Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Olympuse arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 02.06.2009 21:01:09 vasta tsitaadiga

link :: Olympus E-620 Preview

@ Photozone.

Eks sünteetilised testid on sutsu elukauged nagu ikka aga sensori kohta käiv jutt paneb siiski mõtlema.

"Olympus DSLRs are rather complicated beings with respect to their effective sensor resolution. The Olympus engineers have obviously a primary design objective: no jaggies/moirees/false colors at all costs. This is achieved by implementing a very strong AA filter ("Anti-Aliasing" or low-pass filter). The other manufacturers are also using AA filters (except Leica and Sigma) but the current trend is to use rather weak ones. A strong AA filter works out fine for eliminating moiree effects but it has a negative impact on the resolution characteristic. As you can see in the MTF chart below the E-620 performs (very) substandard here. It may have a 12mp sensor but its effective resolution is more like 7mp - the rest is lost in the AA filter (reads: blurred)."
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
urmas1
HV kasutaja

liitunud: 15.09.2005




sõnum 09.06.2009 23:45:46 vasta tsitaadiga

Olympus on vana fotofirma ja oli esimene mis lõi revolutsioonilise väikese, hästi kätte istuva peegelkaamera. Olympuse sensorid on 3-4 formaadis, aga uuemate kaamerate sensorid on võrratu dünaamilise ulatuse ja võrratu värviedastusega. Varjudest saab detailid välja sama moodi nagu filmilt. Filmil ISO 200 on juba teralisus näha, Olympusel on veel ISO 400 vabalt kasutatav. Kasvõi säri täpsus on Olympusel 80%, Pentaxil 33%.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkel.
HV Guru
Mihkel.

liitunud: 16.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2009 00:32:43 vasta tsitaadiga

urmas1, vabandust, aga kas sa tegeled olympuse müügiga või oled kuidagimoodi olympusega seotud? icon_smile.gif

Jutust jääb vägisi selline mulje.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hendrique
HV kasutaja
Hendrique

liitunud: 16.12.2003




sõnum 10.06.2009 12:19:03 vasta tsitaadiga

urmas1 kirjutas:
...

Üldiselt peaks reklaamteksti juures olema lugejale märge "reklaamtekst".


viimati muutis Hendrique 10.06.2009 12:42:55, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eix666
HV veteran
eix666

liitunud: 20.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.06.2009 12:08:42 vasta tsitaadiga

Dünaamiline ulatus pole tõesti kõige parem, kuigi pole ka nii hull kui "naised saunas räägivad", eeldusel et säriga ettevaatlik olla. Värviedastuse kohapealt, ehk värvid üldiselt, on aga minumeelest oly leivanumber, ning põhjus miks näiteks mina isiklikult veel oly laagris passin.
Edit: vastusena Hendrique postile, mida ta hiljem muutis.

Edit2: Ahjah, peaaegu oleks unustanud, Mark0, nüüdseks on see ülevaade natuke ümber tehtud. Olevat olnud mingi probleem Zeissi objega (või selle rõngaga, mille abil ta selle oly ette keeras), mida ta resolutsioonitestides kasutas. Selle asemel kasutas ta nüüd 12-60mm objet mis tunduvalt parandas olukorda (tugeva AA-filtri teema jäi siiski alles, lihtsalt vahe teiste markidega vähenes tunduvalt).
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
urmas1
HV kasutaja

liitunud: 15.09.2005




sõnum 11.06.2009 18:29:23 vasta tsitaadiga

Oman Olympus E420 kaamerat. Mul on talle korralikke fiks objektiive. Konica AR bajonetiga. Ostsin E420 reisikaameraks, alla 5000 eek. koos kitiga. Kaamera on minu arvates võrratu säri täpsusega. Sensori dünaamilinu ulatus on võrratu, varjudest saab sarnaselt filmiga detailid välja. Pentaxi säri täpsus on väga hale. Canoni sensorid on kontrastsed, või kuidagi järsu värviedastusega. Kohe on näha, et see pilt on digi. Ta on võrreldes filmiga järsk, kontrastne. Film on mõnusalt pehme, värvide üleminekutega, varjude detailirikkusega. Oman ka Pentaxi digipeegleid , Konica filmikaameralt parajaks viilitud prismaga mattklaasiga ja 42-1 mm. Practika adapteriga. Filmikatest : Canoni EOS 620 on võrratu ergonoomika, ideaalne pildiotsija, ka M421-1 manuaalfookusega objektiivide puhul. Oman korralikku skannerit, Nikon Coolscan ja kui just Fotoluksis oma negatiive ilmutada ei lase , siis kvaliteet on super. Mul on filmikatest Zeniite, Fed koos Jupiter 12 , Industar 61.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 16.06.2009 10:18:14 vasta tsitaadiga

Sellest saab küll üks ilus aparaat:

http://digital-photography-school.com/olympus-e-p1-digital-pen


siin rohkem pilte:
http://www.dpreview.com/news/0906/09061601olympusep1.asp?from=rss

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.


viimati muutis namstoop 16.06.2009 11:41:45, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
dud66
HV veteran
dud66

liitunud: 20.08.2007




sõnum 16.06.2009 10:39:22 vasta tsitaadiga

Päris tige riistapuu:D Sellise saab juba naise käekotti pista;)
_________________
Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata!
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Juan Pablo
HV veteran

liitunud: 20.11.2005




sõnum 17.06.2009 20:01:15 vasta tsitaadiga

Päris retro thumbs_up.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxsimiljo
Kreisi kasutaja
maxsimiljo

liitunud: 15.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.06.2009 21:32:02 vasta tsitaadiga

Tõsiselt ilus thumbs_up.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkel.
HV Guru
Mihkel.

liitunud: 16.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.06.2009 23:38:13 vasta tsitaadiga

Ilus on tõesti ja üldjoontes on mulle Olympuse disain juba varemgi meeldinud. E500 näeb ka selline parajalt oldschool filmikaamera moodi välja oma kandiliste joontega jne. Ilus kaamera.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 09.10.2009 23:38:23 vasta tsitaadiga

Üks loll küsimus Olympusega kodus olevatele inimestele. Hetkel mul näppmiseks µ TOUGH-6010. Tahan videot teha. Valin keeratavalt kettal vastava rezhiimi. Muudan video resolutsiooni soovituks (640x480, fps 30). Näitab, et pikkuseks saab olla 9 min. Vajutan päästikut. Hakkab tõesti filmima. Aga teeb seda täpselt 10 sek, aeg hakkab sellest nulli jooksma ja siis lõpetab. Samal ajal vilgub tagaküljel ka oranz tuluke. Mis pagana värk on? Mida ma valesti teen. Madala resolutsiooniga õnnestus pikem klipp ka salvestada, aga suuremaga teeb ainult 10 sek. Sikutasin manuaali, ei suuda sealt küll midagi säärast välja lugeda.
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Margo18
HV kasutaja
Margo18

liitunud: 04.05.2005




sõnum 21.10.2009 20:45:05 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
Üks loll küsimus Olympusega kodus olevatele inimestele. Hetkel mul näppmiseks µ TOUGH-6010. Tahan videot teha. Valin keeratavalt kettal vastava rezhiimi. Muudan video resolutsiooni soovituks (640x480, fps 30). Näitab, et pikkuseks saab olla 9 min. Vajutan päästikut. Hakkab tõesti filmima. Aga teeb seda täpselt 10 sek, aeg hakkab sellest nulli jooksma ja siis lõpetab. Samal ajal vilgub tagaküljel ka oranz tuluke. Mis pagana värk on? Mida ma valesti teen. Madala resolutsiooniga õnnestus pikem klipp ka salvestada, aga suuremaga teeb ainult 10 sek. Sikutasin manuaali, ei suuda sealt küll midagi säärast välja lugeda.

Kui suurt mälukaarti kasutad?
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dud66
HV veteran
dud66

liitunud: 20.08.2007




sõnum 21.10.2009 20:50:00 vasta tsitaadiga

Proovi mõnda teist mälukaarti.

Endal tekkis millegipärast mõte, et äkki jääb fotokas hätta video salvestamisega
(kui suur see 9.sec videojupp on?)

_________________
Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata!
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 21.10.2009 21:04:09 vasta tsitaadiga

See küsimus sai juba ühes teises teemas vastuse. Ja nii ongi, et teeb 10 sek klipi maksimuresoga @30fps. Mingi idiootne markendinginipp või midagi. thumbs_down.gif thumbs_down.gif thumbs_down.gif

Mõttetu kaamera oli enivei. Vett ka eriti ei pea icon_lol.gif

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Puuriit
Kreisi kasutaja
Puuriit

liitunud: 22.11.2004




sõnum 24.11.2009 16:31:59 vasta tsitaadiga

On keegi E-620 keret näppinud? Pole old mahti mõnest fotopoest läbi astuda, kuid huvitab esmapilgul kere kasutusmugavus. Siiani on pärast E-500 kadumist ergonoomikas vaid allakäigutreppi pidi liigutud ning fotosid sirvides tundub, et E-620 puhul on kere "grip" pea olematu.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 24.11.2009 16:42:18 vasta tsitaadiga

hoidsin käes ja võrdlesin oma e-520-ga. e-520-l on grammijagu suurem/sügavam grip ja tundus veidi mugavam, aga mul üsna pikkade näppudega ja suur käsi. just ümaruse tõttu tundus e-520 parem, e-620-l peab kuidagi näpuotsasid rohkem pingutama, et haaret saavutada. Samas tundus pöidla ja nimetissõrme vaheline mügarik pisut parem, e-520-l sellist mügarikku põmst pole. Aga vahe oli väike, võibolla lihtsalt tundus vana "rohkem oma".
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Puuriit
Kreisi kasutaja
Puuriit

liitunud: 22.11.2004




sõnum 28.11.2009 19:50:38 vasta tsitaadiga

High-Q kirjutas:
hoidsin käes ja võrdlesin oma e-520-ga. e-520-l on grammijagu suurem/sügavam grip ja tundus veidi mugavam, aga mul üsna pikkade näppudega ja suur käsi. just ümaruse tõttu tundus e-520 parem, e-620-l peab kuidagi näpuotsasid rohkem pingutama, et haaret saavutada. Samas tundus pöidla ja nimetissõrme vaheline mügarik pisut parem, e-520-l sellist mügarikku põmst pole. Aga vahe oli väike, võibolla lihtsalt tundus vana "rohkem oma".


Võtsin ennast lõpuks kokku ning astusin fotopoest läbi. Kasutanud aastaotsa E-510 ja varasemalt E-500, ei tahtnud see E-620 kohe üldse pihku istuda. Samas pole väga valikut, kuna E-30 jääb hetkel kalliks ning E-520 ost oleks pelgalt mõttetus. Margivahetus pole ka mõeldav tulenevalt hunnikust lisavarustusest mis aastatega tekkinud on.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.11.2009 21:40:52 vasta tsitaadiga

Aga miks sa üldse tahad E-510 keret vahetada E-620 vastu? Ma ei suutnud dpreview lehel side-by-side võrdluses leida mitte ühtegi asja, mis oleks E-620 kerel sedavõrd parem, et tunduks tõelise edasiminekuna. E-30 puhul ma näen neid eeliseid kuid E-620 juures absoluutselt null.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Puuriit
Kreisi kasutaja
Puuriit

liitunud: 22.11.2004




sõnum 28.11.2009 22:23:16 vasta tsitaadiga

erko kirjutas:
Aga miks sa üldse tahad E-510 keret vahetada E-620 vastu? Ma ei suutnud dpreview lehel side-by-side võrdluses leida mitte ühtegi asja, mis oleks E-620 kerel sedavõrd parem, et tunduks tõelise edasiminekuna. E-30 puhul ma näen neid eeliseid kuid E-620 juures absoluutselt null.


Põhjus on tegelikult lihtsamast lihtsam - hetkeseisuga ei ole ma enam E-510 omanik. Põhilised erinevused mis minule esmapilgul silma jäävad - uuem sensor, 7 teravustamispunkti, pööratav ekraan, akutald lisavarustuses.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
parlanks
HV vaatleja

liitunud: 05.12.2009




sõnum 05.12.2009 21:05:44 Olympus SP-510 UZ vasta tsitaadiga

Ostsin selle aparaadi 2007.a. märtsis. Üldiselt olen sellega rahul. Pole veel kõiki võimalusi

kasutanud, mis sellega teha saab. Praegu näen sellel 2-e miinust:

1. Pildi kvaliteet on küllaltki kõikuv. Enamus pilte teen režiimis AUTO. Sageli on ka heas valguses

õues tehtud pildid udused (isegi siis, kui ISO arvu näitab pärast 50 ja pildistamine toimus väga

stabiilses olekus).
Vist on tegemist fokusseerimise puudulikkusega.
Sageli paneb AUTO režiim ISO arvuks kõvasti üle 50, kuigi seda pole vaja. Ennem jäägu pilt

tumdamaks ja selgeks, kui säbruliseks.

2. Pildistamise moment ka heas valguses toimub liiga hilja (kuni 0.3 sekundit)

Muud asjad on head. Videot teeb hästi, ka hämaras.

2007.a. tegin 4600 pilti (koos videodega)
2008.a. 3600
2009.a. 3800

Kõike head.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jallo
HV vaatleja

liitunud: 25.11.2003




sõnum 07.12.2009 10:54:20 vasta tsitaadiga

Tere

Räägiks keegi e-520 lähemalt. Ja just nimelt keegi kes on sellega kokku puutunud, mitte mingi suvaline kõigeteadja.
Kas mul on õigus kui arvan et need kes olympuse kohta sitasti räägivad on need, kes sõidavad audi või bmwga ja ütlevad et ülejäänud autod pole autod sest neid järelturul raske müüa?
Kas on õige et olypuse fotokatega probleeme just seetõttu rohkem et nad odavamad ja seetõttu ei hoita neid nii nagu kallimaid fotokaid? Sooviks siia juurde põhilisi muresid, millega remonditeenindusse minnakse, on need koostekvaliteeti puudutavad või kliendi enda põhjustatud?
Põhjendaks keegi ära miks ma ei peaks oma esimeseks ja tõenäoliselt viimaseks peegelkaameraks olypust soetama, sellest saaks lihtsalt perekaamera et ilusaid pilte teha ja vahest reisile kaasa ja jalutuskäigule vanalinna. Tõenäoliselt 2/3 pilte tuleb auto reziimis. Plaanis lisavälk ka juurde soetada. Väike seebikas jääb paraku lahjaks.
Siiani olen ise paar nädalat pinda sondeerinud ja fotokate kohta päris palju teada saanud ja minu jaoks tundub just see olympus olema see õige.........
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Puuriit
Kreisi kasutaja
Puuriit

liitunud: 22.11.2004




sõnum 07.12.2009 11:27:03 vasta tsitaadiga

Jallo kirjutas:
Tere

Räägiks keegi e-520 lähemalt. Ja just nimelt keegi kes on sellega kokku puutunud, mitte mingi suvaline kõigeteadja.
Kas mul on õigus kui arvan et need kes olympuse kohta sitasti räägivad on need, kes sõidavad audi või bmwga ja ütlevad et ülejäänud autod pole autod sest neid järelturul raske müüa?
Kas on õige et olypuse fotokatega probleeme just seetõttu rohkem et nad odavamad ja seetõttu ei hoita neid nii nagu kallimaid fotokaid? Sooviks siia juurde põhilisi muresid, millega remonditeenindusse minnakse, on need koostekvaliteeti puudutavad või kliendi enda põhjustatud?
Põhjendaks keegi ära miks ma ei peaks oma esimeseks ja tõenäoliselt viimaseks peegelkaameraks olypust soetama, sellest saaks lihtsalt perekaamera et ilusaid pilte teha ja vahest reisile kaasa ja jalutuskäigule vanalinna. Tõenäoliselt 2/3 pilte tuleb auto reziimis. Plaanis lisavälk ka juurde soetada. Väike seebikas jääb paraku lahjaks.
Siiani olen ise paar nädalat pinda sondeerinud ja fotokate kohta päris palju teada saanud ja minu jaoks tundub just see olympus olema see õige.........


Esiteks, kvaliteedi poolelt on olympusele kohatu midagi ette heita D-SLR vallast. Mina olen 3,5 aastat kasutanud antud tootja tehnikat (E-500, E-510) ning ei pelga sama teed edasi astuda. Probleeme pole selle aja jooksul tehnikaga kordagi tekkinud. Oma 3 aasta tagusest töökogemusest, kus minu üheks ülesandeks oli ka antud toodangu garantiikäsitlus, võin ütelda, et ei käinud ühtegi D-SLR-i minu käest läbi. Enamus oli FE-puder mis oli valdavalt kasutaja hoolimatusest vigastatud ja 90% remonditöödest oli sellest tulenevalt tasulised mis jätab kaduvväikse osa praagiks.

Sinu viitele hoolimatuse ja ringivedamise kohta võin ütelda, et olen oma elu jooksul näinud nii mõndagi kallimast klassist rapet mida on looduses sadu kilomeetreid ringi veetud ning mis on mitmed korrad kukkunud ja mille omanikule tehnika puhtus ja seisukord pole olnud prioriteet nr. 1 (enamjaolt canonid) olenemata nende kallist hinnast. Julgen väita, et algajast fotograaf, kes on teinud enda mõistes väga suure investeeringu, hoiab ja hooldab ka oma tehnikat paremini.

Mis puutub hinnangutesse ja arvamustesse, siis Olympus on alati meil peksupoisiks olnud. Olgem muidugi ausad, 4 aastat tagasi neil korralik D-SLR valik puudus vastupidiselt praegusele (E-450, E-520, E-620, E-30, E-3). Mis puutub järelturu väärtusesse, siis siinkohal peab tõdema, et sinu märkus on põhjendatud. Teatud detaile on hilisemalt küllaltki raske müüa. Ise üritan juba teist kuud oma Zuiko 18-180 lahti saada, kuid huvi on siiani nullilähedane.

Parima hinnagu E-520 kohta ja võrdlused saad, kui uurid dpreview laadseid fotoaparatuuri hindamisega tegelevaid portaale. Täielikku tõde ei leia ka sealt, kuid kindlasti on seda rohkem kui meie fotoportaalides kus Olympus on sõimusõnaks ja selle mainimise peale naerdakse sind muu tehnika austajate (nimesid ei nimeta) poolt välja.

Viide lingile - http://www.dpreview.com/reviews/OlympusE520/
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jallo
HV vaatleja

liitunud: 25.11.2003




sõnum 07.12.2009 11:39:09 vasta tsitaadiga

siis ma olen ilmselt asjadest õigesti aru saanud.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 07.12.2009 12:06:00 vasta tsitaadiga

hei icon_smile.gif
oman e-520-t u aasta aega. läbisõit 6750 kaadrit.

on paar "linnalegendi" olympuse kaamerate kohta ja on ka muidugi õigustatud kriitikat.

1. probleemid, pole absoluutselt olnud sellist asja. aasta aega kasutatud ja seda üsna rasketes oludes (eesti talv, lääne-usa kõrbed, kõrgmäestik) ja paistab ning töötab nagu uus, ükski nupp (isegi tekst mitte) ei ole kulunud, kõik kettad/rattad töötavad sujuvalt, pole isegi sensorit vaja lasta puhastada, teeb kõik ise ära. ei ühtegi tarkvara juramist, mälukaardirikkeid, midagi. mõlemad double zoom kiti objektiivid (n.ö "odava" klassi objektiivid) on nagu uued, ei mingid logisemist, kulumist ega ragisemist. fokuseerimine on välkkiire ja vaikne.
2. kasutusmugavus. aasta jooksul olen sõprade kaameraid kasutanud (nikon D40 ja D90, canon 40D) ning just menüü kasutusmugavuse poolelt jäid kindlasti mõlemad alla. olympuse e-süsteemi "super control panel" on minu arust suurepärane lahendus. ma ei mäleta, et viimase paari kuu jooksul oleks MENU nuppu üldse asja olnud vajutada.
3. jääkväärtus. vaadates milliste naeruväärsete hindadega eelnevalt suurepärased budget-klassi kaamerad d40, 400D, jms, siis nii irooniline see ka pole, siis oly on paremini hinda hoidnud. õigemini müügihind on sama: lihtsa entry-level dslr kit komplekti (a la kere+kit obje+mõne lisavidina+koti) saad järelturult enamikelt tootjatelt nii 5000 kr eest. Aga teised maksid omal ajal olympusest rohkem, seega protsentuaalselt on olympus hinda paremini hoidnud. Eestis küll hulga keerulisem objektiive müüa, sest meie inimeste ostujõud on väike ja olympust ei omata eriti. Ebays müümine (vaadates pakkumisi saaks päris hea müügidiili) aga meil paypali eripära tõttu keerulisem.
4. "tunduvalt parem pildikvaliteet". BS absoluutselt. võrreldes täiskaadrikeredega kindlasti, aga siis me võrdleme mersut ja fordi. samas hinnaklassis olevate konkurentidega on e-500/e-600 seeria täitsa võrdne konkurent. Päevasel ajal vaat et paremgi, sest väiksema sensori tõttu on kergem ehitada teravamat objektiivi (ja reegel on tänapäeval, et sul võib olla megapikseleid palju tahad, piirangu seab enamasti ikkagi objektiivi eraldusvõime), st kuna klaasi kulub samalaadse objektiivi ehituseks füüsiliselt vähem, siis saab kasutada sama raha eest rohkem väärisklaasi ja/või rohkem kasutada klaasläätse keskmist ala, kus on objekt teravam.
5. "tunduvalt mürasem sensor". võrreldes täiskaadriga muidugi (siin tuleb juba pea 4-kordne sensori pindala eelis), aga võrreldes põhikonkurentidega ainult natuke ja sedagi iso800 või kõrgemal. kui just põhisuund klubipidude või ööpildistamine ei ole, siis ma eeldan, et ega üle ISO400-t ei ole põhjust just väga tihti kasutada.
müranäide (pildistasin külje pealt ühte pilti mu kontoris): otse kaamerast JPEG (ilma post-processinguta v.a resize 1600x1200-le, ifranview, 90%), noise filter oli kaameras standard. ISO800, olympuse igivana (veel filmikaameratest pärit, maksis mõnisada krooni ebayst) OM Zuiko 50mm, ava vist oli 2.8
http://web.zone.ee/highq/pildid/ISO/iso_proov.jpg?2

kriitikat on ka:
1. turusuunitlus (mingil määral). olympuse kaamera klient ei ole professionaal/ei elata ennast pildistamisest, st üsna tahtlikult on ennast surutud entry-level kuni prosumer klassi, edasi enam areneda ei saa. Mina ei näe ennast kilost täiskaader sensoriga keret + samajagu klaasi tassimas. Mul ei ole selleks ressursse ja ma ei pea ennast suureks fotoentusiastiks, et 30000 kr või enam fototehnika alla matta. ostjale, kelle (ja neid on valdav enamik) kasutusfunktsioonid piirduvad tänapäeva populaarsemate dslr-idega, on olympus väga hea valik.
2. video puudumine praeguste peegliga varustatud e-süsteemi kerede mudelitel. nüüdseks on kõikidel konkurentidel soodsa klassi dslr kaamerates hd video võimalus, välja arvatud olympus. oly tuli e-30/e-600 seeriaga liiga vara turule. tehniliselt olnuks see kerge (uues PEN-is ju olemas), aga tehti vale marketingi otsus
3. paari väikse asja puudumine, mis minu arust on vabandamatu. näiteks LED fokuseerimislambi puudumine, see sisseehitatud välgu strobotamine fokuseerimiseks pimedas on ikkagi tüütu ja ebamugav. sealt ka suuresti häramast fokuseerimise kehv võime. välise välguga on muidugi mured murtud, aga kes see viitsib seda iga kord külge pookida. pisike asi implementeerida, aga suur erinevus.

võibolla ongi marketing olympuse achilleuse kand. st tooted ise on väga okei, aga positsioneerimine, detailide lihvimine, turuuurimine, väljalaskmise aeg jms.

probleem ongi reputatsioonis või õigemini selle puudumises. minu arust on olympuse süsteem täiesti alusetult maha materdatud, tegelikke veenvaid argumente võrreldes lähendaste konkurentidega ei ole.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Olympuse arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.