lihtsalt tore oleks selle graafikut vaadata.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 08.10.2002




sõnum 05.01.2003 22:32:16 vasta tsitaadiga

Taolisest indeksist võib ka muud kasu olla, kui ainult jälgimine. Nimelt saab pikema aja vältel juba ennustada, millal on oodata hindade järjekordset langust/tõusu ja millest see tingitud on. Saab parema ülevate turu hetkeseisust jne. Selline on minu arvamus.
_________________
Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XR
HV Guru
XR

liitunud: 04.11.2001




sõnum 05.01.2003 22:52:01 vasta tsitaadiga

Trainspotting kirjutas:
Taolisest indeksist võib ka muud kasu olla, kui ainult jälgimine. Nimelt saab pikema aja vältel juba ennustada, millal on oodata hindade järjekordset langust/tõusu ja millest see tingitud on. Saab parema ülevate turu hetkeseisust jne. Selline on minu arvamus.


Noh mingi orienteeruva piirkonna võiks tõesti teada saada. Hindadega on kergem, kui käivetega icon_smile.gif
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
catman
HV kasutaja
catman

liitunud: 05.11.2001




sõnum 05.01.2003 22:57:59 Re: Arvutite üldise hinnalanguse/tõusu indeks vasta tsitaadiga

XR kirjutas:
Mis te sellest ideest arvate? Mina jälgiksin seda indeksit igapäev huviga ning ehk tulevikus oleks isegi võimalik selle indeksi aktsiad osta. Kuigi, kes ikka tahab koguaeg langevat indeksit icon_smile.gif

Indeksiga ei kaubelda ega arveldata. Indeks ongi turu olukorra hindamiseks mõeldud. Aga idee on hea.

_________________
Enne ärritumist pidage nõu oma perearstiga!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XR
HV Guru
XR

liitunud: 04.11.2001




sõnum 05.01.2003 23:21:10 Re: Arvutite üldise hinnalanguse/tõusu indeks vasta tsitaadiga

catman kirjutas:
XR kirjutas:
Mis te sellest ideest arvate? Mina jälgiksin seda indeksit igapäev huviga ning ehk tulevikus oleks isegi võimalik selle indeksi aktsiad osta. Kuigi, kes ikka tahab koguaeg langevat indeksit icon_smile.gif

Indeksiga ei kaubelda ega arveldata. Indeks ongi turu olukorra hindamiseks mõeldud. Aga idee on hea.


Arvad tõesti nii??? Siis sa pole vist asjaga kursis... On olemas indeks- aktsiad, kui sa pole sellest kuulnud. Ja tõusevad ning langevad vastavalt indeksile. Näiteks Comdex, Nasdaq jne... indeksaktsiad on olemas.
Need on väga hea investeering sest nendega ei juhtu tavaliselt eriti midagi. Ei tõuse ega lange nii kiiresti kui üksikaktsiad. Mine loe näiteks www.lhv.ee
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
catman
HV kasutaja
catman

liitunud: 05.11.2001




sõnum 05.01.2003 23:28:18 vasta tsitaadiga

Mhhh, sain ka targemaks. No poleks ma vastu rääkinud, olekski lolliks jäänud.
_________________
Enne ärritumist pidage nõu oma perearstiga!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
FoxMulder
HV kasutaja

liitunud: 14.07.2002




sõnum 06.01.2003 00:14:53 vasta tsitaadiga

Idee on hea. Siis saaks näiteks aasta pärast vaadata kuidas jõulukampaaniad jne mõjunud on.

Aga kuidas võiks teostus välja näha? Et jälgida kõikide hindade keskmist või kuidas?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kodanik2
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.01.2003 00:20:39 vasta tsitaadiga

Aga vaadake, nende hindadega on see jama, et need ainult langevad. Üks kaup maksab müüki tulles nt. 5x rohkem kui poole aastapärast. Lisaks sellele tulevad koguaeg turule uued tooted ja sellega vanade hinnad kukuvad. Mis moodi seda siis ikkagi arvutada? Mille keskmine võtta?
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XR
HV Guru
XR

liitunud: 04.11.2001




sõnum 06.01.2003 00:29:58 vasta tsitaadiga

tumtum kirjutas:
Aga vaadake, nende hindadega on see jama, et need ainult langevad. Üks kaup maksab müüki tulles nt. 5x rohkem kui poole aastapärast. Lisaks sellele tulevad koguaeg turule uued tooted ja sellega vanade hinnad kukuvad. Mis moodi seda siis ikkagi arvutada? Mille keskmine võtta?


No see teebki asja huvitavaks. Tuleb selline väga sakiline sik-sak.
Keskmine võtta kõikide hindade järgi.. Kasvõi noh... ütleme 10ne poe kõikide müügilolevate arvutividinate hinnad.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XR
HV Guru
XR

liitunud: 04.11.2001




sõnum 06.01.2003 00:37:39 vasta tsitaadiga

Asi võiks siis välja näha selline: et arvutatakse kokku iga päeva alguses kõikide hindade summa ning jagatakse toodete arvuga.. seejärel jagatakse sajaga, et saada väiksem number. Ning sedasi igapäev. Selle kõigega saaks hakkama arvuti. Ja vaadeldav oleks selle numbri muutumis protsent ning see number ise.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
voyager_est
HV Guru
voyager_est

liitunud: 02.11.2002




sõnum 06.01.2003 01:15:07 Re: Arvutite üldise hinnalanguse/tõusu indeks vasta tsitaadiga

XR kirjutas:
catman kirjutas:
XR kirjutas:
Mis te sellest ideest arvate? Mina jälgiksin seda indeksit igapäev huviga ning ehk tulevikus oleks isegi võimalik selle indeksi aktsiad osta. Kuigi, kes ikka tahab koguaeg langevat indeksit icon_smile.gif

Indeksiga ei kaubelda ega arveldata. Indeks ongi turu olukorra hindamiseks mõeldud. Aga idee on hea.


Arvad tõesti nii??? Siis sa pole vist asjaga kursis... On olemas indeks- aktsiad, kui sa pole sellest kuulnud. Ja tõusevad ning langevad vastavalt indeksile. Näiteks Comdex, Nasdaq jne... indeksaktsiad on olemas.
Need on väga hea investeering sest nendega ei juhtu tavaliselt eriti midagi. Ei tõuse ega lange nii kiiresti kui üksikaktsiad. Mine loe näiteks www.lhv.ee


Indeksi võiks luua jah, see oleks huvitav.
Aga sa ise oled asjast valesti aru saanud.
Ja TALSE't ei saa eeskujuks antud kontekstis kohe mitte kuidagi võtta.
Sest neid kahte asja arvutatakse täiesti erinevalt.

Offtopic:
Asi käib nii.
Kõikide aksiate (ja ka teiste väärtpaberite) hinnad tõusevad ja langevad vastavalt turu nõudluse ja pakkumise vahekorrale, mitte ei sõltu indeksist. Indeks on statistiline näitaja, mis peegeldab antud kontekstis teatud kindlate mingi kriteeriumi põhjal välja valitud aktsiate tõusudest ja langustest tingitud koondnäitajat. Neid aktsiaid nimetatakse tinglikult indeksaktsiateks. Indeksaktsiate hindade muutuse põhjal koostatakse indeksimuut, mitte vastupidi.
Ja asjaolu, et indeksaktsiad ei tõuse ega lange nagu mõne mehe vererõhk, tuleb tavaliselt sellest, et indeksi koostamisse on valitud stabiilsed aktsiad (teadlikult), mis aga on tavaliselt mingi mega suure kontserni omad, kelle majandustulemusi ei kõiguta ka mingi suvaline sõda kuskil Iraagis. Seega on nad jah hea investeering inimesele, kes mängib väikesele, aga pikaajalisele hinna tõusule (väike risk) - pensioni fondid, nn investeerimine.
Mulle isiklikult meeldivad aktsiad, mis kõiguvad päevas mitu korda põhjast taevasse ja vastupidi, nendel hindadel mängimine on märksa ohtlikum, aga ka oskuslikul käitumisel väga väga kasulik. Viimast nimetatakse spekuleerimiseks, spekuleeritavaid aktsiaid ei kajasta aga minu teada mitte ükski indeks. Kahjuks.

Teie Spekulant.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XR
HV Guru
XR

liitunud: 04.11.2001




sõnum 06.01.2003 01:36:06 Re: Arvutite üldise hinnalanguse/tõusu indeks vasta tsitaadiga

voyager_est kirjutas:

Indeksi võiks luua jah, see oleks huvitav.
Aga sa ise oled asjast valesti aru saanud.
Ja TALSE't ei saa eeskujuks antud kontekstis kohe mitte kuidagi võtta.
Sest neid kahte asja arvutatakse täiesti erinevalt.



Ega ma siis talset päriselt eeskujuks ei võta icon_smile.gif irw..
No eks ma ikka natuke midagi tean, kui ma olen börsil mänginud juba head mitu aastat. Lihtsalt seadsin väikese võrdluse ja tegin asja inimestele natukene arusaadavamaks (vähemalt enda meelest).
Kuid indeksid oleksid nad ju mõlemad.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XR
HV Guru
XR

liitunud: 04.11.2001




sõnum 06.01.2003 01:39:39 vasta tsitaadiga

http://www.lhv.ee/help/school/articles.cfm?id=26
http://www.lhv.ee/help/school/articles.cfm?id=4
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
voyager_est
HV Guru
voyager_est

liitunud: 02.11.2002




sõnum 06.01.2003 01:48:43 Re: Arvutite üldise hinnalanguse/tõusu indeks vasta tsitaadiga

XR kirjutas:
voyager_est kirjutas:

Indeksi võiks luua jah, see oleks huvitav.
Aga sa ise oled asjast valesti aru saanud.
Ja TALSE't ei saa eeskujuks antud kontekstis kohe mitte kuidagi võtta.
Sest neid kahte asja arvutatakse täiesti erinevalt.


Ega ma siis talset päriselt eeskujuks ei võta icon_smile.gif irw..
No eks ma ikka natuke midagi tean, kui ma olen börsil mänginud juba head mitu aastat. Lihtsalt seadsin väikese võrdluse ja tegin asja inimestele natukene arusaadavamaks (vähemalt enda meelest).
Kuid indeksid oleksid nad ju mõlemad.


Indeksid küll, aga üks kajastaks pidevaid kõikumisi üles-alla, kus tegijaks oleks küüllaltki püsivad objektid - aktsiad. Teise puhul tuleksid ja läheksid objektid (hardware) kuidas jumal juhatab. Täna toodetakse ja homme enam ei müüda, sest uus tech on peale tulnud. Seega tuleks indeksi mõlemad argumendid (esemed ja hinnad) pidevalt ümber mängida (praktiliselt teostamatu). Lisaks oleks tegemist teoreetiliselt pidevalt langeva indeksiga, mis praktiliselt aga välja ei paistaks, sest vanade juppide kadumine ja uute saabumine kui esimene argument summutaks hinndade langemisest tingitud indeksi languse. Seega oleks indeksi tase sisuliselt muutumatu, kuidi kauba artiklid pidevalt muutuvad. Ta ei täidaks oma eesmärki.
M;inu arust.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XR
HV Guru
XR

liitunud: 04.11.2001




sõnum 06.01.2003 01:51:31 Re: Arvutite üldise hinnalanguse/tõusu indeks vasta tsitaadiga

voyager_est kirjutas:
Indeksid küll, aga üks kajastaks pidevaid kõikumisi üles-alla, kus tegijaks oleks küüllaltki püsivad objektid - aktsiad. Teise puhul tuleksid ja läheksid objektid (hardware) kuidas jumal juhatab. Täna toodetakse ja homme enam ei müüda, sest uus tech on peale tulnud. Seega tuleks indeksi mõlemad argumendid (esemed ja hinnad) pidevalt ümber mängida (praktiliselt teostamatu). Lisaks oleks tegemist teoreetiliselt pidevalt langeva indeksiga, mis praktiliselt aga välja ei paistaks, sest vanade juppide kadumine ja uute saabumine kui esimene argument summutaks hinndade langemisest tingitud indeksi languse. Seega oleks indeksi tase sisuliselt muutumatu, kuidi kauba artiklid pidevalt muutuvad. Ta ei täidaks oma eesmärki.
M;inu arust.


Võiks teha proovi kuidas asi välja kukub. Minu arvates saaks selle järgi mingid ajad paika panna, millal hinnad langevad ja tõusevad. Kuigi mitte täpselt loomulikult. Aga samas me teame ju, et hinnad enamjaolt kevadel langevad ja talve poole hakkavad tõusma. <- see pole ka alati õige.
Ok igatahes ma leian, et asi oleks lihtsalt huvitav.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
voyager_est
HV Guru
voyager_est

liitunud: 02.11.2002




sõnum 06.01.2003 02:03:58 vasta tsitaadiga

Loomulikult tee proovi.
Huvitav jah.
Tahaks näha, mis välja kukub.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nipi
HV vaatleja

liitunud: 04.11.2001




sõnum 06.01.2003 02:18:44 valemitest vasta tsitaadiga

Ilmselt on tegemist kahe asjaga, ühelt poolt siis fikseeritud konfi hinnamuutus ja teiselt sisuliselt sama hinnaga (äärmisel juhul ajutiselt tõusva hinnaga) hetketippkonff.
Iga aasta lõpus fikseeritakse tavakonff ja tippkonff ning nende keskmised hinnad. Neid konffe siis aasta jooksul ei muudeta sest praktikas ühe aasta igati korraliku tavakonfi masin on järgmiseks jõuluks odavama kategooria keskmine. Tippkonfist saab aastaga tavakonff. Kah loogiline.

Seega siis regulaarselt saaks pildi ette eelmise jõulu konffide hinnalangusest ning eelmise jõulu hinnatasemel oleva konfi muutusest.

Lihtne näide (ok, veidi absurdne aga siiski):
- tavakonf AMD 1,8 256M hinnaga (2002jõul) 10K
- tippkonf P4 2.8 512M hinnaga 16K
x ajahetkel saab nimetatud tavakonfi masina 7K-ga kätte, tippkonfi masina 10K-ga.
Samal ajahetkel on 10K eest võimalik saada AMD 2,4 /512 ja 16K eest P4 3,2/512.

Nii, see oli siis hinnaarvutusest.
Nüüd sellest kuidas määrata tavakonffi - kaks võimalust, kas valmismasinatest või jupihindadest. Igast kategooriast võtta see tase, millist pakub kõige enam firmasid. Näiteks sama proselugu. AMD prosedest oletan et 1,7 pakub 3 firmat. 1,8 pakub 8 firmat. 2,0 pakub 7 firmat ja 2,2 pakub 10 firmat ning 2,4 pakub 3 firmat. Sel juhul tavatasemeks jääks 2,2 ning tipuks 2,4 (tippu läeb niikuinii P4 nii et siin pole problet).

Mingi täisautomaatne kõigi firmade kõigi juppide keskmise arvutamine on suht jabur (võrrelda mingi kabla hinda täiskomplektiga? kui kablamüüjaid on rohkem kukub indeks, kui komplektarvutite edasimüüjaid on rohkem tõuseb indeks). Kuigi enne tuleks katsetada kui niiviisi nimetama hakata.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Arvutite üldise hinnalanguse/tõusu indeks mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.