Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  veelkord neti jagamisest märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
pipraonu
HV kasutaja
pipraonu

liitunud: 07.04.2002




sõnum 22.02.2003 16:09:11 veelkord neti jagamisest vasta tsitaadiga

siin rubriigis küll peaaegu iga kümnes teema sama, kuid oma probleemile ikkagi lahendust ei suutnud leida. Sry, et siis analoogne küsimus üks kord veel:

on olemas:
2 arvutit, mõlemal winXP pro,

1) 1. arvutil 2 võrgukaarti, adsl ühendus läbi nokia hubi,
2) 2. arvutil võrgukaart ja vajadus vahetada esimese arvutiga faile ja netti kasutada

3) nokia hub
4) pööratud otsaga kaabel
5) pööramata otsaga kaabel

Peaks eksisteerima lausa kaks alternatiivset ühendamise viisi:

variant A: läbi nokia hub-i + pööramata otsaga kaabel
variant B: otse kasutades kahte võrgukaarti ja pööratud otsaga kaablit.

Juhtmed / kaardid kõik ilusti ühendatud. Pingida saab masinaid omavahel, kasutades nii varianti A kui ka B (IP-d määratud 192.168.0.x /mask 255.255.255.0)

Kõik tulemüürid on arvutites maha keeratud (vist)

Kummalgi arvutil on ka mõni kataloog / ketas sharetud workgroupi piires.

kuid eesmärgile lähemale enam ei saa:

Proovinud olen nii linnukese tegemist ISC-le, sharing viizardit kui ka manuaalselt erinevaid sättinguid. Mitte kuidagi ei õnnestu arvuteid teineteisele nähtavaks muuta workgroupi piires (workgroupi nimi arvutitel on sama), ei õnnestu ka neti jagamine või failide kättesaadavaks muutmine.

Ehk siis pingimisest kaugemale kuidagi ei jõua. icon_neutral.gif

Keegi ehk oskab nõua anda, mis tähtis asi mul kahe silma vahele on jäänud, et muuta arvutid teineteisele "nähtavaks" ja internet jagatuks?

______________________
varem ka nagu arvuteid omavahel üritatud ühendada enamvähem edukalt, aga täna kuidagi eriti halb päev vist, et miski ei taha tööle minna...
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Triforce
HV vaatleja
Triforce

liitunud: 09.02.2003




sõnum 22.02.2003 18:17:31 vasta tsitaadiga

Oli kah selline probleem. Korduvalt. icon_sad.gif
Lahendused:
1) Network Setup Wizard'iga tegin wizard'i pakutud floppy ja käisin kõik võrgus olevad arvutid sellega üle.
2) Probleem lahenes iseenesest, peale järjekordset Windows'i restarti. 8)

_________________
Learn from the mistakes of others. You can't live long enough to make them all yourself.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Rage
HV vaatleja
Rage

liitunud: 28.11.2001




sõnum 23.02.2003 17:53:23 vasta tsitaadiga

mul on igaljuhul niimoodi...
switch, adsl modem ja 2'el arvutil winXP
yhendad modemist kaabliga switchi/HUBi... seej2rel switchist/hubist arvutitesse...
kuna mul on kodu adsl siis ´tegin selle adsl dial-up v2rgi 2ra ja settingutest "share this connection"
ja m6lemal arvutil hakkasgi nett t66le...
aga siis kui see arvuti ei t66ta kus sa neti sharesid ei saa netti minna... aga kui ikka tahad siis v6id teisele arvutile ka selle dialup v2rgi panna ja lihtsalt kui esimene arvuti ei t66ta logid teisega netti sisse

problem solved

ja need eelmised variandid mis Triforce poolt pakutud, ma ei tea kas t66tavad
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
47th ronin
HV veteran
47th ronin

liitunud: 22.02.2003




sõnum 23.02.2003 20:04:24 vasta tsitaadiga

xp hakkab by default kohe inisema, kui proovid ühendust jagada niiviisi:

internet <- *dsl <- hub <= arvutid

pole tema meelest turvaline. tema meelest on turvaline nii:

internet <- *dsl <- arvuti a võrgukaart 1 <- arvuti a <- arvuti a võrgukaart 2 <- hub <= arvuti b, arvuti c, arvuti n

miski wizardiga sellest ümber ei pääsenud, ei viitsinud pikemalt surkima ka hakata. niisiis teeb xp tavakasutajale kohe selle nokia bridge purgi küljes oleva hubi kasutuskõlbmatuks. aga kui asi ära ühendada nii, nagu xp-le meeldib ja network setup wizardiga natuke nikerdada ning peale seda teises masinas seda valmistehtud floppi pruukida, läheb käima küll
ahjaa, see networking ainult xp masinate vahel on ikka ilgelt hale küll, kui kuskil mingeid ressursse dedicated vahenditega välja ei jagata. isegi paari faili kopeerimine ühest läpakast teise võib olla tõeline piin. btw, kõige lihtsam on vist teha kummaski masinas miski share (let's say näiteks 'temp') ja siis exploreri aadressiribale tippida lihtsalt \\192.168.1.1\temp ning paistabki selle masina share supsti kätte, vaatamata workgruppidele, domeenidele või sellele, et my network places all pole teisest masinast pussugi näha.. m$, et tema ema paelussi unes näeks..

_________________
rgrds,
ronin, neljakümne seitsmes
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rage
HV vaatleja
Rage

liitunud: 28.11.2001




sõnum 24.02.2003 18:50:11 vasta tsitaadiga

mul igaljuhul t66tab, windows ei hakanud midagi kisama ja asju yhest arvutist teise pole mingi probleem t6sta... paned lihtsalt sama workgroup nimi ja t66tab mul t6stab 100mbit/sek
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pipraonu
HV kasutaja
pipraonu

liitunud: 07.04.2002




sõnum 24.02.2003 19:08:52 vasta tsitaadiga

mõne sõnaga ka minu katsetuste tulemustest siis:

Käiku läks lõpuks variant, kus arvutid on ühendatud järmiselt:

Internet -> Arvuti A võrgukaart nr1-> Arvuti A -> Arvuti A võrgukaart nr2 -> Arvuti B

Mõlemad masinad töötavad XP Pro-ga. Ühine workgroup loodud ning arvutid teineteisele nähtavad ja omavaheline ühenduskiirus kuni 100Mbps.

Kuna selle Windowsi enda viizardiga jauramine tüütas ära, otsustasin minna "ringiga" ja installisin mõlemasse masinasse Sygate-i neti jagamise proge, kus arvuti A oli servu ja arvuti B klient. Üks pisike programmike jookseb nüüd masinates rohkem aga net see-eest mõlemas kenasti toimib thumbs_up.gif
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
panic
Kreisi kasutaja
panic

liitunud: 28.01.2003




sõnum 09.03.2003 00:29:57 vasta tsitaadiga

sain ka teise kasti koju. mõtlesin, et jagaks ka siis netti.
lugesin siin foorumeid ja tegin nagu peab- a arvutil 2 võrgukaarti ja pööratud kaabel.
algul kui lisasin 2 võrgu kaarti siis arvuti nagu ei saanudki aru, et miskit lisatud. device manager ka ei näidanud, et mingi uus hüüumärgiga asi oleks.tegin siis add new hardware. siis näitasin, et võrgu kaart ja kohe leidis draiverid.nüüd näitab devise manager ka uut kaarti.ühendada ma aga ei saanud.uue kaarti ja teise arvuti ühendamine kaei õnnestu. kui panen pööratud kaabli vanasse võrgukaarti- seal kus muidu nett on, siis on kohe connection. kui aga panen uude siis näitab, et disconnect vanasse tagasi siis jälle connect.
windowsid on mõlemal xp-d.
kas on mingi variant, et uus kaart ei tööta?aida32 näitab mõlemat kaart-st. et niipalju ta töötab.
proovisin siis uude kaarti neti juhet panna- vana kaart on ilusti teise arvutiga ühenduses. siis aga polnud netti.
nuh ma ei tea. loodan, et saite aru mis mure on.
vaja oleks proovida- et kas kaart töötab.
selline asi on ka, et mõlemad kaardid on kõrvuti siinides- kui see äkki mõjutab miskit.
muud nagu täpsustada ei oska.
küsige kui miski kahtlaseks jäi.
aa niipalju veel, et uus kaart on Kingston KNE120TX WOL
ja WinXP drivereid ma sellele ei leidnud- küll aga leidis xp ise midagi nagu enne kirjutasin.
aga see kaart on kunagi mul xp all töötanud ilusti.

_________________
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
panic
Kreisi kasutaja
panic

liitunud: 28.01.2003




sõnum 09.03.2003 01:45:20 vasta tsitaadiga

nuh kas kõigil juba siiber sellest võrgu jagamisest?
_________________
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jaff
HV vaatleja

liitunud: 09.03.2003




sõnum 10.03.2003 21:12:26 vasta tsitaadiga

Niipalju, kui mul on võrgukaartidega kokkupuudet olnud, on nende tootja kodukal mingi testprogramm kaardi kontrollimiseks.
Teine variant teises arvutis kontrollida, soovitatavalt win98. XP-l on aidanud ka XP enda uus install,oli mingi realteki kiviga
isend, mida ei saanud muidu kuidagi tööle.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
panic
Kreisi kasutaja
panic

liitunud: 28.01.2003




sõnum 12.03.2003 01:30:59 vasta tsitaadiga

sain tööle.viga vist kaartis. vahetasin kaarti ära ja asi läks tööle selle sama network disketiga, mida ta vahepeal pakub.
_________________
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
panic
Kreisi kasutaja
panic

liitunud: 28.01.2003




sõnum 12.03.2003 23:06:08 vasta tsitaadiga

kas niimoodi 2 võrgukaartiga saab ka rohkem kui 2 arvutit netti panna?
näiteks kui panna esimesse arvutisse 3 võrgukaarti- 1 tuleb nett sisse ja siis teistest kaartidest jagab edasi, teistele arvutitele.
või siis 1 arvutisse 2 võrgukaart- 1 nett sisse teisest teise arvutisse ja teise arvutisse sama moodi 2 kaarti, et teine arvuti jagaks kolmandale arvutile neti?
mulle sobiks viimane variant rohkem, kuna esimeses arvutis pole vabu pesasid, kuhu saaks veel 1 võrgukaarti panna.

_________________
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kfl
HV Guru

liitunud: 13.05.2002




sõnum 12.03.2003 23:18:11 vasta tsitaadiga

no just oli sellest juttu:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=34683
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  veelkord neti jagamisest
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.