Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Linux, mis töötaks. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 06.02.2008 08:17:02 Linux, mis töötaks. vasta tsitaadiga

Kuna sticky pani teema autor ise kinni ja sealt midagi asjalikku ei leidnud, siis:

Sooviks mingit lihtsalt desktopiga linuxit, millele leiduks ka Töötavad Ralink 2500 wifi drivereid ja x200m-ile samuti. Ubuntu selleks ei sobi, peale mitut clean installi ja uuendusi, keeldus ta wifitamast ja ei leidnud ka vastavaid drivereid sellele videole et saaks näha mida kujutab endast Ubuntu eyecandy.
Kuna see oli ainuke mida ma kunagi kasutanud olen, ja noh, kasutusmugavus oli üle kõige, siis tahaks selle wini pealt ära saada, aga kuna wifit ubuntu omaks ei võta, siis viskasin cd sahtlisse.
Oskab keegi soovitada, lihtsat, mugavat ja võimalusterohket?

Neid on nii mitu, et ei oskagi valida. Mingit terminali pealt asju ma installida küll ei soovi icon_rolleyes.gif


Mario.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gizmoz
Kreisi kasutaja
Gizmoz

liitunud: 24.09.2005




sõnum 06.02.2008 10:10:58 vasta tsitaadiga

MIllist Distributsiooni üldse kasutasid ? 7.10 ? ja proovisid sisse sööta talle GTKWIFI -t ?
_________________
Iga reede Tallinnast Rakverre , Iga Pühapäev Rakverest Tallinna kui tahad ka saab vb kokkuleppele (tel 53341094)icon_smile.gif

otsin kokku katkiseid kõvakettaid projekti jaoks , kel tasuta jagada on oleks tänulik.

Ostan , Müün ja Vahetan vanavara.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.02.2008 10:11:22 vasta tsitaadiga

Mis puutub lihtsasse, mugavasse ja võimalusterohkesse linuxisse, siis algaja jaoks tähendab see ilmselt ubuntu, mandriva, suse ja fedora. Sinu probleemipüstituse seisukohalt pole neil siiski mingit vahet. Kuni pole väljakujunenud intuitsiooni, millega praegu windooses ringi kärad, pead niiehknaa googeldamisega arvestama.

Google ütles mulle, ja kindlasti oleks ka sulle öelnud, et ralink 2500 draiveritega tegeleb ja jagab http://rt2x00.serialmonkey.com/
Samamoodi ütles google, et ati ei ole teinud ja ei kujuta ette, millal teeb linuxi draivereid oma x200m'le. Sitt päev, kellele kurdad.

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001




sõnum 06.02.2008 13:40:47 vasta tsitaadiga

Ralink töötab kohati paremini ndiswrapperi ja wini tüürelitega, vähemalt on network-manager+ndiswrapper andundu paremaid mälestusi kui network-manager+rt2x00.
Väidetavalt on ndiswrapperil ka mingi graafiline liides, mille abil tõesti ilma käsurida nägemata draiverid õigesse kohta ja registreeritud saab.

_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 06.02.2008 16:56:30 vasta tsitaadiga

kaabakas kirjutas:
Mis puutub lihtsasse, mugavasse ja võimalusterohkesse linuxisse, siis algaja jaoks tähendab see ilmselt ubuntu, mandriva, suse ja fedora. Sinu probleemipüstituse seisukohalt pole neil siiski mingit vahet. Kuni pole väljakujunenud intuitsiooni, millega praegu windooses ringi kärad, pead niiehknaa googeldamisega arvestama.

Google ütles mulle, ja kindlasti oleks ka sulle öelnud, et ralink 2500 draiveritega tegeleb ja jagab http://rt2x00.serialmonkey.com/
Samamoodi ütles google, et ati ei ole teinud ja ei kujuta ette, millal teeb linuxi draivereid oma x200m'le. Sitt päev, kellele kurdad.


Kaabakas, need wifi driverid proovitud, sama jama. Alguses on wifi, ja viie minuti pärast pole ega ilmu.
Mnjaa, ma midagi nagu isegi ati jaoks leidsin kuid täielikult opengli, mitte.. See polegi tähtis, lihtsalt ajutiselt pakkus huvi.

Aga kui pole neil mingit vahet, siis kardan et edasine teemaarendus pole mõttekas, kui wifi driverid ( proovitud ka wini omad jne jne ) ei suuda kaarti käima ajada.

7.14 oli


Edit: ehk midagi muud mis kannatab hallata ja wifit jooksutada, natukene ikka viitsin vaeva näha tööle saamisega.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tom1245
HV veteran

liitunud: 09.05.2003




sõnum 06.02.2008 17:31:51 vasta tsitaadiga

marqs kirjutas:
Ralink töötab kohati paremini ndiswrapperi ja wini tüürelitega, vähemalt on network-manager+ndiswrapper andundu paremaid mälestusi kui network-manager+rt2x00.
Väidetavalt on ndiswrapperil ka mingi graafiline liides, mille abil tõesti ilma käsurida nägemata draiverid õigesse kohta ja registreeritud saab.

siin üksvahe jamasin kah kubuntu peal ühe ralink kiviga (2570) buffalo usb wifi junniga. Kubuntu Edgy peal läks ndiswrapperiga ilusti tööle, peale pikka jamamist sain ka WPA tööle. Kui lasin aga peale Kubuntu Gutsy (7.10), ei tahtnud sunnik enam ndiswrapperiga töötada. Aga samas läks ilusti tööle gutsy-ga kaasas olnud ralink draiveritega, wpa töötab kah korralikult. Knetwork-manageriga toimib hetkel ilusti. Ainus probleem on see, et ei ühenda netti ära arvuti käivitamisel.
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mr. Ants
HV vaatleja

liitunud: 10.08.2006




sõnum 06.02.2008 23:24:14 vasta tsitaadiga

openSUSE viimased versioonid (10.2; 10.3) thumbs_up.gif
On igal pool tööle läinud kuhu proovinud olen. isegi 200MHz prose ja 128mb mäluga masinal (tõsi, üliaeglaselt, kuid siiski läks tööle, kasutada muidugi ei saanud).

Wifi saab tööle ndiswrapperiga

marqs kirjutas:
Väidetavalt on ndiswrapperil ka mingi graafiline liides


NdisInstaller on selle nimi, aga see kuramus vähemalt mul ei töötand

Aga command lines käib see üldiselt nii:

Kõige pealt installid wifi windowsis ja vajadusel kopeerid kausta, kus asub driveri .inf fail kuhugi, kus selle linuxis kätte saab

Linuxis (command lines) liigud kausta, kus asub windowsi driveri .inf fail. Kui CL-is navigeerimisega hakkama ei saa, siis lähed mööda aknaid ja hiirega sinna ja Tööriistad-Ava terminal (ing. k vist tools-open terminal)



su

ndiswrapper -l

Kui siis tuleb

midagi : driver installed, siis:

ndiswrapper -r midagi

ndiswrapper -i inffailinimi.inf

ndiswrapper -l

kui järgnev sisaldab:

alternate driver: midagi

siis:

rmmod midagi

depmod -a

modprobe ndiswrapper


Kui wifil on led, siis see peaks nüüd vilkuma/põlema hakkama

3d video saab võibolla tööle selle järgi:

http://en.opensuse.org/ATI#openSUSE_10.3.2C_10.2.2C_10.1

Kõik muu olen saanud graafiliselt (Yasti) abil ära installida/seadistada
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 06.02.2008 23:59:57 vasta tsitaadiga

Ants, ei soovi linuxit wini kõrvale installida, vaid tahaks lihtsalt selle wini nurka visata... terminaliga ma nussisin(no offence aga siiani tekitab meelehärmi) foorumitest näpuga järge ajades tulutult teadmata mis mida teeb ja miks ubuntus wifi ja video pärast tunde, niipalu enam vaeva küll ei raatsi näha, "ehk" pärast..
Eks jooksutan siis wini edasi, lihtsalt rohkem mugavust soovisin. Teema on minu jaoks lõppenud, kuniks saan uue masina uue riistvaraga mida annab ka ubuntu peal jooksutada, edasi võite ise arutleda.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wk
HV vaatleja

liitunud: 22.05.2007




sõnum 12.02.2008 20:09:57 vasta tsitaadiga

PCLinuxOS on veel üks proovimist väärt komplekt
_________________
Kõike hääd,
WK
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
veiho
HV vaatleja

liitunud: 11.08.2003




sõnum 14.02.2008 01:20:37 Re: Linux, mis töötaks. vasta tsitaadiga

MarioA. kirjutas:
Neid on nii mitu, et ei oskagi valida. Mingit terminali pealt asju ma installida küll ei soovi icon_rolleyes.gif
Mario.


Peaksid siiski MS Windowsi peale jääma. Ei näe siin muud võimalust.
Ootus, et keegi sulle midagi ära teeb, on naiivne. Linux/UNIX keskkonnad on väga teistmoodi loogikaga võrreldes MS OS-ga.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Linux, mis töötaks.
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.