Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  bitcoinide BTC ülekandmine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
estreetinv
HV vaatleja

liitunud: 27.02.2020




sõnum 27.02.2020 15:29:36 bitcoinide BTC ülekandmine vasta tsitaadiga

Et teooria küsimus Bitcoinide kohta -
- oman Forex brokkeri juures kontot. Brokker on nõus minu kontolt raha välja maksma BTC- des.
- ta küsib minu BTC rahakoti / wallet / numbrit
- kus ma saaksin avada BTC konto , et Brokker saaks mulle sinna need BTC üle kanda , et ma siis need EUR- odeks ise vahetan
ja oma VISA kaardile üle kannan
Kas oskab keegi tarka nõu anda ? Toomas , estreetinv@gmail.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KNTXT
HV vaatleja

liitunud: 08.03.2016




sõnum 28.02.2020 02:57:09 vasta tsitaadiga

Kõige turvalisem variant BTC-d hoiustada on nn. hardware wallet ehk füüsiline rahakott nt. Ledger Nano S: https://www.ledger.com/ (saadavad kauba kenasti ka Eestisse)
Teised variandid on paber-rahakott, web-rahakott, mobiilne rahakott või desktop rahakott. Mugavad ja suhteliselt turvalised variandid kasutamiseks on muidugi mobiilne ja desktop, aga nende hulgas on variante palju ja igal juhul tuleb teha enne valikut veidi taustauuringut. Kõige olulisem on, et tegemist oleks non-custodial walletiga, ehk et wallet annab sulle private key, mille abil on võimalik BTC-le ligi pääseda juhul, kui nt. laptop või mobiil katki läheb või ära varastatakse. Kuldne reegel on: "not your keys, not your coins" ehk kui sa hoiad oma raha custodial walletis või mõnes exchange's, siis sisuliselt ei hoia sa seda raha enda käes, vaid antud teenusepakkuja käes, kes teoorias saab sellega teha mida ise tahab. Private key esitatakse sulle tavaliselt 12-24 sõnalise mnemonic seed phrase'na, mis tuleks mitmele paberile käsitsi ümber kirjutada ning need eraldi, turvalistes kohtades hoiustada. Kui inglise keelega probleeme pole, siis Bitcoin.org kodulehelt leiab suure valiku turvalisi valikuid vastavalt enda seatud kriteeriumitele: https://bitcoin.org/en/choose-your-wallet

Ühed usaldusväärseimad variandid on nt. Electrum (desktop, Android) ja Edge (Android, iOS). Ükskõik millise walleti puhul leiad oma BTC "konto numbri" ehk wallet addressi, kui oled walleti ära seadistanud ja leiad valikutest "Receive" nupu

Kui soovid oma BTC koheselt EUR-de vastu maha müüa, siis võid BTC (või osa sellest) lasta saata otse oma exchange kontole. Selleks soovitan Krakenit: https://www.kraken.com/ (BTC aadressi leiad: funding menüü alt valid Bitcoin, klikid "deposit" ja "generate new address." Sellele aadressile saadetud BTC ilmub su Krakeni kontole, millega on siis võimalik juba edasi kaubelda või EUR-de eest maha müüa ja EUR-d lasta oma pangakontole saata.

Hetkel, kui bull run on hoogu kogumas ja just on toimunud suurem korrektuur allapoole, ma muidugi isiklikult ei soovitaks BTC-d hetkel kohe EUR-desse ümber vahetada, vaid pigem oodata 2-4 nädalat kuni hind taastub. Või oodata 12-24 kuud järgmise all time high hinnani... aga tegemist minu isikliku nägemusega turul toimuvast, ma pole ei investeerimisnõustaja ega ka ennustaja icon_smile.gif

Edu!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
estreetinv
HV vaatleja

liitunud: 27.02.2020




sõnum 28.02.2020 12:50:44 vasta tsitaadiga

Tere . Tänud asjaliku nõuande eest. Aga mul oli ka üks reaalne probleen nende Bitcoinidega.
Et siis -
- oman ühe Forex Brokkeri juures kauplemise kontot. Soovisin oma kontolt raha välja võtta aga Brokker on nõus mulle väljastama EURODE summa kontol ainult Bitcoinides.
Brokker soovib saada minu BTC rahakoti /wallet/ numbrit.
- kas keegi saab mulle kanda üle minu rahakotti oma Bitcoine ?
- mul saada Bitcoine 7800 EUR väärtuses
Kuidas peaksin toimima ?
Toomas
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 28.02.2020 16:30:42 vasta tsitaadiga

estreetinv, kas saan õigesti aru, et soovid kasutada kellegi BTC rahakotti, kuhu lased Brokeril BTC'd kanda, et see inimene siis sulle nende BTC'de eest 7800€ kannaks?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kabush
Kreisi kasutaja
kabush

liitunud: 26.05.2007




sõnum 28.02.2020 17:10:58 vasta tsitaadiga

1 ava Krakenis konto, link esimeses vastuses
2 tee krakenis bitcoini rahakott
3 saada rahakotti aadress oma forex brokerile
4 coinid üle siis müü krakenis maha, see 7800 eur on nats segane kuna hind muutub koguaeg. Hetke hind BTC/EUR 1/7873.( kirjutamise hetkel)
5 eur käes kanna oma isiklikule pangaarvele
6 anna selgitusi kust raha pärineb - kui kellelgi tekib küsimusi ( pangal näiteks)
7 2021 kanna oma tuludeklaril 2020.a tuludesse kui seaduskuulekas kodanik icon_smile.gif

Nats kahtlane teema muidugi, et Forex broker aint coinis raha üle kannab - minujaoks kerge kärsahais aga noh ... mida mina ka tean
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  bitcoinide BTC ülekandmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.