Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Mängukonsoolid ja konsoolimängud »  [Muu] Shoot-Em-Ups (Shmups) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
EvilKatarn
diivanilill
EvilKatarn

liitunud: 25.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.06.2008 13:02:32 [Muu] Shoot-Em-Ups (Shmups) vasta tsitaadiga

Kuna see žanr on dominante pigem konsoolidel, siis otsustasin teema ikka siia teha.
Kuna viimasel ajal pole enam sedasorti mänge toodetud peale mõndade pihukonsoolide ja remakede, siis tuleb ikka otsida neid vanematest generatsioonidest.
Minu jaoks tuntuim firma, kes neid teeb on Treasure, kelle toodetud on meistriteosed Ikaruga, Gunstar Heroes ja Radiant Silvergun. Viimast ma olen otsinud juba internetist odava hinna eest osta juba pikemat aega. Eile oli näiteks Ebays kasutatud versioon müüa 50 dollariga.. tänaseks oli hind tõusnud 170 dollari peale. Play-Asiast saab kiles mängu 400 dollariga. Õnneks on käimas jutud Radiant Silverguni tulekust XBL Arcadesse, nagu võib Wikipedia artiklist lugeda. The day it happens, I'll wet my pants.

Muidugi olid ka Shmupid enne seda aega olemas, kui konsoolid olid suutelised terve ekraani vastaseid ja nende kuule täis sodida. Puhtaks näiteks R-Type, mis on ilmunud tervel hunnikul süsteemidel.
Ka PCl olid omad hitid. Ainsana mäletan väikesest peast kõvasti togitud Raptortit.

Praeguseks on see žanr populaarsuses langenud, kuid mänge siiski tuleb. Mina ootan kõige rohkem praegu Ketsui DSi.
Kommentaarid: 109 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
qodopob
HV kasutaja
qodopob

liitunud: 12.02.2008




sõnum 15.06.2008 15:34:14 Re: [Muu] Shoot-Em-Ups (Shmups) vasta tsitaadiga

amddude kirjutas:
Ka PCl olid omad hitid. Ainsana mäletan väikesest peast kõvasti togitud Raptortit.

Meeeeeemories... Seda sai ikka päris parajalt omal ajal tehtud.

Endal on Shmups-idest siiani kõige parimad mälestused C64 peal olevast S.W.A.T-ist just selle co-op-i tõttu:
Uks sõidab tankiga - tulistab igas suunas, vajab teed, vahepeal istub paadis.
Teine sõidab helikopteriga - tulistab ainult ette, lendab igale poole.
thumbs_up.gif 8)

_________________
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DODONPACHI
HV veteran
DODONPACHI

liitunud: 12.10.2005




sõnum 16.06.2008 14:37:25 vasta tsitaadiga

Radiant Silvergun ei ole all that, kui aus olla... vähemalt minu meelest. Kuid ma olen seda ainult korra mänginud.

Aga kui sulle Treasure meeldib, siis ma tungivalt soovitan sulle Astro Boy: Omega Factor'it. Kõige parem pepukahuriga beat-em up everrrrrrrrrrr. Ja GBA mängudest number üks.

_________________
It is easier to imagine the end of the world than the end of capitalism. -- nüüd saadaval ka eesti keeles
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
EvilKatarn
diivanilill
EvilKatarn

liitunud: 25.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.06.2008 14:43:49 vasta tsitaadiga

No põhiliselt pakub huvi Radiant Silvergun huvitava juhtimisskeemi poolest. Eri nupukombinatsioonidega lastakse käiku erinevad relvad. Segal oli vist ABC 1 variant, AC teine, AB kolmas jne jne.
Aah. Mõõk võib ka huvitav olla. Võib ainult loota, et XBLA tulekul on mõõk teise analogi peal.
Kommentaarid: 109 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Mängukonsoolid ja konsoolimängud »  [Muu] Shoot-Em-Ups (Shmups)
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.