Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Dell Latitude D430 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
react
Kreisi kasutaja
react

liitunud: 02.10.2003




sõnum 09.06.2008 12:13:18 Ülevaade: Dell Latitude D430 vasta tsitaadiga


Tundus õige aeg oma vana läpakas välja vahetada, ning otsustasin ka teistega jagada, miks ma just Delli kasuks otsustasin.

Ostu põhjus

Olin pool aastat kasutanud MacBooki ja tundsin, et oleks vaja midagi uut proovida. Samas ei tahtnud et uue mudeli tulles hind väga langeks, seega müüsin maha ja mõtlesin siis mõneks ajaks mõne PC muretseda. Mis seal salata, kaal on üks oluline faktor minujaoks. See oli ka üks asi mis MacBooki juures ei meeldinud, ilus ja hea arvuti küll aga 2,3kg nats palju. Valik väga suur ei olnudki. Põhimõtteliselt lõplik valik oli kas Toshiba Portege R500 või siis Dell D430. Natuke piilusin uut Lenovo U110, kuid selle kättesaadavusega natuke raskem. Dell kasuks otsustasin hinna tõttu ning lugedes välismaiseid R500 arvustusi, jäi mulje, et tegu pole just kõige tugevama läpakaga, mida Delli kohta kohe kindlasti väita ei saa.



Näitajad:

CPU: INTEL CORE 2 DUO U7600 (1.2 GHz)
LCD: 12.1" WXGA LCD (1280 x 800 resolution)
Graafika: Intel® Graphics Media Accelerator 950
RAM: 2.0 GB DDR2-533 SDRAM, (1 GB integreeritud + 1 GB pulk)
HDD:120GB 5400RPM 1.8'' HARD DRIVE
Wifi: INTEL 3945ABG WIRELESS CARD
Bluetooth: INTERNAL DELL 360 BLUETOOTH CARD
Broadband: Dell Wireless 5520 Broadband Card
Kaal: 1,3kg

Pordid:

PC Card:
One Type I or Type II
(Support 34mm ExpressCard via a USB interface through PCMCIA adapter)

I/O Ports:
Docking connector, 3 USB, VGA, headphone/speaker out, RJ-11, RJ-45, AC power, integrated microphone, IEEE1394, SD card slot, integrated Smart Card reader.

Disain, kvaliteet

Disaini poolest näeb D430 välja nagu üks tavaline äriklassi laptop. Ei midagi erilist, lihtne ja soliidne. Kvaliteedilt on D430 üks tugevamaid laptope mida ma kunagi käes olen hoidnud. Absoluutselt ei mingit läbipaindumist kuskil. Plastikut katsudes on kohe aru saada, et tegu pole mingi odava otsa Aceriga. Oma kerguse tõttu võib teda vabalt ühest nurgast üles tõsta. Ei ole mingit plasti naginat ning tunnet et läpakas pudeneb kohe kätte ära. Ka ekraan on väga hästi kaitstud, kui sõrmedega väljaspoolt muljuda ei muutu pilt üldse. LCD kaas on väga tugev, ja ka siin pole mingit paindumist. Sama kehtib ka klaviatuuri kohta, kuskilt sisse poole ei vaju. Kõva nagu kivi. Üks ultraportable peabki olema tugev, kuna need laptopid saavad palju rohkem vatti ja kaasasvedamist kui suuremad läpakad. Minujaoks ideaalne laptop - nii kerge et võib teda ühe käega kaasas tassida, kuskile liikudes viskan tagaistmele ja ma ei pea muretsema, et temaga midagi juhtuda võiks.
Eelnevalt olen kasutanud MacBooki ja üks odavama klassi HP NC6125. isegi MacBook jääb Delli kvaliteedile alla, HP'st ma ei hakka rääkimagi.

LCD ja kõlar

D430's on kasutusel Samsungi LCD paneelid. Esialgu võib küll tunduda, et mis tööd sellise 12,1'' monitori peal ikka teha saab. MacBooki pealt Delli peale minnes mina isiklikult mingit vahet ei ole tajunud. Resolutsioon on sama, ja tekst pole oluliselt väiksem. Dell kasutab matt-ekraaniga LCD'sid. Võrreldes maciga jälle väike eelis, olgem ausad, ikka on parem küll kui midagi vastu ei läigi. Värvid pole küll niivõrd säravad, kuid eks see ole maitse asi rohkem. Mind ei häiri, pigem on see eeliseks, et väljas looduses tsillides saab ka arvutiga vahest midagi teha, mis glossy ekraaniga oleks üsna ebameeldiv.

Taustavalgustus on üllatavalt ühtlane. Sõbral on D620, ning tema ekraanil oli küll valgus ebaühtlaselt jaotunud (alt keskelt oli valgem). Sellepärast aimasin ka halvimat, kuid muretsemiseks polnud põhjust. Valgus on ühtlaselt jaotatud, ning valguse eredus on kah täiesti piisav. Üks väga mugav asi on sellel läpakal veel sensor mis reguleerib taustavalgustust. Toas pimedas istudes keerab ta automaatselt taustavalgustuse tumedamaks, samas väljas kui päike paistab ekraanile reguleerib ta heledust juurde. Nii on päikse käes kah midagi näha ja ei pea ise koguaeg heledust näppima.

Kõlar, justnimelt kõlar mitte kõlarid, kuna Dellil on ainult üks kõlar. Ja seejuures mitte väga hea. Põhimõtteliselt võib öelda, et see kõlar kõlbab ainult Windowsi hoiatustoonide tekitamiseks. Mingit lugu sellega kuulata on üsna nutune. Heli on kriiskav ja plekine. Selline on ta olnud ka varasematel mudelitel. Üks asi mida Dell võiks parandada järgmisel mudelil. Filmi võib kah üsna ebameeldiv olla vaadata. Samas Youtubest vaatab mõne video ära küll. Kuid jah, pigem tasuks kaasa võtta BT kõrvaklapid vms, kui plaan muusikat kuulata või filmi vaadata. Võib ka kasutada juhtmega klappe, dellil on kõrvaklapi väljund kui ka mikrofoni sisend (mikrofon on ka sisseehitatud).

Performance

Kasutusel on kahe tuumaga 1,2Ghz ULV (ultra low voltage) U7600 protsessor. Valikus on veel ka Core Solo protsessor 1,2Ghz ja veel kahe tuumaga kuid aeglasem 1.06Ghz U7500 protsessor. Protsessorit valides olin kahevahel, kas võtta ühe tuumaga, aeglasem ja jahedam protsessor, või kuumem kahetuumaga. Otsustasin siiski Core 2 Duo kasuks, kuna ilmselt see kuumus ei kaalu üle jõudluse kadu. Kahe tuumaga prose saab oma tööga väga hästi hakkama. Tegu on ju siiski kontoritööks ja kaasas kaandmiseks mõeldud laptopiga.

Graafika on nagu ikka Intel GMA 950. Siinkohal pikemalt ei peatuks, tegu on kõigile tuntud integreeritud kaardiga, netist leiab selle jõudluse kohta palju infot. Erilisi mänge sellega ei mängi, võibolla mõne vanema ja lihtsama, kuid ega see läpakas mängimiseks mõeldud polegi.

D430's on kasutusel 1.8 tollised kõvakettad. Ruumi kokkuhoiu mõttes on see muidugi hea. Samas kannatab natuke jõudluse selle all. Enamus 1.8 tollistest ketastest on 4200rpm, mul õnnestus hankida 5400rpm ketas, ja seda veel 120GB mahuga. Kui ma ei eksi on see vist hetkel üks kiiremaid ja suuremaid 1.8 tollistest ketastest. Samas on ta ka energiajanulisem, seega aku kannatab.

Samsung HS122JC 1.8'' 120GB 5400rpm


Kuid võrreldes väiksema ja 4200 rpm kettaga on tulemused tunduvalt paremad

4200 rpm ketas D430 sees:


Üks asi mis selle ketta juures häirib on aegajalt klikkimine. Päeval normaalses keskkonnas pole seda peaagu kuuldagi, kuid õhtul arvuti taga istudes kui muusika ie käi, hakkab natuke häirima. Nimelt siis lugemispea klõpsub, kuna läheb parkimisasendisse, et võimaliku kukkumise või mille iganes tagajärjel ei saaks teie andmed kahjustatud.

Valida saab ka SSD ketta vahel, 32GB ja 64GB. Kunagi lähen kindlasti selle peale üle, kahjuks ostu hetkel ei leidnud head pakkumist selle kettaga. Siis ei ole seda klikkimist enam, aku kestab kauem nin läpakas peaks jahedam ning loomulikult tunduvalt kiirem. Tähelepanu tasuks pöörata ka sellele, et kasutatakse PATA kettaid mitte SATA.

Tudengile, kontoriinimesele või lihtsalt liikuvale inimesele sellest jõudlusest puudu ei tule. Isegi 4200 rpm kõvakettaga ei tohiks väga jama asi olla. Mingit pudelikalea ma märkanud ei ole, kõik sujub ning sellist efekti ei teki, et ootamisest juba magama jääd kuni IE lahti tuleb. Vastupidi, ma ütleks et tegu on isegi kiirema läpakaga kui mu tüdruku HP millel C2D 1.6Ghz ja mis on tavasuuruses kõvakettaga.

Kuumus ja müra

Kuna tegu on ULV protsessoritega siis lisaks väiksemale voolutarbimisele eraldavad nad ka vähem soojust. Klaviatuur ja palmrest kuumaks ei lähe. Enter nupu kohalt on tunda kergelt soojemat (selle all asub protsessor), kuid ei midagi häirivat. Kuid altpoolt seevastu on läpakas suhteliselt kuum. Samas on see arusaadav, Läpakas on väga väikeste mõõtudega, ning ventilaator ise on kah väiksem kui tavasuuruses laptopidel. Paremal küljel on ventilaatori jaoks väike ava. See on ka ainuke koht kust ta kuumaks läheb, ülejäänud läpakas on üsna jahe. Peale mitme päevast töötamist pole väga soovitatav ilma püksteta läpakat süles hoida. Kuid kui püksid on jalas siis on asi täiesti talutav. On palju kuumemaid läpakaid olemas.

Müratase on keskpärane. Kui läpakas käima panna siis algul ei käi vent üldse. Mingi 10 minutit on täiesti vaikus, siis hakkab ta aga vaikselt tööle. Selline väike kohin saadab siis koguaeg. Kuid samuti, täiesti talutav ja normaalne müra.

Klaviatuur ja hiir

Nagu ma juba ennem mainisin, on ka klaviatuur väga hästi ehitatud ning puudub igasugune paindumine. Väga hea on kirjutada ning nuppude liikumisamplituud on täpselt piisav. Kuigi klaviatuur võiks natukene vaiksem olla. Klõbinat on natuke rohkem kui oli MacBookil.

Nagu sülearvutitel kombeks on olemas ka igasugused helireguleerimise võimalused klaviatuurilt jne. Klaviatuurilt saab ka sisse ja välja lülitada ekraani heleduse andurit ning samuti muuta ekraani heledust.

Klaviatuuri ülaosas keskel on erinevad märgutuled. Wifi + bluetooth ning caps ja num lock tuled. Parema hinge peal on power tuli, aku ning kõvaketta tegevuse tuli. Hingel olevad tulukesed on nähtavad ka siis kui läpaka kaas on kinni.

Hiirt on mugav kasutada. Trackpad on piisava suurusega ning reageerib ilusti. Scrollimine on üks asi mida võiks parandada, võibolla on asi setingutes ja võibolla ma olen maci scrollimisega harjunud. PC peal vist ongi asi natuke kahtlane icon_razz.gif Lisaks tackpadile on Dellil veel pointing stick ja tema tarbeks veel 2 hiirenuppu. Isiklikult see pointing stick mulle väga ei meeldi, raske on teda õige kohapeale saada. Samas vist on harjumuse asi, mõnele meeldib rohkem jälle. Hiirenupud käivad kah mõnusalt, ei tee liialt lärmi ning ei pea väga kõvasti vajutama, käib lihtsalt mõnus nõks läbi, nagu klaviatuuri nuppudel, ning mingit kõvemat klikki pole.

Pordid, wireless ja aku

Portide valik on Dellil vägahea. Tunduvalt parem kui seda oli MacBookil. Vasakul külljel asub üks SD kaardi pesa (hetkel on täidetud 4GB mälukaardiga Vista ReadyBoosti jaoks) ning PC Card'i pesa, mille all on ID kaardi lugeja. Selle võib pidada minu lemmikuks, kasutan nüüd tunduvalt rohkem ID kaarti, kuna ei ole mingit juhtmega asja koguaeg küljes lopendamas, lihtsalt lükkad kaardi sisse ja kõik toimib. Vasakul küljel asuvad veel ka kõrvaklappide väljund ja mikrofoni sisend.

Paremal pool on protsessori jahutuse ava, power nupp ning wifi nupp. Täelepanu pööraksin just wifi nupule, sellest saab väljalülitada wifi, bluetoothi ja broadband kaardi, nii eraldi kui ka kõik korraga, vastavalt sellele kuidas endal on konfigureeritud. Väga mugav asi on ka Wifi Cather. Nimelt wifi nuppu enda poole tõmmates, avab see arvutis akna kus on läheduses olevad wifi AP'd.
Power nupu asukoht võib tunduda natuke ebapraktiline, kuna näiteks kotis kandes võib kogemata arvuti käima lülitada. Õnneks on Dell selle peale juba mõtlenud, ning programmeeris BIOS'i nii ümber, et laptop kinnise kaanega käima ei lähe.

Taga on LAN + modemi pesa, välise monitori või projektori ühendamiseks VGA port, 3 USB 2.0 pesa (üks on toitega, kuhu saab panna näiteks välise DVD/CD kirjutaja) ning Firewire ja laadija ots. All asub ka veel docking statoni jaoks port. Jah, puudu on tal DVD draiv, kuid siiani pole mul seda vaja läinud, ning ilmselt ei lähe kah. Ostsin juurde Delli DVD/CD kirjutaja, kui vaja lükkan lihtsalt külge.

Aku on sellel läpakal huvitavas kohas, nimelt ees. Üha rohkem paigutatakse väikeste läpakate akusid just ette, mitte taha. Kasutamises olulist vahet pole, võibolla pigem säästab akut kuna arvutite tagaosad kipuvad alati kuumemaks minema. Samuti hoiab ta paremini tasakaalu ja ei kuku sülest pikali. Kui tellida suurem 9 cell aku, siis ulatub väike osas sellest eestpoolt välja, mis moodustab nagu randmetoe. Tundub hea lahendus ning säilitab läpaka enamvähem normaalse välimuse suurema akuga. Minul on 6 cell ja 42Whr aku. Vastu on ta siiani üsna mõistlikult pidanud. Wifi + bluetooth sees ning netis surfates saab üle 3 tunni ikka kätte. 9 cell akuga peaks see aeg jäämamidagi 6-7h kanti. Mis mulle veel selle läpaka juures väga meeldib on kiired laadimisajad. Nullist laadides oli aku poole tunniga 50% täis. Kahjuks magasin maha selle hetke kui ta 100% täis sai, kuid üle 2 tunni see kindlasti ei olnud.

Lisaks wifile ja bluetoothile on võimalik tellida juurde HSDPA 3.5G kaart või CDMA kaart (kuna kasutab 800Mhz sagedust siis on see EE Kõuga kasutu kahjuks). 3.5G kaarti on mugav kasutada, kuna ta on sisseehitatud siis jällegi ei pea mingeid kaarte kaasas kandma ning laptopi kena välimus on samuti säilinud. Aku all on väike simkaardi pesa. Tegin EMT's eraldi andmesida kaardi ning sisestasin läpakasse. Nüüd on võimalik igalpool internetti nautida, kuhu iganes ka ei satu. Ideaalne ja lihtne näiteks ärimeestele, ei pea muretsema et kuskil oma maile lugeda ei saa, või et modem ununeb maha vms.

Operatsioonisüsteem

Op. süsteemina saab valida XP või Vista. Otsustasin Vista kasuks. Kindlasti jookseks XP selle peal erksamalt, kuid ma ei kurda ka Vista üle. Siiani pole veel tunnet tekkinud et kuskilt midagi pidurdama hakkaks.

Garantii

Nagu äriklassi läpakale kohane, on ka D430'l 3 aastane garantii. Juurde saab veel osta kuni 5 aastase garantii.

Kokkuvõte

D430 on kindlasti üks oma klassi parimaid. Palju on positiivseid külgi, samas on ka mõned puudused, kuid neid on olilselt vähem. See on üks tugevamaid läpakaid mis ma omanud ning näinud olen. Väga hea kvaliteet. Samuti on suur eelis kaal. 1,3kg on ikka päris kerge juba. Pole mingit probleem lihtsalt läpakas ühe käega kuskile kaasa võtta. Tänu sellele tassin läpakat palju rohkem ka kodus ringi, vahel võtan välja ja istun aias vms.
Lisaks on Dell väga hea liikuvale inimesele. Olemas on wifi, bluetooth ja 3.5G. Internet on kõikjal kättesaadav ilma koledate ja väljaulatuvate seadmeteta. Samuti on palju ühendamisvõimalusi, elementaarsed pordid on kõik olemas. Ning väga positiivne on ka ID kaardi lugeja.
Puudub küll DVD draiv, kuid minujaoks see puudus ei ole, kuna kasutasin teda nagunii väga harva. Aku eluiga on sellise väikse läpaka kohta vastav ning võib rahule jääda. Suurema akuga saab veel eluiga tunduvalt pikendada.


Kõlar on sellel Dellil konkreetselt jama. Sellega peab arvestama kui oled suur muusika või filmihuviline - kõrvaklapid peavad alati kaasas olema. Ning tegu pole ka just kõige jahedama arvutiga. Kuid arvestades suurust ja jõudlust arvan, et asi on tasakaalus. Ning positiivne on ka see, et kuum on ta vaid paremast nurgast, mitte üleni, ja seda kah vaid altpoolt.

D430 on ideaalne tudengitele, ärimeestele. Tal on olemas kõik eeldused täitmaks liikuva inimese vajadused. Kerge, võimekas, väike ning traadita internetiühenduse võimalus põhimõtteliselt kõikjal.

Plussid:
-suurus ja kaal
-integreeritud ID kaardi lugeja ja 3.5G kaart
-väga tugev ja hea kvaliteet
-hea aku kestvus ning lühikesed laadimisajad
-piisavalt ühendusporte
-cd draivi puudumine (mõne jaoks miinus)

Miinused:
-peale pikemat tööd läheb altpoolt paremalt nurgast protsessori kohalt kuumaks
-väga kehva kvaliteediga kõlar
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004



Online

sõnum 09.06.2008 12:30:23 vasta tsitaadiga

Sa ostsid siis seadme ilma Media Base'ta ? (seal on sees ka dvd-kirjutaja ja hunnikus lisaporte, kaasa arvatud DVI)

Garantii on kõigil Delli läpakatel 3 aastat ja kõigile saab lisaks osta kuni 5a kehtiva garantii icon_wink.gif

Kõlari koha pealt nõustun, lisaks oli see vist minuteada Mono ka veel
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.06.2008 12:40:32 vasta tsitaadiga

Endalgi alates tänasest lauapeal sama läpakas koos Media Base`ga.

Esimene asi kasti lahti tehes oli - niiii väike.

Aga kui masin sai käima lükatud siis polnud enam nii suurt häda midagi.

Kerge on asi tõepoolest.
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 09.06.2008 12:49:39 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:

Kõlari koha pealt nõustun, lisaks oli see vist minuteada Mono ka veel

Ma nüüd otseselt ei nori, aga oled sa näinud stereokõlarit? Pean silmas just sellist ühtainsat ühe elemendiga kõlarit nagu sellel läpakal, mis suudaks tekitada stereoheli. Füüsiliselt nagu võimatu, eks ole icon_wink.gif

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 09.06.2008 12:57:14 vasta tsitaadiga

react, hea ülevaade, aga jälgige palun, et esimese pildid ei ületaks 450pix, vastasel juhul venitatakse HV avaleht välja.

EDIT: lisasin 450pix pildi
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.06.2008 13:22:12 vasta tsitaadiga

ka toshibal on 1 kõlar. melomaanil tasuks igasugu helid maha keerata, filmi vaatamisel kõrvaklapid abiks.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER! https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. 25.05 ilmselt Tallinnas
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
react
Kreisi kasutaja
react

liitunud: 02.10.2003




sõnum 09.06.2008 13:56:44 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
react, hea ülevaade, aga jälgige palun, et esimese pildid ei ületaks 450pix, vastasel juhul venitatakse HV avaleht välja.

EDIT: lisasin 450pix pildi


Selge, jätan meelde

mikk36, mul oli ilma jah. Ma ostsin juurde selle advanced port replikaatori (pr01x), ja sinna külge käib mul siis see väline cd draiv. Tundus mugavam kuidaig, ja tobe oleks kui jätan lauapeale selle mediabase'i. See port replikaator nats väiksem asi.

Ja mis garantiisse puutub siis ma vihjasin pigem sellele, et erinevalt Dellist näiteks Apple läpakatel on kõikidel 1 aasta garantiid ainult. Teiste sellise hinnaklassi läpakate kohta ma täpsemalt eitea.
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 09.06.2008 14:11:27 vasta tsitaadiga

Väikese korrektuuri viisin veel sisse, Samsung HS122JC on 5400rpm, mitte 5200rpm icon_smile.gif
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004



Online

sõnum 09.06.2008 15:00:55 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
mikk36 kirjutas:

Kõlari koha pealt nõustun, lisaks oli see vist minuteada Mono ka veel

Ma nüüd otseselt ei nori, aga oled sa näinud stereokõlarit? Pean silmas just sellist ühtainsat ühe elemendiga kõlarit nagu sellel läpakal, mis suudaks tekitada stereoheli. Füüsiliselt nagu võimatu, eks ole icon_wink.gif
sa oskad ka norida....
heli on antud läpakal mono (ühe kõlariga), levinud on stereoheli (ehk siis kahe kõlariga)

ja applet ma ei arvestakski mingiks äriklassiks
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.06.2008 16:30:02 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Isiklikult see pointing stick mulle väga ei meeldi, raske on teda õige kohapeale saada.


Oma D620'l määrasin pointing sticki seadetest ainult skrollimiseks ehk hiire kursorit see mul ei puutu.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
react
Kreisi kasutaja
react

liitunud: 02.10.2003




sõnum 09.06.2008 17:02:52 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
tsitaat:
Isiklikult see pointing stick mulle väga ei meeldi, raske on teda õige kohapeale saada.


Oma D620'l määrasin pointing sticki seadetest ainult skrollimiseks ehk hiire kursorit see mul ei puutu.


Jah mul sõbral kah nii, aga endal ei leidnud seda seadet üles. Võibolla on asi Vistas või mingis uuemas softis.
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.06.2008 17:26:16 vasta tsitaadiga

Tundub olevat täiesti ideaalne sülearvuti, ainult et aku kestvusaja üle nuriseks natukene (6-cell puhul siis).
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fbrz
HV kasutaja

liitunud: 15.03.2004




sõnum 09.06.2008 18:19:47 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:

ja applet ma ei arvestakski mingiks äriklassiks

see väide on umbes sama nagu "ja delli ma ei arvestakski mingiks äriklassiks" ehk siis veidi liiga üldistav. ilmselt pidasid silmas, et apple macbook ei ole sinu arvamuse kohaselt äriklass (mis on ka üsna tõsi). kui apple macbook pro ka sulle äriklassi arvutina ei tundu, siis...
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
react
Kreisi kasutaja
react

liitunud: 02.10.2003




sõnum 09.06.2008 19:33:07 vasta tsitaadiga

heretic666 kirjutas:
Tundub olevat täiesti ideaalne sülearvuti, ainult et aku kestvusaja üle nuriseks natukene (6-cell puhul siis).


Võiks tõesti jah, samas selle arvuti pluss on see et 9cell aku ei näe kah eriti rõve välja. (vähemalt mulle meeldib rohkem kui ta ulatub eest välja, mitte tagant)



Lisaks sellele on võimalik veel SSD kõvaketas panna, mis peaks tootjate jutu järgi 20% aku kestvust pikendama
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.06.2008 21:30:50 vasta tsitaadiga

SSD jah hea lisavariant, aga 10 kilo lisaks selle nimel kukrut kergitada on ka tibake kukalt kratsima ajav.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bjaka
Kreisi kasutaja
bjaka

liitunud: 04.04.2007




sõnum 09.06.2008 22:02:19 vasta tsitaadiga

Kas garanii puhul tegu Next Business Day või Complete Care garantiiga? Või hoopis CAR või Parts Only?
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
react
Kreisi kasutaja
react

liitunud: 02.10.2003




sõnum 09.06.2008 22:29:05 vasta tsitaadiga

Minul on sellised asjad:

CompleteCare 3Y NBD Accidental Damage Cover from London General Insurance
CAR
Next Business Day
Dell Business Support / ProSupport

Kui keegi seletaks mis ned kõik tähendavad, siis oleks päris hea icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 10.06.2008 00:06:09 vasta tsitaadiga

Minu jaoks oleks miinus see, et usbid ainult taga asuvad.
Lisaks võiks olla Thinkpadidele omane Thinklight ka küljes, väga maitsev asi.
3,5g on küll hea lisa!

Kuidas on LCD refresh ratega? Kas on 60 või 50hz?

ps. Miks sul on kettatestid tehtud üks vistas ja teine xps? Kas on erinevate masinate taga tehtud?

_________________
Jogani pogani pooh
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
react
Kreisi kasutaja
react

liitunud: 02.10.2003




sõnum 10.06.2008 00:16:23 vasta tsitaadiga

R A T kirjutas:
Minu jaoks oleks miinus see, et usbid ainult taga asuvad.
Lisaks võiks olla Thinkpadidele omane Thinklight ka küljes, väga maitsev asi.
3,5g on küll hea lisa!

Kuidas on LCD refresh ratega? Kas on 60 või 50hz?

ps. Miks sul on kettatestid tehtud üks vistas ja teine xps? Kas on erinevate masinate taga tehtud?


Refreshi kohta jään hetkel vastuse võlgu, praegu väline monitor küljes, ja ma pole päris kindel kust ma seda vaadata saaks.

Kettatestidega on see, et Vistas on minu enda tehtud, XP oma oli jah teise masina peal ja kellegi teise poolt tehtud. Samas kui nüüd meenutada, siis tollel oli Core Solo prose kah, aga matiae palju see kõik mõjutab ketta lugemiskiirust.
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2008 00:34:11 vasta tsitaadiga

Screen refresh rate mutmise kohast saad ju näha, mis see max Hz on.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
react
Kreisi kasutaja
react

liitunud: 02.10.2003




sõnum 10.06.2008 00:48:10 vasta tsitaadiga

60 hertzi.
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bjaka
Kreisi kasutaja
bjaka

liitunud: 04.04.2007




sõnum 10.06.2008 07:54:40 vasta tsitaadiga

react kirjutas:
Minul on sellised asjad:

CompleteCare 3Y NBD Accidental Damage Cover from London General Insurance
CAR
Next Business Day
Dell Business Support / ProSupport

Kui keegi seletaks mis ned kõik tähendavad, siis oleks päris hea icon_biggrin.gif


Complete Care puhul võid näiteks läppari ära uputada ja ikkagi garantii kehtib.

CAR on kuni 5 päevane remont kuskil teeninduspunktis.

NBD on variant, kus tehnik tuleb järgmine päev vajaliku osaga koha peale.

Business support tähendab ka softituge.
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004



Online

sõnum 10.06.2008 10:42:51 vasta tsitaadiga

fbrz kirjutas:
mikk36 kirjutas:

ja applet ma ei arvestakski mingiks äriklassiks

see väide on umbes sama nagu "ja delli ma ei arvestakski mingiks äriklassiks" ehk siis veidi liiga üldistav. ilmselt pidasid silmas, et apple macbook ei ole sinu arvamuse kohaselt äriklass (mis on ka üsna tõsi). kui apple macbook pro ka sulle äriklassi arvutina ei tundu, siis...
http://www.apple.com.ee/macbookpro/specs.php kirjutas:
Osaline garantii ja teenindus Teie MacBook Pro'ga on üheaastane osaline garantii.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kasepats
HV vaatleja
Kasepats

liitunud: 28.11.2007




sõnum 10.06.2008 13:35:44 vasta tsitaadiga

Endal ligi aasta olnud see läpakas. Nuriseks vaid kahe asja üle: aku võiks kauem pidada ja laadija võiks väiksem olla. Kena väike läpakas aga laadija ise on Dellile omaselt ikka väga suur. Näiteks Lenovo suudab teha ka üsna väikseid laadijaid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2008 14:05:32 vasta tsitaadiga

Oleneb, mind laadija suurus küll ei häiriks, kuigi jah aku kestvusega olen nõus.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Dell Latitude D430 mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.