Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  WWW »  Hädas andmeedastusega (USA Äridomeenid) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
erikliiv
HV veteran

liitunud: 02.02.2004




sõnum 12.01.2008 22:18:02 vasta tsitaadiga

hanz kirjutas:
üldiselt soovitaksin lihtsalt bandwidth'i juurde osta, kuna Google'it pole kunagi liiga palju... noh, vähemalt, kui sa soovid, et su foorum kasvaks.

aga ehk keegi seletab mida tähendab USA äridomeen? biz.us? kindlasti keegi seda omab, aga Google jääb siiski tavalise .com'i juurde.


Ma ei kujuta ette mis see USA äridomeenid on. Igaljuhul Webalizer Version 2.01 leaiab:
Kasutus maade kaupa: 68.5% KBaite - USA äridomeenid. Muud statistikt uurides järeldan, et tegemist on googliga. Juurde ostma enne ei hakka kui aru ei saa täpselt põhjusest miks see nii on.

Google Webmaster Tools väidab, et:
Number of kilobytes downloaded per day: Maximum 411930, average 77266

Märkimisväärne on ka Webalizerist loetav pingerida sellest kes imevad andmeedastust:

1 55.88% crawl-66-249-72-99.googlebot.com
2 10.31% crawl-66-249-72-74.googlebot.com
3 2.14% crawl-15.cuill.com


Mis siis teha lõppude lõpuks? Vaikida ja osta suurem ruum?
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mks
HV veteran

liitunud: 27.09.2004




sõnum 12.01.2008 22:21:48 vasta tsitaadiga

hanz kirjutas:
Märkimisväärne on ka Webalizerist loetav pingerida sellest kes imevad andmeedastust:

1 55.88% crawl-66-249-72-99.googlebot.com
2 10.31% crawl-66-249-72-74.googlebot.com
3 2.14% crawl-15.cuill.com


Mis siis teha lõppude lõpuks? Vaikida ja osta suurem ruum?


Eelpool on ju öeldud, mida teha, kui google andmeedastusmahtu imeb...

tsitaat:
http://www.google.com/webmasters/tools

Põhim. pead tegema siin konto, tuvastama et oled lehe omanik ja seejärel kasutad kontos:
Dashboard > Tools > Set crawl rate > Slower A slower crawl will reduce Googlebot's traffic on your server, but we may not be able to crawl your site as often.


Sellest sinu webalizeri statsist ju üsna selgelt näha, et üle 60% liiklusest läheb googleboti alla...
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aq
HV kasutaja

liitunud: 01.01.2003




sõnum 12.01.2008 22:21:58 vasta tsitaadiga

Google vastu ma ju andsin lahenduse põhimõtteliselt.

Aga lisaks sellele võib veel ka vaadata, kuidas piirata leheküljelt andmete edastamis. Näiteks võimaldavad need BB süsteemid ühe ja sama teema piires mitmeid (isegi kümneid) erinevaid vaateid - st küll üks postitus lehel, küll 100 tükki lehel, vanemad ees, uuemad ees jne... Kui need on tekstilingid, käib Google need kõik läbi (iseasi kas ta nad kõik ka indekseerib).

Veel üks probleem, mis kohe mul peast läbi käib ja mis võimalik on - ega Sul ometi mitte sessiooni ID-d URLi abil edasi ei anta. Või ega ei ole nii, et muul moel on URLid ALATI erinevad. See on kõigile osapooltele halb.

Lehte ennast nägemata ei oska rohkem nõu andagi hetkel... või eks kui miskit meelde tuleb ma jälle postitan icon_wink.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Cemtey_old
HV vaatleja

liitunud: 13.06.2006




sõnum 12.01.2008 23:11:44 vasta tsitaadiga

.. kustutatud ..

viimati muutis Cemtey_old 04.05.2014 15:51:21, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 12.01.2008 23:14:52 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ahjaa - olete kuulnud kellestki kellele ei meeldi teenus mida alcapar pakub? Vist mitte - järeldus?


Mis seal ikka järeldada. Keegi pole sellisest teenusepakkujast kuulnudki.
Muidu sa võtad oma nn teenuse eest tasu ka? Kui jah, siis loodetavasti maksud ikka makstud.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 13.01.2008 01:40:07 vasta tsitaadiga

Cemtey kirjutas:
mikk36 kirjutas:

12h'ga saab lepingud ümber tehtud, serverid kolitud, dns'id

muudetud jne kolimisega seotud asjad tehtud ?

Lepingud saab ümber teha kahe minutiga.
Milleks on vaja servereid kolida, kui ma saab muuta Interneti

kiirust serveri taga? DNS'idest rääkimata.
koju saad gigabiti 2 minutiga ? irw
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erikliiv
HV veteran

liitunud: 02.02.2004




sõnum 13.01.2008 09:59:31 vasta tsitaadiga

Või äkki oli tegemist ajutise põntsuga. Google'st saadud graafik ehmatab küll korraks ära...

Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aq
HV kasutaja

liitunud: 01.01.2003




sõnum 13.01.2008 13:35:13 vasta tsitaadiga

Aga äkki see oli esimene kord, kui Google avastas Sinu lehe või vähemalt avastas seal oleva suuremahulise sisu.

Kasuks võib tulla ka Google Sitemap genereerimine. Sellega saad anda edasi infot selle kohta, millised lehed on muutunud jne, kuid ma ei tea tõesti kas BB-dele ja milliseid genereerijaid olemas on...
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
erikliiv
HV veteran

liitunud: 02.02.2004




sõnum 19.01.2008 13:38:25 vasta tsitaadiga

Aq kirjutas:
Aga äkki see oli esimene kord, kui Google avastas Sinu lehe või vähemalt avastas seal oleva suuremahulise sisu.

Kasuks võib tulla ka Google Sitemap genereerimine. Sellega saad anda edasi infot selle kohta, millised lehed on muutunud jne, kuid ma ei tea tõesti kas BB-dele ja milliseid genereerijaid olemas on...


Esimest korda Google sinna infot ammutama ei tulnud. Paar aastat juba käinud seal vaikselt. Mulle lihtsalt ei mahu pähe see, et leht ise võtab u.50MB aga seda google-bot peab seda sikutama 500MB/päevas. Eks ma uurin võimalusi mida teha annab...

EDIT:

googlebot, googlebot...

Keelasin (robots.txt) kõikidel robotitel, peale neti.ee oma, foorumis tuhnida. Aga ei lange see andmeedastus maht. Äkki mõni robot käib lehte saastamas ja tutvustab ennast googlebot-i nime alt. Kas kuidagi kogu seda "USA äridomeene", mis mul statistikas on, ei saa korraga ära keelata? Juurdepääsu keeld USA-st? icon_sad.gif Virtuaalserveri teenusepakkuja ei tahtnud ka pikalt asjaga tegeleda. Nii proovingi siit abi saada. icon_neutral.gif
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aq
HV kasutaja

liitunud: 01.01.2003




sõnum 19.01.2008 14:25:26 vasta tsitaadiga

Teenusepakkuja tahab vist raha teenida... icon_razz.gif Muide, võid PSi teel teada anda, kellega tegemist on (teenusepakkuja osas).

Robots.txt-st (ja tegelt ka meta abil keelamisest). Minu "pikaajaline observatsioon" on pannud Googlebot'i puhul tähele mitmeid anomaaliaid. Ma ei taha väga julgelt Googleboti sõimata, kuna mõned neist anomaaliatest on vähemalt teoreetiliselt põhjendatavad. Aga - igasugune robots.txt abil ärakeelamine on "pikka vinnaga" vähemalt Googlebot puhul. Tal ikka läheb aega, enne kui aru saab, et tõepoolest on keelatud. Teine asi... kui ei taha avalikult oma lehte teada anda, võid mulle ka selle aadressi PSi teel edastada. Ma ei saa mingit põhjalikku analüüsi teha (praegu väga kiire aeg), aga võibolla üks koma kaks soovitust suudan anda.

Seniks, kuni asju normaalsetesse piiridesse suruda, võiks tõesti vist suurendada andmeedastusmahtu... Kõiksugu muutused võtavad päris kaua aega. Mina ise olen näiteks hakanud optimeerima oma lehte juba siis, kui 1/3 lubatavast mahust täidetud on... igaks-juhuks...

"USA äridomeenide" kui säherduse keelamine vist on isegi võimalik. Probleem on aga selles, et nii mõnigi Eesti päritolu mazzin tuvastub serveri jaoks USAst tulevaks, siis neil kah ligipääs puudub. Server mingit ip-aadressi jälitamist minuteada küll ei tee... aga pole serverite ekspert... juhendeid kah selles osas ei oska anda...

Lisan hiljem. Ühte blokeerimist ma siiski kah oskan. .htaccess faili:
deny from 84.50.235.85
Näiteks... aitab väga hästi, kui spämmija tuleb ühelt ip-aadressilt. Teor. saab ka niimoodi domeene/ip-vahemikke blokeerida... Uuri välja, mis ip spämmib...
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Traf
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2007




sõnum 29.01.2008 15:46:01 vasta tsitaadiga

Lülita phpBB2'l kindlasti gzip-pakkimine sisse, saad seda teha adminipaneelis üldise konfiguratsiooni all. Endal vähenes ühe html-lehe suurus umbes 8 korda ja igakuine bandwidth umbes 6 korda, kui nii tegin.

edit: statistikat uurides saad kindlaks teha, mis sul kõige rohkem andmeedastust sööb. Kui tegu on html lehtedega (statistikas näitab päringuid .php lõpulistele aadressidele) siis on gzip kindlasti abiks.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erikliiv
HV veteran

liitunud: 02.02.2004




sõnum 03.02.2008 12:58:00 vasta tsitaadiga

Traf kirjutas:
Lülita phpBB2'l kindlasti gzip-pakkimine sisse, saad seda teha adminipaneelis üldise konfiguratsiooni all. Endal vähenes ühe html-lehe suurus umbes 8 korda ja igakuine bandwidth umbes 6 korda, kui nii tegin.

edit: statistikat uurides saad kindlaks teha, mis sul kõige rohkem andmeedastust sööb. Kui tegu on html lehtedega (statistikas näitab päringuid .php lõpulistele aadressidele) siis on gzip kindlasti abiks.


Nüüd peale robotite keelamist on kukkunud päevane andmeedastus 1gb -> 300mb. Jah, php faile ainult süüakse. Ega mul muud seal midagi võtta polegi. icon_razz.gif Aga katsetan seda gzip-i kah ja eks siis näeb mis sellest saama hakkab... icon_smile.gif
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Traf
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2007




sõnum 03.02.2008 14:26:05 vasta tsitaadiga

Ma keelasin ka alguses robotid ära, aga peale gzipi kasutusele võtmist jäi mul nii palju andmeedastust üle, et sain robotitele uuesti rohelise tule anda.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  WWW »  Hädas andmeedastusega (USA Äridomeenid) mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.