Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, CISPA, DMCA, GDPR... »  "Kui Eesti kirjutab ACTA'le alla, siis ma astun REst välja. Miks?" (lisatud küsitlus ACTA kohta) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas sina pooldad ACTA-t?
Kindlasti mitte!
84%
 84%  [ 533 ]
Pigem ei
10%
 10%  [ 65 ]
Mõningate mööndustega jah
2%
 2%  [ 15 ]
Kindlasti jah!
2%
 2%  [ 15 ]
hääli kokku : 628

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.02.2012 00:48:18 "Kui Eesti kirjutab ACTA'le alla, siis ma astun REst välja. Miks?" (lisatud küsitlus ACTA kohta) vasta tsitaadiga


Reformierakonna liige Janar Siniväli kirjutab Reformierakonna Facebook lehel, et lubab Reformierakonnast välja astuda, kui ACTA heaks kiidetakse.

tsitaat:
Janar Siniväli: Kui Eesti kirjutab ACTA'le alla, siis ma astun REst välja. Miks?

Alustuseks, olles ise loominguline inimene, tean ma küll, et mingi teose loomine ei ole päris kotisügamine. Samamoodi tean seda, et kunstniku jaoks ei ole raha selline nähtus, millega ta eriti palju tegeleda jõuaks/tahaks, seetõttu peabki kunstnikul olema raha piisavalt palju, et selle peale iga päev mõtlema ei peaks. Maname siiski kohe silme ette nälgiva luuletaja kuju, kellel piisavalt finantsi ei ole ning seetõttu ennastiohverdavalt meie rahvuslikku identiteeti loob ja tulevaste põlvede jaoks keelt säilitab.

Aga mis kõigepealt oluline - taolised seaduseelnõud nagu ACTA ei olegi sündinud nn kvaliteetloomingu hüvanguks - selle nälgiva luuletaja heaks, keda riik peaks eriliselt toetama ja kaitsma. Teatrietendusi vaevalt keegi udusest youtube aknast vaatab ning sümfooniaid regulaarselt 128kiloste mp3dena naudib. Taolised seaduseelnõud on just sellise primitiivse laiatarbe-meelelahutustöösturite lobi, kes rõõmuga on kasutanud arvutiajastu hüvesid oma sissetuleku suurendamiseks, ent hädaldavad, kui nende loodud jama eest sama suures ulatuses raha ei soovita maksta.

Ma ei väida, et piraatlus on õiglane. Aga ma väidan, et ajal, mil riikidel ei ole piisavalt võimalusi igasugu teiste kuritegevusliikidega piisavalt efektiivselt võidelda ja kui niiöelda aafrikas lapsed nälgivad, ei ole see tänane piraatlus isegi väga kaugelt mitte nii suur probleem, et sellega ACTAs sätestatud ulatuses võitlema peaks. Ma väidan, et see on küsimus, mida peab küll hoidma kontrolli all (mida ta praeguses seadusruumis ka on), aga selle täielik vältimine oleks tarbetu luksus ja selle vältimiseks igaks juhuks repressioone luua - idiootsus.

Mind ei ajendanud kirjutama klassiviha ja kadedus, et hollivuudi näitlejad on miljunäärid. Aga ma väidan, et see, kui mõni teenib aastase töö pealt mitte 30 miljonit euri, vaid 29.7 miljonit euri, ei ole nii suur probleem, et sellepärast tavainimestele nõndai suurt jama korraldada.Täna lihtsalt täissöönud produtsendid loodavad oma ahnuses luua endale rahapuu, mis 70 aastat hooldevabalt icon_exclaim.gif füüri sisse toob. Sealjuures ilma mingi vastutuseta. Kas on keegi kuulnud pretsedendist, kuidas kinokülastaja on piletiraha tagasi saanud, sest komöödia ei ajanud naerma. Või nõudnud filmist leitud goofide parandamist garantiiajal? Kui filmiprodutsendid tahavad, et nende toodang oleks võrdsustatud tavalise kaubaga ja piraati koheldaks vargana, siis minu siiras ettepanek - hakaku ka vastutama oma toodangu eest samas ulatuses nagu kingakaupmees või kalamüüja.

Siit edasi - ACTA kaudu saab toota ajendeid, mille abil summutada igasuguseid rahva seat tulevaid algatusi ning sundida inimesed tarbima ainult peavoolumeediat. Mida kontrollivad needsamad töösturid, kes meid igapäevaselt kõiksugu materiaalset ja ideoloogilist saasta proovivad suunata tarbima.

Väga lihtne saab edaspidi olema alternatiivseid analüüse ja seisukohti väljendatavate veebilehtede sisse sihilikult "piraatlust" toppida ja need siis korraks sulgeda.

Ma kõlan nagu vandenõuteoreetik, aga pärast seda, kui minu jaoks seni mõistuse häält väljendanud erakond lakub andunult rasvunud suurtöösturite ahnet peed, ei tundu miski enam ühiskonnas võimatu.

Ansip tõi näitena hüsteeria kohta gripivaktsiini, justkui oleks siin olnud rahvas süüdi. Aga tegelikult oli asi hoopis selles, et alguses ei saanud meie õigeaegselt neid vaktsiine kätte ning alles siis, kui haigus taanduma hakkas, leiti lollid eestlased, kes viimase laari kasutuks muutunud soga ära ostsid.
Säästupirnide vastu ei võtnud ka keegi sõna, kuigi nende näol on tegemist debiilsusega, mis silmi rikub. Ja mis inimese jaoks kuidagi ära ei tasu.

Arvate, et keegi kusagil Eestist selliste sammude tõttu lugu peab?
Ei, nad vaatlevad meid mujal maailmas kui alandlikku kutsikat, kes alati kõigega nõus on ja saba küljest ära raputab, kui korra pai saab.


Allikas: https://www.facebook.com/reformierakond/posts/176823312433287

_________________
HV valuutakalkulaator


viimati muutis Tanel 09.02.2012 11:52:56, muudetud 2 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tiim
HV veteran
Tiim

liitunud: 11.10.2006




sõnum 09.02.2012 00:51:27 vasta tsitaadiga

huvitav, mida herr Unzip selle kohta ütleks
_________________
mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.02.2012 00:51:43 vasta tsitaadiga

Neile, kellel pole Facebooki kontot, on screenshotid Reformierakonna Facebook lehelt.

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
HV valuutakalkulaator


viimati muutis Tanel 09.02.2012 01:09:17, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Firefly
HV Guru
Firefly

liitunud: 26.02.2004




sõnum 09.02.2012 01:03:15 vasta tsitaadiga

Siit pritsib puhast kulda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.02.2012 01:15:05 vasta tsitaadiga

Vihjed saadetud peamistele meediaväljaannetele.

Ehk paneb see teema Reformierakonna ümber mõtlema.

_________________
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dinkz
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2008




sõnum 09.02.2012 01:19:35 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Ehk paneb see teema Reformierakonna ümber mõtlema.


Kaheldav, kui juba selline ülbitsemine ja solvamine käib, siis vaevalt nad enam oma meelt muutma hakkavad. icon_neutral.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.02.2012 01:21:10 vasta tsitaadiga

Seda enam peaksime kõik tegutsema selle nimel, et seda jama edasi ei menetletaks.
Allkiri on ju veel andmata!

_________________
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.02.2012 01:24:29 vasta tsitaadiga

Minu arust on parim see, mis on Eesti Kultuurilehes "Sirp" artikli "Kas Interneti lõpp ja ACTA algus?" lõpus väljatoodud:

tsitaat:
Seega, mida peaks Eesti tegema? Eks ole ju olnud nii, et Eesti on peaaegu igas eluvaldkonnas püüdnud tõestada, et tegu on Internetiriigiga. Meie sõnum on olnud ka siseriiklikult, alates hetkest, kui Lennart Meri ja Toomas Hendrik Ilves 1990ndate keskel Interneti siinse platsi keskpõrandale tõid, et see on Eestile kui väikesele ja vaesele riigile hea. Nõnda saame me kiire, lihtsa ja odava juurdepääsu maailmas laiali ja lahkelt jagatud teabele. Selle äratabamine on olnud ka meie edu alus. Nüüd on aeg seda mitte ära unustada. Praegu on harukordne võimalus saata välja sõnum, et Eesti on tõesti Interneti-riik, et saame Internetist ja infoühiskonnast aru, et hindame ja armastame positiivseid muutusi, mis Internet meie ellu on toonud, ja et me ei pööra talle selga. Muidugi armastame me ka väga oma suurt lombitagust julgeoleku tagajat, kuid antud küsimuses on meil oma seisukoht ja me seisame sirgelt.


thumbs_up.gif thumbs_up.gif

_________________
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.02.2012 01:28:03 vasta tsitaadiga

Arvan samuti, et ümber nad mõtlema ei hakka. Pigem hakkab sealt korralikku häma tulema ning võibolla moka ostsast üritatakse peaministri sõnavõttu veidi siluda.
Väga meeldib mulle Janar Siniväli kommentaar/arvamus/sõnavõtt. Ladusalt ja kõigile arusaadavalt öeldakse välja, kuidas tegelikult asjad on. Just Eesti autorid ise (ma ei mõtle siin mingeid kuradi autorikaitseühinguid ja asju) võiks rohkem oma arvamusest ACTA teemal laiemale publikule teada anda. Praegu seda väga minu meelest tehtud ei ole.


viimati muutis HPN 09.02.2012 01:29:33, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.02.2012 01:29:25 vasta tsitaadiga

Nojah, ei ole küll eriline protestihäälte toetaja olnud, aga peale IRLi ja Reformi suhtumise nägemist hakkab mulle üha rohkem tunduma, et hoolimata Eesti senise suuna heaks kiitmist tuleb järgmise valitsuse legitiimsust sedeli rikkumise teel kahandada, kui just ootamatult mõnda minu jaoks vastuvõetavat alternatiivi ei teki.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.02.2012 01:35:27 vasta tsitaadiga

c20xe kirjutas:
Tanel kirjutas:
Ehk paneb see teema Reformierakonna ümber mõtlema.


Kaheldav, kui juba selline ülbitsemine ja solvamine käib, siis vaevalt nad enam oma meelt muutma hakkavad. icon_neutral.gif
Seda sama saab öelda ka teise poole kohta, kui ikka nii nahaalselt ja avalikult solvatakse oma enda rahvast - siis ei tohigi alla anda.
Herr Randpere hakkab oma demagoogias juba varsti Savisaarele järgi jõudma thumbs_up.gif

_________________
---
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 09.02.2012 01:36:50 vasta tsitaadiga

Huvitav, kus on keskerakond oma jutuga - "kindel ei ACTA-le" ainult lollid hääletasid RE poolt ja paras teile nüüd, valige meid, meie teeme nii nagu teie tahate icon_biggrin.gif
Aga egas jah, ma ise ka RE liige ning kui juba peaminister sellist lapse jutu suust välja ajab ning isegi ei taha ACTA osas sisulisse debatti laskuda, siis jah, seekord ei astu vast veel välja, aga kaugel see aeg sellise suuna puhul tõesti pole.

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.02.2012 01:36:57 vasta tsitaadiga

Ma just mõtlesingi, et kes see ACTA osas Ansipile nõu on andnud...


_________________
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tiim
HV veteran
Tiim

liitunud: 11.10.2006




sõnum 09.02.2012 01:38:50 vasta tsitaadiga

ja selised tahavad otsustajad olla, või otsustajate mõjutajad icon_neutral.gif
_________________
mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 09.02.2012 01:40:16 vasta tsitaadiga

haha, mida silmakirjalikust
http://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=10150545872548719&id=656188718

Valdo Randpere
‎26.jaanuaril osalesin Vikerraadio Reporteritunnis ACTA teemadel. Kes viitsib, võib seda saadet ERR-i arhiivist kuulata. ACTA käsitleb piraatkaupade tootmise ja müügi piiramist. Üks väga väike osa ACTA-st reguleerib interneti kaudu piraaditsemist. ACTA eesmärk ei ole mingist otsast inimeste sõnavabaduse piiramine. Päev peale raadiosaadet sain maili Eesti Autorite Ühingu büroo tegevjuhi Kalev Rattuse käest. Kleebin selle maili ja oma vastuse sellele siia. Ehk aitab see midagi selgitada.

Kalev Rattus kalev.rattus@eau.org via riigikogu.ee
Jan 27 (12 days ago)

to valdo.randpere

Tere Valdo
Oma kolleegide soovitusel järelkuulasin eilset Vikerraadio Reporteritundi ja Sinu ja Linnari esinemist. Olin siiralt üllatunud Sinu selgetest seisukohtadest autoriõiguste ja autorite osas. Kui ausalt öelda, siis Sina oled vist Lennart Meri kõrval ainuke kõrgema taseme poliitik, kes on julgenud sel teemal n.ö. ebapopulaarse seisukohaga avalikult välja tulla. Tavaliselt on poliitikud esinenud positsioonilt, et autorid söögu rohtu.

Suur tänu Sulle.
Siira lugupidamisega

Valdo Randpere
Jan 27 (12 days ago)

to Kalev
Pole tänu väärt. Nüüd vihkavad mind see-eest minu vanad IT sõbrad. Nad ei saa aru, et vargus ja sõnavabadus ei ole sünonüümid.

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.02.2012 01:40:28 vasta tsitaadiga

Kurvaks teeb see, et ma olin isegi kunagi Reformi valija...
Hindasin kõrgelt Valve Kirsipuud ja teisi soliidseid tegijaid.

_________________
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 09.02.2012 01:42:17 vasta tsitaadiga

Huvitav loogika Randperel - kustutada ära postitus, millele vastamiseks ta ei pea ennast asjatundjaks. Selle asemel, et samas kirjutada postitusele avalikult vastusena seesama vabandus...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.02.2012 01:45:40 vasta tsitaadiga

Ja 5-6 päevaga on end ACTA teemaga üdini kurssi viinud ja esineb Kuku raadios ACTA tulise kaitsjana.
How hard can it be? thumbs_up.gif

_________________
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.02.2012 01:47:52 vasta tsitaadiga

No 26ndal oli ta ju tv-s ACTA vastasena ja targutas nagu vanakooli "spetsialist". Eks sellised need meie lugupeetud poliitikud ongi, valeta, häma - aja hülgeiba suust välja ja oled tehtud mees.
ot:
Ja kõige nõmedam on selle asja juures, et kui haritud noored tahaks poliitikas kaasa lüüa, siis selleks on suhtkoht vaid kaks võimalust.
Kas lakkuda hoolega nende vanade eks kommunistidest peerude p**d. Või siis lasta hoolega füüri.

_________________
---
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laurikre
HV Guru
Laurikre

liitunud: 20.09.2003




sõnum 09.02.2012 01:50:16 vasta tsitaadiga

Kellel aega võib alati lisada oma arvamuse:
http://www.facebook.com/reformierakond
Lauri Kreutzwald

_________________
Need: Windows, .Net, Sharepoint, Exchange, Dynamics, Visual Studio, XNA, Expression, Silverlight, SQL and many other skills? Talk to me icon_smile.gif
Rohkem IT uudiseid iga päev BattleIT lehelt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
revo1
HV kasutaja
revo1

liitunud: 22.06.2009




sõnum 09.02.2012 01:52:44 vasta tsitaadiga

Ma ei tea, kas on vaja sellist tsirkust igapäev korraldada. Nagu väiksed lapsed.ala Saan sada like sõidan järgmine päev bussiga jänest. Kas tõesti on vaja sellist kuradi tsirkust teha?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vedru>
HV kasutaja
vedru>

liitunud: 24.02.2006




sõnum 09.02.2012 01:53:50 vasta tsitaadiga

Tanel, kas ACTA puhul oleks ka selline tsiteerimine keelatud nagu sa eespool tegid?
Sirp ja selle artikkel. Kas see kui sa ausalt viitad, päästab midagi? Palju kasutatud näites: filmin pidu ja taustal käib mõni laul, olen ma juba eksinud ACTA vastu, eks?
Aga kui ma viitan, mis laul taustal mängib nt. Katy Perry - Firework, on see siis ok või ei ole?
Sorry, et kõigest veel hästi aru ei saa. icon_biggrin.gif

_________________
Club M-Spot
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.02.2012 02:17:29 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Ma just mõtlesingi, et kes see ACTA osas Ansipile nõu on andnud...



Peaks olema häbi sellise seisukoha osas. Hr Randpere oli ise veel IBM Eesti OÜ tegevjuht üsna pikka aega, seega kogu asja olemust peaks vägagi hästi mõistma, mitte keerutama ja hämama.

_________________
Rakvere parasiit
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tiim
HV veteran
Tiim

liitunud: 11.10.2006




sõnum 09.02.2012 02:19:04 vasta tsitaadiga

praegu etv-s riigikogu infotunni kordus, kes pole veel juutuubi klippi vaadanud
_________________
mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hentz
HV Guru
hentz

liitunud: 12.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.02.2012 02:34:06 vasta tsitaadiga

Nagu Savisaar kunagi helistas Viisitammele ilma teadmata probleemi põhjusest " Viisitamm, ütle, et sa ei tea midagi" icon_lol.gif Poliitikud teevad lihtsalt seda mille eest nemad rohkem palka saavad.

Samamoodi nagu käib EKA üle vaidlus. Kõik poliitikud tahavad head olla ja räägivad ainult head. Tegelikult on tegemist paari parkimiskohaga mis kunagi eka müüs rein kilk'ile ja kellelegi teisele kelle nime ma praegu ei mäleta. Too naine kes ekaga kakleb pole väga väga väga kaua isegi käinud enda majas. Kilk ja tema kompanjoon lihtsalt plekib raha, et muti kakleks. hiljem kui eka alla annab ostab kilk selle maatüki enampakkumisel ära ning teeb sinna mingi ägeda asja ning on jälle rikkam kui ei kunagi varem.

Its all about the money..

Sain nüüd südamelt ära.

_________________
www.internetikaubamaja.ee - Müüa LIIVAKASTE ja PEENRAKASTE!
www.whykaren.com - üle 120 miljoni kasutatud varuosa! Vaata järgi!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, CISPA, DMCA, GDPR... »  "Kui Eesti kirjutab ACTA'le alla, siis ma astun REst välja. Miks?" (lisatud küsitlus ACTA kohta) mine lehele 1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.