Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Libreoffice teeb Linuxi all faile katki? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.03.2020 01:49:06 Libreoffice teeb Linuxi all faile katki? vasta tsitaadiga

Selle aastanumbri sees on mul olnud juba 3 juhtumit, kus osad Libreoffice'ga kirjutatud tekstifailid hävivad. Kõik need failid on olnud sellised, mida ma ikka keskmiselt korra nädalas avan ja muudan. Kolme failiga hakkas Libreoffice andma errorit:

Read Error.
Format error discovered in the file in sub-document content.xml at 17,1304(row,col).


Ja need failid ei avane.
Üks selline fail oli mul vaid mälupulgal, teised kaks Dropboxis. Samas on nii mälupulgal kui ka Dropboxis veel tekstifaile, mida ma suht sama sagedasti avan ja muudan, need veel avanevad ja ei jukerda.
Linuxi teemasse panin oma mure seetõttu, et kõik need juhtumid toimusid Ubuntu all. Kuid vigaseid faile ei ava tekstitöötlusprogrammid ka Windowsis. Mälupulgal olnud vigase faili kustutas Windows ära, kui andsin järgi Windowsi soovile pulka skaneerida ja seal midagi parandada.

Kas annab midagi ette võtta?
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.03.2020 10:01:08 vasta tsitaadiga

Aga vaata siis alustuseks ometigi selle content.xml faili sisse, näpuga näidatud koha (17,1304(row,col)) peale. Ja võrdle mittekatkise faili omaga.
Seda ikka tead, et need "takstifailid" on sisuliselt ZIP arhiivid (ehk siis failid, mille laiend on tavaliselt .zip), võib karistust kartmata lahti pakkida ja sisuga tutvuda.

See oli nüüd tavaline/suvaline targutus, Linuxist ei tea ma eriti midagi. Ja mälupulgalt kadunud faili kohta ei oska ma midagi tarka soovitada. Kui, siis ehk vaid https://www.cgsecurity.org/wiki/PhotoRec vms. analoogse asjandusega proovimist.
 
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raul141
HV veteran
raul141

liitunud: 17.05.2003




sõnum 15.03.2020 12:29:00 vasta tsitaadiga

Muide, kas teemaga haakub, endal ka pea sam juhtund. Librega kirjutanud ja windooza all ei tee lahti. Asi arvata oli selles, et tekstifaili salvestades pakub ta varianti, mis formaadis sa selle salvestad. odt laiendiga vist on tal default, aga ei mäleta, mis laiendiga pidi tegema. Suht harva tegelen sellega. Ja kas mitte windooza all salvestatud dokundi librega lahti tehes muutis teiseks laiendiks?
_________________
dell somm ding mi poi
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.03.2020 21:48:49 vasta tsitaadiga

Jupp aega ei saanud ma aru, kuidas saab dokumendifail olla zip. Siis leidsin sellise juhendi: https://ask.libreoffice.org/en/question/77212/read-error-format-error-discovered-in-the-file-in-sub-document-contentxml-at-282247rowcol/
Ma ei tulnud ise selle peale, et tekstifaili laiendi muutmine zip'iks aitab sisule ligi pääseda ja pärast tagasi õige laiendi peale muutes töötab asi, nagu dokumendifail ikka.
Trikk töötas, rikkis failid sai korda tehtud.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 15.03.2020 23:59:15 vasta tsitaadiga

Ja mis siis viga oli?

Muide, mälupulgalt Windowsi check disk kustutab vaid faile, mis on viga saanud failisüsteemis tekkinud vigade tõttu. Check disk ei tea muhvigi sellest, mis ühes ODF-i zip-konteineris ja veel vähem selle sees asuvas xml-failis kirjas peaks olema ega kustuta mingil juhul faili siis kui seal mõni vale sümbol olema juhtub. Aru saab selles LibreOffice'i failis tekkinud sümboliveast ikka vaid LibreOffice ja muud programmid, mis ODF faile lugeda mõistavad ja teavad, mis seal olla võiks ja mis mitte.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.03.2020 03:53:04 vasta tsitaadiga

Ühe pihtasaanud asja content.xml failis kustutasin vigase rea, siis hakkas fail tööle. Teisel faili content'is aga hakkas üks huvitav asi silma - kõigi ridade lõpukoodides täht "p" ja vigasel real oli seal "h". Panin selle asemele "p" ja fail töötab nagu peab.
Mälupulk on peale toda ühe rikkis faili kaotust saanud mitu korda format'it (alguses arvasin isegi, et pulga viga) ja seega taastamise võimalus ilmselt väga küsitav. Just Windows check disk tolle õnnetu faili kustutas. Proovida muidugi võin.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 17.03.2020 11:00:55 vasta tsitaadiga

Kui check disk kustutas, siis oli failisüsteem katki ja seda ei põhjusta tarkvara, s.o LibreOffice.
Kas on pulk ise vigane või on failisüsteem viga saanud näiteks arvuti küljest lahtiühendamisel. Mälupulgad ise ei ole just eriti töökindlad ja samuti failisüsteem saab sageli viga just lahtiühendamisel - kas unustad unmountida või annad küll käsu, aga ei kannata ära oodata teadet, et pulk on lahti ühendatud. Vahel on mõni fail "lukku" läinud (st selle avanud protsess kokku jooksnud, ei lase handlerit lahti vms), siis ei õnnestu unmount üldse ja lihtsalt tõmmatakse pulk masina küljest lahti jne. Võimalusi kui palju.
Mul endal on ka järjest mälupulkadel failisüsteem katki, kuigi olen hoolikas.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Libreoffice teeb Linuxi all faile katki?
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.