Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, CISPA, DMCA, GDPR... »  Soome võttis ACTA osas aja maha märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.03.2012 20:44:51 Soome võttis ACTA osas aja maha vasta tsitaadiga


Soome valitsus otsustas täna, et võtab ACTA ehk võltsimisvastase kaubanduslepingu ratifitseerimisel aja maha, jäädes ära ootama ELi seisukohta.

22. veebruaril otsustas Euroopa Komisjon ACTA saata Euroopa Kohtusse hinnangu andmiseks, et saada kindlust, et ACTA ei riku inimeste põhiõigusi ja -vabadusi. Kohtul kulub aega ilmselt 12-18 kuud ning Euroopa Parlamendi hinnangut on kõige varem oodata 2013. aastal.

Loe edasi Äripäevast.

_________________
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Go Kane!
HV Guru
Go Kane!

liitunud: 07.11.2006




sõnum 09.03.2012 20:54:28 vasta tsitaadiga

Põtrade riigiisadel mõistus vähemalt lõikab. Rahvast ei solvata ja ei mõnitata, lähenetakse rahulikult ilma etteruttamata asjale.
_________________
wuerth.ee. Vajad midagi, küsi julgelt 😉
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
630
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2004




sõnum 09.03.2012 21:16:21 vasta tsitaadiga

Otse loomulikult on Eestis kõik pahasti, kõik lollid jne. AGA...loe ikka ilusti sealt-
tsitaat:
Soome allkirjastas ACTA 26. jaanuaril koos ELi ja 21 liikmesriigiga. ELi liikmesriikidest ei ole ACTA-le veel alla kirjutanud Holland, Küpros, Saksamaa, Slovakkia ja Eesti.


Oleme ausad, Eesti on üks väheseid, kes ilma etteruttamata asjale lähenes. Väga paljud jooksid meist ikka pikalt ette.

Teod loevad, mitte moosijutt. Nüüd võivad soomalsed targutada muidugi, et oh me targu ootame, mis saab. Aga allkirja jooksid nad kohe andma.
Ei tasu ikka päris tühjast ka lahmida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Go Kane!
HV Guru
Go Kane!

liitunud: 07.11.2006




sõnum 09.03.2012 21:33:25 vasta tsitaadiga

Okei minu viga. Lihtsalt niipalju kui siin kohalikega suhelnud olen siis nemad suurt asjast midagi ei tea või pole see nende jaoks nii hästi informeeritud asi.
_________________
wuerth.ee. Vajad midagi, küsi julgelt 😉
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.03.2012 21:48:53 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Oleme ausad, Eesti on üks väheseid, kes ilma etteruttamata asjale lähenes. Väga paljud jooksid meist ikka pikalt ette.

Seda ka vaid seetõttu, et kisa jõuti enne tõstada, muidu oleks kah sinna allkiri vaikselt ära pandud icon_neutral.gif icon_rolleyes.gif

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
prints
Kreisi kasutaja


liitunud: 11.09.2004




sõnum 10.03.2012 23:08:37 vasta tsitaadiga

pikage pikka viha aga Mina olen ACTA poolt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
neros
HV Guru
neros

liitunud: 26.11.2003




sõnum 11.03.2012 08:27:21 vasta tsitaadiga

Kas tohib küsida miks, prints? Mis põhjustel sa arvad, et kellelgi on õigus ohustada inimvabadust ja võtta ära igasugune otsustusõigus mis viiks veel suuremale kollywoodi monopolisatsioonile ning tohutule hindade tõusule igas valdkonnas?
_________________
GitHub
.NET Core & Azure baasil lahendused ja arhitektuur - kontakt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002




sõnum 11.03.2012 08:32:31 vasta tsitaadiga

madedog kirjutas:
Kas tohib küsida miks, prints? Mis põhjustel sa arvad, et kellelgi on õigus ohustada inimvabadust ja võtta ära igasugune otsustusõigus mis viiks veel suuremale kollywoodi monopolisatsioonile ning tohutule hindade tõusule igas valdkonnas?

See mida ACTA teoreetiliselt teha võib on kökimöki sellega, mis eesti energia vabaturuga liitumine uuest aastast reaalselt kaasa toob icon_cool.gif
miks selle paele kusagil kõva kisa ei tõsteta ? icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 11.03.2012 10:40:02 vasta tsitaadiga

kännuämmelg kirjutas:
.....
See mida ACTA teoreetiliselt teha võib on kökimöki sellega, mis eesti energia vabaturuga liitumine uuest aastast reaalselt kaasa toob icon_cool.gif
miks selle paele kusagil kõva kisa ei tõsteta ? icon_lol.gif

Loogiliselt tuleb algul hinnatõus ja Eesti Energia püüab igati seda mustades värvides näidata, kes siis kindlat tuluallikat ära tahab anda, kuid kui seda vabaturuga liitumist ei tule, tuleks aastate jooksul teatud hilinemisega veelgi suurem hinnatõus.

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002




sõnum 11.03.2012 19:48:00 vasta tsitaadiga

Marie kirjutas:

.. kuid kui seda vabaturuga liitumist ei tule, tuleks aastate jooksul teatud hilinemisega veelgi suurem hinnatõus.

praegu juba on EE tootmisvõimsused märksa suuremad tarbimisest. Võttes nüüd selle aasta üüratut kasumit(jajaa.. lõviosa sellest pole tulnud energia jaemüügist, kuid kust tuli raha tulutoovate kõrvalharude käivitamiseks???) ning meeletuid investeeringuid vabaturuga liitumiseks, olen enam kui veendunud, et saaksime praeguse elektrihinnaga aasta(kümneid) tuksuda. Tulev vabaturg tähendab üheselt, et energia hind tõuseb 35-75% (pigem panustaks selle viimase peale) ning kui EE leiab tulevikus, et tal on kasulikum müüa mööda laia toru Soome suurtöösturitele, kui kohalikele koduperenaistele, siis ootab meid veelgi suuremad kulud.
Lisaks tõusevad ju energiatõusuga ka absoluutselt kõik muud teenused ja kaubad ning mingi moment on see aeg käes, kus keskmine eestlane oma €700 palgaga ei suuda isegi kommunaalteenuste eest maksta, rääkimata söögist, haridusest, kultuurist..
ACTA oma võimalike kitsendustega aga keskmist ja alla selle inimest praktiliselt ei mõjuta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.03.2012 13:08:38 vasta tsitaadiga

No ei saa päris nii öelda, et kõik, mis otseselt "keskmist ja alla selle inimest" (väga üleolev väide, muide, rääkimata ebatäpsusest - eks katsuge defineerida keskmist inimest) ei puutu, teda üldse ei mõjuta.
Kui mitte teisiti, siis mõjutab mitte keskmisest kõrgemale tõusma, kuna siis rakenduksid need ahistavad piirangud, mis teda seni ei mõjuta. Suu pidada ja edasi teenida - siis keegi ei kiusa ka, et nii jah? Ilus elufilosoofia.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalluka
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.04.2009




sõnum 13.03.2012 13:37:10 vasta tsitaadiga

Ikka hämmastab see kuidas potrade meedjas seda ei kajastata. Ei telekas ega mujal thumbs_down.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002




sõnum 13.03.2012 13:38:28 vasta tsitaadiga

Keskmine inimene on antud kontekstis minu jaoks see hall mass, keda eestimaal on kõvasti üle poole rahvaarvust... ehk siis tööinimesed, imikud, vanurid jne, kellede elu ei keerle interneti ega selle võimaluste ümber.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalluka
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.04.2009




sõnum 13.03.2012 13:39:45 vasta tsitaadiga

Loppkokkuvottes hakkab see ikkagi koiki puudutama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002




sõnum 13.03.2012 13:43:59 vasta tsitaadiga

kalluka kirjutas:
Loppkokkuvottes hakkab see ikkagi koiki puudutama.

millest selline kindlus?
ka juristid, kes antud teemat on x põhjustel lahanud, on oma kirjutistes alati öelnud, et ACTA erinevad punktid võivad midagi mõjutada, mitte et nad seda kindlasti on kohustatud tegema. icon_cool.gif
Samas on selge, et energia hinna tõus mõjutab tõesti kõiki eranditult, kuid selle vastu pole meeleavaldusi veel korraldatud icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
630
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2004




sõnum 13.03.2012 20:01:26 vasta tsitaadiga

kännuämmelg kirjutas:

Lisaks tõusevad ju energiatõusuga ka absoluutselt kõik muud teenused ja kaubad ning mingi moment on see aeg käes...
ACTA oma võimalike kitsendustega aga keskmist ja alla selle inimest praktiliselt ei mõjuta.


Enamus suurtarbijaid(ehk tootjaid siis) ostavad juba pikemat aega energiat vabaturult ja nende jaoks ei muuda 2013 midagi.
Mingit suurt hinnatõusu eraisikute kohustus vabaturult energiat osta ei tohiks küll tuua(v.a muidugi need firmad, kes lihtsalt tõstavalt lambist hinda, sest no äkki inimesed ei saa aru, et meil tegelt ei tõusnud ja on hea põhjendus).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.03.2012 20:41:39 vasta tsitaadiga

kännuämmelg kirjutas:
Keskmine inimene on antud kontekstis minu jaoks see hall mass, keda eestimaal on kõvasti üle poole rahvaarvust... ehk siis tööinimesed, imikud, vanurid jne, kellede elu ei keerle interneti ega selle võimaluste ümber.


Einoh, aitäh... mis loom on tööinimene? Kui palju töökohti juba iseenesest "keerleb interneti ja selle võimaluste ümber"? Minu enda oma kaasa arvatud.

Mis vanuritesse puutub, siis neid on igasuguseid. Minu vanurist ema näiteks on mulle tunnistanud, et Youtubest ooperiklippide kuulamine ja videote vaatamine on kõige helgem hetk tema päevast, ja kui tal internetti ja eelmainitud võimalust ei oleks, siis oleks tema elu talumatult masendav. Selle valguses üksi juba olen eluliselt huvitatud näiteks, et keegi "vanainimese viimast rõõmu" ära ei kriminaliseeriks või tsenseeriks, isiklikult huvitatud olen.

Ja mis imikutesse puutub, siis enamik inimesi ei jää eluks ajaks imikuks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 13.03.2012 21:28:49 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
kännuämmelg kirjutas:
Keskmine inimene on antud kontekstis minu jaoks see hall mass, keda eestimaal on kõvasti üle poole rahvaarvust... ehk siis tööinimesed, imikud, vanurid jne, kellede elu ei keerle interneti ega selle võimaluste ümber.


Einoh, aitäh... mis loom on tööinimene? Kui palju töökohti juba iseenesest "keerleb interneti ja selle võimaluste ümber"? Minu enda oma kaasa arvatud.

Mis vanuritesse puutub, siis neid on igasuguseid. Minu vanurist ema näiteks on mulle tunnistanud, et Youtubest ooperiklippide kuulamine ja videote vaatamine on kõige helgem hetk tema päevast, ja kui tal internetti ja eelmainitud võimalust ei oleks, siis oleks tema elu talumatult masendav. Selle valguses üksi juba olen eluliselt huvitatud näiteks, et keegi "vanainimese viimast rõõmu" ära ei kriminaliseeriks või tsenseeriks, isiklikult huvitatud olen.

Ja mis imikutesse puutub, siis enamik inimesi ei jää eluks ajaks imikuks.

Keskmise inimesena võiks defineerida need, kelle igapäevakäitumises domineerivad instinktid. Jah, neid on enamus. Mitte ainult imikud ja väikelapsed ja suur osa noortest, vaid ka näiteks nn. kanaemad (emainstinkt on üks tugevamaid instinkte üldse, võib inimese käitumise täiesti kreisiks muuta), samuti suur osa lihttöölisi ja põllutöölisi, siis veel eraldi see osa keda keelebarjäär sunnib instinktikesksemalt käituma, valdav osa kõigist mõnuainete tarbijatest, tõsisematest joodikutest ja füüsilistest pättidest jne.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002




sõnum 13.03.2012 21:36:09 vasta tsitaadiga

630 kirjutas:

Enamus suurtarbijaid(ehk tootjaid siis) ostavad juba pikemat aega energiat vabaturult ja nende jaoks ei muuda 2013 midagi.
Mingit suurt hinnatõusu eraisikute kohustus vabaturult energiat osta ei tohiks küll tuua(v.a muidugi need firmad, kes lihtsalt tõstavalt lambist hinda, sest no äkki inimesed ei saa aru, et meil tegelt ei tõusnud ja on hea põhjendus).

vabaturg EE näitena ei tähenda miskit moodi seda, et nad jätavad hinnad praeguseks. On ju EE ise öelnud, et energia hind ühtlustatakse maailmaturu hindadega, mis tähendab varem mainitud tõusu. Sama tõus tuleb ka teenusepakkujatele, mis tähendab administratiivkulude tõusu ja sellega ka teenuse/toote hinna tõusu. Kui perel, kes tarbib kuus €60 eest energiat, tuleb uuest aastast kahe lapse püksipaarid monopolile lisaks anda siis läheb paljudel keeruliseks.
Inimesed ei ela ainult tallinnas ning uskuge või mitte, paljude leibkondade sissetulek ongi ainult mõnisada euri, mille eest tuleb süüa, riided hankida ning kommunaalkulusid maksta.
Internet ja selle ümber tiirlev on selle juures täpselt sama oluline, kui muu meelelahutus, milleta saab edukalt hakkama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
630
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2004




sõnum 13.03.2012 22:34:45 vasta tsitaadiga

kännuämmelg kirjutas:
630 kirjutas:

Enamus suurtarbijaid(ehk tootjaid siis) ostavad juba pikemat aega energiat vabaturult ja nende jaoks ei muuda 2013 midagi.
Mingit suurt hinnatõusu eraisikute kohustus vabaturult energiat osta ei tohiks küll tuua(v.a muidugi need firmad, kes lihtsalt tõstavalt lambist hinda, sest no äkki inimesed ei saa aru, et meil tegelt ei tõusnud ja on hea põhjendus).

vabaturg EE näitena ei tähenda miskit moodi seda, et nad jätavad hinnad praeguseks. On ju EE ise öelnud, et energia hind ühtlustatakse maailmaturu hindadega, mis tähendab varem mainitud tõusu. Sama tõus tuleb ka teenusepakkujatele, mis tähendab administratiivkulude tõusu ja sellega ka teenuse/toote hinna tõusu. Kui perel, kes tarbib kuus €60 eest energiat, tuleb uuest aastast kahe lapse püksipaarid monopolile lisaks anda siis läheb paljudel keeruliseks.
Inimesed ei ela ainult tallinnas ning uskuge või mitte, paljude leibkondade sissetulek ongi ainult mõnisada euri, mille eest tuleb süüa, riided hankida ning kommunaalkulusid maksta.
Internet ja selle ümber tiirlev on selle juures täpselt sama oluline, kui muu meelelahutus, milleta saab edukalt hakkama.


Ma ei saa täpselt aru, mida sa öelda tahtsid. Ma lihtsalt nentisin fakti, et suuremate tarbijate(firmad, kes tarbivad üle 2GWh aastas), peavad juba napilt 2 aastat ostma oma energiat Nord Poolist ja nendele ei muutu aastaga 2013 absoluutselt mitte kui midagi. Nii et, sellest ei tõuse ikka küll absoluutselt kõikide teenuste hinnad, nagu sa ennist väitsid. http://www.nordpoolspot.com/ on muidu see koht, kust näed hetkehindasid. Ja kõik Eesti suurtarbijad ostavad juba 2010 aastast elektrit enam vähem selle hinnaga.(saab ka fikseerida jne, ei ole alati täpselt see hind aga no lähedane ikka).

Hinnad eraisikule ei jää muidugi samaks, seda ei väida mitte keegi(isegi EE mitte). Aga kaupade hinnad ei tohiks sellest tõusta. Lisaks, kaotab EE monopoli(alles jääb küll võrguteenuse monopol(praegu Jaotusvõrk, hilisem Elektrilevi Oü), aga see pole energiamüügiga seotud ning nemad sõltuvad otseselt valitsuse saamahimust, ehk ei saa ise ühtegi hinda määrata, seda teeb konkurentsiamet). Ei tea, mida see Tallinnas elamine siia peaks puutuma? Et seal on kõik rikkad ja muretsevad ACTA pärast ja mujal inimesed muretsevad energia pärast vms? Eriti egoistlik mõtlemine.
Lisaks, 60€ eest energiat tarbida praeguste hindade juures..see on miski ~600 kWh? ....ütleks, et lõpetage elektriga kütmine ja kaaluge mingit muud kütteviisi(kui räägime ikka nn "vaesest perest", kes ei ela 100 m2+ majas). Tavatarbimise juures sellist näitu saada(jällegi, ikka selline, mõtlev pere-mitte arvutid, lambid huugavad 24/7) on üpris keeruline.

Aga see kõik on suht offtopic...keegi võib energeetika teemasse jutu üle viia vms.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002




sõnum 14.03.2012 07:48:14 vasta tsitaadiga

Kodanikke puudutavate teenuste pakkujaid pole ainult suurtarbijad-
Tallinna tõin siise ainult seetõttu, et on tekkinud kujund, nagu pealinna palgad ja eluolu on muust eestist kõrgem, ning arusaammaakohtade probleemidest puudub.
600kW/h on suhteliselt tavalise pere kuukasutus ilma elektrikütteta(loomulikult ei rõhuta eraldi hirmsale säästmisele aga ka ei laristata), kuid sellegipoolest, vähemalt ühes kortermajas tuleb odavam kütta elektriga, kui kaugkütte poolt pakutava gaasiga (talvine küttekulu 33 ruutmeetrile oli €110).. aga see tarbimise suurus jms pole ka väga oluline, oluline on see, et raha hakkab elektri peale topelt minema ning palgatõuse pole näha.

minupoolest võib selle arutelu üldse ära kustutada, sest paistab, et ma olen suhteliselt ainuke, kes tunneb elektrihinna tõusus suuremat ohtu heaolule, kui ACTA leppes (mille "ohtudest" ollakse teadlikud läbi kolmandate inimestetsitaatide)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
630
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2004




sõnum 14.03.2012 09:13:04 vasta tsitaadiga

Selles mõttes olen ma sinuga 100% nõus, et tavakodanikule, kes ütleme loeb netis meile ja uudiseid- ei muuda ACTA mitte kui midagi. Ta ei märka selle olemasolu. Muidugi, mingid inimesed võivad kisada vaikivast ajastust ja sellest, et enam ei saa vilja kasvatada vms aga mnjah, las nad olla. Vandenõuteoreetikuid on alati. Ja loomulikult siis need, kelle torrentid 24/7 seedivad/dloadivad- nemad jauravad mingi sõnavabaduse jne teemal, samas kui tegelikult on mures, et piraatluse eest hakatakse karistama.
Tunnistada seda muidugi ei julgeta.

Energia hinnatõus mõjutab meid kõiki. Seda tunnevad tädi Maali ja Jüri Mõis(küll märgatavalt väiksema % võrra tema sissetulekutest, aga ikkagi- suure tõenäosusega on ta vähemalt kursis, et hind tõusis.). Samas, ei näe eriti pointi ikka..Ühelt kohalt sa kirud "monopoli" ja samas kirud ka seda, et monopol kaob. Alates 2013 võid sa osta energialt kellelt tahad. Maksad Elektrilevile võrgutasu ja osta kust tahad, nii odavalt kui tahad. Lihtsalt, kuna teenusepakkujad on ühinenud Nord Pooliga.
Aga no selles ei ole EE küll süüdi. Aga pmst, EE peab hakkama võitlema klientide eest nagu iga teine teenusepakkuja. Ja võrgutasud lähevad Elektrilevis võrkude korrashoiuks, uute ehitamiseks(raske uskuda, tean. Aga need investeeringud on avalikud, kes otsib-see leiab).
Eks see on "avatud turu" miinus/eelis , võta või jäta. Vähemalt ei kiruta EE-d, et monopol, midagi pole muud võtta. Palun, osta kust odavamalt saad, kõik võivad müüa.
Ja väike ääremärkus ka, energia ühikuks on ikka antud juhul kWh, mitte kW/h.
Väga offtopic on see jutt muidugi ...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mati65
HV kasutaja

liitunud: 09.06.2004




sõnum 17.03.2012 11:01:08 vasta tsitaadiga

kännuämmelg kirjutas:
Kodanikke puudutavate teenuste pakkujaid pole ainult suurtarbijad-
Tallinna tõin siise ainult seetõttu, et on tekkinud kujund, nagu pealinna palgad ja eluolu on muust eestist kõrgem, ning arusaammaakohtade probleemidest puudub.
600kW/h on suhteliselt tavalise pere kuukasutus ilma elektrikütteta(loomulikult ei rõhuta eraldi hirmsale säästmisele aga ka ei laristata), kuid sellegipoolest, vähemalt ühes kortermajas tuleb odavam kütta elektriga, kui kaugkütte poolt pakutava gaasiga (talvine küttekulu 33 ruutmeetrile oli €110).. aga see tarbimise suurus jms pole ka väga oluline, oluline on see, et raha hakkab elektri peale topelt minema ning palgatõuse pole näha.

minupoolest võib selle arutelu üldse ära kustutada, sest paistab, et ma olen suhteliselt ainuke, kes tunneb elektrihinna tõusus suuremat ohtu heaolule, kui ACTA leppes (mille "ohtudest" ollakse teadlikud läbi kolmandate inimestetsitaatide)


Ma olen sinuga nõus, et elektrihinna tõus on suurem probleem, kui mistahes ACTA. Elektrihinnast suurem probleem on minuarust veel soojusehind, kui elektrit saab veel kokku hoida, siis soojusega see võimalus puudub. Soe tuba talvel on sama tähtis, kui toit.
Olen alati arvanud, et elektri ja soojuse tootmine peaks jääma riigi poolt reguleerituks. Jah turumajandusel on omad plussid aga tegemist on liialt suure röövliga rahakotile. Viimasel ajal on meedias seda sooja teemat ka kõvasti kajastatud ehk riigiisad hakkavad ka midagi mõtlema, kui mitte praegu siis kindlasti enne valimisi.
Samas ei saa ma sellest aru, et miks on vaja maksta toetust puiduhakkega elektri/soojuse tootmisele? Tahetakse täita Euroopa eesmärke aga samas enda inimestest ei hoolita, saaks aga numbreid näidata EL-ile.

Elektri hinna pärast ma ise niipalju ei muretse lõpphinnast moodustab tootmine ca 35-40%.

ACTA ongi väga suhteline, vaevalt et pensionääre see üldse kotib.

EDIT: Ma pole nõus väitega, et 600kWh on keskmine pere elektrikulu kuus. Pigem on see 5-6 liikmelise perekonna puhul 400 kWh ja seda ka juhul, kui arvutid/telekad mängivad päevad läbi. Elekter on imeline, kasutagem seda mõistlikult.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 17.03.2012 13:02:56 vasta tsitaadiga

mati65 kirjutas:
......

ACTA ongi väga suhteline, vaevalt et pensionääre see üldse kotib.

EDIT: Ma pole nõus väitega, et 600kWh on keskmine pere elektrikulu kuus. Pigem on see 5-6 liikmelise perekonna puhul 400 kWh ja seda ka juhul, kui arvutid/telekad mängivad päevad läbi. Elekter on imeline, kasutagem seda mõistlikult.

Mõne kooneri jaoks kess pimeduses elab on muidugi 600kWh suur kulu, elektri hind on siiski teise järguline, seda saab mööta rahas ja tarbimist saab oma meelejärgi piirata.
ACTA aga on tulega mäng, sama hea kui kunagi küüditamine või terrorism, otsitakse koputajaid või mõni tahab sulle ära kiusu pärast teha ja mädaned kogu edaspidise elu kusagil võõra riigi vangilaagris, ei päästa sind siis ka raha, ole kui rikas tahes.
Alati arvatakse, et ega mind see ACTA ei puuduta, Eestlase parim toit on teine Eestlane, nii-et sa ei tea kunagi mis üllatused sind ees võivad oodata.

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, CISPA, DMCA, GDPR... »  Soome võttis ACTA osas aja maha
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.