Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, CISPA, DMCA, GDPR... »  ACTA läbirääkimisdokumendid on tänaseni salastatud märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.01.2012 18:14:23 ACTA läbirääkimisdokumendid on tänaseni salastatud vasta tsitaadiga

link :: Delfi


KUKU raadio saates Restart rääkis advokaat Karmen Turk, et kuigi Viini konventsiooni kohaselt on riikidevahelistest lepetest aru saamiseks vaja esitada ka läbirääkimisdokumente, siis ACTA puhul on nende avaldamisest siiani keeldutud. Saates osalenud justiitsministeeriumi eraõiguse talituse juhataja Indrek Niklus leidis aga, et ehkki salatsemine ei ole see, mida õigusloome protsessi juures tuleks lubada ja õigustada, ei ole Eesti vabariigil neid dokumente lepingu kohaldamiseks vaja. "Võib olla vaidluste hetkel, kui me räägime kuidas ühte või teist sätet kohaldada, aga see on nii-öelda maitse küsimus," lisas Niklus.

Tänase Restart saate teema oli ACTA kaubanduslepe, stuudios rääkisid sel teemal
https://petitsioon.ee/ei-acta-le allkirjade kogumise algataja Karmen Turk ning Indrek Niklus justiitsministeeriumist.

_________________
HV valuutakalkulaator


viimati muutis Tanel 28.01.2012 22:27:53, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 28.01.2012 18:25:10 vasta tsitaadiga

Saadet saab kuulata siit:
http://podcast.kuku.ee/2012/01/28/restart-2012-01-28/

"Värske Restart räägib ACTA-st – on see õige seadus, mis võitleb piraatlusega internetis või interneti tsensuuri algus? Stuudios on Indrek Niklus justiitsministeeriumist ja advokaat Karmen Turk, kes algatas allkirjade kogumist ACTA vastu. Pole ka üllatus, et Restardi külaliste seisukohad selles küsimus on üsna erinevad."


Riiki võiks antud küsimustes justiitsministeeriumi poolt esindada ikkagi ametnik, kes ei ütle raadiosaates "ma ei saa aru, ma olen arvutitest väga kaugel".
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Karlsson
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.01.2012 19:00:00 vasta tsitaadiga

Seda märkasin ka. See ei ole maitse küsimus. Kui asi on aus ja otsitakse moodust kuidas elu paremaks muuta, siis ei susserdata kuskil nurgas, vaid lastakse kõigil sõna sekka öelda, kes on asjast huvitatud ja tahavad kaasa aidata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mafia
HV veteran
Mafia

liitunud: 02.11.2005




sõnum 28.01.2012 19:22:02 vasta tsitaadiga

Haha see on ikka müstika, kogu ACTA teema on salajane, riigid otsustavad salaja, dokumendid salastatud ja siis räägitakse et: "oh, ega see midagi hullu pole ja midagi ei muuda" icon_biggrin.gif
_________________
Bawse
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.01.2012 19:58:25 vasta tsitaadiga

Nüüd siis juba tuleb meie seadusi muutma hakata. Mis see sama äää-mehike nädala esimeses pooles rääkis?! Ja see oli ainult üks näide, kuidas info,
mis sealt poolt tuleb, muutub ajas (rääkimata pädevusest antud küsimuses). Täielik mine-persse-jutt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arlequin
HV kasutaja
Arlequin

liitunud: 21.12.2004




sõnum 29.01.2012 04:17:23 vasta tsitaadiga

Tegelikult kujutan ette paljusid inimesi, kes on astunud a la gaasikambrisse ja mõelnud-oleks vist pidanud midagi varem tegema! (Võibolla pisut karm paralleel aga ma arvan, et omal moel siiski kohane).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2012 05:03:53 vasta tsitaadiga

Arlequin kirjutas:
Tegelikult kujutan ette paljusid inimesi, kes on astunud a la gaasikambrisse ja mõelnud-oleks vist pidanud midagi varem tegema! (Võibolla pisut karm paralleel aga ma arvan, et omal moel siiski kohane).
pigem ikka see, kui oled kanalisatsiooni kaevust sisse kukkunud, peaksid mõtlema et miks enne ei teadnud et seal auk on
_________________
---
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fatal1ty
HV kasutaja

liitunud: 01.04.2006




sõnum 29.01.2012 05:10:16 vasta tsitaadiga

kui saladus ja seadus v44r, siis ei pea ka seda j4rgima
_________________
jou mis värk on
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
atari_
HV kasutaja
atari_

liitunud: 09.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2012 05:13:42 vasta tsitaadiga

See petitsioon on veidi halvasti sõnastatud. Tundub, et paljudele jääb ebaselgeks kas tuleb hääletada "EI ACTA-le" poolt või vastu :b
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dud66
HV veteran
dud66

liitunud: 20.08.2007




sõnum 29.01.2012 11:04:31 vasta tsitaadiga

atari_, Oma toetuse avaldamiseks tuleb lisada allkiri, see hääletamine pole kuidagi sellega seotud
_________________
Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
prints
Kreisi kasutaja


liitunud: 11.09.2004




sõnum 29.01.2012 14:06:28 vasta tsitaadiga

Andke andeks aga mina pooldan seda ACTA värki ... kui ise arvutis mingit jama korda ei saada siis pole ka midagi karta.

aga tulin kampaaniaga kaasa ja andsin EI ACTA-le hääle ... seega edu teile kampaanias ja loodan , et võidate mida ma ei tahaks uskuda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Risku
HV vaatleja
Risku

liitunud: 18.11.2002




sõnum 29.01.2012 14:16:50 vasta tsitaadiga

prints kirjutas:
Andke andeks aga mina pooldan seda ACTA värki ... kui ise arvutis mingit jama korda ei saada siis pole ka midagi karta.

aga tulin kampaaniaga kaasa ja andsin EI ACTA-le hääle ... seega edu teile kampaanias ja loodan , et võidate mida ma ei tahaks uskuda

Naiivne küsimus, aga mis seal ACTA's nii head on, et seda pooldada tasub. Siin foorumis on ~2000 postitust teemal miks ACTA on halb, mõned postitused mis nendivad, et ACTA's pole midagi hullu aga ma pole veel tähele pannud ühtegi postitust miks ACTA võiks hea olla?

_________________
Loopige mind vobladega, kroonide ja rubladega!
It acquires because of the cotton 100% and true goodness is understood.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 29.01.2012 14:20:54 vasta tsitaadiga

prints kirjutas:
Andke andeks aga mina pooldan seda ACTA värki ... kui ise arvutis mingit jama korda ei saada siis pole ka midagi karta.

aga tulin kampaaniaga kaasa ja andsin EI ACTA-le hääle ... seega edu teile kampaanias ja loodan , et võidate mida ma ei tahaks uskuda
Ei anna andeks, sest see pole ainult sinus. Mul on täiesti ükskõik, kas sinu e-kirju kontrollitakse või mitte - peaasi, et minu ja inimeste, kellest hoolin, omasid mitte.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mooses
HV vaatleja

liitunud: 12.11.2002




sõnum 29.01.2012 14:37:05 vasta tsitaadiga

Mafia kirjutas:
Haha see on ikka müstika, kogu ACTA teema on salajane, riigid otsustavad salaja, dokumendid salastatud ja siis räägitakse et: "oh, ega see midagi hullu pole ja midagi ei muuda" icon_biggrin.gif


Tegelikult on selline kogu valitsemine ja seadusloome. Sõnad "demokraatia", "läbipaistvus", "avatus" jne on samasuguse kaaluga nagu Vene Põhiseaduses. Väidetakse, et need märksõnad on valitsejatele olulised ja neid järgitakse. Need on sõnad, mida korralikus poliittehnoloogilises kastmes serveerides võib isegi uskuma jääda. Kuni tekib olukord, mus arutatakse sind ennest teravalt puudutavat teemat. Natukenegi süvenedes ja poliitilist kastet eemaldades saadki aru tegelikkusest. Antud kaasus avab lihtsalt rahvahulkade silmad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 29.01.2012 14:51:02 vasta tsitaadiga

prints kirjutas:
Andke andeks aga mina pooldan seda ACTA värki ... kui ise arvutis mingit jama korda ei saada siis pole ka midagi karta.
Lükkan selle väite koheselt ümber - opentracker, maailma enimkasutatav BitTorrenti serveriprogramm (mida kasutas TPB enne seda kui oma trackerid kinni pani, ning kasutavad minu mäletamise kohaselt näiteks praegused OpenBittorrent ja PublicBT), kaasab oma vastustesse laest võetud IPsid. Sa ei pruugi BitTorrentit kasutada, sa ei pruugi isegi teada mis asi see on, ning sellest hoolimata võib su IP maanduda mõnda "piraatide" andmebaasi.
Teine näide: sa paned omaenda loodud teose kuskile saidile üles, ning siis saab saidi jooksutaja teate stiilis "see rikub meie autoriõigusi". Läheb su teos, läheb su konto (ning kui sa juhtusid kummagi peale raha kulutama siis oled ise süüdi). Seda, et tegemist polnud piraaditud teosega, pead nüüd sina tõestama. Su teenusepakkuja ei hakka enne mahavõtmist uurima kas väitel ka mingit alust on, ta konstateerib fakte, et teda on teavitatud ja et ACTAst lähtuvalt võib teda mittereageerimise korral kuriteos süüdistada, ning peseb oma käed kõigest sinuga seonduvast puhtaks.

Mõlema näite puhul oled sina puhas poiss ning saad ometi vastu pead. Oled sa tõesti valmis vastutama selle eest, et keegi teine ebaausalt mängib?

_________________
IMO & GPLed
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Arlequin
HV kasutaja
Arlequin

liitunud: 21.12.2004




sõnum 29.01.2012 18:23:07 vasta tsitaadiga

Mooses kirjutas:
Mafia kirjutas:
Haha see on ikka müstika, kogu ACTA teema on salajane, riigid otsustavad salaja, dokumendid salastatud ja siis räägitakse et: "oh, ega see midagi hullu pole ja midagi ei muuda" icon_biggrin.gif


Tegelikult on selline kogu valitsemine ja seadusloome. Sõnad "demokraatia", "läbipaistvus", "avatus" jne on samasuguse kaaluga nagu Vene Põhiseaduses. Väidetakse, et need märksõnad on valitsejatele olulised ja neid järgitakse. Need on sõnad, mida korralikus poliittehnoloogilises kastmes serveerides võib isegi uskuma jääda. Kuni tekib olukord, mus arutatakse sind ennest teravalt puudutavat teemat. Natukenegi süvenedes ja poliitilist kastet eemaldades saadki aru tegelikkusest. Antud kaasus avab lihtsalt rahvahulkade silmad.



Paraku on sul õigus kopp.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, CISPA, DMCA, GDPR... »  ACTA läbirääkimisdokumendid on tänaseni salastatud
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.