Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  loll helikaart Crystal märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
väsinu
HV vaatleja

liitunud: 27.12.2002




sõnum 27.12.2002 23:59:36 loll helikaart Crystal vasta tsitaadiga

Aidake.jutt lühike.arvuti celeron 400,emme zida BX3D-CT,integreeritus helikaart CRYSTAL (kivi peal CX4235-XQ3),win 98se.otsin õigeid helikaardi draivereid.siiani olen leidnud ainult win95 jaoks vist.helikaart töötab windows media playeris ilusti aga windowsis endas teeb tõn-tõn- jne.zida koduleht on väga kitsi infoga.jama veel, et ostsin helikaardi lisaks aga too ei tööta puhta heliga,midagi krõbiseb.bios keelasin integreeritud helikaardi ära aga loll arvuti otsib ikka crystalit taga,panin disable aga heli pole hea.tahaks selle crystali korralikult tööle saada,andke nõu mingisugustki.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tommionu
tubli telepoiss
tubli telepoiss
tommionu

liitunud: 17.11.2001




sõnum 28.12.2002 00:43:18 vasta tsitaadiga

esmalt jällegi näide laiskusest/oskamatusest/jne icon_exclaim.gif
endal on kivi markeering olemas ja ei suuda nüüd õigeid drivereid leida icon_eek.gif

tavaliselt "sellistele jamadele" mina isiklikult pole tootja lehelt leidnud midagi, vaid ikka vanalt healt driverguide.com lehelt, sest sealt leidimine palju lihtsam, kui sul on teada kivi markeering, tootja jms olulist jupi kohta 8)

minu otsimiste tulemuseks näiteks siis see link:
driverguide.com tulemus
siis veel üks google'i otsingu tulemus:
http://www.soundcard-drivers.com/companies/261.htm
ja veel üks leht igaksjuhuks:
http://www.soundcard-drivers.com/drivers/34/34730.htm

kahe esimese lingi alt tulevatest tabelitest peaks sa lõpuks selle õige kindlasti leidma, kui sa kenasti ikka vanad driverid maha võtad enne icon_wink.gif

PS. selle postituse kribamine/linkide "meisterdamine" võttis ka rohkem aega, kui driverite leidmine icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
väsinu
HV vaatleja

liitunud: 27.12.2002




sõnum 28.12.2002 01:22:14 vasta tsitaadiga

aitäh et vaevusid vastama, aga minul mure vist suurem draiverite variante on juba kümmekond ,korralikult tööle ikka ei hakka.võibolla annad nõu kuidas komplekteerida draivereid.muide emme koosmeb via kividest.ja veel laisk ma ei ole,win on oma viis korda installitud ja nädala jagu draivereid otsitud
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tommionu
tubli telepoiss
tubli telepoiss
tommionu

liitunud: 17.11.2001




sõnum 28.12.2002 01:33:03 vasta tsitaadiga

ise prooviksin neid drivereid:
http://www2.driverguide.com/uploads/uploads9/23793.html
http://www2.driverguide.com/uploads/uploads13/32272.html
http://www2.driverguide.com/uploads/uploads7/2445.html

ja kui need ei aita, siis oled (ma arvan) driverite maha/peale panekuga midagi mööda pannud ... ise jamasin ka ükskord mingi crystal int. heliga aga lõpuks sai ikkagi tööle - ei old just õiged need mõned variandid ja ainus varinat mis asja tööle pani oli setup'iga icon_wink.gif
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
väsinu
HV vaatleja

liitunud: 27.12.2002




sõnum 28.12.2002 02:26:48 vasta tsitaadiga

öö on käes,olen ise loll ja arvuti ka,lähen magama.üldiselt on nii ,et need draiverid või mis nad on tähistusega WDM ei tööta helikaart üldse.tähistusega PNP töötab media player .küsimus veel win installides panin plaadi "graphics ja multimedia",et saada pilt normaalseks"trio 3d/2x" installi lõpedes pakkus draivereid via jaoks-võtsin need.võibolla kontrollib via kivi väljuvat heli.viimane küsimus,miks bios keelates integreeritud helikaart hakkab ennast uuesti otsima.ma olen arvuti ja enda peale nii vihane,et paneks neist ühe põlema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tommionu
tubli telepoiss
tubli telepoiss
tommionu

liitunud: 17.11.2001




sõnum 28.12.2002 12:44:18 vasta tsitaadiga

väsinu kirjutas:
öö on käes,olen ise loll ja arvuti ka,lähen magama. üldiselt on nii, et need draiverid või mis nad on tähistusega WDM, ei tööta helikaart üldse. tähistusega PNP töötab media player. küsimus veel win installides panin plaadi "graphics ja multimedia", et saada pilt normaalseks "trio 3d/2x" installi lõpedes pakkus draivereid via jaoks - võtsin need. võibolla kontrollib via kivi väljuvat heli. viimane küsimus, miks bios keelates integreeritud helikaart hakkab ennast uuesti otsima. ma olen arvuti ja enda peale nii vihane, et paneks neist ühe põlema.


ennast vast põlema mõtet pole panna, aga emme võid küll panna 8) ...
<offtopic>
nägin samuti kurja vaeva IR disable'misega ühel emmel (sellel oli samuti crystal int. heli, millest ma ka eelnevalt kribasin), sest kuigi ma BIOS'is panin IR'ile disable, siis widooza otsustas lollilt ja järjepidevalt seda alati startup'i ajal leida ... ja kui IR'ile enable sai pandud BIOS'is, siis tekkis IR'il konflikt IRQ tasemel GFX'iga ja asi pani suvalistel hetkedel pange millegipärast + alati oli error msg startup'is et IR device ei funga korralikult ja systray'st maha ei lasknud ka võtta ... seepärast siis otsustasin üldse asja disable'da ... lõpuks aitas ainult uue BIOS'i pealepanek --> kuna aga emmel ei old midagi kirjas, siis sai NB ja SB (ehk chipset'i) järgi otsima hakatud emmet, aga mis aeg läks selleks, et seda õiget lõpuks leida icon_razz.gif
<topic>
esmalt kas sa järgisid ikka VIA kivide puhul sellist süsteemi ülesse-ehitamise järjekorda:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=3991
kuna sul on arvatavasti VIA Apollo PRO Chipset, siis võiksid kasutada VIA 4in1 asja: http://www.viaarena.com/?PageID=2
aga selle asemel, mida sa plaadilt võtad VIA jaoks, peaks 98se'l olemas olema muud vidinad vanemate VIA chipset'tide jaoks by default juba ...
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
väsinu
HV vaatleja

liitunud: 27.12.2002




sõnum 29.12.2002 12:29:20 vasta tsitaadiga

leidsin lõpuks vea üles,viga bios pnp setingus.Selle peale poleks osand unes ka tulla,aga ega und olnud üsna mitu ööd.Mis niin ikka kurta, olen ju puhta amatöör sellel alal.Rõõm on suur "loll Crystal" ja arvuti töötavad hetkel suurepäraselt.Suundun normaalse elurütmi juurde tagasi.Suured tänud fanattidele, kes viitsivad seda foorumit töös hoida.Lugesin nelja tunnijagu kasulike näppunäiteid.Hall-ollus hakkas ennast vaikselt liigutama.Eraldi tänu "tommionu"le,andsid stiimulit edasi mässata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  loll helikaart Crystal
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.