Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Tahvelarvutid ja e-lugerid »  Samsung Galaxy Note 10.1 Wifi märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Flacko
Joonistusmaniakk!
Flacko

liitunud: 02.03.2006




sõnum 11.03.2013 18:26:33 Samsung Galaxy Note 10.1 Wifi vasta tsitaadiga

Sain endale eelmine nädal sellise tahvli ja tuleb öelda et ma olen ilgelt rahul. Valisin Note seeria just joonistamise pärast, kuna sellel on pliiats kaasas, mis töötab väga kenasti ja saab ilusti sketche valmis teha ja gmaili saata.

Ainuke pisi probleem on et kui tahan kätt toetada tahvli peal, siis tahab see vahest zoomima hakata.

Mõned programmid, mis olen testi korras ära proovind:

Sketch Guru

Mõnusalt lihtne programm, kus saab kenasti doodeldada ja tekitada sellise hariliku pliiatsi effekti. Saab ilusti opacityt muuta et joon oleks läbipaistev ja mida rohkem tõmbeid tõmbad samasse kanti, seda tumedamaks joon läheb. Ka saab erinevaid jooni teha, milel mustrid.

Samuti on võimalus näha oma joonistamise kulgu. Kui oled pildi valmis saand, siis vajutadplay nuppu ja näitab su joonistamist algusest lõpuni. Kahjuks ma ei tea, kuidas oleks neid faile jagada, et saaks näiteks youtube panna vms. Võibollakeegi oekskena ja aitaks sellega? Äkki saab mingitmoodi selle teada, siis saaks niivisi õpetusvideoid teha.

Undo on ka olemas, kuid mingi aja jooksul lakkas undo töötamast, vist mingi piir on peal, kaugele ta laseb undotada, aga kui viga sisse lipsab, saab selle kenasti undotada. Failid salvestatakse eraldi folderisse. Kasuta EZ File Explorerit etneidkätte saada või saada endale Gmaili.

Pilt ka:
Spoiler Spoiler Spoiler


S note
Samuti lihtne joonistusprogramm, saab kirja panna jutte, märkmeid ja neid illustreerida. Kaon olemas joonistamise lindistus (Mida jälle ei oska ma kuidagi välja exportida....) Häält ja muid asju pole veel proovind aga mõnusad jooned on sel ja selline paberi ja pliiatsi efekt.

Pilt:

Spoiler Spoiler Spoiler


Saab pildid kätte Galerii alt, S Note Expert kaustast.


Sketch Em

Seal on olemas Free Sketching, kus saad vabalt joonistada. Jooned on mõnusad siledad, nagu Flash CS3s, kuid miskipärast pildi salvestamisel läheb joon karedaks, kuid screenshotti tehes jääb joon ilus sile. Fail salvestatakse mnt/sdcard kohta, nii et vaja on ES file Explorerit. Kahjuks ma ei tea, mismoodi seda muuta saab.

Pilt:

Spoiler Spoiler Spoiler



PS touch

Alguses tundus suht keeruline, kuid vaikselt olen hakand juba aru saama. Mul tasuta versioon, mis ei lase PNGsse salvestada, kuid ekraanitõmmis ajab asja ära. Toetab layereid mis on väga hea.Teists programmides joonistatud pilte saab ka PS importida, kuid kahjuks jääb värvimisel mustade joonte külge valge kare säbru, nii et lihtsam on otse PSis pilt teha. Veel pole leidnud, kuida saab teist layerit nii selekteerida, et ühe klikiga kogu värv samaks teha. (Häda korral aitaks lasso tooliga ümber eluka joonistada ja seest ära värvida)

Undod on olemas ja seal on palju tuntuid asju Photohopist - igast magic wandid ja lasso toolid jne.

Pilt:

Spoiler Spoiler Spoiler

Algne pilt tehtud Sketch Gurus ja hiljem värvitud pildi alt, kustutades valget seest välja.

Autodesk Sketchbook
Ka väga kena sketchimisprogramm, kus on suur pind valget ja saad sodida ja doodeldada. Pisut keeruline on alguses nende nuppude asetus, kus tuleb pisikesest o kujulisest nupust brushe ja pliiatseid valida. Tuleb valida endale sobiv joonistusriist ja siis tuleb seal keskel halli kohas liikuda vasak ja parem, sellega saab muuta joone paksust.

Toetab layereid ning fill bucketit, mis on väga hea asi, saab suure ala ühe klikiga täita. Teistel programmidel ma ei leidnud sellist funktsiooni. Vahepeal oli mingi jama värvimisega, kus musta joone ja värvi vahele tekkis mingi valge osa. Võibolla oli brushi viga vms. Nüüd valisin mingi pintsli ja panin opacity 1.00 peale, tegin mingi eluka näo ja värvisin sisu ära, ei ole mingeid anomaaliaid. Võibolla oli mingi glitch, kuna ühe linnu nägu värvisin ka ja jäi sihuke kahtlane valge joon, aga nüüd seda faili vaadates pole mingit joont.

Kui expordid faili PNGsse, salvestatakse see /mnt/sdcard/Autodesk/SketchBookExpress/export/sinusketch.png

vaja ES File Explorerit, et oma faili kätte saada.

Pildid:

Spoiler Spoiler Spoiler


Kasutatud layereid, et varjutada. Pilt tehtud näpuga, vabandan koleda kvaliteedi eest xD.

Spoiler Spoiler Spoiler


iin korra tekkis taas selline imelik joon, kui värvisin teist layerit mustaks, kuid läbipaistvaks tehes kadus see ära... icon_confused.gif

Nii et jah, kui tahad joonistada, on pliiatsiga ikka 100000x parem asju teha icon_wink.gif beer_yum.gif thumbs_up.gif.


Pliiats

Pliiats on väga mugav, peenikese otsaga (mitte terav) ja saab ilusti pilte teha. Pole kustutuskummi otsaga, mis on just hea. Peenikeseotsaga pliiatsiga saab täpsemalt jooni teha ja survetundlik on see samuti.Kui natuke kõvemant vajutad, siis tuleb joon paksem/tugevama värviga.


Muu stuff:

Videod jooksevad väga hästi tahvlil, toetab .mkv faile, mis jookseb kenasti. Lagge pole näinud.

Kaamera

Kena kvaliteediga pilte teeb, ma ise ei näe midagi halba neis. Saab aru, mis pildil on, tavalisele inimenele sellest piisab. Need, kes fotograafid on ja tahavad ilusaid ja teravaid pilte, neile vist jääb kvaliteedist väheks. Pildi saab kenasti kohe endale Gmaili saata, kui vaja ASAP miskit teha.

Video tundus ka olevat väga kenasti liikuv.

Mängud

Siiamaani on mängud kenasti tahvlil jooksnud, on "libedad" (framerate on nn kõrge, jookseb sujuvalt)


E-raamatud:

Väga mugav on e-raamatuid lugeda, ise panin endale 3 appi peale, kuna mõni ei tunnista üht faili ja teine teist. (pean seda veel uurima, natuke noob olen veel icon_biggrin.gif, miskipärast ei taha ilmuda raamatud sinna loetud listi, aga open ja importist laeb kenasti. ) Head appid on Kindle, Aldiko ja EBookDroid. Siiamaani kõik eraamatud, mis peale panin, laadisid ilusti. Mõni suuremamahuline tundus pisut munevat, kui lehekülge keeras. Umbes 1-2 sek munemine.

Youtube:

Youtube jooksis kenasti. Vahest laggis kui laadis, kuid arvan et mõni video on selline, mis jookseb kenamini, mis vahest jääb toppama. Suvaline Queeni video jooksis kenasti ja laggita, kuid ashensi video laadis mingi jupp haaval ja siis jäi seisma, jälle laadis mingi jupi ja jäi seisma.


Programmid:

Skype töötab kenasti, vahest kui mingit suurt juttu laeb, siis on pisut koomas, aga rääkimine töötab. Faili saatmine on ka mugav, saab otse tahvlist saata asju.

Korra jooksis miskipärast kokku, kui vanaemaga proovisin teha videokõnet, siis tuli mingi crashi teade. Trükkida on alguses harjumatu klaviatuuriga, aga kui natuke oled sellega tegelenud, on asi käppas. Paartypod tekib, aga saan juba mitme näpuga tähti vajutada.


Igatahes mina olen oma ostuga väga rahul, kuna need asjad, mis mind huvitab,töötavad väga kenasti ja väga mugav on kaasas tassida. On kerge ka, kergem kui mu 3kg arvuti icon_biggrin.gif . Aku aeg on minu jaoks piisav et asjad tehtud saab.

Kellelgi veel Note 10.1 on, võiks ka midagi huvitavat soovitada, võibolla on veel mingeid huvitavaid joonistusprogramme, mida ma ei tea.

_________________
Flacko, the nutty weasel who loves blue cheese, Blyth's Reed Warbler and Devin Townsend!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mõttetu mees
HV Guru

liitunud: 18.07.2003




sõnum 12.03.2013 00:45:22 vasta tsitaadiga

Mulle meeldib LectureNotes niisama sodimiseks ja märkmeteks. Keerukamad pildid teen SketchBook proga. Lisaks ostsin sellise pliiatsi http://www.wacom.com/products/stylus/bamboo-stylus-feel. Kaasas olev oli suurte käte jaoks liiga kribal.
Raamatuid loen Moon+ Readeriga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Tahvelarvutid ja e-lugerid »  Samsung Galaxy Note 10.1 Wifi
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.