Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  Google Pixel märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 45, 46, 47 ... 64, 65, 66  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Prillpapa
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2022




sõnum 17.01.2023 11:49:46 vasta tsitaadiga

Hakkas ka see Pixel 7 huvitama, suht hea hinnaga ja väidetavalt pixelid läbivalt võimekate kaameratega ja astuks sanktsioneeritud Huawei rongilt maha..
Aga piisas gsmarena fotode võrdlust vaadata ja mu 3 aastat vana Huawei P30 Pro teeb endiselt paremat pilti kui Pixel 7 või 7 Pro.

Nüüd loen seda sõrmejälje juttu ja mõtlesin kas Pixel 7 siis "Face ID" pole, et peab koguaeg sõrmejäljega jamama ja Google viskab kohe alustuseks "Google Pixel 7 and Pixel 7 Pro finally brings back is Face Unlock, but it's not exactly as advanced as other face recognition systems on other smartphones".
No ei ole see Pixel ühestki otsast androidi maailmas tegija.. thumbs_down.gif

Ainuke mis veel silma jäi on Pixel 7 Pro-l on UWB tugi, ja kuulujuttude järgi Google pidavat juba mõnda aega pusima oma "smart tag"-i kallal - edukale Apple AirTag'ile ka androidi maailmas mingit alternatiivi pakkuda. Aga millal see veel juhtub..

_________________
---
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
crycx
HV vaatleja

liitunud: 06.04.2012




sõnum 17.01.2023 11:55:49 vasta tsitaadiga

Prillpapa kirjutas:
Hakkas ka see Pixel 7 huvitama, suht hea hinnaga ja väidetavalt pixelid läbivalt võimekate kaameratega ja astuks sanktsioneeritud Huawei rongilt maha..
Aga piisas gsmarena fotode võrdlust vaadata ja mu 3 aastat vana Huawei P30 Pro teeb endiselt paremat pilti kui Pixel 7 või 7 Pro.


Julgen vastu vaielda, minul on Pixel 6 ja proual P30 Pro ja Pixel-i pildid jäävad paremad icon_wink.gif. Aga samas, eks maitsed on ka erinevad.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
infect
Kreisi kasutaja
infect

liitunud: 02.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.01.2023 12:19:54 vasta tsitaadiga

Prillpapa kirjutas:
Hakkas ka see Pixel 7 huvitama, suht hea hinnaga ja väidetavalt pixelid läbivalt võimekate kaameratega ja astuks sanktsioneeritud Huawei rongilt maha..
Aga piisas gsmarena fotode võrdlust vaadata ja mu 3 aastat vana Huawei P30 Pro teeb endiselt paremat pilti kui Pixel 7 või 7 Pro.

Nüüd loen seda sõrmejälje juttu ja mõtlesin kas Pixel 7 siis "Face ID" pole, et peab koguaeg sõrmejäljega jamama ja Google viskab kohe alustuseks "Google Pixel 7 and Pixel 7 Pro finally brings back is Face Unlock, but it's not exactly as advanced as other face recognition systems on other smartphones".
No ei ole see Pixel ühestki otsast androidi maailmas tegija.. thumbs_down.gif

Ainuke mis veel silma jäi on Pixel 7 Pro-l on UWB tugi, ja kuulujuttude järgi Google pidavat juba mõnda aega pusima oma "smart tag"-i kallal - edukale Apple AirTag'ile ka androidi maailmas mingit alternatiivi pakkuda. Aga millal see veel juhtub..


Su jutt pole päris õige.
https://www.youtube.com/watch?v=LQdjmGimh04

Kaamera testides jne on Pixel 7 ja Pixel 6 pm alati number 1. Videoga on iPhone 2x kallim telefon ehk parem reviewed järgi. Not worth kui video ei tee/ei pea primaarseks.
Kasutades on ka selge, kui üle Google soft kaamera äppis on teistest.

Face unlock töötab paremini kui mu Samsung S20FE-l, seega samaväärne vähemalt selles kategoorias.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 17.01.2023 12:23:19 vasta tsitaadiga

pixeli ainus "äge" asi on vanilje android. äge jutumärkides, et oma käe järgi midagi sättida ei ole võimalik ja mida versioon edasi, seda kohmakamaks kogu ux läheb.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2022




sõnum 17.01.2023 12:34:59 vasta tsitaadiga

crycx kirjutas:
Julgen vastu vaielda, minul on Pixel 6 ja proual P30 Pro ja Pixel-i pildid jäävad paremad icon_wink.gif. Aga samas, eks maitsed on ka erinevad.


"pildid jäävad paremad" on suhteline mõiste, heades tingimustes, valges teevad ka odavtelefonid head pilti aga niipea kui valgusolud kehvemad, tuleb kiiresti kaameravõimekustel vahe sisse. Kasutan tööasjus telefonikaamerat pea igapäevaselt, oludes kus valgustingimusi valida ei saa ja kolleegid kelle Iphone palmipildid on super jäävad kuskil keldris või pimedates oludes oma fotodega jänni ja saadavad mulle e-kirju, et kas minu piltidelt loeb detaile välja - ja näe imet Huawei junniga tehtud piltidel tihti loeb ka hämaras tehtud fotodelt tekste ja muid detaile kohal kus teiste telefonide pildid on lihtsalt ilusad...

gsmarena lehel valin ka alati "low light" ja hakkan erinevaid detaile võrdlema..
Spoiler Spoiler Spoiler


Samas ka Huawei-ga ei suuda ma kõikides oludes head pilti saada, hiljuti oli vaja õues pimedas (tänavavalgustuses) tuule-vihma käes toimetada, omast arust sai nagu üritatud aga fotod tulid keskmisest kehvemad..
Kui uut telefoni valin, tahaks mingit kindlust, et kuskilt on selgelt uue telefoni kaamera parem, kui võrdluspidid on sarnased-samad või isegi isegi gramm kehvemad - ei isuta telefoni vahetama.
Ja alati on see hinnateema ka, kas vaadata 300-500€ vs 600-900€ vs 900-1500€ telefone ja nende kaameraid.

P30 Pro eest maksin 650€ ja toona tundus kallis, nüüd vaatan, et sama raha eest ei saa isegi sama head enam ja isegi kallimatel on puudujääke millega ei tahaks leppida.
Uued Huawei kaameratelefonid on ka hinda mõnuga juurde kärutanud, lisaks neil see 5G teema sanktsioonide all kannatanud.

Keeruline vastu vaielda, kindlasti on mitmeid häid kaameratelefone ja veel rohkem neid, kes oma telefoniga tehtud kassipiltidega on ülirahul.
Aga kui tahad uut telefoni ja ei ole võimalust-aega kõike ise järele proovida, tuleb millelegi toetuda.
Enda jaoks pisuke kogemus kujunenud, kus hämaras hakkama saavad kaamerad saavad päevasel ajal ka hästi hakkama aga vastupidi tihti mitte.

_________________
---
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pindit
HV vaatleja

liitunud: 04.01.2004




sõnum 17.01.2023 12:47:38 vasta tsitaadiga

crycx kirjutas:
Prillpapa kirjutas:
Hakkas ka see Pixel 7 huvitama, suht hea hinnaga ja väidetavalt pixelid läbivalt võimekate kaameratega ja astuks sanktsioneeritud Huawei rongilt maha..
Aga piisas gsmarena fotode võrdlust vaadata ja mu 3 aastat vana Huawei P30 Pro teeb endiselt paremat pilti kui Pixel 7 või 7 Pro.


Julgen vastu vaielda, minul on Pixel 6 ja proual P30 Pro ja Pixel-i pildid jäävad paremad icon_wink.gif. Aga samas, eks maitsed on ka erinevad.


P7P või P7 fotode üle vinguda??? https://www.dxomark.com/smartphones/
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 17.01.2023 12:49:46 vasta tsitaadiga

Pindit kirjutas:
crycx kirjutas:
Prillpapa kirjutas:
Hakkas ka see Pixel 7 huvitama, suht hea hinnaga ja väidetavalt pixelid läbivalt võimekate kaameratega ja astuks sanktsioneeritud Huawei rongilt maha..
Aga piisas gsmarena fotode võrdlust vaadata ja mu 3 aastat vana Huawei P30 Pro teeb endiselt paremat pilti kui Pixel 7 või 7 Pro.


Julgen vastu vaielda, minul on Pixel 6 ja proual P30 Pro ja Pixel-i pildid jäävad paremad icon_wink.gif. Aga samas, eks maitsed on ka erinevad.


P7P või P7 fotode üle vinguda??? https://www.dxomark.com/smartphones/
ma ei näe seal pilte kuskil. mingi numbrid ainult icon_rolleyes.gif
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pindit
HV vaatleja

liitunud: 04.01.2004




sõnum 17.01.2023 13:29:48 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
Pindit kirjutas:
crycx kirjutas:
Prillpapa kirjutas:
Hakkas ka see Pixel 7 huvitama, suht hea hinnaga ja väidetavalt pixelid läbivalt võimekate kaameratega ja astuks sanktsioneeritud Huawei rongilt maha..
Aga piisas gsmarena fotode võrdlust vaadata ja mu 3 aastat vana Huawei P30 Pro teeb endiselt paremat pilti kui Pixel 7 või 7 Pro.


Julgen vastu vaielda, minul on Pixel 6 ja proual P30 Pro ja Pixel-i pildid jäävad paremad icon_wink.gif. Aga samas, eks maitsed on ka erinevad.


P7P või P7 fotode üle vinguda??? https://www.dxomark.com/smartphones/
ma ei näe seal pilte kuskil. mingi numbrid ainult icon_rolleyes.gif


No uuri siis mõnelt profifotograafilt järele, et mis imelik asi see dxomark veel on...
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alpha
Kreisi kasutaja
alpha

liitunud: 04.12.2002




sõnum 17.01.2023 13:57:56 vasta tsitaadiga

Sony on seal alatasa teinud suuri tulemusi, aga pilti ikka ei oska teha.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 17.01.2023 14:27:45 vasta tsitaadiga

Prillpapa kirjutas:

"pildid jäävad paremad" on suhteline mõiste, heades tingimustes, valges teevad ka odavtelefonid head pilti aga niipea kui valgusolud kehvemad, tuleb kiiresti kaameravõimekustel vahe sisse. Kasutan tööasjus telefonikaamerat pea igapäevaselt, oludes kus valgustingimusi valida ei saa ja kolleegid kelle Iphone palmipildid on super jäävad kuskil keldris või pimedates oludes oma fotodega jänni ja saadavad mulle e-kirju, et kas minu piltidelt loeb detaile välja - ja näe imet Huawei junniga tehtud piltidel tihti loeb ka hämaras tehtud fotodelt tekste ja muid detaile kohal kus teiste telefonide pildid on lihtsalt ilusad...

gsmarena lehel valin ka alati "low light" ja hakkan erinevaid detaile võrdlema..
Spoiler Spoiler Spoiler


Ma ei tea, mis prillid sul selle vaatamisel ees olid, aga kui vaatad Pixel 7 ja Huawei P30 Pro low light testi, siis detaile näen mina rohkem Pixeli pildil, vaata millist pildi osa tahes.

https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=11903&idPhone2=9635

Pixel 7 128GB saab alla 600€ https://www.amazon.de/Google-Pixel-Unlocked-Smartphone-Obsidian/dp/B0BDK63RF3/
256GB läheb veidi üle 700€

Aga kui tahad Pro-versioonidega kaasnevat telefoto kaamerat ka, siis tuleb rohkem sajalisi luftitada isegi Huawei P50 Pro puhul. Kardinaalselt midagi paremat sa sellegipoolest ei saa, sest suurem skoor tulebki peamiselt telefoto pealt.

PS. Kui sa praeguse Huawei P30 Pro eest ainult 650€ maksid, siis said kõrgema hinnaklassi telefoni ~300€ soodsama hinnaga kätte lihtsalt, mitte et see sellest hinnaklassist olekski.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 17.01.2023 14:44:21, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pindit
HV vaatleja

liitunud: 04.01.2004




sõnum 17.01.2023 14:38:17 vasta tsitaadiga

alpha kirjutas:
Sony on seal alatasa teinud suuri tulemusi, aga pilti ikka ei oska teha.


Kus seal? Vähemalt DXOMARK -is on kõige vingem Sony kohal 47... ja ei mäleta ise hiljutise ilge sonypedena, et nad kunagi kuskil eesotsas oleks olnud kuigi kogu esiots kasutas Sony sensoreid...
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 17.01.2023 15:41:25 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Prillpapa kirjutas:

"pildid jäävad paremad" on suhteline mõiste, heades tingimustes, valges teevad ka odavtelefonid head pilti aga niipea kui valgusolud kehvemad, tuleb kiiresti kaameravõimekustel vahe sisse. Kasutan tööasjus telefonikaamerat pea igapäevaselt, oludes kus valgustingimusi valida ei saa ja kolleegid kelle Iphone palmipildid on super jäävad kuskil keldris või pimedates oludes oma fotodega jänni ja saadavad mulle e-kirju, et kas minu piltidelt loeb detaile välja - ja näe imet Huawei junniga tehtud piltidel tihti loeb ka hämaras tehtud fotodelt tekste ja muid detaile kohal kus teiste telefonide pildid on lihtsalt ilusad...

gsmarena lehel valin ka alati "low light" ja hakkan erinevaid detaile võrdlema..
Spoiler Spoiler Spoiler


Ma ei tea, mis prillid sul selle vaatamisel ees olid, aga kui vaatad Pixel 7 ja Huawei P30 Pro low light testi, siis detaile näen mina rohkem Pixeli pildil, vaata millist pildi osa tahes.

https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=11903&idPhone2=9635

Pixel 7 128GB saab alla 600€ https://www.amazon.de/Google-Pixel-Unlocked-Smartphone-Obsidian/dp/B0BDK63RF3/
256GB läheb veidi üle 700€

Aga kui tahad Pro-versioonidega kaasnevat telefoto kaamerat ka, siis tuleb rohkem sajalisi luftitada isegi Huawei P50 Pro puhul. Kardinaalselt midagi paremat sa sellegipoolest ei saa, sest suurem skoor tulebki peamiselt telefoto pealt.

PS. Kui sa praeguse Huawei P30 Pro eest ainult 650€ maksid, siis said kõrgema hinnaklassi telefoni ~300€ soodsama hinnaga kätte lihtsalt, mitte et see sellest hinnaklassist olekski.
sorry, aga sellel pildil on p30 pilt selge nagu prillikivi, pixelite omad seevastu täielikud udukogud.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003




sõnum 17.01.2023 16:34:14 vasta tsitaadiga

Telia ajaplaan 3G võrgu sulgemise osas 2023. aastal on järgmine:

28.02.2023 sulgetakse 3G Läänemaal
31.03.2023 sulgetakse 3G Pärnu- ja Raplamaal
30.04.2023 sulgetakse 3G Harjumaal
31.05.2023 sulgetakse 3G Tallinnas
30.09.2023 sulgetakse 3G Ida- ja Lääne-Virumaal, Hiiu- ja Saaremaal
31.10.2023 sulgetakse 3G Viljandi-, Jõgeva- ja Järvamaal
30.11.2023 sulgetakse 3G Tartu-, Valga-, Põlva- ja Võrumaal
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 18.01.2023 11:03:03 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
Dogbert kirjutas:
Prillpapa kirjutas:

"pildid jäävad paremad" on suhteline mõiste, heades tingimustes, valges teevad ka odavtelefonid head pilti aga niipea kui valgusolud kehvemad, tuleb kiiresti kaameravõimekustel vahe sisse. Kasutan tööasjus telefonikaamerat pea igapäevaselt, oludes kus valgustingimusi valida ei saa ja kolleegid kelle Iphone palmipildid on super jäävad kuskil keldris või pimedates oludes oma fotodega jänni ja saadavad mulle e-kirju, et kas minu piltidelt loeb detaile välja - ja näe imet Huawei junniga tehtud piltidel tihti loeb ka hämaras tehtud fotodelt tekste ja muid detaile kohal kus teiste telefonide pildid on lihtsalt ilusad...

gsmarena lehel valin ka alati "low light" ja hakkan erinevaid detaile võrdlema..
Spoiler Spoiler Spoiler


Ma ei tea, mis prillid sul selle vaatamisel ees olid, aga kui vaatad Pixel 7 ja Huawei P30 Pro low light testi, siis detaile näen mina rohkem Pixeli pildil, vaata millist pildi osa tahes.

https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=11903&idPhone2=9635

Pixel 7 128GB saab alla 600€ https://www.amazon.de/Google-Pixel-Unlocked-Smartphone-Obsidian/dp/B0BDK63RF3/
256GB läheb veidi üle 700€

Aga kui tahad Pro-versioonidega kaasnevat telefoto kaamerat ka, siis tuleb rohkem sajalisi luftitada isegi Huawei P50 Pro puhul. Kardinaalselt midagi paremat sa sellegipoolest ei saa, sest suurem skoor tulebki peamiselt telefoto pealt.

PS. Kui sa praeguse Huawei P30 Pro eest ainult 650€ maksid, siis said kõrgema hinnaklassi telefoni ~300€ soodsama hinnaga kätte lihtsalt, mitte et see sellest hinnaklassist olekski.
sorry, aga sellel pildil on p30 pilt selge nagu prillikivi, pixelite omad seevastu täielikud udukogud.


Mida sa ajad? Udused on P30 pildid, Pixeli omadel näed detaile rohkem. Need detailid on koledad, aga nende udusena vaatamine ei tee pilti kvaliteetsemaks.
Pane prillid ette ja võrdle, kummal sa detaile rohkem näed ja kumb on tegelikult udusem:
Spoiler Spoiler Spoiler


HV trollidele peab ikka kõik puust ette tegema.

Kui peeglit prillidega vaadates koledam nägu vastu vaatab kui ilma prillideta, siis ei ole see prillide ega peegli viga. Sama lugu on kaameraga. Kui ühel pildil on pildistatu kole ja karvane ja teisel kena ja sile, sest karvu pole näha, siis ei ole teine pilt kvaliteetsem doh.gif
Kui vaatad, et kohati on kompressiooni artefakte näha Pixeli pildil rohkem, siis see on juba kompressiooniprobleem. Tee kompressioonita RAW formaadis pilt ja oled sellest vaba. Optiliselt on aga Pixeli pilt selgem ja detailsem, P30 pildil on "koledad" detailid udususe tõttu kadunud.

Ka on Pixelite kaamerad / Google Camera tarkvara alati silma paistnud värvide naturaalsuse poolest ja nendega pea maksimaalseid punkte skoorinud testides. Et kellelegi kollaka tooniga pildid rohkem meeldivad, ei tee neid pilte kvaliteetsemaks. Teed kvaliteetse pildi ja paned sinna mingi facebooki filtri peale, mis selle sinu meelest "ilusaks" teeb ja saad samasuguse pläusti nagu alla 100€ hiinakaga tehtud pildist sama filtriga. Aga selle hiinakaga sa eales sama kvaliteetset pilti tehtud ei saa.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 18.01.2023 11:45:52, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2023 11:04:54 vasta tsitaadiga

Kas selline detailsus on telefonikaamera puhul tõepoolest kellegi jaoks oluline?

Eks vajadused on muidugi erinevad, kuid üldises plaanis on telefonikaamera selleks, et mõistlikes tingimustes saaks kasutamiskõlbliku pildi võimalikult vähese vaevaga kätte ehk siis point'n'shoot ja valmis icon_rolleyes.gif

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 18.01.2023 11:35:01 vasta tsitaadiga

Siis ei ole ju kvaliteeti ega mingeid kvaliteediandmeid kaameratel üldse mõtet vaadata.
Vaatad, milline su näo kõige udusemaks teeb, et karvad ja vinnid välja ei paista ja see ongi kõige "parem" kaamera!
Nagu ma ütlesin, rämpsumüüjate unistuste kliendid on sellised. icon_lol.gif

Mu ainus järeldus sellest on, et Pixel teeb liiga kvaliteetseid ja realistlikke pilte. Reaalsus aga ei meeldi mingitele inimestele, kollakas udu on parem ja ilusam.

Pane udufilter peale piltidele ja saad nad "ilusaks" siis. Udukaameraga tehtud pilte sa aga selgeks ei saa mingi filtriga.

Kui mul äkki ongi ilupildi asemel vaja teha pilti ostetud kaubal esinenud defektidest, siis kumb kaamera päriselt parem on selleks?

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 18.01.2023 11:49:30 vasta tsitaadiga

Dogbert,
Spoiler Spoiler Spoiler
siin on oli ju puuks ja punasest ette. pixel on täis udukas ilus sile, p30 on kole, karvane ja kortsus.

_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 18.01.2023 11:54:34 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
Dogbert,
Spoiler Spoiler Spoiler
siin on oli ju puuks ja punasest ette. pixel on täis udukas ilus sile, p30 on kole, karvane ja kortsus.


Ma ei tea miks, aga gsmarena näidistel on Pixel 7 pilt parema kvaliteediga kui Pixel 7 Pro oma. Päriselt.
Kui tähele panid, siis minu näited olid Pixel 7 vs Huawei P30 Pro

Sinu näitel on Pixel 7 üldse puudu ja selle asemel on Pixel 6. Kas 7 pilt oli liiga hea teistega võrdlemiseks? icon_razz1.gif

Samas, kui ma nüüd vaatan just täpselt seda tähekest seal, siis see on tõepoolest P30 fotol üks kõige paremini fookuses olev ja paremini välja tulnud osa pildist, samas isegi Pixel 7 pildil on see just üks koledamaid kohti. Kui vaatad sealt natuke kõrvale - kõrgemal olevaid pliiatseid või vasakul olevaid värvilisi "jäätisepulki" (mis asjad need siis ka ei oleks), siis tunduvad pildid enam-vähem võrdsed.
Sellest jääb justkui mulje, et P30 foto on kergelt fookusest väljas pildi tsentris ja just ääred on fookuses ja maksimaalse kvaliteediga välja tulnud. Mida see ütleb kaamera (fokuseerimisvõime) kohta?

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 18.01.2023 12:39:20, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 18.01.2023 11:59:53 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
NATAS999 kirjutas:
Dogbert,
Spoiler Spoiler Spoiler
siin on oli ju puuks ja punasest ette. pixel on täis udukas ilus sile, p30 on kole, karvane ja kortsus.


Ma ei tea miks, aga gsmarena näidistel on Pixel 7 pilt parema kvaliteediga kui Pixel 7 Pro oma. Päriselt.
Kui tähele panid, siis minu näited olid Pixel 7 vs Huawei P30 Pro

Sinu näitel on Pixel 7 üldse puudu ja selle asemel on Pixel 6. Kas 7 pilt oli liiga hea teistega võrdlemiseks? icon_razz1.gif
mina seda ei tea, lähtusin algse postitaja antud infost.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 18.01.2023 12:15:19 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
mina seda ei tea, lähtusin algse postitaja antud infost.


Pead silmas Prillipapa postitust?

tsitaat:
Aga piisas gsmarena fotode võrdlust vaadata ja mu 3 aastat vana Huawei P30 Pro teeb endiselt paremat pilti kui Pixel 7 või 7 Pro


Tema mainis mõlemat ja talle ei meeldinud kohe mitte tema vanast, 30% soodukaga saadud P30 Pro-st kallim uue Pro hind ei Pixelil ega Huaweil. Seega ma valisin võrdluseks just sarnase hinnaga Pixel 7, mille pildikvaliteeti ma just enne selle endale ostmist ka gsmarena pildinäidiselt vaatasin ja uurisin hoolega.
Et Pixel 7 Pro pildinäidis päriselt kehvema kvaliteediga on millegipärast, seda ma isegi ei teadnud enne. Mina eeldasin, et 7 pilt on kehvem kui kallima 7 Pro oma ja võrdlus vanakese ja madalama resolutsiooniga P30 pro-ga võrdsemal tasemel.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2022




sõnum 18.01.2023 13:01:49 vasta tsitaadiga

Rahu sõbrad icon_smile.gif uurisin põhjalikumalt neid võrdluspilte ja tõepoolest oleneb mida täpsemalt vaadata, kohati on Pixel 7&Pro pildid täitsa head (nt pintsli otsad on P30 Pro täitsa seebid aja Pixelil tõetruud ja detailsed), samas häirib Pixeli piltidel teksti osa, nt seal dollari pildil tekstid, kus P30 Pro tundub nagu loetavam.
Täitsa võimalik, et päriselus on Pixel kaamera täitsa OK, lihtsalt häiris, Pixel 7 on üle kolme aasta uuem P30 Pro-st aga nendel testpiltidel peab natuke pingutama, et seda kaamera paremust näha..

See on ka tõsi, et päris adekvaatset võrdlust tahta tuleb juba süvenema hakata, sest ühel telefonil võivad vaikimisi igatsorti pildiparanduse-edenduse teemad olla sisse lülitatud (või isegi sisse ehitatud), teisel võib telefon oodata kasutaja sekkumist kellade-vilede valikul.
Ja kas võimekama kaamerasüsteemiga telefonist neid RAW pilte enam kätte saabki, kus kaamera(d) teevad taustal mitmeid või isegi kümneid pilte ja telefoni kiibistikul eraldi protsessor miksib fotodest ja järeltöötlusest tootja arendatud algoritmil selle "õige" foto. Kus pildi järel ei tarvitse enam aru saadagi, kusmaalt on lõppenud senorivõimekus ja kusmaalt tehisintellekt on oskuslikult puudusi kõrvaldanud.

Mõnes mõttes on õigus neil, kes ütlevad, et fotograafia huviline suudab ka keskpärase telefoniga võluda silmapaistvaid fotosid (nt enamus telefone võimaldab kasvõi profi režiime, kus oskaja saab sättida mitmeid parameetreid) ja teine võib tippkaameratelefoniga toota gigabaitide viisi rämpsu, kus isegi sisseehitatud tarkusest ei piisa.
Selles vaates võib ka telefoni testpiltide võrdluspiltide puhul olla mõistetav hoiak, kus võetakse karbist telefon ja võrreldakse nö tootja algseadistust, sest kellelegi ei oleks aega süveneda iga sensori-kaamera-riistvara-seadistuse-tarkvara nüansidesse.

Kuna ise ka ei süvene ja tahaks, et võtan karbist asun klõpsima ja saaks mõmiseda - vau hoopis teine tase kui eelmisel telol icon_biggrin.gif

Väga isutab seda Pixel 7 proovima aga pisuke hirm on hinges, et äkki pole rahul, vähemalt need gsmarena testpildid võivad olla küll vaataja silmades aga minu jaoks pigem teeb ettevaatlikuks, kas Pixel 7 kaamerasüsteem ikka on parem ja välistada ei saa, et ehk on isegi kuskilt nurgast kehvem ja pärast nö kahetsen icon_smile.gif

_________________
---
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 18.01.2023 13:17:30 vasta tsitaadiga

ostad ära, katsetad/uurid/puurid ja kui ei sobi siis paned müüki.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
triu
HV vaatleja

liitunud: 09.08.2013




sõnum 18.01.2023 13:44:10 vasta tsitaadiga

Eks kriteeriumid udususele võivad olla muidugi erinevad. Samas, kui näidata neid dollari pilte kusagil kaubanduskeskuses sajale juhuslikule inimesele, siis sajale nende hulgast tundub Pixel udusem.
[quote="Dogbert"][quote="NATAS999"][quote="Dogbert"]
Prillpapa kirjutas:


Mida sa ajad? Udused on P30 pildid, Pixeli omadel näed detaile rohkem. Need detailid on koledad, aga nende udusena vaatamine ei tee pilti kvaliteetsemaks.
Pane prillid ette ja võrdle, kummal sa detaile rohkem näed ja kumb on tegelikult udusem:
Spoiler Spoiler Spoiler


HV trollidele peab ikka kõik puust ette tegema.

Kui peeglit prillidega vaadates koledam nägu vastu vaatab kui ilma prillideta, siis ei ole see prillide ega peegli viga. Sama lugu on kaameraga. Kui ühel pildil on pildistatu kole ja karvane ja teisel kena ja sile, sest karvu pole näha, siis ei ole teine pilt kvaliteetsem doh.gif
Kui vaatad, et kohati on kompressiooni artefakte näha Pixeli pildil rohkem, siis see on juba kompressiooniprobleem. Tee kompressioonita RAW formaadis pilt ja oled sellest vaba. Optiliselt on aga Pixeli pilt selgem ja detailsem, P30 pildil on "koledad" detailid udususe tõttu kadunud.

Ka on Pixelite kaamerad / Google Camera tarkvara alati silma paistnud värvide naturaalsuse poolest ja nendega pea maksimaalseid punkte skoorinud testides. Et kellelegi kollaka tooniga pildid rohkem meeldivad, ei tee neid pilte kvaliteetsemaks. Teed kvaliteetse pildi ja paned sinna mingi facebooki filtri peale, mis selle sinu meelest "ilusaks" teeb ja saad samasuguse pläusti nagu alla 100€ hiinakaga tehtud pildist sama filtriga. Aga selle hiinakaga sa eales sama kvaliteetset pilti tehtud ei saa.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 18.01.2023 15:44:05 vasta tsitaadiga

Ega ta Pixlil Google Camera äpiga muidugi puhas sensorist otse tulev RAW pole. Mida aga RAW pildiga ei ole tehtud, on pärast tema tarkvaralist erinevatest kaadritest kokkukombineerimist lõpuks kompressori hakklihamasinast läbihekseldamine, nii et jpg-kompressiooni poolt pildile lisatav "lisandväärtus" tumedamates piirkondades ja mujalgi jääb ära.

Google Camera paraku ei võimalda väga suurt kontrolli kaamera üle ja teeb pildi enda "arvates" parimate ja sobivaimate sätetega ja kasutab mingit vaikimisi määratud JPG kompressiooni JPG piltide puhul. Kui kompressioon ja kvaliteedikadu kohati tundubki liiga tugev olema, siis seadistuse kompositsioon tervikuna annab enamasti "hea" tulemuse. Tarkvara justkui ise "saab aru", millist tüüpi pilti tahetakse saada.

Aga kui ta aru ei saa, siis on vahel täitsa võimatu talle selgeks teha, et sa tahad pildistada näiteks vihmamärja akna taga olevat maastikku, mitte vihmapiisku klaasil icon_lol.gif (Moto G ja Nexus 5X-ga ei õnnestunud, Pixel 3-ga mõnel üksikul korral õnnestus).
Pixel 7 kaameratarkvaras pole isegi pildi resolutsiooni käsitsi võimalik valida enam. Valikus on "full" ja "medium", kolme kaamera erinevusi arvestamata.

Kui on vaja kaamera riistvarale ja pilditöötlusele otsesemat ligipääsu, siis OpenCamera ei oma Google Camera "tehisintellekti" ega selle kunstkoppi piltide kaamerasisesel järeltöötlusel, aga temal on võimalik JPG kvaliteeti sättida ja kaamera riistvarale näppupidi kallale minna (fookust lukustada lõpmatusse või käsitsi fokuseerida), HDR töötlust oma äranägemise järgi timmida jms. Ehk saab isegi RAW pildi päris otse ilma töötlemiseta kätte, pole üritanud seni. Seadistusvõimalusi on väga palju igatahes ja võimalus omaenda näpuviha pildile lisada Google'i nuti asemel.


triu,
Dollari kujutisel ongi USA vapp piksli pildil udusem kui Lincolni nägu ja P30 pildil vapp selgem kui nägu. Kui nüüd minna veel pildi tsentri poole, näiteks vaadata inglise naela kujutist, siis on piksli pilt palju selgem ja paremini fookuses kui P30 pilt. Kui minna pildi serva poole, siis on P30 paremini fookuses ja piksli pilt udune.
Kuhu kohta peaks kaamera oma fookuse häälestama pildistamisel? Keskele või serva? Sest kogu pilt korraga ei saa optiliselt fookuses olla, kui teravussügavus seda ei võimalda (ja see sõltub sensori tundlikkusest ja ava suurusest). Kui on valida tsentri ja serva vahel, siis kus peaks olema pilt selgem?

Kokkuvõttes ma olen nõus, et P30 Pro teeb endiselt väga häid pilte ja ainult parema kaamera saamiseks ei ole küll mõtet teda välja vahetama hakata.
Võistlus tundub olevat väga tasavägine. Mingi veidrus tundub olevat nendel gsmarena näidistel, sest ka normaalses valguses tehtud pilt tundub P30 puhul keskelt serva poole teravamaks minevat ja Pixeli oma pigem vastupidi.

Ega me ei tea ka seda, mitmest kaadrist kokkuvõttes selline pilt kokku on pandud ja kas need kõik on pildistatud täpselt sama fookusega. Me ei tea, milliseid osi ühest kaadrist tarkvara eelistab teise kaadri omadele ja millised osad kokkuvõttes saadud pildist on pärit ühest ja millised teisest kaadrist.

Ma ei oleks ka Pixel 7 ostnud, kui mu Pixel 3 poleks kapitaalselt peeti läinud mingi füüsilise rikke tagajärjel, tõenäoliselt telefoni korduvate painutamiste, põrutuste ja väänamiste tagajärjena 4 aasta kestel peamiselt teksade tagataskus kandmisel, sh kogu raskusega telefonile pealeistumised jms. Mõni joode lahti või antenn lühises või midagi sarnast. Elektriline füüsiline rike igatahes, mis pikkamööda hullemaks läks. Äppide avanemise ja töötamise kiiruse, brauseris kerimise ja zoomimise kiiruse, bootimise kiiruse jm igapäevase kasutamise mugavuse poolest ei ole Pixel 3 veel ajale jalgu jäänud igatahes.
Vahepeal varutelefonina vana Nexus 5X kasutada oli küll piin. Peal küll originaalist nobedam ja uuem LineageOS, aga ikkagi väga uimane kohati.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tauio111
HV vaatleja
tauio111

liitunud: 23.10.2010




sõnum 18.01.2023 22:52:57 vasta tsitaadiga

Teravus pole justkui kunagi olnud Nexus 5X kuni Pixel 7 puhul eriliselt head. Võib vabalt leida paremaid. See pole ka probleem kuna kõik platvormid jms niikuinii downscalevad korralikult. Pixel peeping ja trükk vist pole ka eriti tähtsad seega meh.
See uus sensor on muideks ka tunduvalt suurem kui endised Sony sensorid, sellest ka olukord, et ääred on udusemad ja minimaalne fookuse distants nii kauge.

Google puhul ainukene asi mis loeb on see HDR+, sest riistvara ise pole midagi erilist olnud.

Kuna 7 on mu viies Google seade millel HDR+, võin ka öelda, et ega Nexus 5X ja Pixel 5 vahel erilist vahet ei olnud (Kui nightsight välja jätta, on Nexus 5X tehtud piltide praegu vaatamine vägagi muljetavaldav), Pixel 7 uue sensoriga tundub pildi "feelingu" mõistes nagu natukene kehvem või üpris sama, sensor ise on pimedas jms parem muidugi.
HDR+ (ja selle nightsight) olid tugevad trumbid aga on tunne, et see on ka arvatvasti lõpp kuna algusest peale on see ka suhteliselt sama olnud ning suurt muutust pole toimunud.

HDR+ kontrasti ja värvi poolest on super, stacking/bracketing teeb ka imetööd, võibolla ei tahakski rohkemat, kui, et oleks vähem müra ja rohkem teravust (just seda "smooth" välimusega teravust, mitte sharpening). Video osakond on täielikult küsitav ning paneb mõtlema kas Androidil kui platvormil endal on mingi suurem probleem sellega, sest see on tõesti tunduvalt halvem näiteks võrreldes iPhonega.
Kolmanda osapoole MotionCam app on ka olemas, mis suudab RAW videot teha ning see toodab VÄGA kena videot, kuigi siin erilist vahet pole kes on telefoni tootja.

https://www.youtube.com/watch?v=4u_Zg23EoOA
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  Google Pixel mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 45, 46, 47 ... 64, 65, 66  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.