Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Elisa avas täna mobiilse muusikapoe märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.08.2008 11:34:15 Elisa avas täna mobiilse muusikapoe vasta tsitaadiga

link :: Elisa


PRESSITEADE 27. august 2008 - Elisa avas täna, 27. augustil mobiilse muusikapoe, kust saab ööpäevaringselt osta ja mobiiltelefoni laadida eesti popartistide täispikkasid hittlugusid. Muusikapoest leiab nii HU? „Depressiivsed Eesti väikelinnad“ kui ka Uno Loobi „Mis värvi on armastus“ või hoopis Mari-Leenu viimase albumi „1987“. Muusikapoe lingi leiab klient Elisa WAP-portaali wap.elisa.ee avalehelt. Klientidele on kättesaadaval ligi 15 000 omamaist lugu, mida esitavad rohkem kui 1600 erinevat artisti. Esindatud on enamus Eesti plaadifirmasid. Praegu on mobiiltelefoni abil võimalik alla tõmmata kodumaiseid lugusid, välismaised hitid jõuavad muusikapoodi esialgsete plaanide järgi novembriks.

Elisa juhatuse liikme Andrus Hiiepuu sõnul ei ole mobiiltelefon mõeldud täna enam vaid helistamiseks. „Enamus uusi telefone toetab MP3 formaati ja paljud noored kasutavad mobiiltelefoni ka muusika kuulamiseks,“ ütles Hiiepuu. Elisa muusikapood on avatud ööpäevaringselt, seega saab klient oma lemmiklugu ostma minna täpselt siis, kui tal selline soov tekib.

Muusikaloo allalaadimine võib kesta olenevalt loo pikkusest, kasutatavast telefonimudelist ja andmeside kiirusest kuni kümme minutit. Kõige mugavam on muusikat laadida 3G levialas, sest siis kulub loo laadimiseks vaid kümmekond sekundit. Ühe minuti pikkuse faili allalaadimiseks kulub orienteeruvalt 1MB andmemahtu. Ühe muusikaloo faili suuruseks on keskmiselt 2,5MB kuni 3MB.

Ühe loo hind jääb vahemikku 12-25 krooni, albumi ostmine maksab kuni 250 krooni. Hinnale lisandub andmeside tasu, kui ei kasutata M-interneti päevapiletit või M-interneti kuutasuga paketti. Päevapilet, mis annab võimaluse 12 tunni jooksul piiramatult mobiilset internetti kasutada maksab Elisa kliendile 15 krooni. Aktiivsematel mobiilse interneti kasutajatel on võimalik valida endale sobiva kuutasuga pakett, mille hind oleneb valitud ühenduse kiirusest ja paketis sisalduvast andmemahust.

Elisa (www.elisa.ee) on Eesti soodsaim kvaliteetoperaator, mis pakub kõne- ja internetilahendusi nii mobiilside- kui ka püsivõrgu kaudu. Elisa mobiilsidevõrgu levialas elab 99% Eesti elanikkonnast. Elisa ja globaalne mobiilsideoperaator Vodafone on sõlminud laiaulatusliku koostöölepingu, mille kohaselt Elisa ja Vodafone pakuvad ühisteenuseid 40 erinevas riigis. Elisa pakub püsivõrgu- ja internetilahendusi Talllinnas, Tartus, Pärnus ja Narvas. Ettevõtte 2007. aasta käive oli 1,88 miljardit krooni ning tegevuskasum 591 miljonit krooni.
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 27.08.2008 11:36:03 vasta tsitaadiga

Mis kasu on sellest M-internetist kui asi asub WAP portaalis. WAP maht ei lähe interneti paketi alla ja sellepärast ma seda pole ka kunagi Elisal kasutanud thumbs_down.gif
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
meybo
Kreisi kasutaja
meybo

liitunud: 17.08.2002




sõnum 27.08.2008 12:02:24 vasta tsitaadiga

Ülimalt mõttetu hind, ütleks. Isegi poest CD kujul saab seda eesti saasta oluliselt odavamalt. thumbs_down.gif
_________________
www.meybo.ee
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
roostevaba
HV veteran
roostevaba

liitunud: 13.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.08.2008 12:11:51 vasta tsitaadiga

jama tõesti. ainult wap-st icon_lol.gif see küll ei kõlba kuhugile.
_________________
White Powwa!
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TheDJ
HV veteran

liitunud: 02.02.2003




sõnum 27.08.2008 12:24:22 vasta tsitaadiga

HU album maksab poes 199 thumbs_up.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.08.2008 13:43:43 vasta tsitaadiga

siis ülima muusikatelefoni ehk iPhone 3G'ga võib sellest ainult unistada icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 27.08.2008 14:20:58 vasta tsitaadiga

2,5mb-se loo juures ei saa kvaliteedist juttugi olla. Mõttetu pood (2001 aastal oleks ehk see "tase" olnud).
_________________
Jogani pogani pooh
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 27.08.2008 14:23:04 vasta tsitaadiga

R A T, saad sa mobiili kõrvaklappidest või kõlarist kuulates aru 2.5 või 5 megabaidise loo vahest?
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Xloaded
külaline






sõnum 27.08.2008 14:46:55 vasta tsitaadiga

carlking kirjutas:
R A T, saad sa mobiili kõrvaklappidest või kõlarist kuulates aru 2.5 või 5 megabaidise loo vahest?

Kui sul on sony E või nokia muusika tel või mõni E seeria nokia millele oled netist muusika softi ka peale sikkutanud ja kasutad korralikke klappe siis vahe on kohe täpselt 2.5 kordselt tunda. Kui sa aga hätta jäed siis pese kõrvad ära ja tunned kuidas said mono pealt sterjole icon_wink.gif
tagasi üles
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 27.08.2008 14:50:50 vasta tsitaadiga

Xloaded kirjutas:
carlking kirjutas:
R A T, saad sa mobiili kõrvaklappidest või kõlarist kuulates aru 2.5 või 5 megabaidise loo vahest?

Kui sul on sony E või nokia muusika tel või mõni E seeria nokia millele oled netist muusika softi ka peale sikkutanud ja kasutad korralikke klappe siis vahe on kohe täpselt 2.5 kordselt tunda. Kui sa aga hätta jäed siis pese kõrvad ära ja tunned kuidas said mono pealt sterjole icon_wink.gif


ei tea, ma ei kuula sterjomuusikat.


STEREO-STEREOLE jne... icon_evil.gif


Nokia E mudel on küll, aga sellele peab mingi lisavidina soetama, et tavalisi klappe kasutada ja pole eriline huviline ka.

_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 27.08.2008 15:13:21 vasta tsitaadiga

carlking, ma ei peagi silmas mõttetuid handsfreesid, mis nokia telefonidega kaasas käib.
Pigem ikka vaakumklappidega SE W seeria telefon...
SE premium klapid on ikka nii kobedad, et 96 või 128kbps lugusid küll ei taha kuulata, pigem 192 kanti jääv VBR, või samaväärne...

_________________
Jogani pogani pooh
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 27.08.2008 16:06:06 vasta tsitaadiga

carlking kirjutas:
Mis kasu on sellest M-internetist kui asi asub WAP portaalis. WAP maht ei lähe interneti paketi alla ja sellepärast ma seda pole ka kunagi Elisal kasutanud thumbs_down.gif

Kui sul omal kogemusi pole siis ära väida, et WAP portaali kasutamine maksustatakse muust andmesidest eraldi - väest alates on mul odavaim M-Interneti pakett ja kogu andmeside (GPRS, EDGE, 3G ja ka WAP) on kenasti ja ilusti ühe ja sama kuutasu all.
Samuti on see nn. WAP-portaal üle muude (mahu-, mitte ajapõhiste) ühenduste kättesaadaval icon_wink.gif

Afaik kasutavad nad veel vaid seda WAP portaali nime, otseselt ei viita see vaid üle WAPi ligipääsule....
Seega oli pressikas pigem pisikeselt eksitav.

Mis puutub muusikapoodi kui sellisesse - ei näe eriti pointi, et mingid isehakanud DJ-d oma jõledat muusikamaitset kusagil bussis demostreeriksid (ilgelt vahva on bussiga tööle sõita, kui mingi vene disku kõrval kisab) ning veel vähem näen mõtet asjale kaasaaitamises, propageerimises.
Ok, ise küll kasutan aeg-ajalt telefoni MP3-e asemel (kuna telefoni on lihtsam näiteks autos laadida, kui MP3-e), kuid siiski enamike telefonide muusika "kvaliteet" ei kannata isegi vähimat kriitikat.
Odavam oleks minna mõnda plaadipoodi (saab ka vast online poodidega hakkama), osta plaat, asi MP3 või mõnda muusse sobivasse formaati rippida ja siis kuulata kuis jaksad... (kvaliteet oleks parem).
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 27.08.2008 16:08:25 vasta tsitaadiga

ref, minul on ka M-interneti pakett ja WAP on alati eraldi reana arvel mahupõhiselt arvestatud. ja sellel WAP portaalile ma muidu ligi ei saa kui ei kasuta wap pöörduspunkti.
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 27.08.2008 16:16:06 vasta tsitaadiga

carlking kirjutas:
ref, minul on ka M-interneti pakett ja WAP on alati eraldi reana arvel mahupõhiselt arvestatud. ja sellel WAP portaalile ma muidu ligi ei saa kui ei kasuta wap pöörduspunkti.

Mis pakett ? Tundub, et peaksid kas oma kliendihalduriga (kui sul personaalne haldur) või üldise klienditeenindusega suhtlema....
Sul on arvel määratud mahupõhisele ühendusele veel eraldi hind ?!?!
WAP ja üldse kogu andmeside ühendus on küll arvel eraldi real näidatud (mahuna, et palju viimane kuu tarbisin), kuid hind selle järel on 0.- Eraldi on M-Interneti teenus arvel välja toodud oma fikseeritud kuumaksuna.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pealuu
HV veteran
pealuu

liitunud: 07.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.08.2008 16:17:19 Re: Elisa avas täna mobiilse muusikapoe vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
PRESSITEADE - Elisa avas täna, 27. augustil mobiilse muusikapoe


sellise pressiteate peale kangastus mul silme ette kohe miski kauplusbuss, millest ei saa kuskil kaugemas maakohas mitte leiba-saia osta nagu tavaliselt vaid muusikat.
Kommentaarid: 206 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 166
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 27.08.2008 16:18:22 vasta tsitaadiga

ref, M 179 pakett vms
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 27.08.2008 16:36:03 vasta tsitaadiga

carlking kirjutas:
ref, M 179 pakett vms

Kui sa seadistad pöörduspunktiks WAP siis esitatakse sulle arvel mahupõhise interneti rida ning eraldi maksumus ? St. kas sain õigesti aru ?
Ma uurisin oma seadistusi (M-Internet 99) ning mul on pööruspunkt kas internet, wap või mms (viimane ei puutu andmesidesse vast eriti), kasutanud neid kõiki - seega vähemalt mul ei ole WAP küll eraldi reana arvel. Äkki saad oma viimast arvet uurida ? Vbla sul näidatakse siiski mahtu, kuid hind 0 ? Kui nii pole peaksid tõesti uurima, miks sul teistest erinev (vbla mingi teema antud paketiga?)....

Ok, uurisin Elisast - WAP portaal ei ole tõesti juba mõnda aega seotud WAP ühendusega (ehk siis ajapõhise netikasutamisega), kõik Elisa kliendid, kes mobiili vahendusel netti pääsevad peaks saama ligi aadressile wap.elisa.ee (sh. ka Zen kõnekaardi kasutajad, kui GPRS on aktiveeritud).
Ja carlkingile - minu haldur vähemalt väitis, et kõigi M-Interneti pakettidega on kogu mahupõhine netiliiklus paketipõhine (st. kas siis piiramatu liiklus või ettenähtud megabaidid paketisisest liiklust ja muu siis üldkehtiva hinnakirja alusel - paketi sisse arvestatakse kogu netiliiklus, ning kui pöörduspunktiks on wap siis on liiklus siiski mahupõhine, kui andmekandjaks vms on määratud gprs, st. kui sa konkreetselt WAP teenust kasutad ja netiühendus luuakse mingil numbril helistades on tegemist ajapõhise ühendusega ja arvel on rida: ajapõhine internetiühendus, kus on siis maksustatud vastavalt netis passitud ajale).
(sai vist veidi segane lause, aga ehk on arusaadav siiski)
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ehhr
HV vaatleja

liitunud: 12.03.2008




sõnum 27.08.2008 17:21:19 vasta tsitaadiga

carlking kirjutas:
Mis kasu on sellest M-internetist kui asi asub WAP portaalis. WAP maht ei lähe interneti paketi alla ja sellepärast ma seda pole ka kunagi Elisal kasutanud thumbs_down.gif

Ma pole küll spets webi alal,kuid mulle tundub see wap lehena olevat selle pärast,et tavalise mobiili baruseris vähe lihtsam orienteeruda oleks mitte selleks,et inimesed lugusid läbi wapi tõmbaks - see mis pöörtuspunkti keegi valib on juba oma asi ning sellega kas leht on wap.miski.ee või www.miski.ee ja ei ole ju kuidagi pöörtuspunktiga seotud!
lu1de kirjutas:
siis ülima muusikatelefoni ehk iPhone 3G'ga võib sellest ainult unistada icon_biggrin.gif

ülima muusikatelefoni - las ma naeran veidi! icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 27.08.2008 17:50:15 vasta tsitaadiga

njah, ei saa praegu testida, mitte ühegi andmeside ühenduse loomine ei õnnestu icon_neutral.gif


ja muidu on ikka nii, kui kasutad wap pöörduspunkti, siis sa ei saa www lehtedele ja kui kasutad internet pöörduspunkti, siis ei saa wap lehtedele... vähemalt juuli alguses oli see nii, kui tahtsin mobiilset parkimist uurida sealt portaalist (pärast saatsin ikka sms'iga) lihtsalt internet pöörduspunktiga ta ei läinud wap portaali ja wap pöörduspunktiga andis telefon veateate, et sisu tüüpi ei toetata (telefoniks E65 ja ei tohiks olla mingit hüper uus sisu seal saidil mida mu telefon ei toeta... järelikult ei toeta siis ükski symbianiga telefon... vb ongi vanadele "tavalistele" telefonidele see wap portaal suunatud, ei tea, ei tea.


aitab OT'st

teemasse niipalju, et mobiili ma nüüd küll muusikat ostma ei hakka... kuulan parem autoraadiot

_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 27.08.2008 17:53:51 vasta tsitaadiga

ref: No ma küll ei tea, mis imepakett Sul kasutusel on 8) Mul on kasutusel Elisa M-99 interneti-pakett. Selle kaudu jookseb mul telefonis nii WAP kui internet. Ja vahetuse tegemiseks pean Pöördpunkti ära muutma kas WAP või internet. Samuti käib see telefon mul arvuti taga "internetimodemina".
Ilma Pöördpunkti muutmiseta ei saa ma telefonis kasutada vastavalt siis kas WAP-i või internetti.

Ja arvel on:
eraldi real välja toodud WAP-kasutusmaht + eraldi rea peal välja toodud interneti kasutusmaht = 99 krooni kuus.
Ei mingeid erinevaid arvepidamisi WAP-i või interneti korral.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 27.08.2008 18:09:54 vasta tsitaadiga

tahanteada, täpselt sama pakett - pole vahet kumba profiili valin (ühel on pöörduspunkt wap, teisel internet) ja telefonist (SE K550i) toimivad kõik lehed (brauseriks Opera Mini). Lauakaga ühendamisel on jah default profiiliks see, millel pöörduspunkt internet (hetkel pole masinat siin millega katsetada erinevusi ning teps mitte ei meenu, kas on wap pöördusega ka asi toiminud... lihtsalt ei kasuta arvuti taga seda asja eriti tihti).

Üldiselt jääb selgusetuks, et mida sa mõtled WAP ja Interneti toimimise all ? WAP ehk siis wap lehed telefoni brauseris ? WAP nagu telefoni kaudu võrgukülastused ? Internet nagu arvutiga läbi telefoni netti saamine ? WAP nagu wap.elisa.ee portaal ? Segane mulle, palun selgita....
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 27.08.2008 18:12:41 vasta tsitaadiga

interneti all mõtlen www lehtedel käimist telefoni brauseriga ja wap all mõtlen wap lehtedel käimist telefoni brauseriga. wap profiiliga ei saa ma www lehtedele ja internet profiiliga ei saa ma wap lehtedele
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 27.08.2008 18:19:10 vasta tsitaadiga

muide, opera mini puhul tehakse kõik päringud opera serverisse, mis omakorda siis teeb päringu soovitud lehele
opera server toimib proxyna, mis renderdab lehe opera mini jaoks valmis (seetõttu opera miniga näevadki kõik (x)html lehed nii korralikud välja)
samas on see miinus kuna javascripti enamasti ei saa kasutada
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jancool
HV kasutaja
jancool

liitunud: 09.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.08.2008 19:57:28 vasta tsitaadiga

Kõige mõttetum pood ever made! Riskin aeg maha saamisega, aga ütlen välja, et 100 korda enne kasutan piraatluse teel saadud kama. Ja isegi oma lapsele soovitaks sama. Pigem ma piiraks taskuraha, kui ta sellise tobedusele peale väljaminekuid sooritaks. icon_evil.gif
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.08.2008 21:45:10 vasta tsitaadiga

Mina igatahes ostan endale veel... nn. "sotsialistliku igandina" CD`si & Vinyyle icon_lol.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Elisa avas täna mobiilse muusikapoe mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.